Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2,5 td plastik z napisem turbo diesel???


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   danny1002

danny1002
  • 157 postów
  • Dołączył: 04-03-2007
  • Skąd: jelenia góra

Napisany 05 kwietnia 2008 - 14:34

Witam od jakiegoś czasu zauwarzyłem że ten czarny plastik z napisem turbo diesel zaczoł mi się pocić olejem w okolicy literek. Wiem że jest to spowodowane bardzo małym pęknięciem kturego na oko nie widać ,jednak pod ciśnieniem olej troche wychodzi.Musze to wymienić to pewne.Ale jak to rozmontowałem to zauwarzyłem że od środka jest to zaolejone i moje pytanie brzmi czy występowanie w tym układzie dolotowym oleju jest normalne czy mam się za
czac martwić?
W krainie ślepców jednooki jest królem.

#2 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 kwietnia 2008 - 14:45

danny1002, jesli masz tam niewielkie ilosci oleju to nie musisz sie az tak martwic, ale jesli masz tam sporo oleju to czeka Cie regeneracja turbiny.

#3 OFFLINE   danny1002

danny1002
  • 157 postów
  • Dołączył: 04-03-2007
  • Skąd: jelenia góra

Napisany 06 kwietnia 2008 - 06:28

No właśnie musiał bym porównać jak jest w innych omciach od środka a lbo udać sie do warsztatu który zajmuje sie dieslami a z tym mam kłopot poniewarz w Jeleniej Górze takiego nie ma ,dopiero we wrocławiu.
W krainie ślepców jednooki jest królem.

#4 OFFLINE   KUKI

KUKI
  • 102 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: ok. Zielonej Góry
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 kwietnia 2008 - 12:31

Niekoniecznie musi dawać z turbiny, olej może lać się z odmy. A ja mam pytanko odnośnie tego plastiku, bo mi też puścił na złączu. Czy można go czymś zamienić, jakąś rurą (tak ma BMW) :?:

#5 OFFLINE   danny1002

danny1002
  • 157 postów
  • Dołączył: 04-03-2007
  • Skąd: jelenia góra

Napisany 10 kwietnia 2008 - 19:15

Niekoniecznie musi dawać z turbiny, olej może lać się z odmy. A ja mam pytanko odnośnie tego plastiku, bo mi też puścił na złączu. Czy można go czymś zamienić, jakąś rurą (tak ma BMW) :?:


A gdzie ta odma się znajduje? Ta rura do tego plastiku idzie chyba z chłodnicy oleju która sie znajduje za zderzakiem od strony pasarzera i chyba ma za zadanie podawać ogrzane powietrze do kolektora wlotowego? A co do tej rury zamiast tego plastiku to pewnie można ją zastąpić tylko pozostaje kwestia sztywnego zamocowania do bloku silnika jak to jest orginalnie zrobione.
W krainie ślepców jednooki jest królem.

#6 OFFLINE   KUKI

KUKI
  • 102 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: ok. Zielonej Góry
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 kwietnia 2008 - 21:21

Odma wychodzi z pokrywy zaworów ( taki nie za gruby wąż) i łączy się z grubym wężem, który łączy puszkę filtra powietrza z turbiną. Byś musiał wykręcić ten gruby wąż i sprawdzić, i jeżeli tam gdzie wchodzi do filtra jest suchy, a na dole mokry, to raczej wali z odmy. Jak zaglądniesz do środka, to widać, że tam gdzie wchodzi wąż
od odmy, to od tego miejsca jest mokro.

#7 OFFLINE   jjanusz

jjanusz

    Zbanowany

  • 220 postów
  • Dołączył: 23-05-2006
  • Skąd: dęblin

Napisany 13 kwietnia 2008 - 05:58

z chłodnicy oleju która sie znajduje za zderzakiem od strony pasarzera i chyba ma za zadanie podawać ogrzane powietrze do kolektora wlotowego


to jest chłodnica powietrza (interkuler)

#8 OFFLINE   rob70

rob70
  • 10 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 14 kwietnia 2008 - 13:41

Czy w 2.5 td znajduje sie jedna odma wychodząca z pokrywy zaworów czy jest jeszcze druga wychodząca ze skrzyni korbowej?
Moja omega czasem pluje olejem spod korka wlewu jednocześnie wypuszczajac kłeby olejowego dymu rura wydechową. Czy ktoś miał podobne objawy?