Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

lusterka fotochromatyczne


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
115 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   kb9

kb9
  • 28 postów
  • Dołączył: 02-01-2008
  • Skąd: Lubliniec

Napisany 24 lipca 2008 - 07:11

Właśnie dzisiaj walczyłem z lusterkiem jak się okazało od "anglika"I tak jak wcześniej koledzy napisali trzeba się dobrać do uchwytu ,wykrecić malutki imbusik(problem z rozmiarem) oraz rozkleić dwa elementy( zrobiłem to za pomocą rozpuszczalnika do paznokci) za pomocą których przestawia się wersje na europe(są dwa wycięcia -jedno ustawia na lewą strone drugie na prawą)....[/b]


próbuję od wczoraj rozdzielić te dwa elementy - ale niestety żaden rozpuszczalnik nie pomaga :(
mam pytanie - jak są włożóne te dwa elementy - czy to jest zwykły stożek?
czy może możńa rozdzielić je tylko w jednej pozycji?

#62 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 lipca 2008 - 14:08

Ja tez sie z tym męczyłem.Tak się siłowałem że popękało to mocowanie.To jest jakiś delikatny stop.Ale jest jeszcze inne wyjście.Ja przełożyłem strare mocowanie do obudowy lusterka fotochromatycznego.

#63 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 lipca 2008 - 14:18

Koledzy pstryknął ktoś może parę fotek jak to zrobić. :idea: By to pomogło i można by to podwiesić jako poradę

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#64 OFFLINE   czarny-1977

czarny-1977
  • 86 postów
  • Dołączył: 09-08-2007
  • Skąd: Świecie

Napisany 30 lipca 2008 - 17:04

Koledzy to jest tak proste ze fotek nie trzeba
ja dzis cosik takiego zrobilem - fakt ze mialem problem z odkreceniem imbusika i polamalem 2 kluczyki ale to wina tego ze jestem " ślepy " śrubka imbusowa byla zalana jakims klejem i po wydlubaniu go poszlo jak skladka :)
poprostu wysuwa sie zewnetrzna tuleje do gory -ku kabelkom nastepnie obraca o ok 90 stopni i skreca wszystko do kupy
jesli chodzi o montarz i podlaczenie to dopiero jak Kluseczka od lakierasa wroci :)
Czas to pieniadz , Pieniadz to PIWO wiec pijmy piwo bo szkoda czasu

#65 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 lipca 2008 - 20:51

Koledzy to jest tak proste ze fotek nie trzeba
ja dzis cosik takiego zrobilem - fakt ze mialem problem z odkreceniem imbusika i polamalem 2 kluczyki ale to wina tego ze jestem " ślepy " śrubka imbusowa byla zalana jakims klejem i po wydlubaniu go poszlo jak skladka :)
poprostu wysuwa sie zewnetrzna tuleje do gory -ku kabelkom nastepnie obraca o ok 90 stopni i skreca wszystko do kupy
jesli chodzi o montarz i podlaczenie to dopiero jak Kluseczka od lakierasa wroci :)



tu masz rozpis podlaczenia fotochroma

http://forum.omegakl...ead.php?t=11939




 


#66 OFFLINE   czarny-1977

czarny-1977
  • 86 postów
  • Dołączył: 09-08-2007
  • Skąd: Świecie

Napisany 01 sierpnia 2008 - 12:52

beast Dzieki za link napewno sie przyda
tylko jeszcze wyniuchac jak to jest z tym wsteczny - zeby sie rozjasnialo jak zapniesz wsteczny.
Bo zalezy mi zeby bylo w pelni funkcjonalne tak jak orgi
Czas to pieniadz , Pieniadz to PIWO wiec pijmy piwo bo szkoda czasu

#67 OFFLINE   GREKU

GREKU
  • 89 postów
  • Dołączył: 08-01-2008
  • Skąd: W-Wa

Napisany 18 grudnia 2008 - 01:38

Panowie czy ktoś tu już adoptował lusterko fotochrom z Vectry C do Omegi C z lub bez czujnika deszczu ? (czy się da :D?)
Czy sie da to zrobić szybko i bez boleśnie czy trzeba moduł jakis mieć ?
i jak to podłączć w OMCI
Pozdro
GREKU

#68 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 grudnia 2008 - 07:57

Kolego - tu nikt ni jest półinteligentny i wystarczy do nas raz napisać z danym problemem - jak kto zna rozwiązanie to by napisał w Twoim temacie który zresztą założyłeś - po co dublować ;) - proszę o chwilkę ogłady :D
http://forum.omegakl...7341#post237341



 


#69 OFFLINE   GREKU

GREKU
  • 89 postów
  • Dołączył: 08-01-2008
  • Skąd: W-Wa

Napisany 26 grudnia 2008 - 02:43

Kolego - tu nikt ni jest półinteligentny i wystarczy do nas raz napisać z danym problemem - jak kto zna rozwiązanie to by napisał w Twoim temacie który zresztą założyłeś - po co dublować ;) - proszę o chwilkę ogłady :D
http://forum.omegakl...7341#post237341


Kto pyta ten nie bladzi :D Racia po twojej stronie !
Ukłony
GREKU

#70 OFFLINE   chrico

chrico
  • 116 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: Oslo

Napisany 21 września 2009 - 17:22

tylko jeszcze wyniuchac jak to jest z tym wsteczny - zeby sie rozjasnialo jak zapniesz wsteczny.


A wiec dzisiaj podłaczyłem lusterko i wyniuchałem gdzie trzeba sie wpiac z kablem.
Otóż Złącze X1 (przy nogach kierowcy,w rogu) pin numer 36 biało czarny-kabel.
Lub odszukać ten kabel leci on przy progu do tyłu,odkręcamy plastikowa osłone progu i bedzie tam wiązka kabli chyba z 50 ale nas interesuje biało-czarny kabel,będzie ich tam ok 6.Ja odnalazłem go tak że zapiąłem wsteczny i nakłuwając po kolei biało-czarne kable sprawdziłem gdzie pokazuje się napięcie,jak było to wyrzuciłem wsteczny i znikło wiec dalej sprawa prosta,podpięcie,pociagniecie kabla posłupku i pod podsufitka wpiecie w kostke lusterko i wszystko gra.Lusterko działa jak należy,rozjaśnia się przy wstecznym i po otwarciu drzwi.Dodam jeszcze że ten kabel leży bardziej głębiej w wiązce więc trzeba troche pogrzebać w kablach,ale ogólnie sprawa prosta.Cały montaż z podłączeniem zajął mi 40min.
Reszta podłączeń tak jak w postach powyżej.

#71 OFFLINE   Robertos

Robertos
  • 318 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Jasienica Mazowiecka

Napisany 09 stycznia 2010 - 19:32

A ja sie męcze z imbusikiem i mam kłopot z dostaniem imbusa 1mm bo na taki jest śrubka:(
Dodany obrazek

#72 OFFLINE   juhas11

juhas11

    willaalbatros.pl

  • 87 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 09 stycznia 2010 - 19:40

Robertos najlepiej będzie jak zdobędziesz nie same klucze imbusowe, ale śrubokręt z imbusem. Sam ukręciłem 2 klucze, poczym skok do castoramy poprosiłem o taki śrubokręt. Odkręciłem - zakręciłem i mam :D

#73 OFFLINE   Robertos

Robertos
  • 318 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Jasienica Mazowiecka

Napisany 09 stycznia 2010 - 19:51

Robertos najlepiej będzie jak zdobędziesz nie same klucze imbusowe, ale śrubokręt z imbusem. Sam ukręciłem 2 klucze, poczym skok do castoramy poprosiłem o taki śrubokręt. Odkręciłem - zakręciłem i mam :D


Dzieki za podpowiedż muszę sie w takim razie udac do castoramy lub innego molocha bo dzisiaj u siebie objeżdziłem wszystkie sklepy narzędziowe i niestety nigdzie nie było:(
Dodany obrazek

#74 OFFLINE   driftboy

driftboy
  • 572 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: hiszpania
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 marca 2010 - 11:21

kupilem lusterko z anglika i mam problem z zlokalizowaniem tego imbusika:(gdzie on jest ukryty bo ja sie juz:pokoj:

#75 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 28 marca 2010 - 13:36

kupilem lusterko z anglika i mam problem z zlokalizowaniem tego imbusika:(gdzie on jest ukryty bo ja sie juz:pokoj:


imbusik masz w dziurce :)

p.s nie pamietam czy brales u mnie bo jesli tak to ja wysylam juz przerobione




 


#76 OFFLINE   driftboy

driftboy
  • 572 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: hiszpania
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 marca 2010 - 14:14

imbusik masz w dziurce

p.s nie pamietam czy brales u mnie bo jesli tak to ja wysylam juz przerobione

w dziurce...ale ktorej bo ta co sie ukazuje po zdjeciu tych sanek to w srodku nic nie ma.a lusterko nie bralem u ciebie a szkoda bo milbym juz gotowca

#77 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 28 marca 2010 - 14:23

w dziurce...ale ktorej bo ta co sie ukazuje po zdjeciu tych sanek to w srodku nic nie ma.a lusterko nie bralem u ciebie a szkoda bo milbym juz gotowca


na czerwono




 


#78 OFFLINE   driftboy

driftboy
  • 572 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: hiszpania
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 marca 2010 - 14:28

ale jak bum cyk cyk tam nic nie ma:pokoj:okragla dziurka bez jakich kolwiek wyciec na imbusik,wszysko plaskie
zrobione:)nie bylo tam srobki i trzeba bylo ¨mlotka¨ uzyc zeby to dziadostwo zlazlo.Dzienx

#79 OFFLINE   cyp3k

cyp3k
  • 518 postów
  • Dołączył: 13-08-2009
  • Skąd: Allover :)
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 maja 2010 - 22:34

To i tutaj odgrzeje kotleta. Zawsze lepsze to niz zakladanie kolejnego takiego samego tematu. Mam problem z lusterkiem fotochrom. tzn. wszystko dziala elegancko tylko ma potworny luz, na dziurach lata jak zyd po pustym sklepie. Lata i gora i dol i prawo lewo.
Nie wiem czy to luzy na zebatkach ? Czy co... ;/ Jak to zniwelowac i zdjac lusterko zeby go nie polamac ?

#80 OFFLINE   kamilrox

kamilrox
  • 348 postów
  • Dołączył: 15-02-2010

Napisany 01 października 2010 - 09:15

mam takie pytanie czy dało by się podłączyć lusterko wewnetrzne el. sterowane pod taki przycisk jak do regulacji lusterek zewnetrznych? oczywiście oddzielny przycisk gdzieś umieścić. Mam lusterko fotochrom elektryczne sam montowałem tylko że nie mam pamięci w fotelu kierowcy bo to od anglika i tak mnie naszło bo ciężko go ustawić ręką. Próbował ktoś taki patent? Może to i głupie ale fajnie byłoby mieć taki bajer:P