Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czujnik temperatury gazu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 06 sierpnia 2008 - 22:41

Witam
Mam problem z instalacja gazowa(sekwencja).Po zakupie auta pojechalem do gazownika przestawic przelaczenie sie benzyny na gaz powniewaz bardo pozno sie przelacza przy ponad 90 stopniach.Co sie okazalo po podpieciu pod komputer ze temperatura gazy jest -4 stopnie a ustawiona byla na 40 stopni.Gazownik szykal czujnika temperatury gazu i powiedzial ze wisza tylko kable.Po podpieciu czujnika temp. okazolo sie ze instalacja woglule przestata sie zalaczac piszczala na przelaczniku.czy ktos mi moze powiedziec gdzie powinien znajdowac sie ten czujnik lub jaki czujnik zamontowac???
Moja intalacja to:
elektozawor RIVER
wierozawor BRC EUROPA
Reduktor GENIUS SEQUENT BRC
urzadzenie wtrysku gazu STEP HS
system wtrysku lub kontroli Lambda MAXI LAMBDA

Dodam tyle ze gazownik powiedzial ze nie powina sie przelaczac bez tego czujnika a koszt naprawy to 2000-2500zl

PROSZE POMOZCIE

#2 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 07 sierpnia 2008 - 06:18

Chyba coś przesadził z kosztem naprawy... za te pieniądze to prawie nową instalacje sekwencyjną sobie założysz...

#3 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 sierpnia 2008 - 06:46

Dodam tyle ze gazownik powiedzial ze nie powina sie przelaczac bez tego czujnika a koszt naprawy to 2000-2500zl

za tyle to masz nowa instalację bez montażu

#4 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 sierpnia 2008 - 06:01

a powiedzcie mi czy w instalaji moga byc dwa czujniki temperatury gazu?????????????

#5 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 sierpnia 2008 - 08:11

a powiedzcie mi czy w instalaji moga byc dwa czujniki temperatury gazu?????????????

wydaje mi się że mogą a to zależeć może jedynie od producenta elektroniki która może wymagać 2 czujników

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 sierpnia 2008 - 09:36

a powiedzcie mi czy w instalaji moga byc dwa czujniki temperatury gazu?????????????




moga. ja mam 2. jeden a reduktorze - podaje temperature reduktora, drugi na listwie wtryskowej - podaje temp gazu




 


#7 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 sierpnia 2008 - 12:49

w wiekszosci instalacji z wtryskiem gazu jest dwa czujniki temp - jeden to temp plynu (czyli parownika) druga to temp gazu odparowanego.
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#8 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 sierpnia 2008 - 16:21

a w listwie wtryskowej gdzie powinien byc wpiety?

#9 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 sierpnia 2008 - 19:25

nie kazda listwa wtryskowa ma miejsce na wpiecie czujnika temp gazu w fazie lotnej. Jesli to jest listwa matrix czy....... nie wiem... np stella to tam jest montowany z boku listwy. W wielu instalkach jest montowany na wezu doprowadzajacym gaz z parownika do listwy. jesli chodzi o czujnik temp cieczy czy jak kto woli, parownika, to jest on albo przykrecony do jakiegos uchwytu w innych parownikach moze byc wkrecony w obudowe albo jest na stale zamontowany w obudowie parownika.

Czujnik temp gazu w fazie lotnej najczeciej jest zintegrowany z dysza dzieki ktorej instalka odczytuje cisnienie na listwie (lub w przewodzie gazowym)
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#10 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 sierpnia 2008 - 15:37

jak ma byc to podpiete? Dodany obrazek Dodany obrazek

#11 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 sierpnia 2008 - 18:09

a wiec:
czarna slrzyneczka (PS - 01 w Twoim przypadku):
- Wiazka elektryczna do wtyczki ktora prowadzi do komputera gazowego
- krociec PS-O1 z opisem MAP ma byc podlaczony z kolektorem ssacym i parownikiem (dzieki zastosowaniu trojnika)

trojnik mosiezny z czujnikiem, i wtyczka 2 przewodową:
- Krocce duze : z jednej strony wlot gazu w fazie lotnej z drugiej strony wyjscie gazu w fazie lotnej
- maly dolny krociec - cisnienie gazu ktore wpinasz do PS-O1 krociec z opisem pressure
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#12 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 12 sierpnia 2008 - 19:17

a wiec:
czarna slrzyneczka (PS - 01 w Twoim przypadku):
- Wiazka elektryczna do wtyczki ktora prowadzi do komputera gazowego
- krociec PS-O1 z opisem MAP ma byc podlaczony z kolektorem ssacym i parownikiem (dzieki zastosowaniu trojnika)

trojnik mosiezny z czujnikiem, i wtyczka 2 przewodową:
- Krocce duze : z jednej strony wlot gazu w fazie lotnej z drugiej strony wyjscie gazu w fazie lotnej
- maly dolny krociec - cisnienie gazu ktore wpinasz do PS-O1 krociec z opisem pressure


a wiec tak u mnie z listwy wryskowej gaz wychodzi jeszcze waz, idzie bezpostednio do tej skrzyneczki PS-O1 z wyjscia PS-O1 rozchodzi sie wlasnie na kolektor ssacy i reduktor.Szykalem mosieznego trojnika ale nigdzie nie znalazlem.Podejzewam ze powinien znajdowac sie na tym wezy dodatkowym z z listwy wtryskowej tylko co dalej te przewody by mi nie pasowaly

czy ktos ma jakies foto jak ma to byc zamatowane????
Czy w tym trojniku jest czujnik temperatury????poniewaz obok PS-O1 wisza mi kable jakby z czujnika temperatury kolor rozowy i czarny takie kolory mam przy czujniku w reduktorze

#13 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 sierpnia 2008 - 19:54

jacek78 - przeczytaj uwaznie , krok po kroku to co napisalem i tak podlacz

ps-o1 to nie jest urzadzenie ktore mierzy cisnienie gazu oraz cisnienie bezwzgledne w kolektorze ssacym

czujnik tem gazu i dysza dzieki kotrej ps-01 odczytuje cisnienie gazu to trojnik mosiezny ktory jest na Twoim zdjeciu.................

wysle Ci schemta polaczenia staga 300 z ps-01 - zrob sobie powiekszenie i wszystko zobaczysz
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#14 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 sierpnia 2008 - 21:25

u mnie jet to tak zrobione

#15 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 sierpnia 2008 - 21:52

tak Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

#16 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 sierpnia 2008 - 21:55

przewod na zdjeciu 3 z listwy idzie do PS-O1.Ma ktos taka zaslepke zeby zdemontowac ten przewod???

#17 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 sierpnia 2008 - 10:22

nie bardzo kumam.... przewod z listwy 3 idzie do ps-01. No niech sobie idzie. A skad instalka ma brac info o cisnieniu gazu w stanie lotnym? No i chyba u Ciebie jest troche inny czujnik niz ps-01, ale to nie wazne. Nie wiem ci masz w planie ale jak chcesz zaslepic wezyk to wez kawalek srubki 6 czy 4 nie wiem jakiej srednicy jest ten wezyk i wkrec w wezyk.... proste
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#18 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 sierpnia 2008 - 14:25

nie chodzi o przewod z listwy 3 tylko na zdjeciu ostatnim trzecim jest pokazana listwa wryskowa trzy wezyki wychodza do wtryskiwaczow gazu a wlasnie tego czwartego ktory wychodzi z listwy wedlug schematu ktory mi pan przeslal nie powinno byc.Wlasnie trojnika ktorego mi brakuje z czujnikiem temperatury powinien byc wpiety do weza zasilacajacego listwy wtryskowe i do weza ktory wlasnie wychodzi (czwartego)z listwy i powinien isc na PS-O1 no i wiadomo dalej kolektor ssacy i reduktor

#19 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 sierpnia 2008 - 16:13

nie nie nie.....cos sie slabo rozumiemy. Ja wyslalem Ci schemat staga 300 poniewaz pierwsze zdjecia jakie zamiesciles (z czujnikiem ps-01 i trojnikiem z wbudowanym czujnikiem temp) dotyczyly staga i bylem przekonany ze taka instalke masz.
A Ty masz wtryski typu matrix ktore maja otwor (boczny ) wlasnie przystosowany do podpiecia wezyka podcisnieniowego dzieki ktoremu centralka sterujaca wie jakie jest cisnienie gazu w stanie lotnym. Jeden z wezykow w listwie wtryskowej jest zaslepiony poniewaz masz silnik w ukladzie V i na jednej glowicy jest 3 tloki wiec potrzebne jest 3 wtryski a ktos zastosowal listwe na 4 wtryski (wiec jedna zaslepil) W drugiej listwie oprocz zaslepionego jednego wtrysku zaslepiony jest tez boczny otwor na przewod podcisnienoowy, poniewaz nie jest juz potrzebna informacja o cisnieniu gazu bo to informacje instalacja bierze z 1 listwy . A wiec:
twoj schemat polaczenia powinien wygladac nastepujaco

jeden wezyk: listwa wtryskowa - czujnik MAP(myslamem ze masz ps-o1 ale widze ze masz inny ale to nie jest istotne)
drugi wezyk: kolektor ssacy - parownik - czujnik (ten ktory ja myslame ze jest ps-01)
i to tutaj , przy tym wezyku nalezy zastosowac trojnik plastikowy zeby na jednym podcisnieniu pracowala dysz wkrecona w kolektor, parownik i czujnik MAP)
Ale wiedze na jednym ze zdjec za wlasnie tak masz polaczone

jest jeszcze inna opcja polaczenia ale ona wystepuje wtedy gdy sa dwa czujniki map - jeden dla cisnienia gazu w stanie lotnym a drugi czujnik dla cisnienia bezwzglednego kolektra ssacego. jednak u Ciebie czujnik MAP ma dwa koncowki na wezyk co oancza ze jego zasada dzialania jest taka jak opisywany ps-01

W tym wszystkim wazne jest do ktorego koncowki czujnika ma byc podlaczony dany wezyk. Jesli kots powiedzmy do 1 koncowki podlaczyl wezyk z kolektora i parownika a tam ma byc wezyk z listwy (w Twoim przypadku) no to nie bedzie to dobrze dzialac....

W poprzednich postach napisalem do ktorych koncowek ma byc podlaczony dany wezyk
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#20 OFFLINE   jacek78

jacek78
  • 296 postów
  • Dołączył: 06-06-2008
  • Skąd: ŻORY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 sierpnia 2008 - 18:46

a wiec tak czy w mojej instalacji bedzie tylko jeden czujnik temperatury???tylko w reduktorze??Czy jeszcze gdzies powinien byc jeszcze jeden czujnik temperatury na jednym ze zdjec widac kable czujnika temperatury i co zrobic zeby instalacja przelaczyla przy temperaturze 30 stopni jak jest ustawione w komputerze??
Dodam na komputerze pokazuje non stop temperature -4 stopnie(chyba temperature gazu tak mi powiedzial gazownik)


Czy jest mozliwosc przepiecia instalacji jak stag bu podpiac czujnik cisniecia gazu z termostatem moze wkoncu zacznie normalnie jezdzic poniewaz z benzyny na gaz przelacza sie dobiero po przejechaniu ok 6km