Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie chce jechać - przerywa i wibruje


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 stycznia 2016 - 20:43

Witam kolegów. To, co dzieje się z moją Omcią od początku roku jest nie do pomyślenia. Aż boję się ją znów odpalać, bo nie wiem, co tym razem się stanie.

Wczoraj pisałem, że mam problem z przerywaniem na gazie (tutaj). Dzisiaj jednak zauważyłem, że problem nie dotyczy tylko jazdy na gazie, ale również na benzynie. To było tak: odpaliłem, wyjechałem z parkingu, przełączyła się na gaz i przed pierwszymi światłami już zaczęła przerywać - jak pisałem w podlinkowanym wcześniej poście. Przełączyłem więc na benzynę, parę kilometrów przejechałem normalnie, aż zaczęła przerywać na benzynie. Objawy takie same - wciskam gaz, a samochód nie chce jechać, obroty bardzo powoli spadają i prędkość się wytraca. Dojechałem do kolejnych świateł i - co ciekawe - cały samochód wyraźnie wibrował, obroty były poniżej tysiąca. Już miałem wrażenie, że zerwała się poduszka pod silnikiem. Ruszyłem, następnie nie chciała podjechać pod górkę - nacisnąłem gaz do oporu i na trójce jakoś wjechała. Potem wjechałem na drogę szybkiego ruchu i trzymałem kciuki, żebym dojechał do domu. Przełączyła się na gaz i jechałem... Tylko gaz musiałem trzymać w podłodze, żeby toczyć się te 100 km/h przy niecałych 2,5k obrotów. A teraz najciekawsze: przyjechałem do domu i postanowiłem podjechać do sklepu. Nie telepie, nie przerywa - wszystko spoko.

Panowie, ja naprawdę nie mam pojęcia, cóż to może być. Cewka? Jakiś czujnik? Podpowiecie coś? Pozdrawiam! :)


Edytowany przez 522, 08 stycznia 2016 - 23:37.




#2 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 stycznia 2016 - 10:01

Posprawdzaj świece ,kable WN cewka,paliwo czy do chodzi-filtr paliwa.Podepnij pod kompa odczytaj błędy.Podstawą dobrej pracy na LPG jest dobra praca na PB .Gaz jest czuły na słaby zapłon.Wszystko jest do ogarnięcia na spokojnie.Tyle ci mogę  podpowiedzieć reszta w twoich rękach lub mechanika ale jak grzebiesz samemu to jak pisałem wyżej.Nikt z nas nie ma jak posprawdzać twoich podzespołów motoru a komp ci wszystkiego nie pokaże.Dasz radę !


Edytowany przez volvgangster, 09 stycznia 2016 - 11:25.


#3 OFFLINE   technix

technix
  • 962 postów
  • Dołączył: 26-09-2014
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 stycznia 2016 - 11:08

A błędów nie wyświetla?

#4 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 stycznia 2016 - 12:14

Właśnie wróciłem od swojego mechanika. Ale po kolei: świece i kable wymieniałem w październiku, więc to nie to. Brałem pod uwagę właśnie cewkę, ale najpierw podłączyliśmy ją pod kompa. Na początku pokazał się tylko błąd sondy (ale tak mam od samego początku), potem jeszcze błędy drugiego i trzeciego wtryskiwacza. Przejechałem się, w międzyczasie przełączyła się na gaz i żadnych z wczorajszych objawów nie było. W innym programie pokazało tylko błąd sondy lambda. Niestety nie mogę jej teraz odstawić, bo jutro muszę się jakoś dostać na studia, ale w przyszły piątek wcześniej wracam i odstawię ją, aby na sto procent było wiadomo, co robi mi takie cyrki.



#5 OFFLINE   Knal

Knal
  • 275 postów
  • Dołączył: 05-11-2014
  • Skąd: Koniec świata
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 stycznia 2016 - 18:20

Świece nie pływają w oleju?



#6 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 stycznia 2016 - 19:52

Niee, jak mówiłem - dwa miesiące temu były wymieniane i przy okazji wymieniłem też uszczelkę pod pokrywą zaworów (Elring), bo właśnie zaczęła przepuszczać. Na noc odłączę akumulator, może to coś da.



#7 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 stycznia 2016 - 23:24

Odłączenie aku nic nie dało. Dziś po przejechaniu ok. 50-60 kilometrów znowu zaczęła przerywać. Zauważyłem też, że dodatkowo spod maski wydobywa się cichy, głuchy stukot. Konsultowałem temat i większość osób mówi, że to cewka, ale czy uszkodzona cewka miałaby także takie objawy? Serio boję się już jeździć, w piątek rano odstawiam Omkę do swojego magika. Cały przyszły tydzień i tak będzie stać, więc mam nadzieję, że się jej nie pogorszy :ph34r:



#8 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 stycznia 2016 - 20:51

Wodę albo olej masz w gniazdach świec i tyle , a cewka pewnie padnie niebawem.Może kable WN masz znanej firmy.


Edytowany przez manro, 11 stycznia 2016 - 20:55.


#9 OFFLINE   522

522

    FSU

  • 215 postów
  • Dołączył: 01-07-2011
  • Skąd: Sulęcin/Zielona Góra
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 stycznia 2016 - 23:48

Znanej firmy, to źle czy dobrze? :D Wymieniłem jak zwykle na NGK. Ale... Problem rozwiązany - jako, że nie mam czasu na eliminowanie usterki 'na czuja', za jednym razem: wymieniłem cewkę i przeczyściłem przepustnicę. Oczywiście problem zniknął. Teraz, od prawie dwóch tygodni, śmiga bezproblemowo ;)