Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

omega v6 problem z wydechem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   boskirybnik

boskirybnik
  • 20 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: rybnik

Napisany 31 lipiec 2009 - 09:08

Witam mam problem z swoją omega. Od samego poczatku jakos dziwnie pierdziała. Najmocniej chyba z katalizatorów więc się wkur....... i je wyciałem. Okazało się że to tłumiki. Wspawalem rury wymieniłem tłumik koncowy, teraz chodzi jeszcze gorzej. Co to moze byc? Czy te tłumiki zmniejszały cisnienie w układzie? Nie stac mnie dac 500 czy 1000 zł na katy, co mam zrobic help?!
Jeśli nie przekraczam 3 tys obr to jest OK ale od 3 do 3.5 ryczy, a potem znów jest cicho.

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 31 lipiec 2009 - 09:20

Witam mam problem z swoją omega !!!!!!!! od samego poczontku jakos dziwnie pierdziała !!!!! najmocniej hoby z katalizatorów więc się wkur....... i je wyciołem okazało się że to tłumiki wspawalem rury wymieniłem tłumik koncowy teraz chodzi jeszcze gozej co to moze byc !!!!!! czy te tłumiki zmniejszały cisnienie w układzeie !!!!!!! nie stac mnie dac 500 czy 1000 zł na katy co mam zrobic help !!!!!!!!
jeśli nie przekraczam 3 tys obr jest oka a od 3 do 3.5 ryczy a potem znów jest cicho !


albo wstawiasz oryginalne katy albo meczysz sie z pierdzeniem. zadnym tlumikiem tego nie wyciszysz




 


#3 OFFLINE   boskirybnik

boskirybnik
  • 20 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: rybnik

Napisany 31 lipiec 2009 - 09:25

a to co pisza ze przelotówki im pomagaja to bzdura ?? może te co ja miałem wspawne to jakies gówna za male albo cos.

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipiec 2009 - 09:33

kolego, ale zadaniem katalizatora jest między innymi tłumienie - więc nie dziw się że Ci pierdzi. Jakiś innych nieszczelności już nie masz?? - jesteś pewien?? - oglądałeś to co się dzieje pod autem??



 


#5 OFFLINE   boskirybnik

boskirybnik
  • 20 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: rybnik

Napisany 31 lipiec 2009 - 10:13

tak obspawalem wszystkie dziurki jakie byly by mozliwe tu juz tyle nie hodzi o pierdzenie co o wielki ryk w przedzialem 3 do 3.5 tys obr potem zas jest do przyjecia

#6 OFFLINE   FOSS

FOSS

    BYŁA IRMSCHER 2,5V6 197KM

  • 40 postów
  • Dołączył: 17-07-2009
  • Skąd: WE/WK/WPR

Napisany 31 lipiec 2009 - 10:20

jak wyciąłeś katy to będzie ryczeć - nie ma zmiłuj.

i nie dziw się że to tak słychać skoro masz to praktycznie pod nogami.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
*******************************************
sprzedam Omegę - nowa cena :yes_yes:
http://forum.omegakl...ead.php?t=25702
*******************************************

#7 OFFLINE   boskirybnik

boskirybnik
  • 20 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: rybnik

Napisany 31 lipiec 2009 - 10:30

najgorsze jest to że to nie ja je wyciołem ja kupiłem z tłumikami !!!!!!! które pierdziały i psotanowiłem je wyjjjjjjjjjjjeeeeeeeee.......... wsadzic nowy tłumior koncowy i wałek !!!!! moje pytanie brzmi czy te moje tłumiki były hu........... czy po prostu kazde pierdza ??

jeśli każe to ide zaras te moje wspawwac spowrotem]

#8 OFFLINE   FOSS

FOSS

    BYŁA IRMSCHER 2,5V6 197KM

  • 40 postów
  • Dołączył: 17-07-2009
  • Skąd: WE/WK/WPR

Napisany 31 lipiec 2009 - 10:39

ja chyba nie zrozumiełem :confused:
kupiłeś katalizotory razem z tłumikami??
pierdziało więc wywaliłeś wszystko??

...
jeśli cały wydech jest oryginalny (tzn. bez żadnych strumienic, przelotów lub pseudo-tuningu), kompletny (katy, tłumiki środkowe i końcowy) i szczelny to nic nie powinno pierdzieć.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
*******************************************
sprzedam Omegę - nowa cena :yes_yes:
http://forum.omegakl...ead.php?t=25702
*******************************************

#9 OFFLINE   boskirybnik

boskirybnik
  • 20 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: rybnik

Napisany 31 lipiec 2009 - 10:48

kurde............
słuchaj
kupiłem ome 2.5 v6 z orginalnym koncowy i środkowym tłumikiem !!!!!! ale zamiast katów były wspawane przelotowe tłumiki ale furczały pierdziały jak to se kto nazwie więc sie wk......... i je wyciołem wstawiłem zwykłe rury i przy okazji wymniłem koncowy tłumik bo był zgnity na używany orginalny tłumik do omegi v6 kąbi i teraz miedzy 3 a 3.5 tys jest mega ryk a na innych obr jest ok! tak jakby sie jakies wibracje wzbudzaly

#10 OFFLINE   FOSS

FOSS

    BYŁA IRMSCHER 2,5V6 197KM

  • 40 postów
  • Dołączył: 17-07-2009
  • Skąd: WE/WK/WPR

Napisany 31 lipiec 2009 - 10:57

kurde............
słuchaj
kupiłem ome 2.5 v6 z orginalnym koncowy i środkowym tłumikiem !!!!!! ale zamiast katów były wspawane przelotowe tłumiki ale furczały pierdziały jak to se kto nazwie więc sie wk......... i je wyciołem wstawiłem zwykłe rury i przy okazji wymniłem koncowy tłumik bo był zgnity na używany orginalny tłumik do omegi v6 kąbi i teraz miedzy 3 a 3.5 tys jest mega ryk a na innych obr jest ok! tak jakby sie jakies wibracje wzbudzaly



Noi wszystko jasne - przelotowe pierdziały bo tak to właśnie często bywa, a katów nie było bo pewnie się skończyły i poprzedni właściciel nie chciał inwestować.

Zwykła rura (czyli też przelot tylko bez tej puszki która w razie kontroli ma udawać kat) niewiele pomoże...
Najlepiej wstawić katy ale to kosztuje.
Można próbować założyć w to miejsce jakiś tłumik (tylko nie przelot i nie jakiś sport) - są warsztaty które robią na zamówienie - koszty będą ale i tak mniej niż katy.


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
*******************************************
sprzedam Omegę - nowa cena :yes_yes:
http://forum.omegakl...ead.php?t=25702
*******************************************

#11 OFFLINE   boskirybnik

boskirybnik
  • 20 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: rybnik

Napisany 31 lipiec 2009 - 11:06

katy da sie kupic za 400 zł kompet uzywek !!!!!!!! zastnawiam sie czy nie kupic tez tych środkówych tłmuków bo moge je za 100 zł dostac !!!!!!! oba !!!!!! może to cos pomuc

#12 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 31 lipiec 2009 - 11:12

katy da sie kupic za 400 zł kompet uzywek


za 400 za komplet nic dobrego nie kupisz




 


#13 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipiec 2009 - 11:13

za 400 to się sprzedaje zapchane do skupu :)



 


#14 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 lipiec 2009 - 17:45

za 400 to się sprzedaje zapchane do skupu :)


Podobno teraz już bardzo nie chcą skupywać. A jeśli już to ceny są sporo niższe. Przynajmniej u mnie w okolicy.

#15 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 31 lipiec 2009 - 18:02

ja też mam w posiadaniu omegę 2.5v6 która ma zamiat katalizatorów strumienice i przy 2,5 tys obrotów w zwyż warczy jakbym jechał ze 200km/h a tak naprawde dopiero startuje niestety taki urok omeszek chcesz mieć cisze muszą być katy a jak niechcesz za dużo inwestować to trzeba się przyzwyczaic do rasowego warkotu hehe...:D pozdrówki

dragoon22
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek