Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

"Między nami zawodowcami" czyli pogaduchy na temat zawodowego prawa jazdy.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
450 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 07 czerwca 2013 - 21:00

Taaa,pozwiedzać...powodzenia..ja trochę jeżdżę i dopiero coś zwiedziłem jak na wczasy pojechałem...ja chulam o 97 r i jakoś się domu nie pozbyłem a wręcz przeciwnie..u mnie licho z percepcją chyba bo ja jakoś po pół roku niewiele wiedziałem..praca jak każda inna wymaga stalowych nerwów i nie brania wszystkiego do siebie..chcesz się czegoś dorobić,zapewnić godne życie rodzinie trza tyrać,fakt,rozłąka z rodziną jest okropna ale takie czasy...


pozwiedzac mozna,a jak sie wiecznie siedzi na parkingu i nigdzie nie rusza to nic nie zwiedzisz,troche trzeba samemu sie ruszyc,wiadomo,ze to nie jest jak na wycieczce ,ale sporo da sie samemu zobaczyc,w paryzu da sie kolo wiezy przejechc da sie tez zamelinowac na parkingu i pociagiem podjechac,ja nawet raz do sztokholmu jechalem pociagiem na likendzie,wiec nie mow,ze sie nie da trzeba troche chciec :)co do domu jak kto lubi sam dobrze wiesz,ze jeszcze pare lat temu ,malo kto jezdzil 3/1 4/1 tylko na likend po miechu,jezdze tez juz sporo lat,okolo 10 ,wiec mysle ze troche znam ten kawalek chleba,po pol roku chodzilo mi ze sie obyjesz z zestawem jako tako ,a uczysz sie zawsze caly czas wystarczy ze cie na nowy kraj puszcza i jestes w czarnej d*pie :) co do brania do bani to fakt potrafi cie zjechac jak psa za nic doslownie,dyspozytorzy to maskra teraz,ale obecnie jezdze w systemie likendy w domu i jestem w miare zadowolony:)

#82 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 08 czerwca 2013 - 00:07

Proponuję nie ciągnąc tej dyskusji:D:D:D

 


#83 OFFLINE   scania124L

scania124L
  • 80 postów
  • Dołączył: 29-01-2013
  • Skąd: LLU
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 czerwca 2013 - 00:20

polecam najpierw zachod,tam sie latwiej z gabarytem obyc,zajmie ci to okolo napewno pol roku,zanim sie jako tako obejdziesz z wymiarami,

Ja jeżdżę dopiero 5 lat. Mój 1 kurs to załadunek na czechah w podwójnej, potem kilka załadunków sam w pl zrobiłem, i po przejechaniu ok. 2000 km po pl pojechałem na rosję z 3-ma kolegami z firmy.

#84 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 08 czerwca 2013 - 14:12

Proponuję nie ciągnąc tej dyskusji:D:D:D

zgadzam sie z toba w 100 %:hihi:

#85 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 08 czerwca 2013 - 14:45

Ja sądzę że temat ciekawy i dużo wnosi bo ja np. lubię jeździć autem ale nie wiem jak by to było jeździć zawodowo i jeszcze takim dużym składem ale mam ochotę zrobić prawko i zacząć jeździć zawodowo tyle że właśnie się chcę dowiedzieć jak to jest zarobkowo i ile się spędza czasu w domu bo np. też nie chce być gościem w domu.

#86 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 czerwca 2013 - 19:48

na kraju mysle,ze 2,5k dostaniesz

solówą styknie że zrobie jedną sobote i mam więcej.A jestem codziennie w domu.

 


 


 


#87 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 czerwca 2013 - 20:21

Faktycznie kiedyś było taniej i łatwiej

taniej tak ale czy łatwiej :hmmm: :nu_nu:
C+E robiłem łamańcem czyli standartową przyczepą z wózkiem skrętnym
D robiłem cały plac włącznie z kopertą
teraz jakieś losowania,srania banialuki:D

A ja mam takie pytanko bo sam zamierzam zrobić c+e i nie wiem czy w ogóle to się opłaca pod względem zarobków w tym zawodzie, czy może ktoś powiedzieć ile może zarobić młody kierowca zaraz po zdanym egzaminie jeżdżąc po kraju i za granicą oczywiście chodzi mi tu o duży skład. Bo jeżeli mamy np. wydać około 10 tyś na uprawnienia a potem zarabiać 2500 i być gościem w domu to raczej się nie opłaca.

idz od razu na głęboką wode i nie oczekuj że po miesiącu czy dwóch zarobicz kokosy. Frycowe trza zapłacić:p Za łosia powinieneś te 3tys wytargać. Nie graj w żadne tematy że weekendy w domu bo nie bedziesz!!! Weekend jest od piątku do poniedziałku a nie od soboty od 16-18 do niedzieli góra 22. Wal na system 3/1, 4/1 i taka dobra rada ode mnie, odstaw navi i jezdzij na mapach (to jest podstawa bo bateryjka zgasnie i do domu nie wrócisz), kup mape kodów europy ( bez tego niestety nie widze początkującego w transporcie).

Ja wcinam z talerza a na koło nie leję bo to pecha przynosi

ja też jem z talerza a na kolo leje bo ja go przecież nie bede zmieniał :D

obecnie jezdze w systemie likendy w domu

a co to za system?? :D

ja nawet raz do sztokholmu jechalem pociagiem na likendzie

było dzwonić do mnie, zawiózłbym Cie gratisem, co 2-gi dzień tam jestem bo mam linie DK-SE-DK;)

........

Młody Ty mnie nie nerwuj tylko rób te lejce :D

#88 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 09 czerwca 2013 - 11:32

a co to za system

Moj system :p i juz nie jezdze po zachodzie :D

solówą styknie że zrobie jedną sobote i mam więcej.A jestem codziennie w domu.

tutaj jest mowa o nowym kierowcy zestawu z brakiem doswiadczenia,a nie o przechwaleniu sie kto ile ma na solowce :D

#89 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 czerwca 2013 - 21:02

tutaj jest mowa o nowym kierowcy zestawu z brakiem doswiadczenia,a nie o przechwaleniu sie kto ile ma na solowce

ale mowa że ktoś zarobi 2500 na zestawie jest dość komiczna.Nawet w biedronce mają więcej

 


 


 


#90 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 10 czerwca 2013 - 23:55

ale mowa że ktoś zarobi 2500 na zestawie jest dość komiczna.Nawet w biedronce mają więcej

moj kolega jest na etapie szukania nowej pracy wlasnie i wierz mi,ze teraz takie kwoty potrafia zaproponowac,a co do kierowcow z biedronki,to sa przewoznicy ,ktorzy maja naczepe w dzeirazwie i to tez zalezy na jakiego trafisz i jak placi :)

#91 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 lipca 2013 - 19:35

Witajcie panowie,

tak przeglądam ten wątek, szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie i za Chiny Ludowe nie mogę wyłowić nic konkretnego...

A moje pytanie brzmi następująco: mam kasę na komplet papierów potrzebnych do jazdy zestawem; moja obecna robota po ośmiu latach mi się przejadła; kobieta namawia mnie do zrobienia glejtów na wagę ciężką; nie boję się systemów 3/1 lub 4/1 ----> jakie pieniądze mogę przywozić do domu?

Z jednej strony widzę ogłoszenia w internecie, gdzie padają stawki 5 czy 6 tysięcy,
ale z drugiej widzę mnóstwo narzekających kierowców (ale mimo, że im niby tak źle, to jeżdżą). Gdzie jest prawda i komu i w co mam wierzyć?

Prosiłbym o jak najkonkretniejsze odpowiedzi :)

#92 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 11 lipca 2013 - 11:26

Witajcie panowie,

tak przeglądam ten wątek, szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie i za Chiny Ludowe nie mogę wyłowić nic konkretnego...

A moje pytanie brzmi następująco: mam kasę na komplet papierów potrzebnych do jazdy zestawem; moja obecna robota po ośmiu latach mi się przejadła; kobieta namawia mnie do zrobienia glejtów na wagę ciężką; nie boję się systemów 3/1 lub 4/1 ----> jakie pieniądze mogę przywozić do domu?

Z jednej strony widzę ogłoszenia w internecie, gdzie padają stawki 5 czy 6 tysięcy,
ale z drugiej widzę mnóstwo narzekających kierowców (ale mimo, że im niby tak źle, to jeżdżą). Gdzie jest prawda i komu i w co mam wierzyć?

Prosiłbym o jak najkonkretniejsze odpowiedzi :)


system 3/1 5k juz idzie wyrwac :) za system 4/1 wlasnie w granicach 6 a nawet wiecej,skoro cie to nie przeraza to nie bede tobie pisal o zjazdach do domu,co do marudzenia,to jedenmu sie podoba drugiemu nie,zalezy tez od spedytora i pracy jaka wykonujesz,musisz sam wiedziec co ci sie bedzie podobac a co nie,jakie ladunki trasy itp, a najwazniejsze na jaka firme trafisz,na etransport troche poczytasz,ale tam nie ma zadnej pozytywnej firmy wg kierowcow oczywiscie :D

#93 OFFLINE   misiu8126

misiu8126
  • 77 postów
  • Dołączył: 30-10-2007
  • Skąd: Sweden

Napisany 11 lipca 2013 - 12:03

Napiszę tak, nie pracuję w Polsce jako kierowca ale w Szwecji. Pracuję w systemie 5 dni po 8godzin dziennie. Sypiam w domu, no chyba że pauza jedna to w aucie, zarobki nieporównywalne do polskich. Także moja rada, znasz język, lub jesteś w stanie się go szybko w miarę nauczyć to szukaj roboty za granicą.....
MISIU

#94 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 lipca 2013 - 16:42

system 3/1 5k juz idzie wyrwac :) za system 4/1 wlasnie w granicach 6 a nawet wiecej,skoro cie to nie przeraza to nie bede tobie pisal o zjazdach do domu,co do marudzenia,to jedenmu sie podoba drugiemu nie,zalezy tez od spedytora i pracy jaka wykonujesz,musisz sam wiedziec co ci sie bedzie podobac a co nie,jakie ladunki trasy itp, a najwazniejsze na jaka firme trafisz,na etransport troche poczytasz,ale tam nie ma zadnej pozytywnej firmy wg kierowcow oczywiscie :D


Właśnie, etransport to sami maruderzy, którzy skutecznie zniechęcają do podjęcia tego zawodu. Ale po przejrzeniu ogłoszeń na takim pracuj.pl widzę zupełnie coś odmiennego.

Napiszę tak, nie pracuję w Polsce jako kierowca ale w Szwecji. Pracuję w systemie 5 dni po 8godzin dziennie. Sypiam w domu, no chyba że pauza jedna to w aucie, zarobki nieporównywalne do polskich. Także moja rada, znasz język, lub jesteś w stanie się go szybko w miarę nauczyć to szukaj roboty za granicą.....


Angielski wystarczy? W tym języku dogadam się bez większych problemów.
I jak się zagraniczne firmy zapatrują na kierowców bez doświadczenia?

#95 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 11 lipca 2013 - 22:21

Angielski wystarczy? W tym języku dogadam się bez większych problemów.
I jak się zagraniczne firmy zapatrują na kierowców bez doświadczenia?


Wystarczy Ci Anglikański :D Na dzień dzisiejszy hołoty z Rumuni i Bułgarii jest tyle poza granicami, że psują totalnie każdą robotę.
Osobiście przerabiałem te pseudo systemy 3/1, 4/1, 4/1,5 i uwierz mi, że nie jest to takie piękne jak Ci się wydaje. Kasa na żarcie, używki i weekendy i wyjdzie praktycznie to samo co byś zjeźdzał co weekend.

Moja rada jest taka, że tą kasę którą uzbierałeś na "kwity" zainwestuj w coś mądrzejszego. UWIERZ MI bo wiem co mówię

#96 OFFLINE   misiu8126

misiu8126
  • 77 postów
  • Dołączył: 30-10-2007
  • Skąd: Sweden

Napisany 12 lipca 2013 - 02:11

Napisze tak, z angielskim sie dogadasz i znajdziesz robote ale nie na zagranicznych warunkach tylko polskich a to lipa jak **** . Znam kierowcow polskich ktorzy pracuja w szwedzkich firmach ale maja swoje dzialalnosci w Polsce - patrz cwaniactwo szwedzkich pracodawcow.

Ja osobiscie nie posiadalem duzego doswiadczenia, ale znam dobrze angielski a ponadto szwedzki wiec to przewazylo, jak rowniez to, ze uwazaja nas za roboczych ludzi....

Z samym angielskim bedziesz mial bardzo ciezko znalezc prace na szwedzkich warunkach jako kierowca, ale jest z tego inne wyjscie, zawsze na poczatek mozesz poszukac pracy w innej branzy do ktorej wystarczy anglik.

Kolejna kwestia to taka czy chcialbys tu zamieszkac czy tylko pracowac....
Ja mieszkam tu juz 3 lata ale z rodzinka, bo samemu bys sie zanudzil....

ps. sorki za brak polskich znakow...
MISIU

#97 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 19 lipca 2013 - 21:43

a nie lepiej z dwojga złego jeździć na kategorii "d" śpisz w hotelu, jesz jak człowiek....(?)

#98 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 lipca 2013 - 16:25

ja tam wole ponosić odpowiedzialność za martwy,nie ożywiony towar :D niż za ludzi ;) no i towar na Ciebie nie rzuca mięsem :D

 


 


 


#99 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 lipca 2013 - 20:35

a nie lepiej z dwojga złego jeździć na kategorii "d" śpisz w hotelu, jesz jak człowiek....(?)


spisz w bagażówce,jesz z michy na kolanach;)

#100 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2013 - 19:42

"Wobec przedstawionego kompletu dokumentów, Pan Dawid ***** został zakwalifikowany na egzamin kat. E na dzień 28.11.2013 o godzinie 7:30 w Katowicach"


:D