Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Może zrobimy opcje pomógł?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
108 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy podoba Ci się ten pomysł? (1 użytkowników głosowało)

Czy podoba Ci się ten pomysł?

  1. Tak (47 głosów [51.65%] - Zobacz)

    Procent głosów: 51.65%

  2. Nie (36 głosów [39.56%] - Zobacz)

    Procent głosów: 39.56%

  3. Nie mam zdania (8 głosów [8.79%] - Zobacz)

    Procent głosów: 8.79%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#81 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 00:24

Czyli demokratycznie w sondzie userzy na tak, modzi na nie


jak przeczytasz ze zrozumieniem to zobaczysz, że jest to moje zdanie do którego mam prawo.

Sonda się nie skończyła (bo ona nie ma końca) więc nie możesz mówić, że to jest jej ostateczny wynik ;)

#82 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 26 stycznia 2015 - 07:29

Jak dla mnie też opcja pomógł jest nie potrzebna.
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#83 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2015 - 07:48

Kiedyś pisałem:

co do naszego forum, to podzielam zdanie przedmówców co są przeciwni temu wynalazkowi. Opcja "pomógł" nie spowoduje poprawienia statystyk/aktywności użytkowników jest to bajer który nic nie wniesie. a jedynie lepsze samopoczucie osób którym będzie nabijany lajk, zresztą o ile będzie...

Kolejny argument przeciw jaki przyszedł mi do głowy to zasypywanie PW przez ludzi którym nie będzie chciało się szukać tylko oczekiwać gotowca. W tej chwili wystarczy że napiszę kilka postów w tygodniu i dostaję co najmniej 1-3 PW z zapytaniami o odpowiedzi które już są. Mając uprawnienia "moda" mogłem zobaczyć kto kiedy i jaki temat przeglądał, a na pewno w większości przypadków zieloni potwierdzą, że userzy pisząc szukali, ale nie znaleźli to zawsze, ale to zawsze, 90% z nich otworzyli temat w którym jest odpowiedź, ale nie chciało się czytać 150-ciu czy więcej postów. 5% to userzy który nawet nie otworzyli szukaj, lub najwyżej weszli w jeden temat niezwiązany z ich problemem. 3% szukało, ale nie znalazło odpowiedzi, bo jej na forum nie ma. Pozostałe 2% to ludzie co szukają i praktycznie zawsze znajdują odpowiedź albo po prostu mają nie psujące się Omegi.

Reasumując. Nie chcę by gimbaza która kupiła sobie Omegę zasypywała mnie PW bo nie chce im się szukać odpowiedzi. A opcja pomógł tylko spowoduje selekcję do których osób można pisać PW.

#84 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 26 stycznia 2015 - 08:56

Z50 teraz normalnie dałbym Ci lajka :D :ok: Ale jestem przeciwny ;)
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#85 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 09:00

Dziwne podejscie macie.
:masakra: jesli nie chcesz Z50 pomagac innym na forum od czasu do czasu to po co tu jestes? Zeby tylko pogadac w off topie i pomarudzic na jedno i drugie?
Mi jak ktos pisze pw z zapytaniem o pomoc jak wiem to odpisze co i jak. A jak nie wiem to odsylam do odpowiedniego dzialu lub osoby ktora na pewno bedzie wiedziala.
Takich pw moze sa 3, 4 na miesiac.. Wiec nie popadajmy w panike ze nagle ktos bedzie zasypywany pw. Przez takie podejscie do ludzi wlasnie mamy takie ilosci klubowiczow.

2 sprawa nie musi byc odrazu przyznawany pkt pomogl za kliknieciem ikony tylko np po zatwierdzeniu przez moda go.

#86 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 10:33

Ziutek50, w pełni się z Tobą zgadzam :yes:

jesli nie chcesz Z50 pomagac innym na forum od czasu do czasu to po co tu jestes? Zeby tylko pogadac w off topie i pomarudzic na jedno i drugie?


Rafał, tu nie chodzi o to ;) Na forum jest pełno odpowiedzi, a tutaj jakiś user widzi, że ktoś jest moderator, albo że ma dużo postów i zadaje pytanie na pw zamiast na forum. Ja dostaję po kilka pw dziennie z magicznymi pytaniami:
"hej mam błąd 64, nie wiesz co to może być", "witam jakie żarówki do świateł drogowych" itd itp.... i tego jest po kilka dziennie!! Przecież oszaleć można. Wyszukanie problemu na forum zajmuje kilka sekund.

Na wszystkie pw odpowiadam bo za grzeczny jestem... ale jest frustrujące

#87 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2015 - 11:57

tylko np po zatwierdzeniu przez moda go.

nie zgadzam się bo wyjdzie że to mod jest władny komu się należy a komu nie a ja nie chcę w związku z tym wysłuchiwać kolejnych pretensji.

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#88 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 12:02

Czy wszystko musi byc przymowane tak ze zaraz ma byc o to afera?
Skad ktos. Bedzie. Mogl wiedziec ze ktos dal komus pomogl i ma robic o to afere ze nie dostal po akceptscji moda? Kocyk nie ma co przesadzac i wyolbrzymiac.
Sprawdzcie i wtedy zobaczymy czy sie przyjmnie czy nie na okres probny. Kazda nowa propozycja jest przyjmowana na nie.
Zero odswiezenia i nowosci kfore ida z czasem. Ciagle stoimi w tym samym :)

#89 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2015 - 12:04

Rafał, tu nie chodzi o to Na forum jest pełno odpowiedzi, a tutaj jakiś user widzi, że ktoś jest moderator, albo że ma dużo postów i zadaje pytanie na pw zamiast na forum. Ja dostaję po kilka pw dziennie z magicznymi pytaniami:
"hej mam błąd 64, nie wiesz co to może być", "witam jakie żarówki do świateł drogowych" itd itp.... i tego jest po kilka dziennie Przecież oszaleć można. Wyszukanie problemu na forum zajmuje kilka sekund.

Na wszystkie pw odpowiadam bo za grzeczny jestem... ale jest frustrujące

Tak wiem, że to nie jest odpowiedź do postu A10, tylko że ja nie widzę wpisów Rafke :tak:

Ja w przeciwieństwie do Rafke, który udziela się jedynie w tematach OT i tunigu Irmschera i Steinmetz to pomagam "biednym, zagubionym, małym gimbuskom z wielkimi :cycki:, ale z wodą zamiast mózgu". Oczywiście tylko wtedy kiedy mam na to ochotę i czas. Nie chcę by mnie nękano jeszcze na PW :nie: a niektórzy są na tyle bezczelni, że klikają opcję potwierdzenia przeczytania wiadomości :pokoj:

#90 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2015 - 12:04

No jak kliknie pomógł i nic się mię zmieni to gdzie uderzy z pretensjami ?? :)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#91 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 stycznia 2015 - 12:16

pretensjami


Nigdzie, wywali się już i wsio. Jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.


Mnie PW jakoś specjalnie nie przeszkadzają. Wracam po 17 z pracy to odpisuje na nie. Co więcej telefony mi nie przeszkadzają, a mam podany numer w sygnaturze i każdy jak ma jakiś problem to może się poradzić nie tylko na forum.

jak przeczytasz ze zrozumieniem to zobaczysz, że jest to moje zdanie do którego mam prawo.


Masz prawo do wlasnego zdania bo w końcu jest demokracja :p

#92 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 13:08

Mnie PW jakoś specjalnie nie przeszkadzają. Wracam po 17 z pracy to odpisuje na nie. Co więcej telefony mi nie przeszkadzają, a mam podany numer w sygnaturze i każdy jak ma jakiś problem to może się poradzić nie tylko na forum.


Mi też nie przeszkadzają do pewnego momentu... a ten moment już pomału osiągam :D Ja zaczynam działać jak informacja turystyczna :D Kilka telefonów w tygodniu (często w czasie pracy), kilka pw dziennie, do tego do ogarnięcia forum..... może mnie ktoś powinien tutaj zatrudnić na etat?? :lol: :smiech:

Czy wszystko musi byc przymowane tak ze zaraz ma byc o to afera?


Rafał, Ty nawet sobie nie zdajesz sprawy z tego ile jest wywalane do kosza zanim w ogóle zdążysz to przeczytać. Podam Tobie pewien przykład... pewien user niedawno zarejestrował się i założył temat w którym opisał problem:

witam nowy temat bo nie moge znalezc odpowiedzi.omcia dziwnie mi chodzi pali bez problemu na bp i gaz ale problem pojawia sie na ben,jadac 4 60km/h zaczyna szarpac nierowno chodzi jak dodam gazu to sie dusi a po chwili dostaje buta,albo jak wcisne do podlogi. na postoju na gazie przy obrotach 2tys chodzi rowno ciagle trzymam i przezuce na ben to obr spadaja nie rowno chodzi i faluje na wyzszych jest ok
swiece nowe,kable,cewka, uszczelki pod deklem zaworow rowniez bo cieklo na swiece
jak przeplywke odlacze to tego brak,ale podczas jazdy sie dlawi,jest jakis filtr paliwa czy to pompka bo juz brak pomyslow,i jak sprawdzic bledy na krotko bo tez nie moge znalezc
jak odlacze przeplywke to silniczek sie pali jak podepne to czasami zgasnie silnik nie zawsze,a na kompie nic nie pokazuje


Jeden z listków wskazał mu drogę, konkretny temat i posłał temat do umieralni. Ten user wtedy identyczny post wkleił w 6 tematach (łącznie z tematem gdzie wybieraliście najlepszego moderatora :lol:), za co w końcu dostał ode mnie żółtą kartkę. Efekt? Post został po raz kolejny powielony na forum i zostaliśmy zwyzywani od najgorszych

Podobnych przypadków jest od :censored: ;) Na takiej podstawie uważamy, że userzy po prostu będą mieli do nas pretensje.

Ja odpisuje na każde pw, bo sam nienawidzę jak ktoś mnie zlewa... ale to jest niestety mój błąd bo się od tego uwolnić nie można.


i na koniec zapytam odnośnie tego co napisałem:

taki beast, kocyk, Ziutek50, siuAda, marek_kloss, Roozga, Cita........ itd itp pomogli ludziom pierdylion razy


Czy uważacie że wobec takich ludzi jak wyżej wymieni będzie uczciwe jak zrobimy teraz taką opcję?? Ci ludzie poświęcili kawał swojego życia na tworzenie tego forum i pomaganie innym. Oni powinni mieć już dużo takich "pomógł". Dlatego sam pomysł nie uważam żeby był beznadziejny ;) Byłbym gotów spróbować, ale gdyby to był początek tego forum a nie schyłek ;)

i tak jak mówię, może to działać różnie. Lord Craven ma pozytywne odczucia... jak akurat jestem na forum gdzie ja czasami napiszę jak rozwiązać albo zdiagnozować jakiś problem i ludzie dzięki tej podpowiedzi sobie radzą z problemem i nic.... a inny napiszę, że śruby należy odkręcać w lewo i sruuu 8 "pomógł" do tego posta :smiech: :lol:

#93 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 13:23

ale czy my tu rozmawiamy o spamie czy opcji pomógł ?

rozumiem Cie Adam, ale takie są rzeczy gdy sie jest zielonym od moderowania forum.

pomożesz - to też dostaniesz pkt, nie pomozesz nic sie nie stanie.

przeciez nikt nie wymusza zeby kazdy dostawał pkt ktore i tak na nic sie nie da wymienić.

nie kumam tego "NIE'


jeśli nowy wchodzi na forum i nie używa szukajki - to bedziesz wchodzić do szukajki usera ktory najwiecej razy pomógł - no proszę Was :masakra:

#94 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 13:38

jeśli nowy wchodzi na forum i nie używa szukajki - to bedziesz wchodzić do szukajki usera ktory najwiecej razy pomógł - no proszę Was


o to to to... Dokładnie o to nam chodzi. To się już dzieje. Mogę Tobie zrobić PS z mojej skrzynki pw :p

ale czy my tu rozmawiamy o spamie czy opcji pomógł ?

Tylko pozornie odbiegliśmy od tematu ;)

nie kumam tego "NIE'


Rafał, ja generalnie jestem na nie w tym konkretnym przypadku... kiedy forum istnieje już 9 lat ;) Gdybyśmy zaczynali to sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej :)

Mógłbym namnożyć kilka za***istych przypadków z tego forum gdzie jest taka opcja, ale nie wiem czy jest sens....

W ogóle to niech admin powie czy to jest w ogóle wykonalne na naszym silniku forum, bo może my toczymy jałową dyskusje o ni :nie_wiem: :hmmm:

#95 OFFLINE   Immo

Immo
  • 1 057 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2015 - 13:42

jeśli nowy wchodzi na forum i nie używa szukajki - to bedziesz wchodzić do szukajki usera ktory najwiecej razy pomógł - no proszę Was :masakra:

W rzeczywistości jest jeszcze gorzej - często nowy user nie zadaje sobie nawet trudu sprawdzenia, w jakich tematach ktoś był pomocny, tylko od razu atakuje elaboratem na PW. Do tego często eskaluje problem, bo nie otrzymał odpowiedzi w oczekiwane 15 minut.

I tak np. specjalista od elektroniki dostaje mnóstwo spamu o wibracjach na kierownicy, rudej na błotniku czy parujących szybach. Tylko dlatego że ma wiele kliknięć "pomógł", chociaż wszystkie dotyczyły problemów z elektroniką.

To są przykłady z życia wzięte z innych forów, w dodatku mniejszych objętościowo i pod względem liczby userów. Można sobie tylko wyobrazić skalę zjawiska na takim dużym forum jak OKP :)

#96 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 13:53

ja pass....
:szpital:

#97 OFFLINE   Adam10

Adam10

    Everybody lies

  • 7 760 postów
  • Dołączył: 15-09-2009
  • Skąd: Gdańsk, Kiełpino Górne
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 14:01

ja pass....
:szpital:


Rafał, ale nie strzelaj focha, tylko proszę podaj mi konkretnie w czym by ta opcja "pomógł" miała pomóc na forum?? W jaki sposób miałaby usprawnić działanie forum?? Czemu miałaby służyć.

My podaliśmy kilka z życia wziętych rzeczy, ale nie usłyszałem na razie niczego co miałoby powodować że forum dzięki temu działałoby lepiej.

Ja widzę potencjalnie dużo konfliktów społecznych i nic więcej.... tym bardziej w obecnym stadium forum gdy tak na prawdę dużo, bardzo dużo wiedzy technicznej jest tu zawarte :)

#98 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2015 - 14:27

tak na prawdę dużo, bardzo dużo wiedzy technicznej jest tu zawarte

Ale, żeby z niej skorzystać, to trzeba mieć trochę oleju w głowie :tak: a z tym ostatnio na Forum jest spory problem.

#99 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 stycznia 2015 - 14:30

Rafał, ale nie strzelaj focha

nie strzelam focha.. nie chce mi juz na ten temat gadać jak do sciany...
kazda propozycja jest ZŁA. wiec na kij drążyć temat...

#100 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 stycznia 2015 - 14:43

kazda propozycja jest


Nie przesadzaj :) , wiele propozycji przeszło przy naszej większej lub mniejszej aprobacie ale nie oczekuj że przejdzie każda propozycja tylko dlatego że ktoś wymyślił sobie że mogłaby być , podaj jakieś konkretne przykłady w jaki sposób ta opcja usprawniłaby działanie forum , mnie to się wydaje że z tych kliknięć to zrobiłby się tylko swoisty wyścig szczurów a my siedzielibyśmy i tylko sprawdzali czy kliknięcie jest zasadne czy nie , jak niektórym zależy tylko na kliknięciu to można zrobić opcję "lubię tego usera" przynajmniej nie będziemy musieli tego weryfikować i nie spowoduje to żadnego zamętu na forum :D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p