Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Y22XE - zalewa po resecie wartości wyuczonych.

Y22XE zalewa reset wartości wyuczonych

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kamil1krol

kamil1krol
  • 1 postów
  • Dołączył: 07-06-2017
  • Skąd: Chorzów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 07 czerwca 2017 - 14:00

Rok:2000
Silnik:Y22XE

 

Witajcie drodzy forumowicze.

 

Problem z Y22XE. Silnik pracował bardzo ładnie na LPG, na benzynie "akceptowalnie". Czuć było na benzynie poszarpywanie, samochód nie miał również takiej elastyczności jak na LPG. Sporadycznie pojawiały się błędy drugiej sondy lambda.

 

Poczytałem trochę internetu i stwierdziłem że przejeżdżę cały bak na Pb, tak żeby mapy ładnie się ułożyły i samochodzik jeszcze posłużył. Wykonałem reset wartości wyuczonych wg. podpowiedzi z internetu. Po resecie samochód odpala na spalaniu stukowym, mało nie wyrwie silnika. Lekkie dodanie gazu powoduje od razu zgon. (Poza tym ledwie odpala). Zanim złapie wolne obroty muszę go odpalić niekiedy ze 30 razy. W końcu delikatne, pulsacyjne dodawanie gazu powoduje wejście do 2000obr., gdzie włącza się gaz i samochód chodzi ok. 

 

Próbowałem już odprawiać cuda przy tym samochodzie tak żeby chociaż chciał zapalać i nic. 

 

Po odpięciu przepływomierza samochód jakoś odpala na Pb, po chwili da się go wkręcić na obroty i jako tako chodzi (do jazdy na Pb w każdym bądź razie się nie nadaje). Na gazie samochód po resecie jest dużo mocniejszy, ładnie trzyma wolne obroty.

 

Proszę o poradę co mogę zrobić żeby przywrócić samochód do stanu chociaż z przed resetu. 

 

W załączeniu odczyt z bloków pomiarowych OP-COM z pracy na gazie.

 

Gaz sekwencja Landi Renzo Omegas.

 

Błędy na tą chwilę:

P0036 - Obieg ogrzewania czujnika O2 -   poza wymaganym zakresem (rząd 1, czujnik 2)
 (08) - Nie występuje
 
P0170 - Ubogi wydech
 (02) - Obecny
 
P0340 - Obieg prądowy czujnika położenia wału krzywkowego- brak sygnału
 (04) - Nie występuje
 
P0302 - Wykryta przerwa w zapłonie cylindra 2
 (02) - Nie występuje
 
P0110 - Obieg prądowy temperatury powietrza dolotowego - za mocne wejście
 (01) - Obecny
 
P0100 - Obwód mas. lub objet. przeplywu powietrza, sygnal za niski
 (02) - Obecny
 
P0130 - Obieg prądowy czujnika O2, za słabe napięcie (Rząd 1, Czujnik 1)
 (02) - Nie występuje
 
Po skasowaniu błędów, na gazie można jeździć i jeździć i nie wyskakuje żaden (nie licząc przepływomierza który wywołuję sam, poprzez odłączenie tego podzespołu). Wszystkie pojawiają się podczas zapalania na benzynie i pierwszych "metrów" jazdy.
 
Załączam cztery odczyty bloków z dzisiaj.
 

Załączone pliki


Edytowany przez kamil1krol, 08 czerwca 2017 - 09:57.




#2 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2017 - 16:58

podaj błędy i wstaw te odczyty :p







Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Y22XE, zalewa, reset wartości wyuczonych