Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Poszukiwanie 1 Omegi. Może ta ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
187 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 października 2012 - 06:41

Ta z dwulitrówka z Tarnowa to klapę bagażnika ma z lat wcześniejszych.

#22 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 16 października 2012 - 08:18

Ale mimo tej klapy prezentuje się całkiem całkiem może była ugryziona zębem czasu i właściciel postanowił ją wymienić, trza by looknąc na nią i wtedy ocenić. Szkoda że nie ma zdjęcia komory silnika jak tam serce wygląda:D

#23 OFFLINE   bolero

bolero
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-10-2012

Napisany 16 października 2012 - 19:27

Napiszcie co sądzicie o tej MV6, a może Ktoś mógłby na nią zerknąć z bliska ?

#24 OFFLINE   Coolisz

Coolisz
  • 286 postów
  • Dołączył: 01-11-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 16 października 2012 - 22:19

Xenonów na 90% nie ma, przynajmniej oryginalnych, spalanie na trasie możliwe, w mieście Łodzi musisz liczyć 17-18 LPG.
Przedni zderzak wymieniany, w MV6 powinien być w całości lakierowany.

#25 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 17 października 2012 - 08:58

A co sądzicie o tej 3.0 ?

A pomyśl co można sądzić o gościu co auto wycenia na 7500 i chce jak by co zamienić je na kombi lub Vana w mniejszej cenie . Toż to widać że chce się pozbyć padliny i mieć święty spokój.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#26 OFFLINE   bolero

bolero
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-10-2012

Napisany 17 października 2012 - 19:02

Jeśli macie coś godnego uwagi to wrzućcie ofertę. Najchętniej MV6 kombi 98-99r full (może być bez skóry), ale widzę, że znalezienie takiej graniczy z cudem, dlatego rozważę inne propozycje.
P.s.
Napewno były już takie pytania, ale napiszcie czy mój wybór jest dobry czy nie. Jakieś za i przeciw (silnik, skrzynia, rocznik itp.) koszty rozrządu, co ile km się wymienia w V6., najczęstsze bolączki ?
Podpowiedzcie coś więcej na temat tej: http://tablica.pl/of...#bc4544fa;r:;s:

#27 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 17 października 2012 - 19:36

Jeśli macie coś godnego uwagi to wrzućcie ofertę. Najchętniej MV6 kombi 98-99r full (może być bez skóry), ale widzę, że znalezienie takiej graniczy z cudem, dlatego rozważę inne propozycje.
P.s.
Napewno były już takie pytania, ale napiszcie czy mój wybór jest dobry czy nie. Jakieś za i przeciw (silnik, skrzynia, rocznik itp.) koszty rozrządu, co ile km się wymienia w V6., najczęstsze bolączki ?
Podpowiedzcie coś więcej na temat tej: http://tablica.pl/of...#bc4544fa;r:;s:


Trochę wysiłku i masz wszystko. Poświęć te kilka minut na szukanie.

A co do auta to poproś sprzedającego o vin, napisz post w tym miejscu (z numerem vin): http://forum.omegakl...ead.php?t=20349
i koledzy ładnie go zdekodują. Wtedy wszystko wyjdzie na wierzch co ta omega miała w oryginale, a co zostało zmienione. I tyle.

#28 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 października 2012 - 13:41

Mankamentem w V6 omegi jest wyciek oleju z pod pokryw zaworów.są one z tworzywa plastikowego i się zniekształcają pod wpływem temperatury i leje się z pod nich po silniku w dodatku świece pływają w oleju.najlepsza opcja jest zakup aluminiowych pokrywek,lub umiejętne poskładanie plastikowych(mnóstwo dokładności i brak pospiechu)robiłem już 4 V6 i jest suchutko.trzeba zwrócić uwagę na panewki czy nie klepią bo często siadają w tych silnikach.koszta są większe w częściach i naprawie od 2.0 16v.jeśli byś się zdecydował to lepiej wziasc 3 litrowa niż 2,5 bo spalanie prawie takie samo a większa frajda z jazdy

#29 OFFLINE   bolero

bolero
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-10-2012

Napisany 18 października 2012 - 20:54

Koledzy oceńcie proszę tą sztukę http://otomoto.pl/op...-C26473741.html . Może jest Ktoś z okolicy i mógłby podjechać i coś doradzić (nie bezinteresownie). Daleko ode mnie ale gdybym wiedział, że warta zainteresowania to napewno podjadę. Moż Ktoś z forum podjedzie ze mną w roli fachowca (za opłatą oczywiście)? Kończy mi się czas na szukanie. Muszę w miarę szybko znaleźć coś ciekawego.

#30 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 października 2012 - 21:02

Nie ma spryskiwaczy, więc ktoś kiedyś kombinował coś z przodem. Skoro jest to mv6 to powinien mieć xenony, więc i spryskiwacze. Najszybciej będzie jeśli weźmiesz od sprzedawcy vin i go w odpowiednim dziale zamieścisz. Wtedy będzie wiadomo więcej. A! Na pewno miała dzwona z przodu. Widać na 5 zdjęciu żółty język od napinacza.

O, jest ode mnie z miasta. Mogę podjechać i obadać z bliska jak się da. - jeśli nadal jesteś zainteresowany ta omegą.

#31 OFFLINE   bolero

bolero
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-10-2012

Napisany 18 października 2012 - 21:18

Jeśli mógłbyś ocenić z bliska było by super.

#32 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 października 2012 - 06:13

Ja tam kolego Czesiek nic nie widzę na tym 5 zdjęciu.to coś zółte to jakiś zeszyt,wizytówka albo coś w tym stylu a nie żaden języczek:D:D:D

#33 OFFLINE   FireForge

FireForge
  • 110 postów
  • Dołączył: 30-04-2012
  • Skąd: Loża Szyderców

Napisany 19 października 2012 - 10:17

Ja tam kolego Czesiek nic nie widzę na tym 5 zdjęciu.to coś zółte to jakiś zeszyt,wizytówka albo coś w tym stylu a nie żaden języczek:D:D:D


wizytowka

#34 OFFLINE   mjwmierzwiak

mjwmierzwiak
  • 134 postów
  • Dołączył: 31-05-2012
  • Skąd: Lubsko
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6i C26NE

Napisany 19 października 2012 - 18:37

czy MV6 miało w standardzie wielofunkcyjną kierownicę? bo ta omega nie ma http://otomoto.pl/op...-C26473741.html

S124 320E

SPRZEDAM:


SPRZĘT CAR AUDIO
http://forum.omegakl...ead.php?t=80678




#35 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 października 2012 - 19:23

Obejrzałem tę omegę.

Zacznę od tego, że wg ogłoszeniodawcy dostał on to auto w rozliczeniu za swoje stare - miał bfl i zamienił na tę co widać + dopłata. W związku z tym chce ją sprzedać teraz. Auto jest od około tygodnia w Bydzi.

Generalnie jest wypucowane i wyplakowane ale jakoś w miarę. Można uznać, że zadbane.

Co jest nie tak:

-brak sprysków - a xenon jest i działa
-wyciągnięty "lizak" od napinacza - koledzy którzy twierdzili, że to wizytówka niech się dobrze przyjrzą. Wywala nawet błąd od tego napinacza (tak mi się to wydało w OS) ale pod maską nie zauważyłem żeby były jakieś ślady po dzwonie - ewidentnie jednak był.
-Mokra od oleju miska olejowa i podejrzewam, że blok silnika także będzie mokry - po przejażdżce czuć spalony olej po otwarciu maski. Olej świeży. Rozrząd wg napisu na obudowie - wymieniany niedawno.
- Przy tylnych kołach zaczynają odłazić listwy - bardziej z lewej strony . także z lewych drzwi pasażera odkleja się listwa. Wydaje mi się jakby już kiedyś ktoś robił coś przy nadkolach z tyłu. Drzwi kierowcy mają tak zdeformowaną listwę jakby kiedyś za bardzo się otworzyły.
- trze z tyłu klocek - zużyty znaczy się (właściciel powiedział, że zrobi)
- ma parę odprysków i grill jest tak dziwnie przykręcony - zwykłe wkręty do połowy.
- przyznam szczerze, że nie spojrzałem na kierownicę czy jest wielofunkcyjna czy zwykła :oonie:a. na konsoli podświetlone są tylko 2 przyciski
- nie wiem jak skrzynia (automat) ponieważ auto było ciepłe, a rozgrzana skrzynia potrafi zachować się inaczej niż zimna (ja tam mam).
- wydaje mi się jakby ciut wytłuczone - coś mi się wydaje, że powoli tuleje się kończą - głowy jednak nie dam. Było juz ciemnawo i mimo latarki dostrzegłem tylko tyle.

co jest tak: cała reszta.

-Są skóry w niezłym stanie, sprzedający twierdzi, że grzeją wszystkie maty - pasażera z przodu grzała na pewno :)
-jest nawiew na szyby z tyłu
-szyberdach ładnie działał
-trakcja i abs także
butla lpg jest zamiast koła zapasowego

Generalnie auto warte obejrzenia. Ale już na jakiejś stacji diagnostycznej z kanałem i takimi tam. Jedyne co mnie martwi to ten lizak od napinacza. A - spojrzałem w kartę pojazdu - 1 właściciel w Polsce był w 2006, 2 - w 2007, 3 w 2008, 4 od 2009 do tego roku. ten jest 5. Mogłem się pomylić o jednego właściciela (czyli , że auto jest w Polsce od 2007).

Powiem tak - to auto wygląda lepiej od mojej kupionej za większe pieniądze i gdybym miał wybór (moja też była bita, ale dowiedziałem się o tym później) wziąłbym tą z Bydgoszczy, mimo takiego teletubisiowego koloru (jak dla mnie).

Ale oczywiście wybór będzie należał do osoby zainteresowanej tym autem.

jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę

#36 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 19 października 2012 - 20:47

Wszystkie Omegi od RM98 miały sterowanie w kierownicy.
Tu widocznie została zmieniona.
Może dzwon, a może była przekładka foteli. Ja np. w Omedze jak odkręcałem fotele i za mocno cofnąłem do tyłu (zrobiłem to z dużą siłą) to wystrzelił napinacz i pokazał się język.
Według mnie fotel kierowcy zajechany. Nigdy nie miałem Omegi z fotelem w tak złym stanie.
Zderzak przedni z niemalowaną dokładką - nie wyjechał z fabryki na tym aucie.

#37 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 października 2012 - 21:11

Ale to jest RM97

Pytałem się i dostałem taką odpowiedź. Zresztą zagłówki i klapa wskazują na max 97

Zdekodowanie vin wiele wyjaśni.

#38 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2012 - 21:21

Wszystkie Omegi od RM98 miały sterowanie w kierownicy.



To nie prawda, moja nie ma i wiele innych RM98 również. Nie wprowadzaj w błąd.

#39 OFFLINE   bolero

bolero
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-10-2012

Napisany 20 października 2012 - 11:34

To już ostatnia sztuka do oceny. Albo ta albo ta z Bydgoszczy ?


przeniosłem w Twój własny temat ,;kocyk

#40 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 października 2012 - 11:38

To już ostatnia sztuka do oceny. Albo ta albo ta z Bydgoszczy ?

Brak linka.