Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Odstraszacze zwierząt


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 16 sierpnia 2006 - 00:03

Witam,

jedną furę już skasowałem na sarnie (Clio II)-nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo teraz jeżdze Omega B 2.5 v6...ale nie o tym.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z odstraszaczami zwierząt??Działa to??Na stacjach i na allegro jest tego trochę od 9,99zł do 25zł. Nie wiem tylko, czy to nie lipa.
Dajcie znać.



#2 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 16 sierpnia 2006 - 06:42

:shock:

pierwszy raz słysze o takim wynalazku...

sam jak jade przez jakąś dzicz to zdecydowanie zwalniam ale żeby odstraszacze jakieś tego to nie wiedziałem...

znaczy sie że jak to ma niby działać :?: :?: :?: :???:

piszczy to coś czy jak :lol: :???:

#3 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 16 sierpnia 2006 - 06:53

jak jade przez jakąś dzicz to zdecydowanie zwalniam

ja też zwalniam, zawsze zwalniałem, ale to nie zawsze wystarczy - Clio skasowałem przy 80km/h. Wiadomo Oma to nie clio , ale i ból po rozbiciu auta byłby większy (bo tego francuskiego g.... nie lubiłem). Poza tym w moich okolicach są same "dzicze"- na trasie do Białegostoku są same lasy w przy których są znaki ostrzegające o obecności dzikiej zwierzyny...89 km z dusza na ramieniu.

znaczy sie że jak to ma niby działać :?: :?: :?: :???:

ultradźwięki wysyła niesłyszalne dla ludzkiego ucha.Montuje sie takie gwizdki na przodzie-samę się włączają.

#4 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 16 sierpnia 2006 - 09:43

słyszałem o tym, wiem ze zdaje to sprawe ale nie na wszytskie zwierzeta i nie wiem czy dzialaj te z allegro...

#5 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 16 sierpnia 2006 - 14:12

tu raczej będzie chyba chodzić o odstraszanie kun i tym podobnych futrzanych wynalazków,bo strasznie lubią w nocy włazić pod maske jak silnik ciepły po jeżdzie a parkujecie na zewnątrz i wtedy robią z kabli sieczke,wiem bo teść elektromechanik ma na okrągło takie przypadki,jednemu gościowi w ciągu miesiąca 3 komplety kabli wymieniał jak mu pogryzły.Najprostszy sposób żeby nie właziły pod maske to serioo..przywiązać w okolicy kabli trochę psiej sierści,a nie wejdą pod mache na 100 procent :wink:

#6 OFFLINE   jjanusz

jjanusz

    Zbanowany

  • 220 postów
  • Dołączył: 23-05-2006
  • Skąd: dęblin

Napisany 16 sierpnia 2006 - 15:06

z tą serścią to chyba kit
znam przypadek że kolega trzymał trzech psów w garażu i wraz mu szczury zżarły kable

#7 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 sierpnia 2006 - 15:14

z tą serścią to chyba kit
znam przypadek że kolega trzymał trzech psów w garażu i wraz mu szczury zżarły kable


hm, na szczury to bardziej koty dzialaja z tego co wiem :)


 


#8 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 16 sierpnia 2006 - 16:52

tu chodzi bardziej o sarny , jelenie- zwierzęta które lubią wyskoczyć na drogę wieczorową porą...nie tam jakieś kuny

#9 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 sierpnia 2006 - 23:19

ten czujnik podobno działa.... przy prędkości do 60kmh :twisted: :twisted: :mrgreen:

#10 OFFLINE   sirchaser

sirchaser
  • 275 postów
  • Dołączył: 26-07-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 17 sierpnia 2006 - 06:11

Bc30se, a ja słyszałem , że powyżej 60km/h...im szybciej jedzie tym zasięg się zwiększa

#11 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 sierpnia 2006 - 16:14

chyba zasięg rażenia naszego auta...

#12 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 18 sierpnia 2006 - 20:36

co do włażących gryzoni to ja mam przywieszony woreczek z czymś w środku. Nie wiem co to jest, wyglada jak pończocha wypchana watą. Tak już było jak brałem auto z niemiec. Domyślam się, że to pożywka dla gryzoni, co by nie żarły kabli itp.
Czy działa nie wiem.

Znajomy wulkanizator mówi, że zdarzają się martwe gryzonie w felgach aut. Tj. gryzoń wchodzi w okolice tarczy hamulcowej, bo tam mu ciepło, gdy auto rusza już tam zostaje. Potem można taki okaz znaleźć przy zmianie kół, lub co bardziej wraźliwi poczują bicie na kole i szukaja przyczyny. Mówi że czesto tak bywa

#13 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 sierpnia 2006 - 14:58

wogóel to ja jestem z lekka zszokowany, nigdy nie miałem przypadku żeby jakiś gryzoń mi wlazł i coś pogryzł, nie wiem, być moze to problem tych któzy mieszkają gdzieś koło lasów itp itd, ale w betonowych miastach takie stwory chyba nie atakują aut co?

#14 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 19 sierpnia 2006 - 17:06

wogóel to ja jestem z lekka zszokowany, nigdy nie miałem przypadku żeby jakiś gryzoń mi wlazł i coś pogryzł, nie wiem, być moze to problem tych któzy mieszkają gdzieś koło lasów itp itd, ale w betonowych miastach takie stwory chyba nie atakują aut co?
_________________

zdziwił byś się,jak jeszcze mieszkałem u rodziców w bloku na dużym osiedlu wystarczyło wieczorem na chwilę poobserwować parking,kuny i inne dziadostwo non stop koło aut się kręciło czasami po kilka naraz :evil:

#15 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 19 sierpnia 2006 - 21:50

wogóel to ja jestem z lekka zszokowany, nigdy nie miałem przypadku żeby jakiś gryzoń mi wlazł i coś pogryzł, nie wiem, być moze to problem tych któzy mieszkają gdzieś koło lasów itp itd, ale w betonowych miastach takie stwory chyba nie atakują aut co?
_________________

zdziwił byś się,jak jeszcze mieszkałem u rodziców w bloku na dużym osiedlu wystarczyło wieczorem na chwilę poobserwować parking,kuny i inne dziadostwo non stop koło aut się kręciło czasami po kilka naraz :evil:


Kuny ??
Musiał być w pobliżu sprzyjający im teren

Generalnie w blokowiskach słyszałem tylko o przypadkach, że kot wlazł pod maskę bo ciepło promieniowało...potem tylko krótki skowyt było słychać

#16 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 19 sierpnia 2006 - 21:56

potem tylko krótki skowyt było słychać

normalnie jak w horrorze :mrgreen:

#17 OFFLINE   Krzycho

Krzycho
  • 114 postów
  • Dołączył: 16-08-2006

Napisany 22 sierpnia 2006 - 13:17

[quote name='"Bc30se"']..... nie wiem, być moze to problem tych któzy mieszkają gdzieś koło lasów itp itd,



ja tam mieszkam w lesie i nic mi przewodów nie zżera :mrgreen:

#18 OFFLINE   fotozen

fotozen
  • 152 postów
  • Dołączył: 24-08-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 24 sierpnia 2006 - 20:23

Witam,
Z tego co wiem "odstraszacze" dzialaja - zwierzyna lesna.
Mozna kupic w sklepach mysliwskich - mysliwi czesto montuja to u siebie (sa to gwizdki, ktorych czlowiek nie slyszy a zwierzyna jak najbardziej ;-)).
Pzdr, Zen

#19 OFFLINE   Lukas

Lukas
  • 10 postów
  • Dołączył: 02-08-2006
  • Skąd: Wrocław

Napisany 31 sierpnia 2006 - 18:42

Kiedy przywiozlem bryke z Saksow, pod maska silnika bylo pelno suchego g... po tych kunach, do tego niemiec - byly wlasciciel wspominal ze to plaga i 3 razy mial wymiane przewodow (nie wspomnial, ktorych). Nie slyszalem zeby we Wroclawiu na Legnickiej byly takie przypadki, az... do wczoraj. Otwieram rano maske i mam swieze g... Na szczescie nie zdazyla nic zezrec. Ale chyba cos trzeba zrobic. Tu jest zeskanowany artykul http://wer145.republika.pl (mozna czytac ze strony lub zapisac jako .jpg) :mad: z Motoru... tylko do jasnej ciasnej gdzie takie urzadzenie kupic?! :cool:

#20 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 sierpnia 2006 - 19:08

a coż one się przypir.... do instalacji??