Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie działa podgrzewanie foteli

podgrzewanie grzanie siedzenia

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
70 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 11 stycznia 2010 - 20:14

Jeśli nie czujesz, że fotel przypieka u dołu w środkowej części oparcia

ja czułem takie pieczenie w tym miejscu aż musiałem wyłanczac podgrzewanie lub zmiejszać na minimum to znaczy że moje maty się już kończyły bo właśnie niedawno przestało działać mi podgrzewanie foteli??:o
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#22 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 stycznia 2010 - 20:33

ja czułem takie pieczenie w tym miejscu aż musiałem wyłanczac podgrzewanie lub zmiejszać na minimum to znaczy że moje maty się już kończyły bo właśnie niedawno przestało działać mi podgrzewanie foteli??

Przykra sprawa ale skoro przypiekało a teraz nie teges to oznacza przepaloną matę. Ale drugi powinien działać.

#23 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 12 stycznia 2010 - 18:46

Ale drugi powinien działać.


no właśnie w tym problem że najpierw przestała działać od pasażera a pózniej od kierowcy;/
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#24 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 stycznia 2010 - 21:12

To wyjmij jeszcze dla pewności wtyczki przy fotelach i zobacz czy jest przejście. Jeśli nie ma to wiadomo. Przy okazji możesz też sprawdzić same oparcia (jeśli na samym oparciu jest przejście to poszło siedzisko. A żeby sprawdzić samo siedzisko trzeba zrobić zworkę przy wyjściu na oparcie).

#25 OFFLINE   chudykrzys

chudykrzys
  • 35 postów
  • Dołączył: 01-07-2009

Napisany 24 stycznia 2010 - 23:05

U mnie jest trochę inny problem. Na samym początku zimy, gdy włączyłem grzanie nawet na 1 to po pięciu minutach siedzisko robiło się na tyle ciepłe, że wyłączałem podgrzewanie. Teraz grzanie w ogóle padło. Co jeszcze ciekawsze pojawiły się dwa nowe objawy. Grzanie foteli wywala bezpiecznik lub po włożeniu bezpiecznika zapala się kontrolka poduszek. Przy włożonym bezpieczniku nie da się skasować błędu poduszek. Po wyjęciu lub przepaleniu bezpiecznika błąd poduszek można skasować.
Fotele oryginalne skórzane z poduszkami, nie pochodzą z anglika.
Jakieś pomysły? Spotkałem się z opinią, iż za taki stan rzeczy może odpowiadać "moduł komfortu" chociaż tak naprawdę to sam nie wiem co to jest?

#26 OFFLINE   nolek33

nolek33
  • 96 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 02 października 2011 - 19:26

Uparłem sie na grzane fotele, tym bardziej ze kable są połaczone maty chyba są ale czy działają nie wiem, brakowało tylko na konsoli włącznika. Włącznik zakupiłem podłączyłem pod fotel pasażera, nie kupowałem dwóch na kierowcę też bo przewidziałem że pieniądze wywalę w błoto.......Niestety grzania nie ma..Rozebrałem dzisiaj fotel i takie wnioski...
Prąd na matę idzie od razu po załączeniu stacyjki bo słychać załączenie sie przekaznika w fotelu. Czyli włącznik na konsoli nie ma na to wpływu, coś tu jest namieszane na kablach ale co? Druga sprawa to wywaliło mi podczas tego rozpinania i spinania kabli parę bezpieczników....Jakoś to poskładałem tak jak było ale nadal mi wywala bezpiecznik 27 ten od novo, poziomowania tyłu w carawanie...wszystko było ok a po tych operacjach z fotelem wywala go i już....ciężko mi zlokalizować o co kaman więc pytam was?:confused:

#27 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 04 października 2011 - 22:34

A jaki masz bezpiecznik włożony pod 27?? powinien być 20A
Ja jak zakładałem u siebie grzane siedzenia miałem już wiązkę i 12 volt było dopiero po włączeniu włącznika a nie jak kolega piszesz że od razu po zapłonie.
Krristof

#28 OFFLINE   waldek 84

waldek 84
  • 9 postów
  • Dołączył: 22-09-2011
  • Skąd: Kiel Niemcy
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 listopada 2011 - 21:20

Mal maly problem z podgrzewaniem siedzen w mojej omce na poczontku dzielale mi 2 z 4 a teraz tylko jedna strona w tylnej kanapy strona kierowcy wczesniej mi normalnie grzala a teraz juz nie nie wiem od czego zaczac serwis opla i podlonczenie kompa czy szukac samemu jak ktos mi morze pomodz Pozdrawiam Wszystkich.

#29 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 08 listopada 2011 - 21:41

Mal maly problem z podgrzewaniem siedzen w mojej omce na poczontku dzielale mi 2 z 4 a teraz tylko jedna strona w tylnej kanapy strona kierowcy wczesniej mi normalnie grzala a teraz juz nie nie wiem od czego zaczac serwis opla i podlonczenie kompa czy szukac samemu jak ktos mi morze pomodz Pozdrawiam Wszystkich.


Po tym, jak u mnie padło grzanie (BFL) zgromadziłem nast. informacje.
1- maty do skóry i weluru inne
2- mata siedziska prawego i lewego różne
3- mata oparcia takie same dla obu foteli
4- koszt nowej maty siedziska w ASO 475 zł sztuka
5- koszt maty oparcia w ASO 170 zł sztuka
Przy skorze konieczna wiedza i doświadczenie z wszywaniem maty, źle wszyta będzie się przemieszczać, grozi powstaniem zwarcia i poparzeniem tyłka.
Zanalazłem w Wawie warsztat tapicerski, który twierdzi, że naprawi matę i da gwarancję.
Na razie ten temat odłożyłem z uwagi na inne pilniejsze naprawy przed zimą. Jak przetestuję dam znać o rezultatach.

#30 OFFLINE   waldek 84

waldek 84
  • 9 postów
  • Dołączył: 22-09-2011
  • Skąd: Kiel Niemcy
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 listopada 2011 - 22:05

Dzieki wielki ja sie zastanawialem nad wymiana foteli ale to jest koszt 500€ i zdrugiej strony urzywki jak dlugo beda dzialac kto wie a czy wogule dzielac to tez niemam pewnosci. Czekam na jakos wadomosc co i jak z tym warsztatem pozdro.

#31 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 09 listopada 2011 - 22:25

Witam kolegów.Dopnę się do tematu.jeżeli mam siedzenia pełna elektryka +grzanie ,to maty w oparciu są też??
Krristof

#32 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 listopada 2011 - 05:42

Tak. Zresztą napisane jak byk 2 posty wyżej.

#33 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 12 listopada 2011 - 11:27

to u mnie nie działa grzanie oparcia z przodu tylko siedzisko, chyba że nie podłączone.Muszę to sprawdzić.Dzięki za Pomoc.
Krristof

#34 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2011 - 23:19

Witam kolegów.Dopnę się do tematu.jeżeli mam siedzenia pełna elektryka +grzanie ,to maty w oparciu są też


Tak. Zresztą napisane jak byk 2 posty wyżej.


2 posty wyżej pisze o omie (BFL)

W mojej omesi było tylko grzane siedzisko, ale dokładnie sprawdzę.

#35 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 listopada 2011 - 09:15

Moja pierwsza x20xev RM 95 bez full elektryki miała pełne grzanie foteli.

#36 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 13 listopada 2011 - 09:37

Spokojnie koledzy zaraz idę do auta i sprawdzę dodam że siedzenia są od mv6 i tylna kanapa razem z oparciem jest grzana.
Krristof

#37 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 09:48

w przednich fotelach jest grzane siedzisko i oparcie natomiast w tylnej kanapie grzane jest tylko siedzisko.Oparcie nie jest.

#38 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 13 listopada 2011 - 10:22

w przednich fotelach jest grzane siedzisko i oparcie natomiast w tylnej kanapie grzane jest tylko siedzisko.Oparcie nie jest.

Właśnie wracam z Auta i Okazuje się że oparcie z przodu siedzenia jest u mnie grzane tylko na kablach nie łączy bo jak rozłączę kostki jest 12v a jak złączę schodzi do 3.5v.
A jeżeli chodzi o twierdzenie Kolegi w sprawie grzania oparcia tylnej kanapy to chyba się mylisz bo ja twierdzę że mam a za żadnego fachowca i znawcy Omegi się nie uważam. Pozdro i dzięki za pomoc.
Krristof

#39 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 13 listopada 2011 - 10:58

natomiast w tylnej kanapie grzane jest tylko siedzisko.Oparcie nie jest.


nie spotkałem się jeszcze z grzaną tylną kanapą bez grzanych oparć.

chyba, że widziałeś przykład, gdy Ktoś wymienił same siedzisko na grzane, a oparć nie zmieniał ?

#40 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2011 - 13:08

Moja pierwsza x20xev RM 95 bez full elektryki miała pełne grzanie foteli.


Masz racje sprawdziłem swoje fotele poprzednie i tez jest grzanie oparcie tylko chyba bardziej odczuwałem grzanie kuferka niz pleców.;)

w przednich fotelach jest grzane siedzisko i oparcie natomiast w tylnej kanapie grzane jest tylko siedzisko.Oparcie nie jest.

Poprostu masz oparcie nie od tej omesi, albo dokładane siedzisko grzane.;)





Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: podgrzewanie, grzanie, siedzenia