Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kolejny cwaniak na allegro


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 13:43

Parę dni temu zakupiłem sobie na allegro sportowe skórzane siedzenia do b fl sedan. Wczoraj przyszła pierwsza paczka z kanapą, wszystko OK, stan można by rzec igła. Dzisiaj kolejne dwie. Zapłaciłem i z uśmiechem na ustach zacząłem rozpakowywać zadowolony, że w końcu udało mi się upolować sportowe kubły w skórze, ale moja radość nie trwała długo...
otwieram, a w środku, co? Zwykłe fotele komfortowe jakich pełno na allegro, które można wyrwać za 800PLN.
Wściekły dzwonie do gościa i mu wyjaśniam całą sytuację, na co on oczywiście wali głupa, że to jest właśnie to i że to było wystawione na aukcji, i że w ogóle o co mi chodzi. Skończyło się na tym, że powiedział, że mogę odesłać, ale nie pokryje kosztu wysyłki (150-168zł), po czym się rozłączył.
Oczywiście Pan ten doskonale wiedział o co chodzi, zresztą sam też pewnie ma omegę (co pozostałych aukcjach widać na zdjęciach, pełno omeg) i na 99,9% przełożył sportowe fotele do siebie, a mi wysłał ten shit.
Nie mam zamiaru odpuścić i będę domagał się zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów łącznie z kosztem wysyłki. Tylko nie wiem jak tą sprawę rozwiązać, wysłać mu komplet za pobraniem i doliczyć kwotę wysyłki (może nie odebrać), czy wysłać bez pobrania i wysłać maila z danymi do przelewu i kwotą jaką ma przelać.


nick oszusta:
Hamer-H2

link do aukcji:
http://moto.allegro....let_poznan.html

#2 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 sierpnia 2010 - 13:52

wysłał coś innego niż ma na foto ?

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#3 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 sierpnia 2010 - 13:54

postrasz typa policją powiedz że zgłaszasz sprawę na policję, że zgłaszasz oszustwo ponieważ towar przysłany odbiega od opisu i wyglądu kupionego i zobacz co sie będzie działo.

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 13:54

wysłał coś innego niż ma na foto ?


No przeca pisze że nie kubły tylko:

Zwykłe fotele komfortowe


postrasz typa policją powiedz że zgłaszasz sprawę na policję, że zgłaszasz oszustwo ponieważ towar przysłany odbiega od opisu i wyglądu kupionego i zobacz co sie będzie działo.


no tak, i w szczególności pisanie o tym na otwartym forum na pewno da pożądany skutek

A jak ma Omegę to na pewno nie zarejestrował się u nas



 


#5 OFFLINE   Extremen123

Extremen123
  • 118 postów
  • Dołączył: 28-07-2010

Napisany 05 sierpnia 2010 - 13:55

no widać że koleś cwaniaczek.Masz gdzieś zapisana to stronke z aukcją w ulubionych czy coś?Przecież takich gości można podac do tego allegro że nie wywiązał się z warunków umowy,że mial być skórzany komplet a tu tylko tylna kanapa.Jeśli miał napisane ze skórzany komplet to możesz śmiało na droge sondową z nim walić.

#6 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 13:55

moja propozycja - usnę wątek a ty wyjaśnisz sprawę jak można i wtedy go ponowię



 


#7 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 sierpnia 2010 - 14:03

skorzystaj z tego http://allegro.pl/co...n/pok/index.php

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#8 OFFLINE   Quisel

Quisel
  • 215 postów
  • Dołączył: 31-05-2010
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 05 sierpnia 2010 - 14:05

Urząd ochrony konkurencji i konsumentów policja i allegro nic nie zrobią..

#9 OFFLINE   senai

senai

    Grasz w zielone ? :D :D

  • 166 postów
  • Dołączył: 30-09-2009
  • Skąd: Warszawa-Zoliborz

Napisany 05 sierpnia 2010 - 16:22

jak aukcja zniknie w archiwum to polecam
http://paa.pl
Życie to jedna wielka impreza. Zrob wszystko aby nie być na niej tylko kelnerem :D :D :D
!! ZOBACZ CO CIEKAWEGO SPRZEDAJE NA ALLEGRO !!

#10 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 16:28

Na fotkach masz skóre a dostałes co innego wiec robisz tak piszesz do allegro jaka sytuacja, oni odpiszą że masz złozyc zawiadomienie na policje, potem dzwonisz do kolesia ze ma 7 dni na zwrot kasy bo inaczej idziesz na policje, jezeli nie odda zakładasz sprawe i dostajesz od nich jakies kwity ze sprawa jest w toku czy cos takiego które wysyłasz do allegro i allegro powinno zwrócic Ci kase. A kolesiem zajmą sie niebiescy.

#11 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 17:15

Panowie w ramach sprostowania. Kupiłem na aukcji tego "jegomościa" sportowe skórzane fotele sport, a przysłał mi koleś skórzane komfortowe, które idzie kupić na allegro za 800zł.
Dzwoniłem drugi raz, żeby dać kolesiowi ostatni raz możliwość polubownego załatwienia sprawy czyli zwrot kasy + koszt przesyłki, na co on, że się nie zgadza.
Poinformowałem swojego prawnika o zaistniałej sytuacji, jestem umówiony na jutro, przy okazji pofatyguję się na komisariat złożyć zawiadomienie.
Co więcej dowiedziałem się, że jeden z klubowiczów zachował się delikatnie mówiąc nie ładnie i podkupił mi te sportowe fotele, które ja wylicytowałem, a cwaniaczek z allegro myśląc, że trafił na laika, albo frajera wysłał mi komforty łudząc się, że to przejdzie. Ach.. szkoda gadać.

#12 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 17:19

że jeden z klubowiczów


jesteś pewien że z klubowiczów a nie forumowiczów ogólnie - rozumiem że w frustracji tak napisałeś - tylko proszę o sprostowanie - wiem że zdenerwowany sytuacją jesteś



 


#13 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 17:24

sorry, faktycznie nie ma statusu klubowicza. Na dodatek jakiś świeżak - Ilość postów 1

#14 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 sierpnia 2010 - 19:04

sorry, faktycznie nie ma statusu klubowicza. Na dodatek jakiś świeżak - Ilość postów 1


wiem co czujesz, ja miałem podobny przypadek przez co za tłumik remusa do xev musiałem zapłacić prawie 2 razy tyle - też mi sprzed nosa sprzątnięto



 


#15 OFFLINE   kowall

kowall

    I LoVe ThiS CaR

  • 134 postów
  • Dołączył: 08-01-2010
  • Skąd: Szczecin

Napisany 25 sierpnia 2010 - 09:16

Procedura wygląda dokładnie jak opisał - konradbiker. Po to został stworzony program ochrony kupujących aby z niego korzystać , który zapewnia Kupującemu rekompensatę do 10.000 zł w przypadku, gdy:

- zapłacił za towar, ale go nie otrzymał;
- otrzymał towar, który znacznie różni się od opisanego w ofercie.

W kwocie rekompensaty uwzględnimy również koszt wysyłki towaru do 100 zł w przypadku, gdy:

- w transakcji Kupujący skorzystał z Płacę z Allegro za zakupy.

#16 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2010 - 10:57

kogut i jak cos zwojowałes z tymi siedzeniami ??

#17 OFFLINE   BRATEX

BRATEX
  • 1 postów
  • Dołączył: 01-07-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 25 sierpnia 2010 - 11:44

No ciekawy jestem Jak to się rozwiązało. Bo dobrze wiedzieć na przyszłość jak z takimi postępować i czy jest bat na takich.

#18 OFFLINE   Extremen123

Extremen123
  • 118 postów
  • Dołączył: 28-07-2010

Napisany 25 sierpnia 2010 - 17:19

właśnie .....ciekawe jak to sie rozegrało......__??

#19 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2010 - 20:24

nie prędko się to rzwiąże jeżeli sprzedający będzie szedł w zaparte a jeżeli kolega kupujący zgłosi fakt na Policji to minimum 2 miesiące na przeprowadzenie dochodzenia być może wcześniej czynności sprawdzające na rozegranie polubownie sprawy pomiędzy stronami. Ta druga wersja była by lepsza jeżeli dojdzie do ugody pomiędzy stronami.

#20 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 września 2010 - 17:27

No więc sprawa wygląda następująco, wysłałem kolesiowi list polecony z informacją, że żądam zwrotu pieniędzy za niewłaściwy towar itp. Po paru dniach odpisał na allegro w centrum sporów, że się zgadza i żebym wysłał mu fotele z powrotem.

Dziś dostaje zawiadomienie z poczty, że adresat nie odebrał przesyłki. Dzwonie do niego, a on, że nie odebrał bo przesyłka była uszkodzona.... noż k**** mać jak się wnerwiłem. Koleś ewidentnie leci w c****. Odesłałem mu fotele tak zapakowane jak mi przysłał.

Teraz koleś wisi mi już 1418zł. Chciałem odpisać w centrum sporów na allegro, ale coś strona nie działa, po napisaniu wiadomości i kliknięciu wyśli pojawia się biała strona. Dodatkowo jutro idę się pofatygować do policji skarbowej, bo nie dołączył do towaru rachunku.... no co za gnój.