Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mały dylemat - plazma używana/nowa


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Co kupić ? (1 użytkowników głosowało)

Co kupić ?

  1. Nowy 42 cale (ok 2500 pln) (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  2. Wygrać tego LG (max 2500) (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  3. Utargować troche tego Panasonica i już :) (2 głosów [100.00%] - Zobacz)

    Procent głosów: 100.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 18 grudnia 2008 - 22:05

No i zapadła decyzja.. Mój 14 calowy CRT musi odejść ;)

Jako, że jestem duży i lubię duże rzeczy chciałbym kupić coś sporego..

Więc... Wybór padł na plazmę (nie gram, będzie cyfrowy polsat, divx itd)..

I teraz... Generalnie nie chcę wydawać powyżej 3 tys pln..

Do wyboru mam 42 cale - nowe - jakiegoś LG czy coś w tym deseniu ze średniej półki jakościowej lub...

jako, że generalnie nie koniecznie musi to być nowy sprzęt...

http://allegro.pl/it...duzy_tanio.html
http://allegro.pl/it...h_50pv500e.html

Ten pierwszy w miarę nowy się wydaje być - ponoć jeszcze gwarancja..
Drugi to totalny hi-end.....2 lata temu kosztował 19 tys pln... Rozmawiałem z właścicielem - umówiłem się na oględziny jutro - ponoć sprzęt niesamowicie zadbany, bez uszkodzeń itp.. Gwarancja rozruchowa - człowiek wydaje się być całkiem uczciwy..

Chciałbym dodać, że FullHD mnie nie interesuje - w nosie mam wysokie rozdzielczości..

Więc... Co wybrać? Nie ukrywam, że skłaniam się ku ostatniej opcji - ale coś mi podpowiada, że całkiem zgłupiałem - stąd ten pościk - może coś doradzicie? :)

Jak chcielibyście pomóc - piszcie, głosujcie - cokolwiek :) (na górze ankieta)

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 grudnia 2008 - 08:44

Nie rozumiem , po co wydawać tyle kasy i nie chcieć fullhd? Pewnie jak ktoś nie widział co to jest wysoka rozdzielczość to dlatego nie chce

Ehh Grześ - czy ty się kiedyś odkręcisz?

No ja w tej kwocie wybrałbym tego
http://www.allegro.p..._nowygw_fv.html



 


#3 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 19 grudnia 2008 - 10:13

Heh :)

Więc.. Nie chcę FullHD bo to dla mnie nie ma sensu.. I tak nie mam źródła z którego mógłbym cieszyć się taką jakością - do tego jestem krótkowidzem - więc i tak nie zobaczę różnicy - po co przepłacać?

Dlatego HD ready wystarczy..

A jak za 10 lat w PL standardem będą kanały w FullHD - wtedy zmienię TV - o ile ten który kupię teraz dożyje ;)

#4 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 grudnia 2008 - 11:16

polecam samsunga
sam mam LCD - ale nie pamiętam jaki MODEL :eek: jestem zadowolony
ale samsung jest spoko

#5 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 grudnia 2008 - 16:23

Chciałbym dodać, że FullHD mnie nie interesuje - w nosie mam wysokie rozdzielczości..

I tutaj błądzisz, im wieksza przekątna przy zwykłej rozdzielczości, tym obraz jest słabszej jakości, kwadraciki, niedoskonałości. Obejżałem film w TV 42 plazma na normalnej rozdzielczości i na HD. Jakość na HD nieporównywalnie lepsza. Jak już kupować sprzęt, to lepiej doinwestować i mieć lepszy.

Wg Ciebie, po co mieć Omegę, jeśli można jeździć maluchem...

#6 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 grudnia 2008 - 17:54

, jeśli można jeździć maluchem...

cicho bo się dolbos obrazi :smiech:

#7 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 grudnia 2008 - 17:58

tylko nie kupuj uzywanego. plazma ma ogolnie mniejsza zywotnosc niz lcd.
ja sam kupilem niedawno plazme 42" hdready i jestem zadowolony. poki co sygnalu hd nie bede posiadal, a jak bedzie juz w polsce standart hd to wtedy pewnie moja plazma bedzie wypalona i kupie nastepna. poza tym za kilka lat tez badzie inna technologia. to w sumie jak z komputerem. wydasz teraz duzo kasy za super sprzet, ktory za pol roku kosztuje w sklepie polowe tego ile zaplaciles.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#8 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 20 grudnia 2008 - 12:16

I tutaj błądzisz, im wieksza przekątna przy zwykłej rozdzielczości, tym obraz jest słabszej jakości, kwadraciki, niedoskonałości. Obejżałem film w TV 42 plazma na normalnej rozdzielczości i na HD. Jakość na HD nieporównywalnie lepsza. Jak już kupować sprzęt, to lepiej doinwestować i mieć lepszy.


Wszystko ładnie pięknie, ale rozdzielczość przy HD Ready nie jest taka sama przy 42" i 50"... Więc wraz ze wzrostem przekątnej ilość pixeli też się zwiększa..

Fajnie, że obejrzałeś film w HD - tylko ja zaznaczyłem na początku, że nie mam i nie będę miał filmów w HD - głównie DivX, TV kablowa (bez HD) - poza tym nie będę siedział metr od ekranu tylko dlatego, żeby zobaczyć 1/3 pixeli więcej - z mojej odliegłości 4 metrów nawet jak bym miał 800x600 nie zobaczę różnicy.

Wg Ciebie, po co mieć Omegę, jeśli można jeździć maluchem...


Teraz Ty zbłądziłeś.. Wg mnie lepiej mieć omege bez klimy niż poloneza z klimą (klima też jest używana tylko raz na jakiś czas).. ;)

P.S. Nowe fakty - odebrałem maila od właściciela Panasonica - wcześniej wysłałem instrukcję do wejścia w menu serwisowe - okazuje się, że ten TV ma przepracowane 3436 godzin.. Biorąc pod uwagę, że plazmy z tamtych czasów mają żywotność ok. 60000 godzin to chyba jeszcze troche pochodzi nie?

#9 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 grudnia 2008 - 20:01

a dostaniesz jakas gwarancje?? dla mnie byla gwarancja akurat wazna. nie wydalbym 2000 zl na sprzet ktory za tydzien sie zepsuje i naprawa bedzie kosztowala dugie tyle. no ale to subiektywna opinia
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#10 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 20 grudnia 2008 - 20:34

Daje standardową gwarancję rozruchową - 2 tygodnie..

#11 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 grudnia 2008 - 20:46

o widzisz , czyli zepsuje się nie za tydzień jak sugeruje tomspeed tylko za 2 tygodnie :D



 


#12 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 21 grudnia 2008 - 20:51

No i pomyślałem, że opiszę przygód moich część dalszą :)

Otóż..

Jestem w Katowicach - pomyślałem wczoraj, ze dzisiaj zadzwonię do tego gościa od Panasonica i się z nim umówię, żeby chociaż obejrzeć towar..

Dziś rano dzwoni do mnie kumpel i mówi, że w Carrefour jest promocja na RTV i wszystkie rzeczy -30%...

No to telefon w dłoń - Carrefour Sosnowiec - mają plazmę Samsunga HDReady 50' za 3200pln - po rabacie 2400 :eek:

No to pakuje swój zadek w omesie i fruuuu...

Przybywam na miejsce - biegnę do RTV - jest - spakowana w pudełku, lśniąca - idealna :) Już ucieszony zawołałem pracownika i zażądałem podłączenia TV.. Na co pracownik zarzekał się, że plazma super, nówka funkiel, zero wypalonego czegokolwiek, bo tylko raz była wystawiona i jakiś klient już zamówił spakowanie, ale nie przyjechał...

No ale oczywiście się uparłem - no i wyszło - obraz super, ale na białym tle piękny "duszek" jakiegoś psa i duży napis "Reksio" :D
Pokazałem, podziękowałem - w ome i fruu do Katowic..

Po drodze poznałem zachowanie omegi przy 170 km/h kiedy opona z tyłu pęknie :eek: W sumie nie wiem czemu - opona 2005 rok Goodyear.. Zmiana koła...

Po dotarciu do Katowic - pustka totalna - po drodze mijałem kobitke z trzema LCD 37" w koszyku :)

No więc powrót do Sosnowca - pomyślałem, że może jakoś się dogadam z tą 50-tką, żeby mi później wymienili albo coś - okazało się, że już jest inny Pan z RTV - i po wyjaśnieniu mu sprawy "Reksia" zaczął się śmiać i przyznał, że wierzy mi, ponieważ TV stał na wystawce 5 dni i non stop leciał reksio z DVD - a że nie chciało im się PLAY naciskać to stał sobie na MENU tytułowym i się wypaliło :)

No i zrezygnowany wróciłem do domu...

Dzwonię o tego Panasonica - sprzedany...

Nie ma co - udany dzień :)

Na poprawe chumoru skopałem **** jakiejś bejcy starej po drodze na trasie Katowice - Olkusz ;)

#13 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 11 stycznia 2009 - 09:57

Panowie jesli plazma to tylko ze stajni Panasonica.
Ostatnio robilismy test na zywklej 42pv8 podlaczylismy xboxa i ustawilismy menu(obraz staly) zostawilismy tak na 3 dni i 3 noce:) Jestem w szoku 0 wypalenia!!!.
Po jednym dniu takiego testu na plazmach samsunga zostaly powidoki i trzeba bylo wlaczac wybielanie.....
Ktos tam sie wyrwal ze Lcd dluzej ciagna niz plazmy??na LCD jest srednio 60 tys godzin grania(matryca),na Panasonica producent daje gwarancje 100tys godzin.
Jesli mamy sygnal SD to zostaje tylko plazma.LCD wymagaja dobrego sygnalu i maja slabe autoskalowanie obrazu 4:3(rozciagaja go).
Jesli ktos kupuje telewizor mniejszy niz 40 cali to nie ma sensu pchac sie w full HD
bo ludzie oko jest za glupie i nie zobaczy roznicy,a przebulimy troszke.
OMEGARULES
jesli chcesz fullHD to kup sobie Th-42pY80
jesli nie masz cisnienia na fullHD to smialo bierz TH-42pv80 lub pv8
takie moje zdanie nie pracuje w panasonicu:)
ale obcuje na codzien z telewizorami i troszke sie znam.
Ps.w Polsce nie ma sygnalu Full HD kanaly tzw.HD sa poprostu wyskalowane 16:9,zostaje blu-ray lub MPG-4(wbudowane DVB),ktory jest wlasnie testowany.
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#14 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 12 stycznia 2009 - 09:10

kindred jeżeli się znasz na TV to może mi poradzisz co kupić?

potrzebuję tv dla rodziców, mieszkają w domku jednorodzinnym i jako źródło sygnału maja cyfrowy polsat, nie korzystają z dvd i takich tam innych, tylko oglądanie tv

pokój spory, z 25 metrów kwadratowych, odległość kanapy od tv jakieś 4-5 metrów

jakiej wielkości tv powinni kupić, plazma czy lcd, hd ready czy full hd no i ewentualnie jaką firmę polecasz?

będę wdzięczny za podpowiedź :)
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;

#15 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 12 stycznia 2009 - 21:57

Jesli chodzi o odleglosc 4-5 to smialo mozna brac cos powyzej 40 cali,na poczatku moze wydawac sie wielki ale po 3-4 dniach wszystko bedzie ok.
Jesli masz dekoder z wyjsciem hdmi(bodajze Samsung) to mozna wziac jakis LCD.
Teraz firmy:jesli Sony to w gre wchodzi seria W,E i Z,ewentualnie seria V.Daj sobie spokoj z seriami S,L
Samsung minimum seria 6
Niestety minusem LCD jest to cholerne autoskalowanie i kanaly ktore nie sa HD beda porozciagane(modelki beda przy kosci).Poza tym LCD wymaga BDB zrodła sygnalu
na slabszej jakosci bedzie kiszka.
Ja... moze sie powtorze ale wez sobie plazme Panasonica inaprawde rodzice beda na maxa szczesliwi.
Jesli chcesz hd ready to polecam 2 modele
th-42py8(100Hz)
th-42pv80(100Hz) rozni sie od poprzedniczki:ma jedno wyjscie HDMI wiecej,czytnik kart SD(ogladanie zdjec),wejscie komputerowe D-sub.ma blyszczaca ramke(poprzednik jest matowy)i 5tys wiecej kontrastu stalego(15000:1)dynamicznego obie maja 1milon:)
Jesli fullHD to TH-42py80 masz wszystko to co poprzedniczki+fullHD rozni sie troszke
wygladem ma srebrna wstawke)Plazma wybacza slaba jakosc obrazu,nawet jak podlaczysz zwykle euro(polecam kupic troszke lepsze za ok 50zl--->przewody sa bardzo wazne)maja bardzo dobre autosklowanie,kolory bardzo naturalne,i swietny kolor czarny(w LCD jest szary...)dodatkowo masz ultra szybka matryce czas reakcji 0,001 tysieczna minisekundy(w LCD srednia to 5-8 mini sek).W plamach nie ma czegos takiego jak efekt smuzenia,sa idealne do filmow akcji i sportu:)Powiem tak jak kupuje na dniach pv8:)
ale tylko dlatego ze nie mam kasy na py80:)
poczytaj troszke opinii na necie o tych telewizorach.Mam nadzieje ze nie zamotalem:))
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#16 OFFLINE   omegarules

omegarules
  • 712 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Aleksandrów Kujawski

Napisany 13 stycznia 2009 - 15:23

Jesli chcesz hd ready to polecam 2 modele
th-42py8(100Hz)
th-42pv80(100Hz) rozni sie od poprzedniczki:ma jedno wyjscie HDMI wiecej,czytnik kart SD(ogladanie zdjec),wejscie komputerowe D-sub.ma blyszczaca ramke(poprzednik jest matowy)i 5tys wiecej kontrastu stalego(15000:1)dynamicznego obie maja 1milon:)


th-42py8 to też fullHD (najniższy model)

#17 OFFLINE   damian_k7

damian_k7
  • 34 postów
  • Dołączył: 02-05-2008
  • Skąd: Mława

Napisany 13 stycznia 2009 - 19:49

Siema omegarules powiem Ci ze Ja bym sie zastanowil powaznie nad kupnem plazmy szybko sie wypalaja, pobieraja duzo pradu,sa wadliwe i moduly kiepawe kolory itp,radzil bym LCD i to LG wiem co mowie pracowal w L.G 3 lata na kontroli i wiem co dobre 42LB1R,lub 37LP1D pozdrawiam

#18 OFFLINE   dorjan

dorjan
  • 9 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: Podlasie

Napisany 15 stycznia 2009 - 23:47

Omegarules, kupuj plazmę Panasonica i nie daj wpuścić się w maliny z LCD. Jedyne akceptowalne LCD to Sharp i Samsung z serii 6xx. Przy standardowym sygnale LCD to porażka.

Między bajki możesz włożyć opinie o większym poborze prądu w plazmie. Ciekawe skąd te durnoctwa wypisuje damian_k7, bo każdy może sprawdzić, że maksymalny pobór prądu przez 42" plazmę Panasonica wynosi 255W, a 42" LCD LG pobiera 230W. Pozornie różnica wychodzi na korzyść LCD, ale to tylko pozornie.

Ilość energii pobieranej przez plazmę jest zmienna i podawana wartość jest maksymalną dla pełnej jasności ekranu. W przypadku wyświetlania obrazu o przeciętnej szarości ta wartość jest mniejsza, a dla scen ciemniejszych pobór prądu jest zdecydowanie mniejszy od paneli LCD.
LCD bez względu na jasność wyświetlanej sceny pobiera stałą wartość prądu, a jedynie spolaryzowany kryształ przepuszcza lub nie przepuszcza światła. W LCD nawet kolor czarny świeci i stąd brak jest prawdziwej czerni w telewizorach LCD.

Nie mam czasu wyjaśniać różnic technologicznych pomiędzy LCD i plazmą. O tym można poczytać. Wspomnę jedynie, że plazma to najlepszy konsumencki wyświetlacz dla scen dynamicznych i do tego został stworzony. Dzięki temu nie ma takich wad jak czas reakcji, marny kontrast, czy kąt oglądania.
Panele LCD stworzono do wyświetlania obrazów statycznych i na dodatek najlepiej w rozdzielczości panelu LCD. Takich warunków nie spełnia sygnał TV. Jednak laicy wybierają tańszy w produkcji LCD tylko dzięki bełkotowi maketingowych specjalistów i dopiero w domu widzą ciągnący się warkocz za piłką i szybki spadek kontrastu przy oglądaniu pod kątem.
Pewnie o to właśnie chodzi - zastąpić drogą i trudną technologię plazmową tańszym i łatwiejszym do wykonania LCD, bo niewiele firm potrafi wykonać dobre panele plazmowe.

Pozdrawiam.

#19 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 16 stycznia 2009 - 00:13

th-42py8 to też fullHD (najniższy model)

Ja pisalem o PV8 nie py8:) literowka:D
Damian_K bez obrazy ale troszke mijasz sie z prawda srednia wytrzymalosc matrycy LCD to max 60 tys godzin
a Plazma Panasonica ma 100tys.
Co do pradu juz wyjasniam.Jeseli z tylu telewizora LCD jest napisane 200W to ten telewizor co by sie nie dzialo bedzie bral na godzine 200w.
Jesli na plazmie pisze np. 300W to oznacza ze plazma wezmie 300w tylko wtedy kiedy cala matryca bedzie swiecic na bialo przez godzine:D
Plazma ma pobor pradu zalezny od wyswietlanych barw.Jesli wyswietla kolor czarny to w tym miejscu wylacza pixele i masz czern idealna a nie szara jak w LCD(matryca lcd jest stale podswietlana bialym swiatlem wiec nie ma mowy o przwdziwych kolorach)LCD ma piekne kolory dopoki nie postawisz plazmy kolo niego bo wtedy widac roznice:)
Wracajac do wylaczzania pixeli skoro wylacza opixele to co sie dzieje???tak zagdliscie oszczedza energie:)wiec taka plazma ktora ma 300W srednie "spalanie" ma jakies 200-220W lub mniej jak ogladasz horrory.PS kolego mowisz ze pracowales w LG.Ja sprzedaje TV na codzien mam przeglad wszystkich firm/modeli,i pisze co wiem/widze.
Duzo ludzi odradza kupno plazmy,chociaz nie mialo z nimi do czynienia,lub odradzaja bo kupili plazme 3-4lata temu i maja sluszne obiekcje tamte plazmy grzaly sie,wypalaly,i braly pradu jak male elektrownie:).#-4 lata w elektronice to przepasc!obecnePlazmy maja malo wspolnego z tamtymi zabytkami.nie porownasz ich chyba do modelu np.LG 6900?
Druga sprawa nie polecamy plazm LG tylko Panasonic.
ps.LCD-ki tez sie wypalaja nie zaprzeczysz chyba?:)
pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich.Marcin

#20 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 16 stycznia 2009 - 00:34

[quote name='kindred']Ja pisalem o PV8 nie py8:) literowka:D
Damian_K bez obrazy ale troszke mijasz sie z prawda srednia wytrzymalosc matrycy LCD to max 60 tys godzin
a Plazma Panasonica ma 100tys.
Co do pradu juz wyjasniam.Jeseli z tylu telewizora LCD jest napisane 200W to ten telewizor co by sie nie dzialo bedzie bral na godzine 200w.
Jesli na plazmie pisze np. 300W to oznacza ze plazma wezmie 300w tylko wtedy kiedy cala matryca bedzie swiecic na bialo przez godzine:D
Plazma ma pobor pradu zalezny od wyswietlanych barw.Jesli wyswietla kolor czarny to w tym miejscu wylacza pixele i masz czern idealna a nie szara jak w LCD(matryca lcd jest stale podswietlana bialym swiatlem wiec nie ma mowy o przwdziwych kolorach)LCD ma piekne kolory dopoki nie postawisz plazmy kolo niego bo wtedy widac roznice:)
Wracajac do wylaczzania pixeli skoro wylacza opixele to co sie dzieje???tak zagdliscie oszczedza energie:)wiec taka plazma ktora ma 300W srednie "spalanie" ma jakies 200-220W lub mniej jak ogladasz horrory.PS kolego mowisz ze pracowales w LG.Ja sprzedaje TV na codzien mam przeglad wszystkich firm/modeli,i pisze co wiem/widze.
Duzo ludzi odradza kupno plazmy,chociaz nie mialo z nimi do czynienia,lub odradzaja bo kupili plazme 3-4lata temu i maja sluszne obiekcje tamte plazmy grzaly sie,wypalaly,i braly pradu jak male elektrownie:).#-4 lata w elektronice to przepasc!obecnePlazmy maja malo wspolnego z tamtymi zabytkami.nie porownasz ich chyba do modelu np.LG 6900?
Druga sprawa nie polecamy plazm LG tylko Panasonic.
Model LCD ktory polecasz:42LB1R z tego co pamietam pobiera 230W pradu.42pv8 pobiera 255W czy to taka duza roznica?owszem bo wychodzi na to ze LCD jest bardziej pradozerny od Plazmy:D
Pozdrawiam wszystkich.Marcin