Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

dziennikarz pełną gębą


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 kwietnia 2009 - 13:58

Dziś zakończyłem swoją edukację w dziennikarskim kierunku. Właśnie odebrałem dyplom. I ku mojemu wielkiemu zdumieniu także wyróżnienie dla najlepszego studenta na kierunku...

I z jednej strony się cieszę, jak jasna cholera, bo nie dość, że pracuję w sposób w jaki zawsze chciałem pracować, to jeszcze mam glejt, że posiadam stosowne wykształcenie, zdobyte niemałym nakładem sił...
Ale z drugiej smutne jest to, że się zakończył ********* etap w moim życiu.

W każdym razie odczułem potrzebę napisania czegoś takiego :)

(YES YES YES:D)

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 17 kwietnia 2009 - 13:59

Dziś zakończyłem swoją edukację w dziennikarskim kierunku. Właśnie odebrałem dyplom. I ku mojemu wielkiemu zdumieniu także wyróżnienie dla najlepszego studenta na kierunku...

I z jednej strony się cieszę, jak jasna cholera, bo nie dość, że pracuję w sposób w jaki zawsze chciałem pracować, to jeszcze mam glejt, że posiadam stosowne wykształcenie, zdobyte niemałym nakładem sił...
Ale z drugiej smutne jest to, że się zakończył ********* etap w moim życiu.

W każdym razie odczułem potrzebę napisania czegoś takiego :)

(YES YES YES:D)



gratulacje :-)




 


#3 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 kwietnia 2009 - 14:06

Gratulacje :)


Tylko jedna prośba, zostań 'poważnym' dziennikarzem :D

#4 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2009 - 14:11

Gratuluje, teraz drzwi do kariery stoją otworem, nie? :D

#5 OFFLINE   Rapik

Rapik
  • 253 postów
  • Dołączył: 04-03-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 kwietnia 2009 - 15:29

Gratuluje, kiedy będziemy mogli Cie zobaczyć w TVN'ie :p ?

#6 OFFLINE   660R

660R
  • 552 postów
  • Dołączył: 03-03-2007
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 kwietnia 2009 - 16:01

powodzenia..:piwo2:

#7 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 kwietnia 2009 - 16:10

dzięki za gratulacje :)

kiedy będziemy mogli Cie zobaczyć w TVN'ie ?


e, prędzej wolałbym żebyście mnie usłyszeli w zetce jakiejś na przykład :)
do telewizji to mnie raczej nie ciągnie. za brzydki jestem :D

#8 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 17 kwietnia 2009 - 19:19

Tylko pamiętaj, o obiektywiźmie. Jeśli będziesz stronniczy jak niektórzy "dziennikarze" to zrobimy Ci kocówę na zlocie :tere-fere:

#9 OFFLINE   pysio1981

pysio1981
  • 901 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: GDANSK KOPENHAGA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 kwietnia 2009 - 20:07

to zrobisz jako pierwsz relacje ze zlotu hehe tylko na trzeżwo

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2009 - 20:27

na zlocie to musiałby stać na bramie, ale jak z każdym powitalnego machnie to może mu się obiektywizm wyłączyć... ;)

#11 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 kwietnia 2009 - 19:20

na zlocie to musiałby stać na bramie, ale jak z każdym powitalnego machnie to może mu się obiektywizm wyłączyć...


za rok się przekonamy ;)

---

A wracając do tematu, to chciałem powiedzieć, że nienawidzę podejmowania decyzji. A dziś podjąłem taką, że od września zmieniam częściowo miejsce zatrudnienia (firma ta sama, inne miasto), wyprowadzam się do Poznania, tam sobie z moją panią wijemy gniazdko i kontynuuję studia.

Kulturoznawstwo? Socjologia?

Czy po sporym okresie związku na odległość, damy radę żyć razem? Czy mój naczelny zgodzi się przenieść mnie do drugiej redakcji? Rety, rety, mnóstwo pytań.

#12 OFFLINE   adamo_

adamo_
  • 156 postów
  • Dołączył: 08-05-2007
  • Skąd: XX

Napisany 26 kwietnia 2009 - 21:43

Dziennikarstwo rzetelne To duża odpowiedzialność, nie sztuką jest mówienie czy pisanie sztuką jest mówienie i pisanie prawdy i tego Tobie życzę

#13 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 kwietnia 2009 - 21:15

No powazny... moje gratulacje :D

#14 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 kwietnia 2009 - 21:35

raz jeszcze dzięki wszystkim :)

a dzisiaj byłem na rozmowie w pewnej dużej stacji w poznaniu i mam dylemat co robić, bo z jednej strony u siebie w radiu mam silną pozycję, a z drugiej strony mam szansę na pracę w radiu z nieporównywalną marką. masssssakra :)

#15 OFFLINE   adamo_

adamo_
  • 156 postów
  • Dołączył: 08-05-2007
  • Skąd: XX

Napisany 27 kwietnia 2009 - 22:05

też pracuję w radiu :) ale niestety w moim nie rozwinę się więcej niż to co osiagnąłem i to mnie trochę uwstecznia i bardzo nad tym ubolewam........ Jestem realizatorem dźwieku produkuję reklamy, audycje, do tego jestem lektorem itp. zajmuję się także tworzeniem programu. Czyli generalnie potrafie poprowadzić sam radio jak by przyszedł kryzys :)

Moje produkcje leciały w RMF FM, Radio Zet, Polskie Radio, a ostatnio zajmowałem się dźwiękiem do najnowszej reklamy firmy Mlekovita która niebawem będzie w TV ogólnopolskiej :)

Z moich obserwacji wynika to że: nie dyplom dziennikarski jest najwazniejszy, radio trzeba czuć a nie "umieć"
i **** z dziennikarza z dyplomem który nie będzie czuł bluesa i zył radiem. Weryfikowałem też ludzi do pracy w radiu i 60% osób z wykształceniem dziennikarskim nadaje się......do gazety a nie radia

Jak masz szansę na "wyższy level" to leć i się nie zastanawiaj jesli chcesz robić karierę. Jeśli natomiast masz rodzinę i do wykarmienia parę buź to zwracaj uwagę na warunki pracy i bliskosć z rodziną.

Pamiętaj jednak, takich jak Ty jest wielu i nie łódź się że jesli jestes dobrym reporterem lub serwisanetem to nie ma lepszego od Ciebie.

Są dwie grupy osób pracujących w mediach: Jedna to dziennikarze ( są podatni na wpływy polityczne i ustrojowe, i niestety ale sa łatwo od zastapienia ) i techniczni ( producenci, realizatorzy, technicy, informatycy) cieżko ich zastapic i sa zawsze potrzebni i zależy od nich wiele w firmie.

Oczywiście życzę Ci wszystkiego dobrego i łap się pewnej roboty, na dobrych warunkach !

#16 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 kwietnia 2009 - 22:24

ze mną było tak, że byłem dj'em, handlowcem, taksówkarzem i przez cały czas walczyłem o to, żeby siedzieć przed mikrofonem. i dopiąłem swego.

teraz nic innego nie umiem i nie chcę robić ;)
jestem prezenterem, realizatorem, produkuję audycje, reklamy.. podobnie jak Ty. Tylko u mnie to zostaje wszystko w regionie.

Masz rację. dyplom, to ładnie w cv wygląda. jak nie ma tego feelingu i swobody antenowej, to sitko nie jest dobrym wyjściem.

W każdym razie ja wiem, że to mam, bo - niech będzie, zdradzę - planeta.fm poznań walczy o mnie. I z jednej strony chcę, bo to na miejscu będzie, nowa przygoda no i grupa Eurozet (adamo, wiesz o co chodzi), a z drugiej zostawić ludzi, obowiązki, które tak naprawdę kocham, firmę, która dała mi masę zaufania, dzięki czemu umiem teraz to, co umiem...?

Jak już pisałem - nienawidzę podejmowania decyzji!:)

#17 OFFLINE   adamo_

adamo_
  • 156 postów
  • Dołączył: 08-05-2007
  • Skąd: XX

Napisany 27 kwietnia 2009 - 22:33

Też generalnie robie lokalnie i regionalnie ale czasem coś wyjdzie poza obszar :)

Wracając do Ciebie czyli presenter, no to już lepiej i bezpieczniej : prezenter to coś pomiędzy dziennikarzem a producentem/realizatorem czyli potrzebny jeśli tylko ma fajny głos i cos potrafi powiedzieć fajnego , w zalezności od formatu stajcji no i więcej niż tylko zapowiedziedzenie utworu i podanie godziny :)

Jeśli jesteś dobry to fakt , masz powodzenie, ale czy jest miejsce na sentymenty ? wrócę do rodziny. Jeśli ją masz (zona , dziecko ) to o niej myśl i pod tym kątem podejmuj decyzje, jesli natomiat jej nie masz to wal tam śmiało gdzie Cię chcą.

Powiem tak: z pod moich skrzydeł wyszło (pewnie nawet o tym do nie wiedza :) ale tak jest ) 3 osoby które poszły do

1) osoba : w Złotych Przebojach, potem w Esce w centrali , ale chyba na jakieś zastępstwo bo teraz to nie słyszę wcale tej osoby Esce

2) osoba: w Trójce ,ale już nie jako prezenter a jako "pomagier" bo niestety za wysokie progi na jego nogi tam nie ma prezenterów tylko dziennikarze :)

3) osoba: w Esce, były zapedy do Planety ale w efekcie 3 miesięczna przygoda i....powrót na prowincję do małego radyjka...


Wszytkie te osoby cechowała jedna rzecz: brak pokory i zbytnia pewnośc siebie, dlatego ważne jest aby siebie oceniać z umiarem w tej branzy, niech tą ocene wystawią inni, a dokładniej słuchacze. Bo jest jedna zasada. Prezenter musi zawsze pamiętać o tym że mówi do ludzi i głupszych ,ale i mądrzejszych od siebie! , i przez to co mówi i jak mówi jest oceniany w danym momencie - to duża odpowiedzialność , bo słuchacz przez pryzmat prezentera ocenia całe radio. Pomijam Eskę gdzie prezenter gada do tak samo głupich jak on sam :) ale jak to mówią jak się wskoczy między wrony to sie kracze tak jak one i każdy format ma swoich słuchaczy.

Powtórzę się, takich głosów w polsce jest wiele. Wystarczy włączyć jakieś lokalne radio w polsce i na 3-4 prezenterów w danej stacji trafi się fajny głos i ciekawe teksty, lepsze nawet od tych czołowych stacji.

dlatego pokory nigdy nie za wiele, i zyczę Tobie powodzenia i trafnej decyzji !

#18 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 kwietnia 2009 - 19:17

Pomijam Eskę gdzie prezenter gada do tak samo głupich jak on sam


bardzo dziękuje -wieloletni słuchacz eski :mad:


w sumie ciesze się że u nas na forum jest ktoś tak yntelygentny jak ty bo jak coś nie będe wiedział to nie omieszkam napisać do ciebie pw

Poważny daj sobie poważnie :D spokój z gościem i jego wskazówkami bo co może Ci pomóc gość z takim "ego"

Łap życie za rogi i dawaj do "planety" - siedziba będzie w dawnej rmi?

Pozdrawiam i życze powodzonka :piwo:

#19 OFFLINE   adamo_

adamo_
  • 156 postów
  • Dołączył: 08-05-2007
  • Skąd: XX

Napisany 28 kwietnia 2009 - 20:00

bardzo dziękuje -wieloletni słuchacz eski :mad:

:


dobrze wiesz o czym mówie:)
raczej Eski sluchasz dla muzyki a nie dla tego co ...gadają tam DJ-eje
Włącz czasem inne ambitniejsze radio typu Tok FM, Trójkę to zrozumiesz o co mi chodzi.

Przepraszam jak "Cie uraziłem" tym stwierdzeniem z Eską, ale takie mam wrazenie słuchając bełkotu tych DJ-eji , oraz przperaszam za moje Ego ale 1o lat w radiu daje jakieś tam doświadczenie

Planety nie znam bo nie slucham ale jak gosc jest prezenterem to zgadzam się "łap zycie za rogi" jeśli masz szansę ! z całego serca zyczę powodzenia , bo radio to ogromna pzygoda poza pracą, ale to zrozumie tylko ten kto się z tym zetknie.


Poważny daj sobie poważnie spokój z gościem i jego wskazówkami bo co może Ci pomóc gość z takim "ego" :


i wcale nie musi z moich rad korzystać . , zresztą ja tu rad nie udzielam raczej

#20 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 kwietnia 2009 - 22:35

Łap życie za rogi i dawaj do "planety" - siedziba będzie w dawnej rmi?


tak, to dokładnie tam na Mickiewicza:)

wrócę do rodziny. Jeśli ją masz (zona , dziecko ) to o niej myśl i pod tym kątem podejmuj decyzje, jesli natomiat jej nie masz to wal tam śmiało gdzie Cię chcą.

tu problemu nie ma, bo tak czy siak od wakacji będę z Agnieszką mieszkał w Poznaniu.

Cytat:
Napisał adamo_ Zobacz post
Pomijam Eskę gdzie prezenter gada do tak samo głupich jak on sam
bardzo dziękuje -wieloletni słuchacz eski

Sołtys, myślę, że nie powinieneś się obrażać:)
Wydaje mi się, że chodzi tu o to, że eska to jest pewien specyficzny format nastawiony na specyficzne audytorium. Kiedy zetka i rmf mają w miarę szeroki rozrzut, jak idzie o grupę docelową, tak eska zamyka się w węższym gronie, co determinuje inny sposób mówienia, inne treści są przekazywane, inaczej jest realizowany program itp.

A co by uspokoić sytuację, to powiem, że teraz czekam na decyzję z Warszawy (Planeta należy do Eurozetu i tam są główni decydenci). Jeżeli tam też będzie pozytyw, to wtedy zacznie się rozmawianie o kasie, warunkach i to będzie jednym z głównych czynników wpływających na moją decyzję.