Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Moja zabudowa suba w boczku


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
50 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2008 - 21:48

Założenie jest takie zeby zrobić sobie namiastke(albo coś ciekawszego) suba bose w miejscu gdzie jest on normalnie zamontowany w caravanie. Po prostu zamierzam zrobić obszyty panel pod głośnik,wyrzucic drzwiczki i wykorzystać miejsce w ktorym obecnie mam apteczkę na skrzynie pod suba.
Suba chcę oprzeć na głośniku niskotonowym STX GDN-22-140-8-SCX i jakimś nie wielkim wzmacniaczu przykładowo jakimś ktory mo postku uzyska te 70-80watt rms i zmieszcze go we wnękę po przeciwnej stronie. Po prostu chciałbym uzyskać cokolwiek nie tracąc miejsca w bagażniku na jakieś durnoty typu fruwający sub/skrzynia i wzmacniacz którego okablowanie zniszczy funkcjonalność kombi :)
Jak Panowie zapatrujecie się na taki pomysł ?

zmieniłem tytuł zgodnie z prośbą autora

#2 OFFLINE   małek

małek
  • 108 postów
  • Dołączył: 10-05-2008
  • Skąd: Elbling

Napisany 12 maja 2008 - 21:09

Pomysł dobry tylko miejsca tam jest mało, gdzie wzmacniacz chcesz zmieścić ???

MOże pomyśl aby zabrac trochę miejsca z kufra wyrównać ten boczek razem z nadkolem raptem z 20 cm a będzie porządnie.
Powiększyła się rodzina powiększyło się auto :-)

#3 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 maja 2008 - 23:32

Juz po ptokach, prodżekt wykonany :) Wzmacniacz bedzie z drugiej strony, w drugim "luku" albo jakos sie go gdzies wcisnie :)
W kazdym razie poki co wsadzilem na probe no-name głosnik 20cm,zobacze jaki bedzie efekt,w kazdej chwili jest mozliwosc przerobieia "panela" na głosnik 16cm ktory bedzie potrzebował mniej miejsca zeby sie "rozpedzić. Czas pokaże. Poki co czekam az jednostka sterująca dotrze bo na car 300 cudów nie bedzie...

#4 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 maja 2008 - 07:09

jakieś foto bardzo pożądane :mrgreen:

#5 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 maja 2008 - 22:59

Nie ma sie czym chwalić...
Wygłuszyłem wszystko w sumie co mogłem,dzis zrobiłęm test... La una tragedyja... Zdecydowanie zły pomysł z tym subem tam...Może w przypadku seryjneych głosnikow dałoby to efekt a tak.No lipa trzesie roletą i zamiast masowac plery to skrzypi :) Nie takiego efektu sie spodziewalem,choc probny odsłuch byl robiony na badziewnym głosniku i nie za ciekawym wzmaku,ale mimo wszystko efekt powinien byc lepszy.
Po prostu za mało tam jest miejsca zeby cokolwiek sie tam rozhulało.
Nie wiem co z tym dalej bedzie ale byc moze po prostu kupie nowy boczek i apteczka wroci na swoje miejsce.
Może jeszcze coś tam stworze, wcisne mniejszy głośnik albo sprobuje na lepszym klasowo wzmaku.
Kurde kupilem kenwooda kdc-7090r i juz mi sie nie podoba,nie ma ,albo nie dokopalem sie jeszcze do sterowania subem ktore mialem w JVC kd-lh 1000r a to bardzo przydatna rzecz...
W sumie zrobiłem cała fotorelacje krok po kroku z myśla o jakim osobnym temacie,ale efekt marny to i tematu nie ma sensu zakladac :)

Oto kilka fotek z prac:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   dziamol

dziamol
  • 26 postów
  • Dołączył: 04-01-2008
  • Skąd: Sędziny

Napisany 14 maja 2008 - 00:28

Zagadnienie ciekawe, sam jakiś czas temu rozważałem coś podobnego, jednak nie miałem odwagi rozbierać boczków i skończyło sie na dwóch niedużych skrzyneczkach. Ale z tego co się orientowałem w temacie sądzę że brak efektu powodowany jest nieszczelnością komory pod boczkiem, gdyby udało się uzyskać zamkniętą przestrzeń wtedy powinno "plecki pomasować"
W pierwszej wersji głośnik zamontowałem w klapę od apteczki (i także efekt mizerny), ten sam głośnik ale już na zamkniętej skrzynce zagrał o niebo lepiej.

#7 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 14:53

ednak nie miałem odwagi rozbierać boczków i skończyło sie na dwóch niedużych skrzyneczkach.

to bardzo łatwe,nie masz sie o co obawiac nic nie połamiesz na bank :)
I dziś w pracy tak myslałem ze jednak tak jak myslisz uszczelnie boczek i zrobie typową skrzynke zamknieta a głosnik i panel pojada do wymiany na cos co wymaga mniejszej skrzyni...

#8 OFFLINE   dziamol

dziamol
  • 26 postów
  • Dołączył: 04-01-2008
  • Skąd: Sędziny

Napisany 14 maja 2008 - 17:46

Zastanawia mnie czy postawienie ścianek z żywicy lub czagoś podobnego wewnątrz baczka stworzyłoby właśnie taką zamkniętą obudowę, dodatkowo wytłumić ją matą bitumiczną i całość wypełnić watoliną, co by z tego wyszło? :idea:
W końcu profesjonalne firmy Car audio w ten sposób właśnie to wykonują zabudowy, skoro one moga to... .

#9 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 19:31

Mysle ze lepiej po prostu zostawic i wykoprzystac istniejace elementy, dziury wszelkie tylko zabudowac a wieksze tj, przejscie do lampy i w strone siedzenia cienka (w granicach rozsadku) plyta mdf+zywica,stworzy to jakas przestrzen ale mimo wszystko bedzie niewielka wiec pod to trzeba dobrac głosnik-ALE moze okazac sie ze bedzie on mniej efektywny od tych w drzwiach :)
W kazdym razie mozna poeksperymentowac bo i tak wszelkie niedociagniecia zakryje ewentualnie boczek wiec jest pole do manewru :)

#10 OFFLINE   PAWELLIS

PAWELLIS
  • 12 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: WARSZAWA

Napisany 08 czerwca 2008 - 12:33

Musisz zastosowac głosnik ktory bedzie wymagał małego litrazu skrzyni.Pod taka zabudowe sa takie specjalne cudenka tyle za kosztuja mase pieniedzy.Ja mialem cos takiego i nie powiem masowało plecki :mrgreen:Obecnie musiałem zdemontowac-budowa i wozek sie nie miescił.Lezy i czeka na nowego własciciela :cry: Dodany obrazek

#11 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 czerwca 2008 - 22:09

eee bez przesady, 6x9 w "rolete" i to jeszcze x4, to trąci wsią (przepraszam nie chcialem Cie urazic) widac ze nie mogles poradzic sobie z mala iloscia basu wiec dolozyles suba, tylko po co?? Nie ma potrzeby inwestowac w jakies cuda, uwierzczie ze stary 20cm 8ohm głosnik daje rade naprawde przyzwoicie zagrac. Strah pomyslec co stanie sie gdy w koncu wcisne tam IT mds08... Podstawa to porzadne wygłuszenie i szczelność, panowie szczelnośc komory....
Zreszta wszelkie moje zmagania nabierzaco moze cie śledzić :
http://strefacaraudi...t1497.htm#12552

#12 OFFLINE   PAWELLIS

PAWELLIS
  • 12 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: WARSZAWA

Napisany 09 czerwca 2008 - 07:04

To nie sa 4 6*9,tam jest 2 6*9 i dwie sztuki coaxialnych 25cm,te 6*9 to nie był dobry pomysł,fakt :lol: Ale w sumie całosc naprawde dawała rade,był tylko mały problem-dach,wpadał w rezonans a nie chciałem go wygłuszać bo wiedziałem ze bede likwidował zabudowe.Nastepny projekt to bedzie hi-end,głosniki tylko w miejsca fabryczne,tylko nie zaden jbl czy pioneer a mb quart :mrgreen: zobaczymy co z tego wyjdzi :?:

#13 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 czerwca 2008 - 22:24

Przyszedł czas na zmiany, zaczałem myslec innymi kategoriami i uwazam ze powoli aczkolwiek systematycznie bede poprawiał jakość grania...
Dziś w drzwi zamontowałem Helix Db 62.1 i to co usłyszałem po ich poprawnej konfiguracji przekonało mnie po raz kolejny ze naprawde warto poczekac i zainwestowac w markowy sprzęt...
Poki co gra to pod radiem ,w zamyśle musi to zagrac pod wzmacniaczem. Juz pod samym radiem te glosniki zagrały (wg mnie swietnie-nie mam porownan z lepszymi wiec tak twierdze) swietnie, już ciesze sie na jutrzejszy dzień bo głosniki przód i tył zasili wzmacniacz 4x 50watt rms...
Suba zasili drugi wzmak ok 100watt

W miejsce tych tragicznych magnatów wstawiłem Tonsile ktore wczesniej byly z przodu.
Dzis po podlaczeniu wszystkiego wstepnie, bo jeszcze bez wzmacniacza zasilajacego głosniki efekt jest swietny. Po prostu jestem coraz bardziej zadowolony z mojego CA.

Juz mi swita chytry plan... Jesli wzmak zasili ładnie i poradzi sobie z helixami to kombinuje i wrzuce je do tyłu a przód doposażyc chce w U-dimension el 6...

#14 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 czerwca 2008 - 19:46

Po podlaczeniu wzmacniacz a i wygrzaniu glosnikow efekt jest piorunujący, nidy w zyciu nie pomyslałbym ze tgłosnik 16 cm da taki soczysty bas :)
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 czerwca 2008 - 19:36

Dodany obrazek

#16 OFFLINE   gradziu

gradziu
  • 11 postów
  • Dołączył: 18-05-2008
  • Skąd: Włocławek

Napisany 28 czerwca 2008 - 20:16

ja rowniez mam kombi i mysle nad jakims lepszym graniem...nie zalezy mi na funkcjonalnosci bagaznika i m ysle nad zrobieniem olyty podlogowej w bagazniku z plyty i dobrym uszczelnieniu a glosniczek wpuscic w miejsce kola zapasowego
sprzedam silnik od PORSCHE Bokster 97rok kompletny z osprzetem i instalacja do odpalenia...

#17 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 czerwca 2008 - 20:17

Dzis skonczylem chyba zabawe w moje Ca na jakas dluzsza chwile...

Finalnie na dzień dzisiejszy sprawa wyglada tak:
4x drzwi wygłuszone taśma dekarską.
Kable do głosników 1.5mm kwadrat i konkrete zasilanie wzmaków.
Przód drzwi Helix db 62.1
Tył drzwi Tonsil ale mniejsza o to bo zrezygnowałem z ich podłaczania.
Bagaznik-zabudowany w dobrze wygłuszony boczek Hertz es200
Zasilenie przodu to Jensen apollo 4000 4x50 watt w rms
Zasilenie suba, Mac Audio-Mac Cyclone 3000

#18 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 czerwca 2008 - 20:20

gradziu, A no to jest swietne miejsce tyle ze ja mam tam ELPIDZI jakby nie to to tam siedziaby jakis ladny RE albo chociaz Hertz

#19 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 czerwca 2008 - 21:51

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

No i moj maly pomocnik :)
Dodany obrazek

#20 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 czerwca 2008 - 22:48

Nigdy Wam nic nie zagra jak nie będzie miało odpowiednio wyliczonej i zestrojonej obudowy...ten stx w samochodzie porażka...ja teraz będę robił na dniach zabudowe w sedanie...na głośniku JBL (nie zdradze modelu na razie) 30cm+ wzmacniacz blaupunkt gta 400...może zrobie jakieś fotki...oczywiście wszystko będzie liczone także nie ma mowy o lipnym graniu :)