Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Koniec ubezpieczenia. I co dalej?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Rooney1990

Rooney1990
  • 33 postów
  • Dołączył: 27-07-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 17 sierpnia 2010 - 16:07

Witam. Mam do was takie pytanko. Moze z lekka opisze co i jak :D No to kupilem samochod. OC za to auto bylo do 07.2010r. OC sprzedajacy przepisal na mnie. Dostalem list w lutym bodajrze ze musze zaplacic 2 rate za OC, pierwsza rate zaplacil sprzedajacy. I no wlasnie, OC bylo do lipca a jest juz prawie wrzesien, dzisiaj dopiero zauwazylem ze bylo do lipca ;p I stad moje pytanie. Czy dostane znowu jakis list zeby znowu zaplacic raty za ubezpieczenie? Czy to ubezpieczenie jest nie wazne? Czy musze zakladac nowe?

Dodam ze to ubezpieczenie jest w firme WARTA.

#2 OFFLINE   axk

axk

    Wolność Rządzi :)

  • 262 postów
  • Dołączył: 11-01-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 17 sierpnia 2010 - 16:13

Dziwne że nie dostałeś nic z warty, ale moment sprzedający przepisał na ciebie ?, to brocha kupującego idziesz z oc do ubezpieczalni i sam musisz przepisać oc na siebie.

Jeśli sprzedający niby to zrobił to znaczy że jeździłeś cały czas na oc kupującego na jego dane.
I tak jeździsz teraz bez oc, jak cie drutnie policja to bodajże od 500 do 5000 pln - mandat
=======================================
Moja Galeria >>>http://forum.omegakl...php?albumid=565
=======================================

#3 OFFLINE   Rooney1990

Rooney1990
  • 33 postów
  • Dołączył: 27-07-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 17 sierpnia 2010 - 16:17

Jezeli dobrze czytam, to ubezpieczenie sie skonczylo? Chyba OC jezeli juz jest na mnie to powinno samo sie przedluzac na nastepny rok, a nie co roku zakladac nowe.

#4 OFFLINE   axk

axk

    Wolność Rządzi :)

  • 262 postów
  • Dołączył: 11-01-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 17 sierpnia 2010 - 16:19

No tak ale gdyby tak było to na 100% dostał byś pisemko z warty, przypominające o zapłacie za OC.
=======================================
Moja Galeria >>>http://forum.omegakl...php?albumid=565
=======================================

#5 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 sierpnia 2010 - 19:41

masz 30 dni na zgloszenie do ubezpieczyciela faktu nabycia auta w celu wyliczenia skladki OC koniecznej do zaplaty, Robisz wtedy rekalkulakcje skladki ubezpieczeniowej i w wypadku roznic skladek zaplaconych przez poprzedniego wlasciciela i twojej wyliczonej przez agenta otrzymujesz albo zwrot nadplaconej (jesli masz wiecej znizek niz on) lub musisz doplacic (jesli odwrotnie) Od tego dnia Ty jestes "wlascicielem" OC. I jesli nie wypowiesz umowy na ubezpieczenie osobiscie do ostatniego dnia badz listownie lub faxem to umowa zostaje przedlozona automatycznie na kolejny rok. Fakt nie oplacenia skladki nie powoduje ze umowa zostaje rozwiazania. Ubezpieczyciel i tak sciagnie co swoje, zaplacisz jak za zboze.

#6 OFFLINE   flog30

flog30
  • 10 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 sierpnia 2010 - 20:11

najlepiej kolego udaj sie do warty i tam zapytaj co i jak bo z tego co kojarze to to jak przepisałes umowe z niego na siebie to bedziesz je miał wazne do chwili wygasniecia umowy ..potem juz chyba na siebie musisz zrobic
flog30:looz: (odważni nie żyją wiecznie, za to ostrożni nie zyją wcale.........)
gg 512561

#7 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 sierpnia 2010 - 20:32

po pierwsze ubezpieczenie to ty musisz przepisać na siebie a po drugie jeżeli była do zapłaty rata w styczniu a ty jej nie zapłaciłeś to i tak warta to z ciebie ściągnie. Natomiast jeżeli nie wypowiedziałeś dzień przed końcem okresu ubezpieczenia polisy to z automatu ona się przedłużyła na kolejny rok i teraz bez względu na to ile każą ci płacić musisz to zrobić bo i tak jak nie opłacisz to windykacja się za ciebie weżmie. Jeżeli natomiast nie przepisałeś ubezpieczenia na siebie to warta przyśle ci do zapłaty kwotę zrekalkulowaną do polisy zbywcy plus składkę za polisę już na ciebie na kolejny rok.Pozatym warta nie zawsze teminowo przysyła upomnienia do zapłaty dużo się teraz u nich pozmieniało i mają lekki bałagan ale mogą ci przysłać upomnienie nawet po trzech miesiącach

#8 OFFLINE   Quisel

Quisel
  • 215 postów
  • Dołączył: 31-05-2010
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 17 sierpnia 2010 - 21:45

thin dobrze prawi a ja tylko dodam że przy moim poprzednim aucie (w moim przypadku akurat UNIQA) upomnieli się praktycznie po półtorej roku od zakupu samochodu;) a zapłacić musisz i jest ważne bo ubezpieczenie jest przecież na samochód a nie na właściciela, tylko wrazie wypadku trzeba iść szybko przepisać na siebie żeby nie było akcji-ja tak miałem i nie było problemów:)

#9 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 sierpnia 2010 - 10:25

Sprzedający zapewne nie przepisał tego na Ciebiem tylko zgłosił fakt zbycia pojazdu i stąd widnieje ono na Ciebie, ważna kwestia jeszcze to czy II rata była opłacona? czy ją zapłaciłeś? jeżeli tak to umowa się wznowiła i musisz zrobić to w Warcie tak jak pisze THIN, natomiast jeżeli II rata nie jest opłacona to polisa wygasła i masz przerwe, w ten czas możesz ubezpieczyć w dowolnym TU ale napewno dostanieszz karę od UFG (2000zł).

Na marginesie dodam, że na forum jest przycisk "szukaj" a temat był przerabiany kilka razy.

#10 OFFLINE   Rooney1990

Rooney1990
  • 33 postów
  • Dołączył: 27-07-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 18 sierpnia 2010 - 11:46

II rata byla zaplacona. Dzisiaj dzwonilem do WARTY i pani mi powiedziala ze OC sie skonczylo i zebym umowil sie przedstawicielem i podpisal nowe OC.

#11 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 sierpnia 2010 - 14:31

czyli teraz musisz odnowić dalej polise i opłacić ją razem z odsetkami ale za taki okres to jest około 8-10 zl a jak agent ubezpieczeniowy jest normalny to może przyjąć bez odsetek :)

#12 OFFLINE   Rooney1990

Rooney1990
  • 33 postów
  • Dołączył: 27-07-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 18 sierpnia 2010 - 16:07

A jezeli nie chce juz w WARCIE to musze ich o tym powiadomic? Czy juz jak mam koniec OC to nie musze?

#13 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 18 sierpnia 2010 - 16:20

A jezeli nie chce juz w WARCIE to musze ich o tym powiadomic? Czy juz jak mam koniec OC to nie musze?


jesli Ci wznowili automatycznie OC to nie mozesz juz zrezygnowac, dopiero wtedy kiedy wygasnie twoja polisa czyli za rok. Znajdziesz w google albo w szukajce jak wtedy zmienic ubezpieczyciela. Troche niestety za pozno sie ocknoles ze wszystkim.

#14 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 sierpnia 2010 - 16:53

jesli Ci wznowili automatycznie OC to nie mozesz juz zrezygnowac, dopiero wtedy kiedy wygasnie twoja polisa czyli za rok. Znajdziesz w google albo w szukajce jak wtedy zmienic ubezpieczyciela. Troche niestety za pozno sie ocknoles ze wszystkim.


Wypowiedzieć można ubezpieczenie OC 30 dni przed końcem albo najpóźniej dzień przed końcem.

#15 OFFLINE   Rooney1990

Rooney1990
  • 33 postów
  • Dołączył: 27-07-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 18 sierpnia 2010 - 18:18

OC skonczylo sie 1 lipca wiec juz nie go ma. Dzwonilem i babka powiedziala ze juz OC nie mam. Wiec chyba mi go nie przedluza jak mi sie kazala kontaktowac z przedstawicielem w celu podpisania nowej.

#16 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 18 sierpnia 2010 - 19:44

masz 30 dni na zgloszenie do ubezpieczyciela faktu nabycia auta w celu wyliczenia skladki OC koniecznej do zaplaty, Robisz wtedy rekalkulakcje skladki ubezpieczeniowej i w wypadku roznic skladek zaplaconych przez poprzedniego wlasciciela i twojej wyliczonej przez agenta otrzymujesz albo zwrot nadplaconej (jesli masz wiecej znizek niz on) lub musisz doplacic (jesli odwrotnie) Od tego dnia Ty jestes "wlascicielem" OC. I jesli nie wypowiesz umowy na ubezpieczenie osobiscie do ostatniego dnia badz listownie lub faxem to umowa zostaje przedlozona automatycznie na kolejny rok. Fakt nie oplacenia skladki nie powoduje ze umowa zostaje rozwiazania. Ubezpieczyciel i tak sciagnie co swoje, zaplacisz jak za zboze.


Dokładnie tak jak kolega napisał, jeżeli kupujesz auto to na tobie spoczywa obowiązek zgłoszenia do ubezpieczalni i wypowiedzenia umowy poprzedniemu właścicielowi, jest na to 30 dni. Jeżeli tego nie zrobiłeś w tym czasie, to jeździłeś bez OC. Nie wiem jak za bardzo jak wygląda sprawa odkręcenia tego. Bo jeżeli nie przerejestrowałeś auta na siebie to wystarczyło by zmienić tylko datę na umowie. W innym przypadku nie wiem czy tam się nie płaci jakiejś kary. Postaram się coś dowiedzieć więcej i dam znać. Bo skoro ty nie wypowiedziałeś umowy to poprzedni właściciel (jeżeli było na raty ubezpieczenie) pewnie dostał wezwanie do zapłaty II raty

#17 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 sierpnia 2010 - 20:11

Jeżeli tego nie zrobiłeś w tym czasie, to jeździłeś bez OC.


kolego to co piszesz to kompletna bzdura!!
kupując samochód z ubezpieczeniem masz 30 dni na to żeby go przerejestrować na siebie i przepisać bądż wypowiedzieć ubezpieczenie jeżeli nie wypowiesz i nie aneksujesz to ono i tak przechodzi na ciebie i cały czas jest ważne tylko że razem z umową zakupu pomimo że dane na polisie są nie twoje.
Kolego Rooney1990 jeżeli umowa skończyła się 1 lipca i raty były popłacone to wznowiła się z automatu a pani z warty poinformowała cię tylko o tym że umowa się skończyła i dlatego teraz musisz iść do warty i podpisać umowę której odpowiedzialność będzie od 2 lipca.

#18 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 19 sierpnia 2010 - 08:48

kolego to co piszesz to kompletna bzdura!!
kupując samochód z ubezpieczeniem masz 30 dni na to żeby go przerejestrować na siebie i przepisać bądż wypowiedzieć ubezpieczenie jeżeli nie wypowiesz i nie aneksujesz to ono i tak przechodzi na ciebie i cały czas jest ważne tylko że razem z umową zakupu pomimo że dane na polisie są nie twoje.
Kolego Rooney1990 jeżeli umowa skończyła się 1 lipca i raty były popłacone to wznowiła się z automatu a pani z warty poinformowała cię tylko o tym że umowa się skończyła i dlatego teraz musisz iść do warty i podpisać umowę której odpowiedzialność będzie od 2 lipca.


Faktycznie :oops:, dowiedziałem się wszystkiego, OC poszło z automatu, żadnych konsekwencji (dodatkowych kar) nie ma. Tak więc pozostaje Ci tylko iść i wszystko ładnie wyprostować w warcie.

#19 OFFLINE   Rooney1990

Rooney1990
  • 33 postów
  • Dołączył: 27-07-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 19 sierpnia 2010 - 08:55

Dzieki chlopaki :* Zawsze mozna na was liczyc :* :D

Pozdrawiam Serdecznie :*

#20 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 sierpnia 2010 - 09:23

:*


Eeee a ty jakis ciepły czy cuś?