Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

głosniki w tylne drzwi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
67 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   omegaalfa

omegaalfa

    2.0 16fau

  • 249 postów
  • Dołączył: 08-09-2012
  • Skąd: PL
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 grudnia 2013 - 22:51

Zapomnij o basie z 13cm...

U mnie na przodzie siedzi podobnie jak u Adam10 zestaw RAINBOW SLG 265.20 F3. Drzwi może nie na "beton" ale jakoś tam dekarką wygłuszone. Grało to dla mnie bardzo fajnie (ma kopa!) ale troszkę basiku brakowało więc jakiś czas temu (dwa tygodnie może) do bagaja powędrowała 8' STX - za 70zł kupiłem nówkę sztukę ;) - spełnia swoje zadanie w 110% (budka 23l). Ja bym te Morele na przodzie zostawił jak są, tyłu w ogóle nie ruszał a pomyślał nad mniejszym subikiem do bagażnika - jakaś 8' jestem pewien spełni Twoje wymagania. Jeśli faktycznie bagażnik jest "mały" to może wykorzystasz prawe nadkole? Można tam spokojnie 8 cali wcisnąć :)

#42 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:02

Zapomnij o basie z 13cm...

U mnie na przodzie siedzi podobnie jak u Adam10 zestaw RAINBOW SLG 265.20 F3. Drzwi może nie na "beton" ale jakoś tam dekarką wygłuszone. Grało to dla mnie bardzo fajnie (ma kopa!) ale troszkę basiku brakowało więc jakiś czas temu (dwa tygodnie może) do bagaja powędrowała 8' STX - za 70zł kupiłem nówkę sztukę ;) - spełnia swoje zadanie w 110% (budka 23l). Ja bym te Morele na przodzie zostawił jak są, tyłu w ogóle nie ruszał a pomyślał nad mniejszym subikiem do bagażnika - jakaś 8' jestem pewien spełni Twoje wymagania. Jeśli faktycznie bagażnik jest "mały" to może wykorzystasz prawe nadkole? Można tam spokojnie 8 cali wcisnąć :)


ale jeżeli dobrze zrozumiałem kolege proxx, to on chce się pozbyć suba, na rzecz porządnych głosników w tylnych drzwiach.

Ja mam drzwi (zresztą nie tylko drzwi :D:D:D) porządnie wygłuszone i te rainbow mnie się podobają. Szczególnie fajnie grają tweetery, natomiast lepszego kick'a mają Hertze u Z50

Ja na razie chcę spróbować wsadzić seryjne 16,5 na tył i zobaczyć czy to się wszystko zmieści... jeśli tak, to zobaczę jaka będzie różnica :) Potem będę ewentualnie próbował przeskoczyć na wyższy level :p

#43 OFFLINE   proxx

proxx
  • 444 postów
  • Dołączył: 01-03-2012
  • Skąd: Starogard Gdański
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:26

dokładnie tak jak Adam mówi . Chcę zrobić jak najwięcej miejsca w bagażniku, a najlepiej jakby wogóle był pusty i czysty. Ja słuchałem tych hertzów i Moreli i dla mnie Morele dużo ładniej grały dlatego wybór padł na nie mimo ,że są w podobnej cenie. chcę żeby głośniki zajmowały seryjne miejsca , a bas był słyszalny w aucie wszędzie a nie dochodził z bagażnika , nie ma to być bujanie autem tylko ładnie grać . Najchętniej wcisnąłbym tam drugi komplet moreli ;)

Także Adam jak wciśniesz to daj znać :D.

#44 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:32

dokładnie tak jak Adam mówi . Chcę zrobić jak najwięcej miejsca w bagażniku, a najlepiej jakby wogóle był pusty i czysty. Ja słuchałem tych hertzów i Moreli i dla mnie Morele dużo ładniej grały dlatego wybór padł na nie mimo ,że są w podobnej cenie. chcę żeby głośniki zajmowały seryjne miejsca , a bas był słyszalny w aucie wszędzie a nie dochodził z bagażnika , nie ma to być bujanie autem tylko ładnie grać . Najchętniej wcisnąłbym tam drugi komplet moreli ;)

Także Adam jak wciśniesz to daj znać :D.


Jak wszystko jest porządne i dobrze wystrojone to z Subem w bagażniku gra bardzo ładnie i bas jest słyszalny wszędzie ;) Jest fajny kawałek gdzie można to poczuć na własnej skórze :D
Hertz HSK (bo taki model ma Z50 jak dobrze pamiętam) mają lepszego kick'a od Rainbow, ale z kolei wg mnie tweetery przyjemniej grają przy Rainbowach

Spoko, jak wcisne to dam znać... ale zabiorę się za to pewnie dopiero po świętach, więc będziesz musiał poczekać ;)

#45 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:36

Hmm ja mam u siebie z przodu dsk 165. Dodatkowo wzmacniacz blaupunkt gta flash 150 rms w bagazniku.Radio pionek deh 8400bt i zastanawiam sie mocno czy tych dsk nie wpiac przez ten wzmacniacz ? I tak do suba potrzebuje cos mocniejszego . Jak myslicie warto ? Na tyl planuje dsk 135.

Wysłane z GS3

#46 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:37

Hmm ja mam u siebie z przodu dsk 165. Dodatkowo wzmacniacz blaupunkt gta flash 150 rms w bagazniku.Radio pionek deh 8400bt i zastanawiam sie mocno czy tych dsk nie wpiac przez ten wzmacniacz ? I tak do suba potrzebuje cos mocniejszego . Jak myslicie warto ? Na tyl planuje dsk 135.


koniecznie pod wzmacniacz :yes: dopiero wtedy to zagra :D

#47 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:44

Czyki przewody ze wzmaka puscic z powrotem bezposrednio na glosniki ?

Wyslane z GS3

#48 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:47

Hertz HSK (bo taki model ma Z50 jak dobrze pamiętam) mają lepszego kick'a od Rainbow, ale z kolei wg mnie tweetery przyjemniej grają przy Rainbowach

bo HT25 z HSK są ostre i ciężko je okiełznać. podobno można je pociąć aktywnie tak by nie darły japy, ale do tego potrzebuję procesor :p

Jak myslicie warto ? Na tyl planuje dsk 135.

nie wiem czy jest sens pchać kasę w tylne furtki :hmm:
zresztą kolega mastah walczył z tylnymi drzwiami w omedze. A10 chce przetestować tył więc może coś poradzi na swoim przykładzie ;)

A rozbierales tyl i patrzyles ile masz tam miejsca?
Tez kiedys chciałem bardzo udowodnic sobie i innym ze z tylu warto umiescic głosniki :)
13 w serii to kpina... Wiec postanowilem pojsc grubo... I tak jak szybko zaczalem tak szybko skonczylem...
Nie dosc ze panel tam musial byc BARDZO cienki - ze wzgledu na płytka tapicerke i bezsensowne maskownice to jeszcze tylne drzwi sa wybitnie antyaudio a dokladniej sa antybasowe...Prezentowane s6c w pzednich furtkach potrafily kopnac i zagrac z tylu tak jakby graly we freeair...
Przez chwile z tylu jezdzily nawet midwofery DLS'a r6 ale i to nie pomogło.
Pierwszy zamysł był taki zeby tył "pomogl" w uzupelnianiu sekcji basowej i zostaly ciete w subsonicu na ok 60hz. Po tym jak okazalo sie to bezsensem probowalem uzupelnic zestaw o tweeter i ciac w granice 80hz, ale kiedy probowalem jakos wysterowac scene i za plecow ciagle cos mi przeszkadzalo uznalem ze wystarczy tych przygód i walki z wiatrakami...
Dla ciekawskich wszystko bylo pedzone przez Xetec 4g-600.
Jedynym plusem tych calych cudów jest to ze mam teraz wygluszone furty z tylu...

Wiem jedno, zadnych cudów wiecej z tylem, to bzdura.
Zrobiłem przód jak u ludzi, stworzylem scene, ukierunkowalem tweetery i dalej jezdze z ludzmi, a nikt nie narzeka ze nie slyszy muzyki...
Pozatym wychodze z zalozenia ze system robie pod siebie i ma grac dla mnie a nie dla innych :)


To jak najlepiej zrobic ? Przewody ze wzmaka puscic z powrotem bezposrednio na glosniki ? Czy szukac gdzies na niego miejsce z przodu - moze gdzies za schowkiem ?

ja ciągnąłem przewody od tyłu, pod schowkiem nie wiem czy coś zmieścisz, a wzmacniacze potrzebują wentylacji a nie grzania ;)

#49 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:50

Przewody ze wzmaka puscic z powrotem bezposrednio na glosniki ?


tak :)

#50 OFFLINE   omegaalfa

omegaalfa

    2.0 16fau

  • 249 postów
  • Dołączył: 08-09-2012
  • Skąd: PL
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 grudnia 2013 - 23:53

Ludzkie ucho i tak nie jest w stanie określić źródła najniższych słyszalnych częstotliwości...

nie ma to być bujanie autem tylko ładnie grać

Więc 8' w boczek zamiast apteczki i będzie miodzio :)
Dobrze "potniesz" pasmo między przodem a subem i będzie bajecznie... :) A bagażnik zostanie cały do Twojej dyspozycji...

#51 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:01

Zawsze uwazalem ze musi byc dobry przod i w tylnych drzwiach nie mam glosnikow jednak z czasem stwierdzilem ze lepiej jak gra cala przestrzen i dzwiek mamy rowniez za glowa. Nie jest wtedy tak "pusto". Zakupie przewod i zrobie testy, jak poczuje roznice to puszcze przewody na stale do drzwi.

Wyslane z GS3

#52 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:01

A10 chce przetestować tył więc może coś poradzi na swoim przykładzie


chcę zobaczyć jaka będzie zmiana po wsadzeniu tam 16,5 :) Mam takie na półce więc będzie mnie to kosztowało tylko trochę pracy.

Natomiast bardzo bardzo polecam przeniesienie tweeterów wyżej, to zmienia chyba najwięcej

#53 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:03

Adam mozesz pokazac na foto jak i na jaka wysokosc je dales ?

Wyslane z GS3

#54 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:16

Adam mozesz pokazac na foto jak i na jaka wysokosc je dales ?

akurat w Bfl są umiejscowione w boczku drzwi. a Adam przeniósł w trójkąty z OB zresztą ja też :p

Więc posiadaczy OB to nie dotyczy, a jedynie Bfl

#55 OFFLINE   proxx

proxx
  • 444 postów
  • Dołączył: 01-03-2012
  • Skąd: Starogard Gdański
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:17

akurat w Bfl są umiejscowione w boczku drzwi. a Adam przeniósł w trójkąty z OB zresztą ja też :p

Więc posiadaczy OB to nie dotyczy, a jedynie Bfl


Adamowi chyba chodzi o tył ;)

#56 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:22

Adamowi chyba chodzi o tył

tył, tyłem, ale po odsłuchach u niego, a u mnie zastanawiam się czy ma to sens. Za bardzo te z tyłu są słyszalne i psują scenę. przez co trzeba je przyciszać. Więc zabieg IHMO niepotrzebny.

#57 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:24

A ja zawsze twierdziłem,uważałem i doznałem,nie tylko w omedze że tył nie ważne czym jest i czym zasilany (ewentualnie zciszony względem przodu)i na ile HZ zcięty,pomaga pozytywnie uzupełnić scenę.

#58 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:31

to jest wrażenie surround, ja wolę stać przed sceną jak rozglądać się skąd gra ;) poza tym sygał audio jest podawany w stereo a nie 5.1 :p

#59 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:38

Ja pare dni temu jezdzilem a8 long kumpla i tam mial system Bang & Olufsen za 4-5 tys euro (chyba 14 glosnikow) po czym stwierdzilem ze ilosc glosnikow nie mowiac juz o jakosci ma znaczenie.... a ten sub w tylnej polce pozamiatal...

Wyslane z GS3

#60 OFFLINE   Sergio

Sergio

    Precz z Komuną

  • 556 postów
  • Dołączył: 23-04-2012
  • Skąd: Gdansk-Holandia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 02 grudnia 2013 - 00:41

to jest wrażenie surround, ja wolę stać przed sceną jak rozglądać się skąd gra ;)


A ja wręcz odwrotnie,lubię jak dzwięk mnie otacza:p
Najważniejsze że wybór należy do każdego z nas:)