Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Za głośną muzyke mandat??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
57 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 08 listopada 2006 - 20:37

Ps. kto z was ma CB i używa go tylko na postoju????


o co się właściwie rozchodzi.......????
:neutral:


Chodzi o to, że jeśli ktoś uważa że głośna muzyka zmniejsza bezpieczeństwo na drodze to powinien (mając oczywiście CB radio) używać go tylko na postoju, ponieważ w czasie jazdy nie skupia całej swojej uwagi na prowadzeniu auta (analogia do używania tel komórkowych).
Dlatego mówię, głośna muzyka i mandaty to bzdeta, którą nie warto sobie zawracać głowy. A jeśli już sprawa będzie traktowana na poważnie, to zaczniemy płacić za to tak jak za komórki oraz za inne np: palenie fajek (to już chyba jest), rozmowa przez CB, rozmowa przez komórki (nawet przez głośnomówiący), w ogóle rozmowa z kimkolwiek. Zamontują nam w autach jeszcze urządzenia wykrywające nasze myśli, i jak tylko pomyślisz o czymś innym to jeb: mandacik. I nie waż się puścić bąka bo to zatruwa klimat :bigok:
A i jeszcze jedno, auta ekskluzywne z górnej półki mają takie wyciszenie wnętrza że nawet cicha muzyczka powoduje że karetki jak nie zobaczysz to na pewno nie usłyszysz , więc gadanie o tym że muzyka zagłusza takie sprawy ma się nijak do rzeczywistości, bo nie jest nigdzie napisane ile dźwięku (dB) musi wpadać do szczelnie zamkniętego auta.




O kutwa, się rozpisałem :bmw: Dla mnie koniec tematu, szkoda klawiatury. :drink:

#42 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 listopada 2006 - 21:15

auta ekskluzywne z górnej półki mają takie wyciszenie wnętrza że nawet cicha muzyczka powoduje że karetki jak nie zobaczysz to na pewno nie usłyszysz


noooooooooo ładnymi sie brykami kolega rozbija...........

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#43 OFFLINE   Boomir

Boomir

    Wyborowa Fighter

  • 248 postów
  • Dołączył: 30-05-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 10 listopada 2006 - 13:33

a ja robie ciszej jeśli już mnie zatrzymują, a na codzień jeżdżę tak żeby nie musieli mnie zatrzymywać.

Polecam wszystkim

Dzięki temu nie trzeba się denerwować na durne przepisy, bo przecież w naszym kraju ich nie brakuje.

Ewentualnie można se kupić rower...
Boomir, Omega Caravan X20XEV
Food&Fire Manager

#44 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 listopada 2006 - 16:09

Ewentualnie można se kupić rower...


iivo'nka, exec i gawor juz mają i zakładają klub radomskich cyklistów............

#45 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 10 listopada 2006 - 16:52

Ewentualnie można se kupić rower...


iivo'nka, exec i gawor juz mają i zakładają klub radomskich cyklistów............


Taki klub w radomiu już jest :tere-fere: bractfo rowerowe :smiech:
konto usunięte

#46 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 listopada 2006 - 16:55

Taki klub w radomiu już jest bractfo rowerowe


o to widze że zmenili nazwe dla niepoznaki............

ale się chłopaki kryja....... wstdzą się czy jak????? :smiech: :smiech: :smiech:
:looz:

#47 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 10 listopada 2006 - 18:09

o to widze że zmenili nazwe dla niepoznaki............

ale się chłopaki kryja....... wstdzą się czy jak?????


GISKARD, ty to lepiej nie cfaniakuj bo jakiegoś VW naśle na ciebie :razz: :lol: :lol: :lol:

A za iivonke masz banana na następnym spocie :twisted: :twisted: :twisted:

#48 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 listopada 2006 - 18:26

GISKARD, ty to lepiej nie cfaniakuj bo jakiegoś VW naśle na ciebie


przydało by się bo jakas teraz nie symetryczna.... różnokolorowa................. i dostała drgawek jakiś... :bad: jakby jej było zimno..........................w morde jerza.................

:evil: :evil: :evil: :evil:

#49 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 10 listopada 2006 - 18:27

i dostała drgawek jakiś... :bad: jakby jej było zimno..........................w morde jerza.................

:evil: :evil: :evil: :evil:


Kocem ja i pierzyną przykryj na noc jak jej zimno :razz: :lol: :lol: :lol: :lol:

A jak nic nie da to ognisko pod nią rozpal :razz: :lol: :lol: :lol: :lol:

#50 OFFLINE   Hrabia

Hrabia
  • 387 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2006 - 14:39

Jak w temacie
Wczoraj stałem na światłach równo z miskami... Przypomniał mi sie ten post i podglosniłem radio prawie na pełną .... i panowie tylko usmiech strzelili :mrgreen:

#51 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 12 listopada 2006 - 10:26

Jak w temacie
Wczoraj stałem na światłach równo z miskami... Przypomniał mi sie ten post i podglosniłem radio prawie na pełną .... i panowie tylko usmiech strzelili :mrgreen:

:peace: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :peace:

#52 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 18 października 2010 - 09:21

Został rozszerzony zakres zastosowania art. 97 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z jego nowym brzmieniem, uczestnik lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy - Prawo o ruchu drogowym lub przepisom wydanym na jej podstawie, podlega karze grzywny do 3 tys. zł lub karze nagany. Przepis zatem pozwala karać grzywną za te wykroczenia, które nie są sprecyzowane w Kodeksie wykroczeń. W konsekwencji nawet w sytuacji, gdy dane zachowanie kierowcy nie jest kwalifikowane jako konkretne wykroczenie, a narusza on inne przepisy ustawy, może zostać ukarany grzywną. Zmiana ułatwi zatem karanie kierowców w sytuacji, gdy policja ma problem z zakwalifikowaniem zachowania kierowcy do danej kategorii przepisów. (....)

podstawa prawna: Art. 97 ustawy z dn 20 maja 1971r.- Kodeks wykroczeń (Dz.U. z 2010 Nr 46 poz. 275 z późn.zm)


odgrzałem stary temat w związku ze zmianami, które muszę na co dzień pilnować:D

co myślicie o takim podejściu do sprawy??
jak to się przełoży do mandatów??
czy ja dobrze rozumiem to co czytam, czy tylko wyolbrzymiam?

#53 OFFLINE   slipkn0t

slipkn0t

    vectromega

  • 315 postów
  • Dołączył: 05-04-2009
  • Skąd: Gubin
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 18 października 2010 - 20:40

Czyli jednym słowem otwarta furtka dla nadgorliwych cwaniaczków z policji którzy będą chcieli pokazać, że to oni są najważniejsi.
P.S.
Bez obrazy dla innych policjantów tych którzy są ok bo i tacy się zdarzają tylko nikt o nich nie mówi bo najlepiej jest zawsze narzekać.

#54 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 28 października 2010 - 12:48

Mrogal, podaj zrodlo tego cytatu...

#55 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 października 2010 - 18:24

Bez obrazy dla innych policjantów tych którzy są ok bo i tacy się zdarzają tylko nikt o nich nie mówi

:laugh::laugh::laugh: to jestes pierwszy :smiech::smiech::smiech:
a wracając do tematu to jest dziura w budzecie i inne pierdoły to trzeba z kierowców kase dojić.

Jak dla mnie to chetnie z takim policemanem podyskutuje na ten temat.
Jeżdze z otwartym laptopem na szybie, mam neta, filmy on-line,skype, kawa w ręku i pet w gębie. Miałem kilkadziesiąt kontroli i zero zapytania że coś jest nie teges. Oczywiście w skandynawii ale to jest Polska (czytaj kraj absurdu:D)

#56 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 października 2010 - 19:37

Wiec słyszałem w telewizj ze policja moze wstawić mandat za głośne słuchanie muzyki w samochodzie wiecie coś moze na ten temat

Jak znajdzie odpowiedniego idiotę to i za rozpięty rozporek może wstawić mandat.

#57 OFFLINE   qkasperq

qkasperq
  • 223 postów
  • Dołączył: 13-02-2010
  • Skąd: Radom/Białobrzegi

Napisany 24 grudnia 2010 - 11:02

akurat za głośne słuchanie muzyki moga ci wlepić mandat na podstawie jakiegos tam artykułu o tym ze rozpowszechniasz muzyke bez licencji ZAIK-su bo przekraczasz norme dopuszczanych decybeli.


tak to jest głupota polskich przepisów nie zna granic.

#58 OFFLINE   djlotus

djlotus

    Zbanowany

  • 345 postów
  • Dołączył: 25-01-2008
  • Skąd: poznań

Napisany 25 grudnia 2010 - 01:55

akurat za głośne słuchanie muzyki moga ci wlepić mandat na podstawie jakiegos tam artykułu o tym ze rozpowszechniasz muzyke bez licencji ZAIK-su bo przekraczasz norme dopuszczanych decybeli.


tak to jest głupota polskich przepisów nie zna granic.


A jeżeli słucham swojej muzyki którą skomponowałem to co wtedy :-)?
A jak sprawdzą ilość decybeli przecież nie mają takiego miernika tak jak w naszym klubie ;-)
[SIGPIC][/SIGPIC]Jeżeli fotoradar strzeli ci fotkę to znaczy że masz za wolne auto :p
Nie próbuj przechytrzyć fotoradaru ! bo tylko mi zdąży zrobić zdjęcie samej maski :smiech:
Jeżeli masz jakieś pytanie lub chciał byś znaleźć odpowiedź na twoje pytanie to tu masz rozwiązanie i odpowiedź na twoje pytanie [KLICK]