Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zapomniałem wypowiedzieć umowe Oc


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Seweryn80

Seweryn80
  • 353 postów
  • Dołączył: 06-04-2009
  • Skąd: Brzękowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 sierpnia 2010 - 11:01

Mam chyba mega problem. Zawarłem polisę OC z Axa 9 sierpnia 2010 i miała obowiązywać od 19.08.2010. Miała - lecz zapomniałem wypowiedzieć umowę z Allianz do 17.08.2010 Zrobiłem to 18.08 o 23 w nocy tak mi poleciła zrobić konsultantka z Allianz, wysłałem kopię zawartej umowy z axa i takie pisemko dlaczego zapomniałem. Co dalej? Czekam na decyzję. W ogóle to dotyczy omegi zakupionej w czerwcu i żadnej umowy z Allianz nie podpisywałem jeździłem z umową i OC sprzedawcy.

#2 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 sierpnia 2010 - 12:00

Wypowiedzenie OC w 30 dni od kupna, lub na dzień przed końcem, jeżeli tego nie zrobiłeś umowa się wznowiła automatycznie, nie ważne czy ją podpisałeś, czy przeszła na Ciebie z poprzedniego właściciela. Jeżeli wypowiedzenie jest nieskuteczne TU Allianz ma prawo żądać od Ciebie składki lub jeżeli będą na tyle uprzejmi to zerwą tą polisę i odstąpią od tego.

#3 OFFLINE   nolek33

nolek33
  • 96 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 19 sierpnia 2010 - 19:48

Alianz...to ..d... sam miałem taką sytuację z tą firmą i w życiu nie odpuścili,do sądu mnie aż podali du... jedne...:(

#4 OFFLINE   lenarek

lenarek

    W STANIE SPOCZYNKU...

  • 493 postów
  • Dołączył: 10-01-2009
  • Skąd: Żywiec/Twardorzeczka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 sierpnia 2010 - 20:23

nic z tego nie kumam kupiłes omege i co jaki alianz jakie axa seweryn wez napisz jeszcze raz bo podobne przypadki juz przerabiałem moze cos pomoge
?

.



 


#5 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 sierpnia 2010 - 21:02

Seweryn najwyżej będziesz miał 2 polisy OC, w Allianz i AXA. Gruba fura to i ubezpieczenie wyczesane :D

#6 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 19 sierpnia 2010 - 21:36

Seweryn najwyżej będziesz miał 2 polisy OC, w Allianz i AXA. Gruba fura to i ubezpieczenie wyczesane :D


:) ostro i na bogato, jak się bawić to się bawić drzwi wy....., okno wstawić

#7 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 sierpnia 2010 - 22:45

W ogóle to dotyczy omegi zakupionej w czerwcu i żadnej umowy z Allianz nie podpisywałem jeździłem z umową i OC sprzedawcy.


Ja po zakupie też się zagapiłem i nie odstąpiłem od umowy przez pierwsze 30 dni po nabyciu samochodu to mi taka składkę naliczyli, że mało zawału nie dostałem. Pisałem podania i inne prośby, ale nie chcieli uznać :mad: musiałem zapłacić.



 


#8 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 sierpnia 2010 - 05:21

nie licz na wyrozumialosc, masz teraz 2 ubezpieczenia, nie jestem tylko pewien czy aby czasem nie mozesz zrezygnowac z AXA w terminie 10 dni od zawarcias umowy jesli posiadasz druga.

#9 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 sierpnia 2010 - 05:41

owszem w ubezpieczeniach jest tak że możesz odstąpić od nowo podpisanej umowy w przeciągu 7 dni dlatego jak łapiesz się w tym terminie to rezygnuj

#10 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 sierpnia 2010 - 07:20

mogą mieć tutaj zastosowanie przepisy, które zezwalają konsumentowi wypowiedzenie umowy zawartej zdalnie w terminie 10dni od jej podpisania bez podania przyczyny?

#11 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 sierpnia 2010 - 07:37

mogą mieć tutaj zastosowanie przepisy, które zezwalają konsumentowi wypowiedzenie umowy zawartej zdalnie w terminie 10dni od jej podpisania bez podania przyczyny?


Nie, bo to nie jest zwykła umowa tylko Ustawa, jest jeszcze jeden haczyk który można wykorzystać, mianowicie można podeprzeć się tym iż ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym w związku z tym klient musi posiadać 1 takie OC, każde kolejne jest ubezpieczeniem dobrowolnym.

#12 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 sierpnia 2010 - 08:20

tak, ale teraz doczytalem pierwszy post, umowa zawarta !!! 09.08.2010 i miala obowiazywac od 19.08.2010. Tak wiec czas i tak przekroczony. Wiec niestety zaplacisz podwojnie, taniej by bylo kupic bilobil na pamiec :/ bo napewno nie fajna sytuacja. Mozesz jeszcze skontaktowac sie z rzecznikiem praw konsumenta (przyjmuje bezplatnie w kazym UM w okreslonych godzinach), moze cos on jeszcze doradzi.

#13 OFFLINE   Seweryn80

Seweryn80
  • 353 postów
  • Dołączył: 06-04-2009
  • Skąd: Brzękowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2010 - 11:57

I **** pozostaje w Allianz nie zrezygnują, podpierają się ustawą i jak podpiszę umowę direct-ową to nie mogę zrezygnować bo to kontynuacja

#14 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 04 września 2010 - 11:40

a teraz mi jeszcze przyszlo na mysl na kogo masz zarejestrowane auto, kto jest jego wlascicielem, musialbys policzyc ile zaplacilbys np skarbowki itp przy ponownej rejestracji ale mozesz sprzedac auto np zonie wraz z 1 umowa OC a druga wypowiedziec i dostaniesz zwrot za OC: pozostaly czas ubezpieczenia - 30 dni. a drugie OC rekalkulacja na nowego wlasciciela.

#15 OFFLINE   zbychu

zbychu
  • 130 postów
  • Dołączył: 20-02-2009
  • Skąd: na wiosce pielgrzymowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 04 września 2010 - 12:11

Miałem taki problem z mtu kupiłem auto ktore jeszcze miało 3 dni warzne ubezp ale gosciu płacił kwartalnie, jeszcze do tego po powinno być oc ważne 30 dni co pokrywa sprzedający więc spokojnie jeździłem.Przy przerejestrowaniu auta zapłaciłem w pzu a do mtu wysłałem pismo o rezygnacji, zaczeły sie szopki mtu przedłużylo automatycznie umwe i chciało odemnie kase 4 razy pismo posłałem i dopiero pzu poradziło mi żeby napisać że jak nieuwzględnią mojej odmowy to pzu sięym zajmie no i pomogło.

#16 OFFLINE   cimek757

cimek757
  • 254 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Głuchołazy
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 grudnia 2010 - 21:24

Ja również miałem podobny problem jak kupiłem samochód i również z MTU.
Otóż zapomniałem iść wypowiedzieć w MTU poprzednie ubezpiecznie, przerejestrowałem sobie auto na siebie i ubezpieczyłem tam gdzie wyszło mi taniej.
Potem gdzieś za jakiś miesiąc przychodzi pismo od MTU że musze zapłacić jakąś tam kwotę (chyba po rekalkulacji na mnie). Dzwoniłem, pisałem maile do nich - NIC, a pisma kolejne przychodziły żeby płacić bo sprawa do sądu pójdzie... Więc zapłaciłem żeby mieć święty spokój z nimi :/
I teraz mam dwie polisy :o Tylko że jedna na aktualne blachy, a druga (MTU) na blachy poprzednie - więc bezużyteczna? :mad:

Na wiosnę będę sprzedawał tą Omegę, więc jak ktoś kupi to muszę dwie podwójne umowy kupna-sprzedaży robić, a potem w obu ubezpieczalniach wypowiedzieć?

#17 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 grudnia 2010 - 22:25

Na wiosnę będę sprzedawał tą Omegę, więc jak ktoś kupi to muszę dwie podwójne umowy kupna-sprzedaży robić, a potem w obu ubezpieczalniach wypowiedzieć?


Miałem identyczną sytuację (też MTU) i z tego co pamiętam zaraz po zapłaceniu tego co mi naliczyli wysłałem podanie o nie przedłużanie już umowy po tym jak obecna polisa wygaśnie, no i do tej pory cisza...



 


#18 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 20 grudnia 2010 - 09:26

Mam to samo z MTU kończyła mi się polisa 14 lut..a zalegałem z zapłaceniem 2 raty..i tak dzwoniłem do nich w styczniu i mówię że zapłaciłem i chcę przedłużyć umowę a oni na to że umowa wygaśnie i potrzeba 40 dni na wznowienie od uregulowania wpłaty a ze mi sie kończyła 14 lutego to się nie zdąży wznowić. i pytam to czyli auto nie będę miał ubezpieczone na to mi powiedziano ze tak.....No ok miałem jeszcze tydzień czasu do końca starej umowy i za 3 dni znowu dzwonie ..i pytam czy kasa za zaległą 2 ratę wpłynęła a oni tak..i po rozmowie z konsultantem znowu twierdzi ze muszę nową umowę zawrzeć bo ta wygaśnie..bo się nie wznowi..No i ok miałem troszkę zajęć i zapomniałem o umowie ale w ostatni dzień poszedłem do warty i tam podpisałem umowę nowa bo jak tamta się nie wznowi to to trza nową..po 2 tyg dostaje nowa polisę wznowiona z MTU i szok dzwonie i mówię ze 2 konsultantów twierdziło ze umowa wygaśnie ze że potrzeba 40 dni bo zalegałem z wpłata a on do mnie tak zgadza się ale jak zapłaciłem w ciągu trwania starej polisy to sire wznowi ale później i lipa.. pisałem do nich pismo ze w błąd mnie wprowadzono podałem kiedy dzwoniłem do nich o której godzinie aby sprawdzili odpisali że muszę zapłacić... dalej nie zapłaciłem i co dalej czekać do lutego i zapłacić im i odrazu wypowiedzieć.. czy wysłać jeszcze pismo do dyrektora MTU bo tamto wysłałem do biura obsługi..i może mnie zbyli.

#19 OFFLINE   m@sZ3k

m@sZ3k
  • 62 postów
  • Dołączył: 15-01-2009

Napisany 07 lutego 2011 - 13:36

Ja mam obecnie jeszcze lepszy kwiatek...nie bardzo wiem jak to ugryźć...
W 2007 kupiłem Omegę z ubezpieczeniem w MTU. Nie wysłałem wypowiedzenia umowy w odpowiednim terminie i była cisza..żadnego pisma..nic.
Aż tu nagle tydzień temu przyszło pisemko z firmy ściągającej długi, że wiszę im owe pieniądze, którye miałem zapłacić MTU!

#20 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2011 - 14:59

Ja mam obecnie jeszcze lepszy kwiatek...nie bardzo wiem jak to ugryźć...
W 2007 kupiłem Omegę z ubezpieczeniem w MTU. Nie wysłałem wypowiedzenia umowy w odpowiednim terminie i była cisza..żadnego pisma..nic.
Aż tu nagle tydzień temu przyszło pisemko z firmy ściągającej długi, że wiszę im owe pieniądze, którye miałem zapłacić MTU!


Normalne, każda firma wcześniej czy później się upomni.