Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mam chyba zbiornik z gumy...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2006 - 19:14

Witam! Powiedzcie mi jak to możliwe, że do mojego 61 litrowego zbiornika, do którego nigdy nie weszło więcej niż 50,5 l, dzisiaj wlano mi 54,5 l, a zbiornik nie był pusty :shock: :?: Miałem przejechane 360 km, więc powinien spalić jakieś 43-47 l, układ nie przełączył się na benzynę, więc gaz jeszcze był. Tak więc twierdzę, że wylulali mnie na jakieś 7,5-11,5 litra gazu!!!!!! Stacja pod szyldem BLISKA, chyba będę omijać z daleka. Jak oni to robią? Macie podobne zdarzenia???



#2 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 21 grudnia 2006 - 19:38

to zależy jaki był skład gazu, obecnie powinna być już inna mieszana propanu i butanu (któregoś więcej). Jeśli jest go więcej, to szybciej, łatwiej nachodzi.
Poza tym może tobie zawór nie odbił jak trzeba, zawiesił się itp
prawad jest taka że raczej nigdy tego się niedowiesz

#3 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2006 - 20:16

Faktem jest, że nie stałem przy aucie podczas tankowania, więc nie wiem, czy zawór zadziałał. Zobaczymy, ile przejadę na tych 54,5 litrach :hehe: :driver:
BTW, im więcej propanu w mieszaninie, tym lepiej. Powinno być propan/butan nie mniej niż 50/50, ale butan jest tańszy i często mieszają nawet 40/60, od razu widać po spalaniu :evil:

#4 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 21 grudnia 2006 - 20:39

im więcej propanu w mieszaninie, tym lepiej


w zimie więcej propanu bo lepiej odparowuje........... a butan zostaje poźniej zbiorniku na dnie.......... dlatego jest tańszy............. iwchodzi mniej do zbiornika.......... jeżeli wchodzi więcej to albo zawór ci nie odbił..... co może grozić rozerwaniem butli albo mają kręcone maszynerie do gaziu.......... i pisze że wlałeś 1litr a weszło 0,8 litra........
mam ndzieje ze nie......

#5 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2006 - 22:10

albo mają kręcone maszynerie do gaziu.......... i pisze że wlałeś 1litr a weszło 0,8 litra........

Będę zwracać uwagę na tą stację, teraz sobie uświadomiłem, że każde tankowanie u nich dawało wynik średniego spalania większy niż zwykle. Coś mi tu śmierdzi :nu_nu: :zolta_kartka:

#6 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 23 grudnia 2006 - 22:09

Wyjmij instalację-skończą się problemy :tere-fere:
Wg mnie nie masz racji, bo przesłanki sa za słabe i takie gadki np do sprzedawcy tylko go rozśmieszą. Zanim kogoś oskarżysz musisz znaleźć twardy dowód, a nie tylko domniemanie.

#7 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 grudnia 2006 - 23:03

albo mają kręcone maszynerie do gaziu.......... i pisze że wlałeś 1litr a weszło 0,8 litra........

Będę zwracać uwagę na tą stację, teraz sobie uświadomiłem, że każde tankowanie u nich dawało wynik średniego spalania większy niż zwykle. Coś mi tu śmierdzi :nu_nu: :zolta_kartka:



przyczyn moze byc kilka - ale stawiam na :
zmieniles stacje a kazda z reguly ma inne cisnienie tankowanie co powoduje rozne odbijanie zaworu. mi kiedys no BP do zbiornika 61 litrow weszlo 60 -




 


#8 OFFLINE   mazi82

mazi82
  • 361 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 grudnia 2006 - 14:55

zmieniles stacje a kazda z reguly ma inne cisnienie tankowanie co powoduje rozne odbijanie zaworu

a co ma piernik do wiatraka???? jeśli nie działa zawór w samochodzie powinien zadziałać ten w dystrybutorze, a w przypadku gdy ilość ltr = pojemności butli to coś nie halo jest. Mogą być małe rozbieżności lato/zima ( kurczliwość gazu ) ale w granicach rozsądku i matematyki

#9 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 grudnia 2006 - 15:41

Wiecie co? Jeżdzę i jeżdzę, wyjeździć tego gazu nie mogę. Więc faktycznie musiało wejść więcej. Następne tankowanie też będzie na tej samej stacji, zobaczymy jak będzie z zaworem i ilością gazu. Wtedy można będzie coś więcej powiedzieć.

#10 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 grudnia 2006 - 10:52

mi kiedys no BP do zbiornika 61 litrow weszlo 60 -


chyba powinienes sie cieszyc, ze to przezyles.... :wink:


 


#11 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 stycznia 2007 - 21:01

Wracam do tematu. Po kolejnym tankowaniu 3 dni później na tej samej stacji wszystko wróciło do normy, średnia z przebiegu i 2 tankowań 12,3 l/100km, czyli całkiem przyzwoicie.
Sprawa incydentalna, najważniejsze, że zarzut wylulania się nie potwierdził. EOT.

#12 OFFLINE   uukasz

uukasz

    AKTUALNIE BRAK OMESZKI

  • 271 postów
  • Dołączył: 03-08-2006
  • Skąd: radom

Napisany 14 stycznia 2007 - 00:44

pewnie mial ustawione za duze cisnienie
:drink:

#13 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 stycznia 2007 - 20:54

Wracam do tematu. Po kolejnym tankowaniu 3 dni później na tej samej stacji wszystko wróciło do normy, średnia z przebiegu i 2 tankowań 12,3 l/100km, czyli całkiem przyzwoicie.
Sprawa incydentalna, najważniejsze, że zarzut wylulania się nie potwierdził. EOT.



a nie powiem "a nie mowilem" Dodany obrazek




 


#14 OFFLINE   $zp!3G

$zp!3G
  • 32 postów
  • Dołączył: 11-01-2007
  • Skąd: Nasielsk

Napisany 17 stycznia 2007 - 15:34

uwieżcie mi że na stacjach kantują... raz starszy pojechał omegą na stacje "WASBRUK" mamy butle 45l. nie wiem ile tam mial przejechane.. ale wzioł tylko 50 PLN... koleś zatankował i krzyknoł 70. starszy postawił oczy spojzał ile weszło.. i powiedział że mu zaraz szczęke przestawi... koleś w szoku... powiedział że 30 i bedzie dobrze.. starszy dał mu 30 i pojechał.. co wy na to ?

Skurczysynki przestawiają te maszyny jak mogą... a potem ktoś stoi w lesie bo gazu zbrakło...;]

#15 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 stycznia 2007 - 23:16

uwieżcie mi że na stacjach kantują... raz starszy pojechał omegą na stacje "WASBRUK" mamy butle 45l. nie wiem ile tam mial przejechane.. ale wzioł tylko 50 PLN... koleś zatankował i krzyknoł 70. starszy postawił oczy spojzał ile weszło.. i powiedział że mu zaraz szczęke przestawi... koleś w szoku... powiedział że 30 i bedzie dobrze.. starszy dał mu 30 i pojechał.. co wy na to ?

Skurczysynki przestawiają te maszyny jak mogą... a potem ktoś stoi w lesie bo gazu zbrakło...;]

Tylko jak oni to robią? Coś słyszałem o technice pustego węża, ale nie wiem o co dokładnie chodzi. Ma ktoś jakąś wiedzę?

#16 OFFLINE   tutrus

tutrus
  • 104 postów
  • Dołączył: 18-10-2006
  • Skąd: Dzierżoniów

Napisany 27 stycznia 2007 - 23:06

dzisiaj koleś zalał mi 50 literków gazu gdzie zawsze wchodziło 45-46 MAX, jak sie zapytałem jak to mogło się stać stwierdził że w niskiej temp. gaz się kurczy...co wy na to ??????, acha ta niska temp. to jakieś -5 c.

#17 OFFLINE   power111

power111
  • 10 postów
  • Dołączył: 08-04-2007
  • Skąd: Tychy

Napisany 15 kwietnia 2007 - 00:21

Nie wiem o co chodzi z techniką na węża , ale na dystrybutorze jest mały wziernik z szybką tam widać jak by rozrzedzony gaz lub powietrze litry już lecą a okienko sie dopiero wypełnia , przynajmniej tak to wygląda przyjrzyjcie się, a może się mylę..... jak kto wie o co biega to proszę o wytłumaczenie tego zjawiska :razz:

#18 OFFLINE   sebajary

sebajary

    #60 WETERAN !!!

  • 1 251 postów
  • Dołączył: 11-09-2006
  • Skąd: Wawa-Mokotów!/ Radzymin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 kwietnia 2007 - 07:22

Czasami tak się zdaża podobno to zależy od zaworu w samochodzie jak jest źle ustawiony albo powoli się psuje i nie odbija , złodziejstwa również nie wykluczam :nie_wiem:

#19 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 kwietnia 2007 - 17:27

1. mogl sie zaciac zawor tzn. plywak zacial sie w pewnej pozycji , gaz juz go nakryl i dopiero po chwili odbil
2. Kant na zegarze u goscia. W Radymnie byla stacja z lpg na ktorej wchodzilo do butli wiecej niz ma pojemnosci hihihihih
3 Gaz zmienia swoja objetosc w zaleznosci od temp. ale o 1 - 2 litry na bance
Najwazniejsze to ile km przejedziesz jesli wiecej to ok a jesli tyle samo to Lipa
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#20 OFFLINE   Staniu

Staniu
  • 45 postów
  • Dołączył: 22-04-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 31 maja 2007 - 22:18

Technika na węża jest prosta....
Na stacji kanciarskiej mają z reguły długi wąż. Wchodzi w niego od 4 do 6 litrow gazu. Podczas tankowania placisz za gaz poza dystrybutorem. Czyli za wąż też. odjeżdżasz a koleś podstawia swoj fureks i blokuje zawór w dystrybutorze i zlewa to co ma do butli wiadomo nie wszystko bo nie ma takiego już cisnienia. bywają przypadki ze maja patent na pompkę i tłoczą gaz pompką zzasysają z węża a pózniej pod cisnieniem do butli. 10 furek dziennie i kolo jeździ za darmo. trzeba zawsze tankować zaraz po kimś zeby koles nie zdążył spuścić z węza...ot i cały myk na węża.
"Życie bez muzyki byłoby pomyłką"
F. W. Nietzsche