Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie kręci rozrusznik


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   west000

west000
  • 5 postów
  • Dołączył: 10-03-2015

Napisany 28 marca 2015 - 17:30

Witam.
Kupiłem niedawno Omegę i wychodzą jej różne humorki, ale tym razem stanęła na dobrze. Jak wiadomo, zawsze prędzej czy później pojawiają się problemy. Szkoda że u mnie prędzej

Pod domem odpaliła bez problemu, a do domu już nie chciała wracać. Rozrusznik nie kręci.
Przymusowe odpalanie na smyczy bez problemu, ale po zgaszeniu silnika ponowny rozruch jest niewykonalny.
Zauważyłem, że przy pierwszej próbie lekko pyknie elektromagnes, ale każda następna próba to kompletna cisza. Kontrolki gasną przy tym całkowicie.

Po starcie na smyczy, autko chodzi bez problemu. Przyspieszenie normalne, kontrolki zgaszone, zegary pracują prawidłowo.
Akumulator sprawdzony - sprawny.
Na innym, z innego auta - objawy również te same.

Teraz pytanie:
Rozrusznik odszedł do krainy wiecznego złomu, czy szukać jeszcze innej przyczyny? :confused:

#42 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 marca 2015 - 20:01

Witam.
Kupiłem niedawno Omegę i wychodzą jej różne humorki, ale tym razem stanęła na dobrze. Jak wiadomo, zawsze prędzej czy później pojawiają się problemy. Szkoda że u mnie prędzej

Pod domem odpaliła bez problemu, a do domu już nie chciała wracać. Rozrusznik nie kręci.
Przymusowe odpalanie na smyczy bez problemu, ale po zgaszeniu silnika ponowny rozruch jest niewykonalny.
Zauważyłem, że przy pierwszej próbie lekko pyknie elektromagnes, ale każda następna próba to kompletna cisza. Kontrolki gasną przy tym całkowicie.

Po starcie na smyczy, autko chodzi bez problemu. Przyspieszenie normalne, kontrolki zgaszone, zegary pracują prawidłowo.
Akumulator sprawdzony - sprawny.
Na innym, z innego auta - objawy również te same.

Teraz pytanie:
Rozrusznik odszedł do krainy wiecznego złomu, czy szukać jeszcze innej przyczyny? :confused:


w czym problem? rozrusznik robi zwarę! zrobić regenerację rozrusznika i po problemie, lub iść na łatwiznę i zakupić nowy.

#43 OFFLINE   kjelon

kjelon
  • 496 postów
  • Dołączył: 10-05-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 marca 2015 - 20:10

Podepnę się bo mam podobny problem. Rano auto nie chciało odpalić. Po przekręceniu kluczyka kontrolki nie przygasają. Zero reakcji rozrusznika. Natomiast wskazówki zegarów dziwnie drgają i słychać jakiś szum - jakby z okolic złącza X1. Rozrusznik niedawno wymieniałem na regenerowany, więc powinien być ok. Gdzie szukać przyczyny? Kostka przy stacyjce? Masy? A może immobiliser?

#44 OFFLINE   west000

west000
  • 5 postów
  • Dołączył: 10-03-2015

Napisany 28 marca 2015 - 21:22

pawel80 - problem w tym że nie jedzie ;)
Kto pyta nie błądzi - podobno.
Regeneracja rozrusznika parę pln'ów pociągnie. Niby byłoby na zaś, ale wolę nie robić czegoś co mogło by jeszcze pobiegać.
No ale skoro diagnoza taka jednoznaczna to fura na kołki i w poniedziałek fachman.
Dzięki

#45 OFFLINE   west000

west000
  • 5 postów
  • Dołączył: 10-03-2015

Napisany 30 marca 2015 - 20:12

Temat załatwiony.
Elektromagnes się skończył.
Wymiana uszkodzonego i przegląd reszty elementów, wraz z robocizną - 170pln