Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Swiatła zimowe automatyczne !? :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
58 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 listopada 2006 - 18:36

tylko o omedze znam jedno :razz:

no dobra nie bede taki...
http://motonews.pl/s...64408&c=114&f=9

p.s. moze ktos ma do odsprzedania taki przekaznik ?
w serwisie krzykneli 170 zl ! :evil:

#42 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 12 listopada 2006 - 02:28

A juz sie cieszylem-niestety sprawdzilem na 2 astrach i omedze angielskich-zupelny brak instalacji swiatel dziennych:( widac angole stwierdzili ze u nich to nie potrzebne-barany jedne, tu to powinien byc nakaz jazdy caly rok na swiatlach-nie dosc ze wiecznie mokro, mglisto i szaro, to jeszcze te barany zupelnie nie wiedza jak swiatel uzywac-albo nie swieca wogole(nawet we mgle i po ciemku!!!pare razy sie spotkalem...)albo jezdza na postojowkach, albo ciagle na dlugich i przeciwmgielnych razac sie wzajemnie...Angielscy kierowcy sa straszni-ten program na TVN turbo-najgorsi brytyjscy kierowcy-pokazywal sporo prawdy o nich.
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.

#43 OFFLINE   mgboczna

mgboczna
  • 129 postów
  • Dołączył: 05-11-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 12 listopada 2006 - 17:31

Może ktoś mana zbyciu taki oto elemencik jak na załączonym zdjęciu-Dodany obrazek
mgboczna

#44 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 listopada 2006 - 18:22

Może ktoś mana zbyciu taki oto elemencik jak na załączonym zdjęciu-


łądniśkie to zdjęcie tylko....... że nic nie widać......... :razz: :razz: :razz:
bo go nie ma :shock: :shock: :shock:

#45 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2006 - 18:25

łądniśkie to zdjęcie tylko....... że nic nie widać.........
bo go nie ma


Synu nie pij tyle....... :razz:

#46 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 listopada 2006 - 19:14

Synu nie pij tyle.......
_________________


to przez denaturat...................... bo mni emegaspamer zmusza.......... :yes_yes: :yes_yes: :yes_yes:

:looz:

#47 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 12 listopada 2006 - 21:39

Może ktoś mana zbyciu taki oto elemencik jak na załączonym zdjęciu-Obrazek


bylem pierwszy !!!
:twisted:

#48 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 grudnia 2006 - 16:02

tylko o omedze znam jedno :razz:

no dobra nie bede taki...
http://motonews.pl/s...64408&c=114&f=9

p.s. moze ktos ma do odsprzedania taki przekaznik ?
w serwisie krzykneli 170 zl ! :evil:

1. Ze schematów omegi A wynika, ze ten przekaźnik powinien załączyć również oświetlenie tablicy instrumentów oraz tablicy rejestracyjnej. Jeśli jednak źle czytam schematy i tak nie jest to całe to urządzonko o kant d*py można rozbić. Po co mi automatyczne zapalanie świateł skoro pod wieczór i tak muszę pamiętać o włączeniu ich ręcznie?
2. Gdzie jest takie gniazdo w omedze A? Dziś chciałem zrobić automatyczne zapalanie świateł po swojemu, ale skoro prawdopodobnie instalacja jest już położona to wpiąłbym swoja zabawkę w miejsce przekaźnika zamiast rozbierać pół kokpitu.

#49 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 09 grudnia 2006 - 18:09

Jest to ci potrebne do tego zeby!!! Jak masz wyswietlacz mid lub tid ci nie przygasal! radio sie nie sciemnialo. I zaoszczedzis troszke pradu!!!

#50 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 grudnia 2006 - 18:28

Jest to ci potrebne do tego zeby!!! Jak masz wyswietlacz mid lub tid ci nie przygasal! radio sie nie sciemnialo.

Z tego wynika, że nie jest to przydatne w Polsce, a przynajmniej nie w okresie zimowym.
Kiedy rano wyjeżdżam z domu muszę włączyć światła ręcznie, bo jest ciemno i potrzebuję oświetlenia zegarów oraz tablicy rejestracyjnej. Kiedy wracam tez jest ciemno i znowu muszę włączyć światła ręcznie.
Co innego w lecie. Rano i wczesnym wieczorem (późnym popołudniem) jest jasno i mógłbym tego używać ale po co, skoro nie ma takiego obowiązku?


Tak czy inaczej chciałbym wiedzieć gdzie w omie A jest gniazdo pod ten przekaźnik. :razz:

#51 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 09 grudnia 2006 - 18:41

Ciebie tylko ratuje kartka wlacz swiatła :) A tak na marginesie po co ci taki automat! jak piszesz ze ci jest niepotrebny.

#52 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 grudnia 2006 - 18:50

A tak na marginesie po co ci taki automat! jak piszesz ze ci jest niepotrebny.

Nie zrozumiałeś dobrze tego co napisałem.

Automat oferowany w wersji na Szwecję (czy inne kraje skandynawskie) nie sprawdzi się w naszych warunkach!
Nie zapala on kompletu świateł (mijania, pozycyjne tylne, oświetlenie tablicy rozdzielczej).
Jeśli używałbyś tego do jazdy w dzień to i tak trzeba pamiętać, żeby po zmroku załączyć "pełne" oświetlenie ręcznie. Więc co to automat?

Ja mam opracowany układ załączania wszystkich świateł, ale musze wpiąć się w osiem punktów w oryginalnej elektryce samochodu. Zamiast rozbierać kokpit, ciąć i lutować kable wpiąłbym się w gniazdo dla tego cudownego przekaźnika, bo kable z tej wtyki idą do wszystkich miejsc, które ja potrzebuję.

#53 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 grudnia 2006 - 18:02

NIEAKTUALNE!

Jak można było się tego spodziewać polskie ASO opla nie znają położenia tego gniazda. :mad:
Rozebrałem wobec tego częściowo kokpit i zrobiłem po swojemu. 2 przekaźniki, 6 diód i trochę przewodów 0,75mm2 i 2,5mm2.

W miejsce zaślepki na konsoli centralnej włożyłem oryginalny przełącznik omegowy, który ma od razu diodę do sygnalizacji "załącz/wyłącz". Jest to tzw. przełącznik "zima/lato".
Wyłącznik oryginalny swiateł jest w pozycji 0. Światła załączają się automatycznie po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon i gasną na chwilę podczas pracy rozrusznika.
Przełączenie wyłącznika głównego w pozycję 1 (światła postojowe) powoduje wyłączenie automatu i zapalenie się jedynie świateł postojowych.
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej i kokpitu działa normalnie.

Jak przez trzy, cztery dni auto nie zapali mi się w czasie jazdy lub nie spłonie na parkingu to możecie kopiować. :twisted:

Dodany obrazek

#54 OFFLINE   jejek

jejek

    MV6 w dieslu ! :)

  • 280 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: opolskie

Napisany 03 czerwca 2009 - 20:06

witam
zakupiłem na allegro przekaźnik oto link do aukcji http://allegro.pl/it...jania_opel.html
mam pytanie nie wiem jak działa w tej skandynawii ale podpiąłem przekaźnik i bezpiecznik, włączam zapłon i już świecą światła pozycyjne a po zapaleniu silnika włączają sie światła krótkie.
pytanie do osób które coś takiego zamontowały czy też świecą wam światła po zapłonie??? bo jak dla mnie to troche dziwnie, nie moge na zapłonie zostawić bo świecą światła :)

#55 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 czerwca 2009 - 20:11

pytanie do osób które coś takiego zamontowały czy też świecą wam światła po zapłonie??? bo jak dla mnie to troche dziwnie, nie moge na zapłonie zostawić bo świecą światła


tak jak przekręcisz kluczyk to się zaraz świecą postoje

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#56 OFFLINE   tomasz_g1

tomasz_g1
  • 92 postów
  • Dołączył: 19-10-2007
  • Skąd: DolnyŚląsk

Napisany 04 czerwca 2009 - 12:30

Potwierdzam. U mnie tak samo

#57 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 czerwca 2009 - 12:35

witam
zakupiłem na allegro przekaźnik oto link do aukcji http://allegro.pl/it...jania_opel.html
mam pytanie nie wiem jak działa w tej skandynawii ale podpiąłem przekaźnik i bezpiecznik, włączam zapłon i już świecą światła pozycyjne a po zapaleniu silnika włączają sie światła krótkie.
pytanie do osób które coś takiego zamontowały czy też świecą wam światła po zapłonie??? bo jak dla mnie to troche dziwnie, nie moge na zapłonie zostawić bo świecą światła :)

czy ten przekaźnik masz zamontowany przy halogenach ,
czy przy ksenonach?

ciekawe jak z jakością tych przekaźników?
http://allegro.pl/it...k59_bo_car.html

#58 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 04 czerwca 2009 - 17:37

a ja sobie zdemontuje tego utomata do świateł.. bo normalnie już go nie chcę...

#59 OFFLINE   jejek

jejek

    MV6 w dieslu ! :)

  • 280 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: opolskie

Napisany 04 czerwca 2009 - 17:50

czy ten przekaźnik masz zamontowany przy halogenach ,
czy przy ksenonach?

ciekawe jak z jakością tych przekaźników?
http://allegro.pl/it...k59_bo_car.html


mam ksenony, przekaznik zamontowany po stronie pasażera pod plasikiem przy progu
chciałem kupić właśnie tego za 44zł ale pare zł wiecej i mam orginał;)