Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rozwalili mi silnik :(


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 października 2010 - 11:57

W tamtym roku oddałem omegę na wymianę rozrządu w Olsztynie. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie wymiana uszczelki przy pompie oleju. Inny mechanik to rozbierał i co się okazało? Jak mi zmienili rozrząd to dokręcili go na hama. Chyba nie wiedzieli co to klucz dynanometryczny. Przy odkręcaniu mechanik złamał dwa klucze, i prawdopodobnie uszkodziły się zawory, do tego poszły dwie szklanki. Normalnie brak mi słów. Teraz trzeba głowicę ściągać i zobaczyć co tam trzeba zrobić bo chodzi jak traktor. Eh. Oddać komuś samochód do banalnej rzeczy jak wymiana rozrządu. Nic już njie zrobię ale przynajmniej mi ulży.

#2 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 października 2010 - 12:15

nie wiem co ma wspólnego niemożność odkręcenia śruby z uszkodzeniem zaworów? Coś chyba ten mechanik kręci, zapytaj go o szczegóły

#3 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 października 2010 - 12:26

Chodzi tu o rozrząd, powinien być dokręcony odpowiednią siłą, a jak dowalili na maksa to był problem z odkręceniem, coś gdzieś strzeliło i chodzi jak traktor. Chyba że mnie dookoła wszyscy w ciula robią.

#4 OFFLINE   Picasso

Picasso

    Szofer ;)

  • 55 postów
  • Dołączył: 17-02-2010
  • Skąd: Wrocław

Napisany 14 października 2010 - 12:29

moim skromnym zdaniem, to żeby uszkodzić zawory podczas wymiany rozrządu trzeba przestawić wałki rozrządu względem siebie lub koła zamachowego o przynajmniej jeden lub więcej ząbków w przypadku silnika kolizyjnego... ale to by przecież nie pojechało. uszczelka pod głowicą może być walnięta - ale to nie od wymiany rozrządu - i mogły się przez to uszkodzić zawory (wypalić lub gniazda zaworowe).

Swoją drogą ciekawi mnie jak mechanior sprawdził że zawory są uszkodzone bez ściągania głowicy... może tylko szklanki stukają ?

a skoro śruba jest tak mocno dokręcona to pewnie jest wkręcona na klej - stosuje się to aby podczas jazdy sie nie poluzowała i nie narozrabiała - idąc dalej tym tropem nie zdziwiłbym się gdyby szpecu u którego naprawiasz auto zdjął pasek, nie założył blokady na koła pasowe wałków rozrządu i próbował odkręcać... no i odkręcał, ciągnął, połamał pewnie niejeden klucz, a tu wałki ustawiły się tak że zawory się otworzyły, oparły o tłok, a pan mechanik, dalej walczy, ciągnie i ciągnie... i pierdyk - zawór pękł lub się skrzywił... i stąd wiadomo bez ściągania głowicy, ze zawory są uszkodzone

#5 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 października 2010 - 12:54

Blokada była założona. Mówił że miałem źle ustawiony ?korbowód?, ustawił tak jak powinno bć, po odpalemiu stukało. Wymienił dwie szklanki bo były uszkodzone, po ponownym złożeniu i odpaleniu chodził jak traktor. Teraz będzie zwalał głowice i patrzył co się narobiło.

#6 OFFLINE   umi950

umi950
  • 55 postów
  • Dołączył: 08-10-2010
  • Skąd: Brzeg woj. opolske

Napisany 14 października 2010 - 12:54

witam- pełno jest tych partaczy a nie mechaników trzeba stac nad nimi i na rece patrzec co robią. U mnie tez szykuje sie wymiana rozrzadu sam jeszcze nie wiem gdzie samochód dac do roboty.pozdro.......

#7 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 października 2010 - 12:55

W tamtym roku oddałem omegę na wymianę rozrządu w Olsztynie. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie wymiana uszczelki przy pompie oleju. Inny mechanik to rozbierał i co się okazało? Jak mi zmienili rozrząd to dokręcili go na hama. Chyba nie wiedzieli co to klucz dynanometryczny. Przy odkręcaniu mechanik złamał dwa klucze, i prawdopodobnie uszkodziły się zawory, do tego poszły dwie szklanki. Normalnie brak mi słów. Teraz trzeba głowicę ściągać i zobaczyć co tam trzeba zrobić bo chodzi jak traktor. Eh. Oddać komuś samochód do banalnej rzeczy jak wymiana rozrządu. Nic już njie zrobię ale przynajmniej mi ulży.


na moje to mechanik zle ustawil rozrzad - odpalil i silnik zaklekotal. sruby sa dokrecane momentem 40Nm wiec jak sie przylozysz to je urwiesz. nawet gdyby mechanik poprzedni je przykleil to przy odkrecaniu nie dotykasz zadnych elementow ktore mogly by odpowiadac za uszkodzenie silnika. Mechanik cie w bambuko robi.

Mówił że miałem źle ustawiony ?korbowód?,


:pokoj: posikalem sie ze smiechu :szpital:

a jak sie dobrze ustawiony korbowod ? :o:pokoj:




 


#8 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 października 2010 - 13:16

Chyba że mnie dookoła wszyscy w ciula robią.

Raczej nie chyba, a na pewno :hmm:

#9 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 października 2010 - 14:11

a jak sie dobrze ustawiony korbowod ?

no właśnie bo muszę swoje ustawić :lol:

#10 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 października 2010 - 15:49

Mówił że miałem źle ustawiony ?korbowód?, ustawił tak jak powinno bć, po odpalemiu stukało.


ha ha , wcześniej był źle ustawiony ale nie stukało

Teraz będzie zwalał głowice i patrzył co się narobiło.


chyba co narobił

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#11 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 października 2010 - 18:05

popros do paragon za usluge i zagoz urzedem praw konsumenta (w kazdym UM sa). Mechanik Cie w jajo robi i chce cie narazic na koszty ktore on sam powinien poniesc.

#12 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 października 2010 - 19:10

Robotę za darmo robi bo się poczuł do odpowiedzialności.

#13 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 października 2010 - 19:14

Robotę za darmo robi bo się poczuł do odpowiedzialności.


no to jeszcze niech czesci dorzuci i bedzie ok.

#14 OFFLINE   Szyperek

Szyperek
  • 101 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Jelcz Laskowice

Napisany 14 października 2010 - 19:18

Wielkie wspolczucia dla ciebie przyjacielu zabieraj auto od tego amatora i daj komus naprawde kumatemu w te sprawy. Ja wymienilem sam rozrzad w swojej wedlug ksiazki ale ciekl mi pot po plecach naszczescie wszystko deziala.:pokoj:

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 października 2010 - 19:26

Wielkie wspolczucia dla ciebie przyjacielu zabieraj auto od tego amatora i daj komus naprawde kumatemu w te sprawy. Ja wymienilem sam rozrzad w swojej wedlug ksiazki ale ciekl mi pot po plecach naszczescie wszystko deziala.:pokoj:


wiesz ...2.0 to pikus w porownaniu z v6 gdzie mozna spieprzyc pare rzeczy




 


#16 OFFLINE   sasek

sasek

    Zbanowany

  • 92 postów
  • Dołączył: 27-09-2008
  • Skąd: krzeszowice

Napisany 14 października 2010 - 20:08

kurde trza poszerzyć specjalizacje o ustwianie korbowodów buhhahaha

#17 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 października 2010 - 20:34

Kilmi ja u siebie sam wymieniałem rozrząd po tym jak mechanik mi powiedział że Fałek to on się nie tyka :lol: jest świetna porada jak to zrobić i mnie to zajęło 5h ze złożeniem i odpaleniem...dla przykładu to jedyny rozrząd jaki wymieniałem kiedykolwiek to w 8-mio zaworówce i od razu skoczyłem na fałkę ;) trochę samo zaparcia i da się zrobić :D

#18 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2010 - 13:00

Kilmi ja u siebie sam wymieniałem rozrząd po tym jak mechanik mi powiedział że Fałek to on się nie tyka :lol: jest świetna porada jak to zrobić i mnie to zajęło 5h ze złożeniem i odpaleniem...dla przykładu to jedyny rozrząd jaki wymieniałem kiedykolwiek to w 8-mio zaworówce i od razu skoczyłem na fałkę ;) trochę samo zaparcia i da się zrobić :D


V6 ma pas jak od podajnika siana plus 3 rolki, kazda ustawiana inaczej, a i tak ludzie sami to robia, a jak juz daja mechanikowi to chca max z 50zl zaplacic.

W 1.8 dieslel z Forda pasek ma ok 30cm po zlozeniu i jedna rolke (wszysto na wierzchu) a i tak ludzie tego nie tykaja, a mechanicy biora nawet 300zl robocizny!
Dlatego wole sie bawic Fordem :)

#19 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 15 października 2010 - 17:09

Paweł a gdzie ci to spiepszyli? W Olsztynie? Ja wymieniam za tydzień w sobotę w Lubawie u Czacharowskiego. 609zł części + 250zł robocizna.

#20 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 października 2010 - 17:30

Nie wiem czy w Olsztynie czy w Lidzbarku. Auto stoi teraz u Blanka koło sedy i on mi powiedział że źle mi założyli rozrząd w Olsztynie.