Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak jeździ się automatem ??? Pomóżcie amatorowi :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
49 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   grzechol

grzechol
  • 21 postów
  • Dołączył: 02-09-2006
  • Skąd: lubuskie

Napisany 16 października 2006 - 07:40

słuchajcie, mam takie pytanko odnośnie jazdy automatem.
Przyznam się że to mój pierwszy automacik, dlatego nie bardzo wiem o co tu chodzi...
Jeśli chce się szybko wyprzedzić czy szybko wystartować to jak trzeba ten gaz naciskać ??
Wiem o tym przycisku "sport" naciskam go jak chcem szybciej.... ale jak nacisnę szybciej ten pedał gazu to nie czuje tego przyspieszenia super... nie wiem...
Czy automat może dobrze szybko wystartować ??
Wydaje mi się, że gdy nacisnę gaz to na początku z takim opóźnieniem łapią te biegi i ciągną.... Dajcie mi jakieś wskazówki jak się jeździ tym automatem, może nie tak wciskam ten gaz czy po prostu automaty już tak mają.. Próbowalem spróbować przyspieszenia z VW Borą 1,9 TDi (110 KM) i powiem że jeszcze nie umiem szybciej wystartować i wyprzedzić inne auto szybciej niż Bora.....



#2 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 16 października 2006 - 08:19

:-) samo ruszenie i pierwsze metry beda gorsze niz w manualu... ja nie wciskam gazu do dechy tylko plynnie dodaje wraz ze wzrostem predkosci... wydaje mi sie ze tak jest lepiej... choc ciezko mowic o przyspieszaniu w tym dieslu ;-)

#3 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 października 2006 - 13:16

Automaty nie są stworzone w tych silnikach do wyścigów,jak chciałeś mieć dobrego kopa to trzeba było kupić w manualu.
Ta skrzynia ma dobre przyspieszenie w trakcie jazdy jak wciśniesz pedał to sie zbiera jak diabli,a ostre starty z miejsca odradzam bo te skrzynie tego nie lubią i prędzej czy póżniej może cię czekać poważny wydatek :wink:

#4 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 października 2006 - 14:59

sunnychris, dobrze jeździ automatem bo właśnie tak powinno sie startowac czyli plynnie naciskać.......wtedy roznica w przyśpieszeniu manualem a automatem jest znikoma.....(nie wiem jak to sie ma do diesla bo piszę na podstawie MV6 a 2.0 16 v z ręczną skrzynią nie jeździłem).........poza tym coż.....bardzo przyjemnie sie tym jeździ szczególnie w korkach..... :mrgreen:

#5 OFFLINE   grzechol

grzechol
  • 21 postów
  • Dołączył: 02-09-2006
  • Skąd: lubuskie

Napisany 16 października 2006 - 15:25

...Ta skrzynia ma dobre przyspieszenie w trakcie jazdy jak wciśniesz pedał to sie zbiera jak diabli,a ostre starty z miejsca odradzam bo te skrzynie tego nie lubią i prędzej czy póżniej może cię czekać poważny wydatek :wink:


nie nie... no bez przesady nie chodzi mi o startowanie jak rakieta... tu nie jest źle, bardziej o to przyspieszenie w trasie jak tu się przyspiesza?? Bo jak jadę np tak ok 70 km/h i chcę szybko wyprzedzić...to jak się powinno zrobić ?? Raz nadepnąć mocno żeby zejść na niższy bieg i wtedy jeszcze raz docisnąć ale tak już wolniej ?? Wtedy będzie dobrze szedł???

#6 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 października 2006 - 15:27

to i ja napisze............

po ustawieni wajchy na D

powoli naciskam pedał :twisted: :twisted: :twisted: przyspieszenia (jazda na emeryta)..... satram się nie wciskac w podłoge.......... a i tak zbiera się bardzo dobrze.......... po mieście to w zupełności wystarczy............ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

natomiast trasa np. przy prędkości 100km/h jak chce szybko wyprzedzić (bez wciskania "sy") noga z gazu........... i wciskam tak do połowy (jest to tak zwany kickdown - zdarzyło mi się ze dwa razy w podłoge wcisnać :mrgreen: ) i wtedy wyższych obraotach robie co kce z każdym samochodem :looz:

a jak wcisne "sy:" to jest łamanie karku.................

wcześneij jeździłem vectrą 1,6 więc dla mnie jest poprosu rewelacyjnie....

niestety tzreba się nauczyc jeżdzić automatem i chodiz o to kiedy dawac kikdąłna a kiedy wystarczy sam pedła w podłoge i kiedy to sy.........

jak jedziesz i trzmasz cały czas noge na gazie właczasz.... sy.... i wciskasz w podłoge to się może troszkę zbierac............. t tak jakbys chciał na pietce wypzredzac przy 60 km/h ja tak tyo widze..........

170 KM robi swoje ja jestem bardzo zadowolony że nei musze wciskac sprzęgła i wajchowac szczególnie po mieście.....

i jeszcze jedno

nie można wzrucac na D i odrazu pedał w podłoge tzreba poczekaz aż wrzuci bieg....... zatrzymanie.......... stop............ i wsteczny wzruci bieg i lekko gazu

zamieniac olej co 60tyskm i będz\ie wszystko grało.............

nie szarpać wajchą bez potzreby...........

i szerokiej drogi :tere-fere: :tere-fere: :tere-fere:

only automat and always automat :looz:
:kumple:

#7 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 16 października 2006 - 16:00

....jak chce szybko wyprzedzić (bez wciskania "sy") noga z gazu........... i wciskam tak do połowy (jest to tak zwany kickdown - zdarzyło mi się ze dwa razy w podłoge wcisnać :mrgreen: ) i wtedy wyższych obraotach robie co kce z każdym samochodem :looz:
:kumple:


a czy przypadkiem "kickdown" w omedze nie jest wlaczany przyciskiem ktory znajduje sie pod pedalem gazu.... docisnac do oporu tak zeby "pstryknął"

to co ty napisales to tez "kickdown" ale tak to sie robi w starych sterowanych hydraulicznie automatach... chyba ze sie myle :roll:

#8 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 października 2006 - 16:24

a czy przypadkiem "kickdown" w omedze nie jest wlaczany przyciskiem ktory znajduje sie pod pedalem gazu.... docisnac do oporu tak zeby "pstryknął"

Dokładnie,depniesz do dechy i patrzysz w lusterko jak odchodzisz kaszlaki :razz: Właśnie to lubie w tej ASB :wink:

#9 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 października 2006 - 17:17

poza tym coż.....bardzo przyjemnie sie tym jeździ szczególnie w korkach..... :mrgreen:

Piotr027!
Nigdzie i niczym się nie jeździ przyjemnie w korkach ! :shock: :evil: :mrgreen:
jak nie wierzysz to wal do Krakowa :cry:

#10 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 października 2006 - 17:26

poza tym coż.....bardzo przyjemnie sie tym jeździ szczególnie w korkach..... :mrgreen:

Piotr027!
Nigdzie i niczym się nie jeździ przyjemnie w korkach ! :shock: :evil: :mrgreen:
jak nie wierzysz to wal do Krakowa :cry:


nie miałem na mysli aż tak dosłownie........u mnie w mieścinie też już coraz gorzej :cry:

#11 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 16 października 2006 - 18:38

wlasnie jestem swiezo po spocie ;-) i grzechol, nie ma przycisku pod pedalem gazu.... jak w innych omegach 2.5 V6 ???

#12 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 października 2006 - 19:07

a czy przypadkiem "kickdown" w omedze nie jest wlaczany przyciskiem ktory znajduje sie pod pedalem gazu.... docisnac do oporu tak zeby "pstryknął"


hmmmmmmmm...........

jakis czarny wystający gumowy dzikns jest pod pedałem gazu...........

ale to co opisałem u mnie działa..................

zdaje się że tak jest równiez opisane w książce eksploatacji :oops: :oops: :oops:

ide zaraz sprawdze........książka w autko bede mioał okazje posiedzieć w omesi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to co ty napisales to tez "kickdown" ale tak to sie robi w starych sterowanych hydraulicznie automatach... chyba ze sie myle


starych........... tzn w których....... :razz: :razz: :razz: :boks:
:looz:

#13 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 16 października 2006 - 22:20

ja jestem bardzo zadowolony że nei musze wciskac sprzęgła i wajchowac szczególnie po mieście.....


Bo ty stary juz jesteś i nie wiesz co dobre :razz: :wink: :lol: :lol: :lol:

#14 OFFLINE   barnaby

barnaby
  • 57 postów
  • Dołączył: 13-07-2006
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 16 października 2006 - 22:28

Nigdzie i niczym się nie jeździ przyjemnie w korkach ! :shock: :evil: :mrgreen:

i tu się mylisz ;)
spróbuj motocyklem, a na pewno będziesz miał w d*ie miejskie korki
hehehe

#15 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 października 2006 - 22:33

Bo ty stary juz jesteś i nie wiesz co dobre


normalnie kilim............ :bmw: :bmw: :bmw:

:guns: :guns: :guns:

automat jest najlepszy nanświecie........ i koniec........ :twisted: :twisted: :twisted:
:mrgreen:

#16 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 16 października 2006 - 22:45

automat jest najlepszy nanświecie........ i koniec........


No dla leniów jest najlepszy :lol: :lol: :lol: :lol:

#17 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 października 2006 - 22:56

No dla leniów jest najlepszy


nie dla leniów............. opoju jeden............ :kumple: :kumple: :kumple:

tylko dla uwielbiających komfortową jazde.......... :mrgreen: :mrgreen: koneserów i miłośników :looz: :looz: :looz: ....... wygodnych samochodów.............. :driver:

:hmm:

#18 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 16 października 2006 - 22:58

opoju jeden............


Tylko nie opoju ja jestem koneserem :lol: :lol: :lol: :lol:

tylko dla uwielbiających komfortową jazde.......... :mrgreen: :mrgreen: koneserów i miłośników :looz: :looz: :looz: ....... wygodnych samochodów..............


W manualu też można konfortowo podruzować :razz: :mrgreen: :mrgreen:

A automat jest dla tych co sie męczyć nie lubią :lol: :lol: :lol:

#19 OFFLINE   mazi82

mazi82
  • 361 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 października 2006 - 07:49

a ja mam pytanie jak to jest z tym olejem w automacie???? wymieniać czy nie??? byłem w servisie opla i machery mi powiedziały żeby nie tykac bo spokojnie 500 000 km wytrzyma a jak wymienie ojej to moze sie sypnąć

#20 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 października 2006 - 07:55

A czego zaden z was, znawcow nie uswiadomil kolegi, ze do aftomata, na poczatku szczegolnie, trzeba lewa stope sobie przyklejac albo przywiazywac, coby sie nie wyrywala :mrgreen:

A tak to rozmowa od razu na :pupa: i na :drink: zeszla

Mazi w dokladnie takim samym autku zmienilem oleum w skrzyni po kupnie auta i jak na razie, odpukac, wszystko w porzadku