Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Spadki mocy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Milo

Milo
  • 1 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Koszalin

Napisany 17 lipca 2008 - 12:42

Witam serdecznie klubowiczów...
Mam pytanko ,moja omcia 2,5TD ma spadki mocy ,ostatnio bardzo często,lecz nie zawsze.Pojechałem na KTSA i pokazało błąd 41-czujnik ciśnienia doładowania,oraz 92-sterowanie regulacji prędkości (FGR).Czy miał ktoś takie przypadki? I od czego zacząć?
milo

#2 OFFLINE   marek s

marek s

    x

  • 12 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Mogielnica

Napisany 14 września 2008 - 18:37

W mojej omedze również występują spadki mocy narazie sporadycznie nie mniej jednak komputer rejestruje usterkę o kodzie 34. co to może być i jak się to tego zabrać?

#3 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 września 2008 - 19:33

W mojej omedze również występują spadki mocy narazie sporadycznie nie mniej jednak komputer rejestruje usterkę o kodzie 34. co to może być i jak się to tego zabrać?



34- obieg startu wtrysku - czujnik ruchu iglicy P66, zawór elektromagnetyczny-regulacja wtrysku Y20


ale z czym to sie je - niestety nie pomoge.




 


#4 OFFLINE   dziorak

dziorak
  • 6 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 20 września 2008 - 11:17

panowie ja tez mam ta omege 2,5 dti i od jakiegos czesu tez mam problemy z maca. Dokladnie jadac na autostradzie 130km/h wciskam gaz zeby szybko wyprzedzic, auto sie rozpedza ale w pewnym momencie ma cos takiego jak by cala moc uciekla i w ogole nie chce sie rozpedzic. Co moze byc tego przyczyna?

#5 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 04 października 2008 - 09:11

Co do spadku mocy byłem wczoraj u mechanika zmierzyć ciśnienie sprężania, ale okazało się, że niema odpowiedniej końcówki ale mniejsza z tym.

Mechanik złapał za rurę ( tą gumową od interculera do "TURBO DIESEL") i kazał przygazować. Stwierdził, że turbina ma słabą wydajność. Mówił coś o jakimś zaworze...

Teraz pytanie jak to sprawdzić i od czego zacząć, bo auto jest mółowate i tyrbina po regeneracji przejechane na niej ok 7000 km

#6 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 października 2008 - 10:21

130km/h wciskam gaz zeby szybko wyprzedzic, auto sie rozpedza ale w pewnym momencie ma cos takiego jak by cala moc uciekla i w ogole nie chce sie rozpedzic. Co moze byc tego przyczyna?

wiele rzeczy, możliwe, że na łopatkach turbiny osadziła się sadza i turbo nie działa jak powinno.