Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

kod błędu 69 i 73


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   rayo

rayo
  • 23 postów
  • Dołączył: 01-04-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 20 listopada 2008 - 16:58

Witam wszystkich
Mój problem dotyczy kodów błędów ale od początku
Jestem posiadaczem omegi 2.5 v6 96r ale niestety dwa miesiace temu serce omci przestało pracować i zakupiłem nowe tylko tyle że nowe(stare) jest z roku 1999. Wszystko było ok ale wczoraj rano podczas porannego odpalania kontrolka silnika nie zgasła i świeci cały czas . Pomijac fakt świecenia autko pracuje i zachowuje się normalnie . Dzisiaj z czytałem kody błędów na spinacz i wyskoczyło

69-Czujnik temperatury powietrza -zbyt niskie napięcie
73-Przepływomierz powietrza -zbyt niskie napięcie

Przeszukałem forum i w sumie jest trochę ale generalnie nie wiem gdzie znajdują sie owe czujniki i przepływomierz (może jakieś foto jesli można ) no co mam robić tej sytuacji może wystarczy przeczyścić czujnik może przeczyścić przepustnice no nie wiem może wina przepływomierza . W sumie omcia jak pracowała tak pracuje czyli bez zarzutów tylko świeci kontrolka silnika. Co robić pomóżcie

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 listopada 2008 - 17:01

Witam wszystkich
Mój problem dotyczy kodów błędów ale od początku
Jestem posiadaczem omegi 2.5 v6 96r ale niestety dwa miesiace temu serce omci przestało pracować i zakupiłem nowe tylko tyle że nowe(stare) jest z roku 1999. Wszystko było ok ale wczoraj rano podczas porannego odpalania kontrolka silnika nie zgasła i świeci cały czas . Pomijac fakt świecenia autko pracuje i zachowuje się normalnie . Dzisiaj z czytałem kody błędów na spinacz i wyskoczyło

69-Czujnik temperatury powietrza -zbyt niskie napięcie
73-Przepływomierz powietrza -zbyt niskie napięcie

Przeszukałem forum i w sumie jest trochę ale generalnie nie wiem gdzie znajdują sie owe czujniki i przepływomierz (może jakieś foto jesli można ) no co mam robić tej sytuacji może wystarczy przeczyścić czujnik może przeczyścić przepustnice no nie wiem może wina przepływomierza . W sumie omcia jak pracowała tak pracuje czyli be

z zarzutów tylko świeci kontrolka silnika. Co robić pomóżcie



jak masz filtr powietrza to na pierwszym kolanku masz czujnik temp powietrza a ponizej to z wtyczka to przeplywomierz.




 


#3 OFFLINE   rayo

rayo
  • 23 postów
  • Dołączył: 01-04-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 20 listopada 2008 - 17:09

dzięki sprawdzę to jutro bo dzisiaj pogoda jest be i poza tym jest już ciemno ale wielkie dzięki