Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

OC+AC pytanie?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   W.D.M.A

W.D.M.A

    Ciocia Wiola

  • 287 postów
  • Dołączył: 28-06-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 03 listopada 2009 - 22:14

W pewnym sensie masz racje, jak chcesz zapłacić za AC mało to są zniżki za franszyzy i udziały tym samym płacisz mniejszą składkę, ale to jest właśnie ryzyko.Inne firmy robią trochę odwrotnie - podają niską składkę a potem jak się pyta o te dodatkowe rzeczy to się okazuje, że AC nie jest takie tanie.Przerobiłam to.;-)
Zgadza się również składka za szyby,bo masz pełny pakiet, inne składki są jeżeli masz tylko oc a inne jeżeli jesteś w innej firmie

A....tak na marginesie jestem kobietą:D:D:D

#22 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 listopada 2009 - 10:57

Inne firmy robią trochę odwrotnie - podają niską składkę a potem jak się pyta o te dodatkowe rzeczy to się okazuje, że AC nie jest takie tanie.Przerobiłam to.


Nie zgadzam się z Tobą. To wszystko zależy od tego kto Cię obsługuje a nie od Firmy, sprzedając polisę informujesz klienta, że za Full płaci np 2000zl a może zapłacic 1400zl ale wtedy nie ma tego, tego i tamtego. Na marginesie to dodam, że na polisie wszystko jest wypisane i na wniosku tak samo, więc klient powinien przeczytać co podpisuje. :p

#23 OFFLINE   andrew

andrew
  • 21 postów
  • Dołączył: 24-08-2009
  • Skąd: warszawa

Napisany 04 listopada 2009 - 18:14

W formie pisma urzędowego z datą nadawcą i adresatem, wystarczy że nazwiesz to odwołanie i uzasadnisz, że nie zgadzasz się z wysokością wyceny szkody (jezeli odszkodowanie jest juz wyplacone to za pozno na odwolanie). Uargumentuj swoją prośbę o ponowną wycenę i kwotę jaką oczekujesz. Kiedyś to przerabiałem i pomogło chyba z automatu powiększyli o 20% wycene ;)

#24 OFFLINE   W.D.M.A

W.D.M.A

    Ciocia Wiola

  • 287 postów
  • Dołączył: 28-06-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 04 listopada 2009 - 22:27

nie do końca tak jest, ogólne warunki i taryfy ustala firma, a nie osoba obsługująca.Nie każdy czyta to co podpisuje - choć to błąd, poza tym często się słyszy -...pani lub panie nic się nie stanie, chcę mało zapłacić....a jak jest szkoda słyszy się tekst...nic mi pani lub pan nie mówił... PRACUJĘ JAKO AGENT UBEZPIECZENIOWY :ksiadz:

#25 OFFLINE   andrew

andrew
  • 21 postów
  • Dołączył: 24-08-2009
  • Skąd: warszawa

Napisany 05 listopada 2009 - 23:41

Dlatego lepiej nie korzystać z usług agentow ubezpieczeniowych, którzy to jeszcze pobieraja prowizje, tylko samemu się ubezpieczac, czy to w direkcie link4 itp. Czy jakims tradycyjnym towarzystwie. Czytanie OWU to obowiązek i rzecz podstawowa przy zawieraniu ubezpieczenia ;)

#26 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2009 - 09:58

Dlatego lepiej nie korzystać z usług agentow ubezpieczeniowych, którzy to jeszcze pobieraja prowizje, tylko samemu się ubezpieczac, czy to w direkcie link4 itp. Czy jakims tradycyjnym towarzystwie. Czytanie OWU to obowiązek i rzecz podstawowa przy zawieraniu ubezpieczenia ;)


No jasne, bo podpisując umowę przez internet będziesz potraktowany inaczej, jak chcesz wszystko wiedzieć dokładnie to najlepiej się tego dowiesz właśnie u Agenta. Poprostu trzeba pytać i sprawdzać co się podpisuje.

#27 OFFLINE   andrew

andrew
  • 21 postów
  • Dołączył: 24-08-2009
  • Skąd: warszawa

Napisany 06 listopada 2009 - 17:16

Skoro trzeba sprawdzać co sie podpisuje to summa summarum i tak trzeba zwryfikować to o co sie wczesniej agenta pytalo. W rezultacie lepiej po prostu od razu samemu przeczytac to OWU. Pamietaj, że agent też moze Cie poinformować na 'swój'sposob ;) Tak jak napisalem ja sam siebie informuje o warunkach ubezpieczenia i nie musze korzystac z uslug agentow, zreszta jestem leniwy i wykorzystuje to ze moge wykupic ubezpieczenie na odleglosc ;)