Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

głosniki w tylne drzwi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 grudnia 2013 - 01:16

Ja pare dni temu jezdzilem a8 long kumpla i tam mial system Bang & Olufsen za 4-5 tys euro (chyba 14 glosnikow) po czym stwierdzilem ze ilosc glosnikow nie mowiac juz o jakosci ma znaczenie.... a ten sub w tylnej polce pozamiatal...

Ja również jestem zdania że ilość głośników ma znaczenie w brzemieniu, ale tylko wtedy jeśli dany głośnik odpowiada za jakiś fragment częstotliwości dźwięku. Sądzę że w tym audi jest system 3-way (tweeter, mid i woofer) a do tego long to zrobili 3-way i tyłu (bo przecież to limuzyna dla prezesów z szoferami ;) )

Tylko zadaj sobie pytanie, audio ma grać dla Ciebie czy dla pasażerów ???? Jeśli dla Ciebie to porządnie zrobiony system przedni, zestrojony i odpowiednio pocięty to braku tylnych głośników nie odczujesz.

Jeśli dla pasażerów to trochę kasy trzeba rzucić.

#62 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 grudnia 2013 - 06:48

Ziutek wszystko sie zgadza dobry zestaw z przodu dla mnie kierowcy plus tyl ktory daje wypelnienie dla mnie a przy okazji gra cos dla pasazerow z tylu bo w tej chwili do zony i dziecka z tylu nie wiele dociera dzwiekow z radia :)

Wyslane z GS3

#63 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 grudnia 2013 - 08:23

a Adam przeniósł w trójkąty z OB zresztą ja też


yhy, Jak Z50 posłuchał u mnie to jeszcze tego samego dnia przenosiliśmy u niego :lol: To na prawdę robi sporą różnicę, także posiadacze Bfl, z przodu przenoście tweetery wyżej :yes:

tył, tyłem, ale po odsłuchach u niego, a u mnie zastanawiam się czy ma to sens. Za bardzo te z tyłu są słyszalne i psują scenę. przez co trzeba je przyciszać. Więc zabieg IHMO niepotrzebny.


Tutaj się nie do końca zgodzę. Dla pasażerów z tyłu różnica jest kolosalna po podniesieniu tweeterów tylnych, natomiast dla mnie zdecydowanie dźwięk jest bardziej przestrzenny, natomiast scene można sobie przenieść bardziej na przód. Dla mnie zabieg jak najbardziej pozytywny

#64 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 grudnia 2013 - 08:27

Tutaj się nie do końca zgodzę. Dla pasażerów z tyłu różnica jest kolosalna po podniesieniu tweeterów tylnych, natomiast dla mnie zdecydowanie dźwięk jest bardziej przestrzenny, natomiast scene można sobie przenieść bardziej na przód. Dla mnie zabieg jak najbardziej pozytywny


O to mi właśnie chodziło :D

#65 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 grudnia 2013 - 08:48

natomiast scene można sobie przenieść bardziej na przód

w jaki sposób przenosisz scenę ?? faderem ??

:masakra:


jedynie przesunięciem głośników, fizycznym przesuwaniem głośnika lub opóźnieniem czasu podania dźwięku na głośnik.

#66 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 grudnia 2013 - 08:50

w jaki sposób przenosisz scenę ??


dobra, źle się wyraziłem :p
Można przyciszyć tył żeby nie przeszkadzał :)

#67 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 grudnia 2013 - 08:55

dobra, źle się wyraziłem
Można przyciszyć tył żeby nie przeszkadzał

czyli dale obstaje przy swoich odsłuchach

tył, tyłem, ale po odsłuchach u niego, a u mnie zastanawiam się czy ma to sens. Za bardzo te z tyłu są słyszalne i psują scenę. przez co trzeba je przyciszać. Więc zabieg IHMO niepotrzebny.

;)

#68 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 grudnia 2013 - 09:12

czyli dale obstaje przy swoich odsłuchach


a ja się dalej z tym nie do końca zgadzam :p
Bo dla mnie z przodu efekt jest mimo wszystko pozytywny - to po pierwsze primo :p
a po drugie primo-ultimo, to różnica dla siedzących z tyłu już jest kolosalna, a moja Omega to limuzyna i jak ktoś wsiada z tyłu to ma się czuć jak w porządnym aucie, a nie że mu coś będzie bździło koło nogawek :p :lol: