Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] BRC Sequent 56


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2014 - 21:58

Mam problem z BRC Sequent 56 po przełączeniu na LPG pochodzi chwilkę i zgaśnie.Myślałem,że mało jest gazu ale po zatankowaniu dalej tak samo a przed usterką jak było mało gazu to pikneło i przelączył na PB.Co to może być ?Około 9tyś po wymianie świec kabli (ngk+Beru)i regulacji lpg.Dziś jak odpaliłem to na pb idealnie chodzi a jak przełącza na lpg to gaśnie no chyba,że się go przegazuje to pochodzi ale szczeli nie kiedy w filtr.Wtryski z gazu chodzą .Wczoraj odłączyłem kompa z gazu i nic dalej tak samo.Dziwi mnie to jak gaśnie to nie przełączy na benzynę czyżby jakiś czujnik padł?
Kilka dni temu regeneracja głowic i wymiana rozrządu była i by ok z lpg.Na benzynie śmiga aż miło tylko portfel boli;) Jakieś podpowiedzi?

#2 OFFLINE   audicoupe

audicoupe
  • 545 postów
  • Dołączył: 29-05-2012
  • Skąd: Kutno
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 października 2014 - 08:34

Długo ta instalacja w aucie ? może przewody gazowe nie trzymaj ciśnienia (czyli ten przewód od reduktora do wtrysków, albo mapsensor

#3 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2014 - 13:33

lpg z 2008 ale nic nie śmierdzi gazem pod maską myślę ,że nie ucieka nigdzie

#4 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 05 października 2014 - 14:44

Nie musi smierdziec. Powoli ucieka tak, ze nawet dobrze nie czuć. Coś musi sie dziać poza mapsensorem skoro ten nie wykrywa spadku cisnienia i nie przerzuca na pb.

via tapatalk

#5 OFFLINE   audicoupe

audicoupe
  • 545 postów
  • Dołączył: 29-05-2012
  • Skąd: Kutno
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 października 2014 - 19:55

Nie musi smierdziec. Powoli ucieka tak, ze nawet dobrze nie czuć. Coś musi sie dziać poza mapsensorem skoro ten nie wykrywa spadku cisnienia i nie przerzuca na pb.

via tapatalk

chłop ma racje u mnie przewody wytrzymał 6 lat i parciały od środka i nie dawały odpowiedniego ciśnienia gazu nie było cuć i gaz nie dygał.

#6 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2014 - 16:59

Przekaźnik nowy bezpieczniki nowe kable wn nowe świece nowe cewka nowa .
Wyłączyłem akumulator na 1 godz po załączeniu na paliwie chodził godzinę kilka razy włączył się wentylator na pb idealnie chodzi ładnie się wkreca na obroty miód malina
po przełączeniu na lpg tak samo fajnie chodził idealnie równo i tak samo się wkręcał na obroty.Po wygaszeniu silnika i ponownym rozruchu po ok 30minutach znów tak samo zdycha gaśnie i nie równo chodzi jak sie go przytrzyma na obrotach.Ewidentnie nie pamięta ustawień.Przewód z podcisnienia ten co do reduktora idzie nie pluje gazem .Nie wiem już co zrobić.Gazownik posprawdzał wszystkie wtryski zawory cewki i jest wszystko ok.A Auto na gazie nie śmiga.Na pb zrobione 150km i 2 aku odłączany i gaśnie po przerzuceniu już nawet nie pali na lpg

#7 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 października 2014 - 20:44

Autko śmiga temat do zamknięcia .Przerwa na przewodzie w wiązce do kopa gazowego i przygnieciony wężyk gazowy do 2 cylindra.Dzięki Panowie za pomoc a w szczególności Aleyowi WIELKI dzięks MEGA MAJSTER Z CIEBIE !!!! jakbyś bliżej mieszkał to bym ci dał moją perełkę do serwisowania!!!

#8 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 09 października 2014 - 19:25

hahaha to podjedź do Alleya z instalacją AGIS to zobaczysz jaki mocny jest :D :D




 


#9 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 09 października 2014 - 20:49

Niestety z agisem slabo sobie radze to fakt. Co nie zmienia stanu rzeczy, ze puma jezdzi na agisie i to calkiem przyzwoicie. Bez wiekszych ekscesow. Wszystkiego ogarnac sie nie da, nobody is perfect.

via tapatalk

#10 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2014 - 06:14

Agisa mam w 2 im autko mondku mk3 i też gazownicy mają z nim problem a dokładniej z brakiem programów do agisa .Mnie osobiście udało się znaleźć program do Agisa m210 to ten sam co do Ag Czech m210.Program na pendriva wrzuciłem podjechałem do gazownika
wyregulował w 30min i był zachwycony jak prosto można wyregulować tą instalkę.

#11 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 10 października 2014 - 10:21

Spoko, my z Alleyem kręcimy LPG online :D




 


#12 OFFLINE   stpeter

stpeter
  • 70 postów
  • Dołączył: 05-08-2014

Napisany 16 października 2014 - 13:07

Witam następujący problem ze sterownikiem brc sequent 56, lub może czymś innym w instalacji lpg. Natomiast instalacja rozładowuje aku, pobór prądu na postoju raz 1,10 A raz 0,47 A. Byłem u gazownika dzisiaj i powiedział że pierwszy raz się z czymś takim spotkał. Po odłączeniu bezpiecznika od lpg pobór 0,03 A. Po odłączeniu kostek przy przewodach lpg które idą do wtrysków PB pobór 0,08 A, po odłączeniu przewodu od listwy wtryskowej PB pobór 0,08 z podłączoną kostką pobór 0,47. Gdy tylko odłącze instalację lpg żadnego problemu nie ma pobór 0,03 A. Co mogło się rypnąć ? do gazownika jadę dopiero w środę za tydzień.. może ktoś ma pomysły? On bez dogłębnego grzebania stwierdził że możliwe iż to sterownik gazu powoduje błąd i nie zamyka któregoś wtrysku czy coś w tym sensie.

#13 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 października 2014 - 07:25

Przekaźnik raczej tez tak kiedyś miałem .Stary przekaźnik padł była podmianka i się okazało ,że niby taki sam a aku padało po 2 dniach wiem ,że przekaźnik został ten sam a zlutował-zmostkował 2 kabelki i auto hula.Na moje pytanie co się stało stwierdził ,że kiedyś lipne przekaźniki były w pierwszych zestawach sequenta 56.Popatrz czy lekko nie świeci ci dioda z lpg tak z bliska

#14 OFFLINE   stpeter

stpeter
  • 70 postów
  • Dołączył: 05-08-2014

Napisany 18 października 2014 - 17:07

no wlasnie swieci ale tak delikatnie ledwo to da sie zauwazyc, taka pier**la moglaby rozladowac aku?

przypomnialo mi sie ze gaziarz podmienial przekazniki przy mnie i pobor nadal na poziomie 0.47 A

#15 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 października 2014 - 22:12

no to na bank tak jak u mnie było .I też się zdziwiłem ,że potrafił aku wyładować nawet nowy!!

#16 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 listopada 2014 - 14:34

temat gaśniecia na lpg powrócił jak bumerang i co się okazało padł komputer z lpg.
Nowego nie ma używki drogie żaden elektryk nie chciał się tego podjąć tzn naprawy bo gaz bo to bo tamto najlepiej do piekarnika gaz itp.
Z bezradności rozebrałem go z kumplem po dociskałem wszystkie kondesatory wygrzałem płytę suszarką z bliska poskładałem i jak narazie śmiga nie wiem jak długo się zobaczy.
Objawy gaśniecie po przejściu na lpg i dość ciepły komp z gazu.Po naprawie już takiej temperatury nie ma.Podpowiadam bo w necie nie ma nigdzie takiego problemu a gaziarze rozkładają ręce .;)

#17 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 01 listopada 2014 - 16:05

W jakim miejscu masz ECU LPG w aucie?

#18 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 listopada 2014 - 14:32

obok akumulatora leży płasko tak pomiędzy chłodnicą a akumulatorem

#19 OFFLINE   stpeter

stpeter
  • 70 postów
  • Dołączył: 05-08-2014

Napisany 05 stycznia 2015 - 19:45

pisałem jakiś czas temu o rozładowywaniu aku przez gaz. Borykam się cały czas z tym. U gaziarza wyszło że prawdopodobnie sterownik od gazu nie zamyka jednego wtrysku PB. Powiedział że mi zrobi doraźnie mały tuning tzn. odcinkę prądu po przekręceniu kluczyka, w praktyce to tak jakbym za każdym razem po gaszeniu auta otwierał maskę i odłączał przewód centralki LPG od plusa. Jednak i to nie pomogło. Na postoju brak prądu jest praktycznie zerowy 0.01 A. Ostatnio stałem nad autem pół h z miernikiem i patrzyłem czy po jakimś czasie coś się poprostu nie włącza, ale nic. Ma ktoś jakieś pomysły? Pobór prądu praktycznie żaden a aku zdycha po 2-3 dniach

#20 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 stycznia 2015 - 21:07

a może przyczyna wyładowanego aku nie leży po stronie lpg?
jak jesteś pewny ,że lpg winny to weź za każdym razem wyciągaj przekaźnik z lpg i popatrz przez kilka dni jak aku się zachowuje .Do elektryka jedź niech ci posprawdza może radio ci zżera prąd.U mnie był problem kiedyś przekaźnikiem.Masz instalkę brc sequent 56?