Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rejestracja pojazdu bez OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2009 - 17:18

Witam. Temat rejestracji pojazdow sie powtarza ale chcialbym zapytac o moj knkretny przypadek.
Otóz od dzisiaj jestem posiadaczem (wlasciwie ojciec) czegos takiego jak FCinquecento czy jak tam to sie pisze. Jest z nim jednak maly problem. Ma niewazne OC i przglad.
Okolicznosci nabycia troche zawile. Pewien koles w akcie desperacji postanowil wyjechac za granice. Nie mial hajsu na bilet. Zwrocil sie do wlasciciela zlomowiska zeby mu pozyczyl troche grosza. Ten powiedzial ze chce jego auto. Spisali umowe i auto nalezy teraz do wlasciciela szrotu. Ojciec sie na cieniasa podjarał. W spoko stanie, bez rdzy rok 93, pali jezdzi i ogolnie jest ok. Wzial go za 800zł. ALe jak go zarejestrowac. Czytam na necie ze trzeba miec wazny przeglad i OC. I tu moje pytanie. Czy musza to byc oplaty ciagle? Przeglad niewazny ponad 2 lata a OC skonczylo sie 04,2008. Jak to rozegrac zeby nie placic zbyt duzo i zeby auto pelnoprawnie nalezalo do ojca? Proszę o rady i z góry dziekuje. Pzd


 


#2 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 marca 2009 - 17:28

z tego co sie orientuje to ojciec bedzie musial zaplacic OC od 04,2008 bo musi byc ciaglosc... a przeglad normalnie jak to przeglad...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#3 OFFLINE   lenarek

lenarek

    W STANIE SPOCZYNKU...

  • 493 postów
  • Dołączył: 10-01-2009
  • Skąd: Żywiec/Twardorzeczka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2009 - 17:30

przy rejestracji trzeba pokazac oc ale ono nie musi byc wazne tzn dokument ktory mial poprzedni wlasciciel natomiast jak odbierzesz twardy dowod to wtedy musi byc wazna polisa oc

.



 


#4 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2009 - 18:11

Własnie taz zaczytałem ze nowego wlasciciela za bardzo nie obchodzi czy w poprzednich latach poprzedni wlasciciel oplacal skladki czy nie. Przynajmniej nie jest to jakos za bardz restryktowane. Poza tym jak ja moge placic oc wstecz na inny nr rej ktorego nie jestem wlascicielem no chore by to bylo.
BenQ zgodze sie ze musi byc ciaglosc, ale w realu moze da sie cos zakminic. No nic mam znajomego ubezpieczyciela, jutro do niego zadzwonie.
Jak natomiast mialby wygladac przeglad? Podwojny? 200zł do tylu + 100 do przodu a przeglad tak na prawde tylko jeden? Jak ta kwestia moze wygladac?
P.S dziekuje za odpowiedzi


 


#5 OFFLINE   G.A.D.T.I.

G.A.D.T.I.
  • 936 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: ZGR-ZS-ZPY(PL)-M(D)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2009 - 18:18

Przegląd robisz jeden.
Auto może nie mieć przeglądu nawet 10lat.







 


#6 OFFLINE   jejek

jejek

    MV6 w dieslu ! :)

  • 280 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: opolskie

Napisany 03 marca 2009 - 18:22

jak kupiłeś auto to nie interesuje cie czy ktoś płacił oc czy nie , to nie twój problem ! poprzedniego właściciela mogą ścignąć . poprostu wykupujesz polise na siebie.

ps. ja kupilem kiedyś auto bez przeglądu i oc, po pół roku dopiero zarejestrowałem i wykupiłem oc, nie było żadnych problemów, cóż polska :)

#7 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2009 - 18:40

cóż polska


też tak mówię

idziesz do ubezpieczyciela z dowodem rej. w którym masz ważny przegląd, mówisz że kupiłeś auto i chcesz je ubezpieczyć i prosisz żeby nie wpisywał nr. rej. bo bedzie zaraz zmieniany i przyjdziesz uzupełnić... przy sprzeciwach powiedz że pujdziesz do konkurencji - zawsze pomaga!
ja tak zrobiłem bo jak poszedłem do urzędu kom. to mi gosciówa powiedziała że można zarejestrować bez OC, ale system automatycznie zgłasza przypadek do funduszu gwarancyjnego...

#8 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2009 - 19:55

Panimaju. Tak tez zrobie. Dzieki za odpowiedzi.
Swoja droga zachód z powodu... cieniasa. Az mi wstyd :D


 


#9 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 marca 2009 - 22:30

Temat przerabiałem w tym tygodniu i UWAGA
Nie jest prawdą, ze nowego właściciela nie interesuje co bylo przed kupnem!!!!

Mozna sie nieźle naciąć, w skrajnym przypadku mozna zapłącić OC za trzy lata!!!

A teraz do rzeczy:
Jesli byla polisa, ale po prostu nie była zapłacona skladka - nowy własciciel MUSI ją zapłacić. Niestety
Jesli poprzednia polisa nie byla zapłacona ale sie skonczyla, to automatycznie sie wznowiła (mimo braku zapłaty). Nowy właściciel MUSI zapłacić wiec dwie poprzednie i swoją !!!

Jesli jednak auto już dwa lata nie ma polisy - tzn ta poprzednia nie byla zapłacona i ta wznowiona "z automatu" .. to ta druga, po zakonczeniu okresu na jaki byla wystawiona (rok) wygasa i już sie nie przedłuża, jesli nie zostala zapłacona. W takim wypadu pojazd NIE MA OC .. i kupujący zobowiązany jest wykupić polise w dniu nabycia (za choćby dzien spóźnienia jest kara jak zaniemanie OC czyli 500EU

Tak więc tylko w przypadku kiedy auto nie jest oplacane ponad dwa lata .. faktycznie nie ma polisy i wtedy kupujący musi podpisać nowa polise na siebei i nie musi oglądać sie wstecz. W każdym innym przypadku jest zobowiązany do uiszczenia opłat za poprzedniego wlasciciela.

Mozecie teraz psioczyć, ze to bez sensu itd ... i będziecie mieć racje .. co nie zmienia faktu, ze nasze ustawodawstwo tak wlasnie uradziło i tak na chwile obecną jest.
Temat znam dokladnie, bo moja omega, ktorą kupilem na części jest zarejestrowana i nie miala OC.

W skrajnym wypadku mozna zapłacić zaległych skladek wiecej niż warte jest auto.

Co do samej rejestracji - to tak jak ktoś już powiedział. Zarejestrować mozesz, ale przy odbieraniu tzw twardego dowodu musisz okazać ważną polise OC ew. okazać nową polise zawartą NAJPÓŹNIEJ w dniu nabycia auta, jesli wczesniej polisy auto nie miało.


jak kupiłeś auto to nie interesuje cie czy ktoś płacił oc czy nie , to nie twój problem ! p


MYSLISZ sie i to bardzo. Proponuje nie zabierać głosu, jesli nie znasz tematu, bo gdy ktoś Cie posłucha .. moze mieć to bardzo poważne konsekwencje finansowe!

#10 OFFLINE   Disco

Disco
  • 29 postów
  • Dołączył: 09-04-2008
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 03 marca 2009 - 22:45

Ciebie jako nowego włąściciela nie interesuje czy płacił czy nie. Kupujesz polise i tyle. nie przerejestrujesz auta bez przeglądu i nie przejżysz bez polisy. Proponuje zawrzec umowę na siebie ale na stare numery. Po przerejestrowaniu auta możesz u ubezpieczyciela zmienić numery auta w polisie. I po krzyku. Najlepiej zrobić taką polise przez neta. Alianz Direct ma chyba najmniej komplikacji.
Disco

#11 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2009 - 22:46

Rozmawiałem telefonicznie z ubezpieczycielem (zaufany).
Sprawdzil po numerze starej polisy co i jak i powiedzial ze gosciu wypowiedzial umowe ubezpieczalni w okresie kiedy polisa byla jeszcze wazna co DeFacto zwolniło podmiot z obowiazku uiszczenia za niego oplat i jak to Cita określiłeś automat stanął. Kazał po prostu przyjsc osobiście i mowil ze sie dogadamy bez oplat wstecz i bez problemu sie auto zarejestruje.


 


#12 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 marca 2009 - 22:49

Ciebie jako nowego włąściciela nie interesuje czy płacił czy nie. Kupujesz polise i tyle. nie przerejestrujesz auta bez przeglądu i nie przejżysz bez polisy. Proponuje zawrzec umowę na siebie ale na stare numery. Po przerejestrowaniu auta możesz u ubezpieczyciela zmienić numery auta w polisie. I po krzyku. Najlepiej zrobić taką polise przez neta. Alianz Direct ma chyba najmniej komplikacji.


a mówisz to bo tak Ci sie wydaje, czy moze masz na do jakies podstawy.

Ja Ci mówie, ze temat przerabialem w TYM (tzn w zeszłym) tygodniu i baardzo dokladnie sie dowiedzialem wszytskiego co i jak.

Nie gadaj więc bzdur, bo nowego wlasciciela powinno to interesować i to bardzo, jesli nie chce zapłacić za dwie polisy ...

ps. ale oczywiście, kiedy będziesz w takiej sytuacji mozesz zrobić co zechcesz - Twoja sprawa. Nie radz jednak innym, jesli nie znasz obowiązujących zasad.


...

Jesli nie ma WAŻNEJ nieopłaconej polisy (a z tego co móisz tak jest) .. to nie musisz sie dogadywac. Polisy nie ma .. i jedyne co musisz załatwić to podpisać polise zaczynającą sie w dniu nabycia auta (albo zmienić date umowy k-s)

Gdyby polisy nie wypowiedział, a tylko nie opłacił ... miałbyś do zapłacenia zaległe składki.

Podobnie jest, kiedy kupi sie auto, nie wypowie sie ważnej i opłaconej polisy, i wykupi swoją, w innym TU ... to do zapłaty będą .. dwie polisy

#13 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2009 - 23:02

Przyswojone. Dziękować za info:piwo2:


 


#14 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 marca 2009 - 09:24

cita jak najbardziej ma racje we wszystkim co pisze, siedze w ubezpieczeniach wiec wiem ze to co On mowi jest OK

natomaist disco faktycznie nei ma racji i twoje slowa moge nie ejdnego wprowadzic w blad i pociagnac do konsekwencji finansowych.

OC to dosc szeroki temat i zeby sie w tym odnalesc trzeba naprawde troche poczytac,

jezeli kupujecie auto bez polisy OC to koniecznie napiszcie to na umowie, potem Wy dostaniecie do zaplaty za niewypowiedziana polise.

Jezeli polisa jest i sie skonczyla to figuruje na nia wznowienie (jezeli jest oplacona w calosci, jezeli II rata nie oplacona to polisa wygasa), zalozmy ze kupiles auto 05.02.2009 polisa byla do 01.12.2008 to MUSISZ wypowiedziec wznowienie "wirtualne"

kary za brak OC sa naprawde ogromne, Fundusz gwarancyjny w Polsce dziala od jakis 3 lat tak w pelni i sprawdza wszystkie te onformacje, kupna i sprzedazy. Kary tak jak pisal Cita to 500eu i to nawet za 1 dzien braku OC.

A i jeszcze jedno BARDZO WAZNE!! JEZELI KUPUJESZ AUTO BEZ OC TO W DNIU KUPNA MUSISZ JE UBEZPIECZYC!!

Podobnie jest, kiedy kupi sie auto, nie wypowie sie ważnej i opłaconej polisy, i wykupi swoją, w innym TU ... to do zapłaty będą .. dwie polisy


Od tego akurat sa pewne odstepstawa. TU moze odstapic od oplacania tej polisy skoro wykupiles druga (moze ale nie musi) w razie szkody pokrywaja kazde po polowie. Pisze sie taka prosbe w ktorej nalezy zawrzec kiedy sie kupilo autko i kiedy ubezpieczylo na siebie i ze niestety nie wiedzieliscie o tym ze trzeba to wypowiedziec i w ten czas TU moze wyrazic zgode na rozwiazanie umowy. Jest tez 2 haczyk OC jest ubezpieczeniem obowiazkowym, wiec skoro jest obowiazkowe to musimy posiadac tylko 1 i w tym momencie kazde kolejne ubezpieczenie jest dobrowolne i nikt nie moze nas zmusic do jego oplacania. W ten sposob tez mozna sprobowac zmusic Ubezpieczyciela do rozwiazania polisy.

#15 OFFLINE   Disco

Disco
  • 29 postów
  • Dołączył: 09-04-2008
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 04 marca 2009 - 12:28

Może i nie mam racji ale wiem co piszę. Kiedyś kupiłem auto z nieważną polisą i powiadamiając Ubezpieczyciela musiałem wysłać kopię umowy. Oni ścigali właściciela polisy nie właściciela kupionego Auta. Wiem bo nawet zeznawałem na Policji w tej sprawie. Ja od dawna ubezpieczam w Alianz Direct i tam, zaznaczasz tylko czy poprzedni był powiadomiony i jak się nazywała firma. Poza tym zaznaczasz co chcesz i płacisz przelewem przez specjalne takie przejście, że odrazu masz już opłaconą poliose i nie czekasz na dojście przelewu. Drukujesz polisę, a za kilka dni przychodzi oryginał. Możesz na tym jeździć pomimo kilku wypowiedzi policjantów. Kiedyś mnie zatrzymali i próbowali, aja powiedziałem że nie mają prawa kwestionować, bo jest numer polisy, jest kilka innych danych potwierdzających prawdziwość zawarecia umowy i mnie puścili.
Disco

#16 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 marca 2009 - 14:34

Może i nie mam racji ale wiem co piszę. Kiedyś kupiłem auto z nieważną polisą i powiadamiając Ubezpieczyciela musiałem wysłać kopię umowy. Oni ścigali właściciela polisy nie właściciela kupionego Auta. Wiem bo nawet zeznawałem na Policji w tej sprawie. Ja od dawna ubezpieczam w Alianz Direct i tam, zaznaczasz tylko czy poprzedni był powiadomiony i jak się nazywała firma. Poza tym zaznaczasz co chcesz i płacisz przelewem przez specjalne takie przejście, że odrazu masz już opłaconą poliose i nie czekasz na dojście przelewu. Drukujesz polisę, a za kilka dni przychodzi oryginał. Możesz na tym jeździć pomimo kilku wypowiedzi policjantów. Kiedyś mnie zatrzymali i próbowali, aja powiedziałem że nie mają prawa kwestionować, bo jest numer polisy, jest kilka innych danych potwierdzających prawdziwość zawarecia umowy i mnie puścili.


Ale tu nikt nie pyta sie jak wykupic polise OC albo gdzie najtaniej. TO ze raz Ci sie udalo uczknac to tylko twoj fart, radze wszystkim stosowac sie do przepisow a nie do "gdyban" kolegów - pod tytulem "bo mi sie udalo"

#17 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 marca 2009 - 14:42

poza tym słowo "kiedyś" też moze być tu kluczowe.

#18 OFFLINE   omega26

omega26
  • 5 postów
  • Dołączył: 27-02-2009
  • Skąd: RADOM

Napisany 13 marca 2009 - 20:38

Jezeli polisa jest i sie skonczyla to figuruje na nia wznowienie (jezeli jest oplacona w calosci, jezeli II rata nie oplacona to polisa wygasa), zalozmy ze kupiles auto 05.02.2009 polisa byla do 01.12.2008 to MUSISZ wypowiedziec wznowienie "wirtualne"


Mój przypadek:

Zakupiona omesia 06.03.2006r, OC było do 14.12.2008 (data końca polisy)
Umowa zarejestrowana w US 06.marca 2008r.

Jakie rozwiązania?

JJEZELI KUPUJESZ AUTO BEZ OC TO W DNIU KUPNA MUSISZ JE UBEZPIECZYC!!


W "dniu kupna" czy nowa polisa z zawarta wstecz z "dniem kupna samochodu"?
Czy też mając druk (nowej polisy od 15.12.2008) od poprzedniego właściciela będzie najprościej opłacić tą polisę ( dobrze by było bez odsetek albo małymi) i mieć spokój?

#19 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 marca 2009 - 15:56

W "dniu kupna" czy nowa polisa z zawarta wstecz z "dniem kupna samochodu"?
Czy też mając druk (nowej polisy od 15.12.200 od poprzedniego właściciela będzie najprościej opłacić tą polisę ( dobrze by było bez odsetek albo małymi) i mieć spokój?


Duzo niescislosci u Ciebie, cos te daty masz pomeiszane. Jezeli kupujesz auto teraz np w marcu a ubezpieczenie bylo do grudnia i nie zostalo wypowiedziane to istnieje na to auto tak zwane "wirtualne wznowienie" i to musisz wypowiedziec. Natomiast jezeli zostalo wypowiedziane do odrazu w dniu kupna musisz ubezpieczyc. US nie ma nic do tego.