Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

oszustwo TU Compensa?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   arkadiuszwiza1

arkadiuszwiza1
  • 192 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: wałcz

Napisany 03 sierpnia 2010 - 22:57

Koledzy moja omcia uległa stłuczce mianowicie koleś wjechał mi w tył z jego winy. Uszkodził zderzak, klapę, pas tylni, hak, obramowanie lamp tylnych (gniazdo blaszane karoserii w które montowane sa lampy) uszkodzona również wnęka koła zapasowego. Compensa likwidując szkodę wypłaciła mi 60% wartości nowych części uzasadniając iż zamienniki do tego modelu nie są dostępne. Czy jest to zgodne z prawem? Czyli jak rozumiem kupując nowe części mam resztę dołożyć z własnej kieszeni bo nie ma na rynku dostępnych zamienników? To chyba jakiś absurd!!! JEst jakaś możliwość wyegzekwowania od Compensy całej kwoty za części? Rozliczenie na kosztorys. Omega b kombi x20xev













5

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 sierpnia 2010 - 07:13

Kolego, odbierając kasę godzisz się na warunki które podaje ubezpieczyciel. Dlatego trzeba było robić naprawę bezgotówkową miałbys z głowy



 


#3 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 sierpnia 2010 - 07:46

Dlatego trzeba było robić naprawę bezgotówkową miałbys z głowy

Nie zawsze naprawa bezgotowkowa jest mozliwa. Np w Poznaniu Skoda nie ma podpisanej umowy o naprawy bezgotowkowe z Compensa i nie naprawisz tak u nich auta- nie wezma ci go i tyle. Mozesz albo ze swojego AC naprawic i pozniej ubiegac o zwrot z Compensy, albo zaplacic calosc, a potem zwrot z TU.

#4 OFFLINE   arkadiuszwiza1

arkadiuszwiza1
  • 192 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: wałcz

Napisany 04 sierpnia 2010 - 10:25

Tylko że dostając kosztorys od likwidatora który robi zdjęcia na miejscu i od razu drukuje ci kosztorys nie jest w nim napisane że wypłacają ci 60% wartości części. JEst tylko że np klapa tylna, zderzak tylny, pas tylny i okulary lamp są do wymiany. Dopiero po 2 tygodniach dostałem decyzję z TU Compensa że w/w części nie występują w oryginale i ze mogą mi za nie zapłacić 60% wartości. Więc czegoś tu nie kumam.

#5 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 sierpnia 2010 - 10:42

Ja dostalem kosztorys od nich, to byl cos ok. 2,5x mniejszy od wyceny Skodexu. Poprosilem od nich o kosztorys przednaprawczy, przeslalem Compensie, oni zaakceptowali i oddalem auto do naprawy.

#6 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 sierpnia 2010 - 10:43

Tylko że dostając kosztorys od likwidatora który robi zdjęcia na miejscu i od razu drukuje ci kosztorys nie jest w nim napisane że wypłacają ci 60% wartości części. JEst tylko że np klapa tylna, zderzak tylny, pas tylny i okulary lamp są do wymiany. Dopiero po 2 tygodniach dostałem decyzję z TU Compensa że w/w części nie występują w oryginale i ze mogą mi za nie zapłacić 60% wartości. Więc czegoś tu nie kumam.


Zawsze mozesz się nie zgodzić i odwołać od ich decyzji

#7 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2010 - 10:46

Ja dostalem kosztorys od nich, to byl cos ok. 2,5x mniejszy od wyceny Skodexu. Poprosilem od nich o kosztorys przednaprawczy, przeslalem Compensie, oni zaakceptowali i oddalem auto do naprawy.


miałem podobnie

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#8 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 04 sierpnia 2010 - 20:36

kolego, napisz mi dokladnie czy podpisales jakis papier przy tym rzeczoznawcy ?? i czy dostales juz kase na konto.

twoj nastepny krok powinien wygladac nastepujaco, zawiez auto do ASO niech zrobia kosztorys, upowaznij warsztat to zajecia sie to sprawa w twoim imieniu, jesli auto nie nadaje sie do jazdy wez z serwisu auto zastepcze, a potem to juz tylko czekaj na posuniecie ubezpieczyciela. aha powiadom ubezpieczyciela na pismie (i wyslij listem poleconym) o krokach jakie poczyniles

#9 OFFLINE   arkadiuszwiza1

arkadiuszwiza1
  • 192 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: wałcz

Napisany 04 sierpnia 2010 - 20:43

Podpisałem kosztorys jaki dał mi w dniu oszacowania szkody likwidator i za dwa dni kase miałem na koncie a decyzja przyszła po 2 tygodniach.

#10 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2010 - 21:39

A ile Ci za te szkody wypłacili?

#11 OFFLINE   arkadiuszwiza1

arkadiuszwiza1
  • 192 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: wałcz

Napisany 04 sierpnia 2010 - 22:18

2400zł

#12 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2010 - 22:57

2400zł

Wystarczy na naprawę ??

#13 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 sierpnia 2010 - 08:13

2400zł


No to jeszcze na dobrą whisky po naprawie i porządnym lakierowaniu powinno zostać. Oczywiście jeśli sam zakręcisz się za częściami, bo do B tanie jak barszcz.

#14 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 05 sierpnia 2010 - 11:37

To nie tak dokładnie.Albo liczą Ci 100% za zamiennik albo oryginalne części, ale potrącają Ci amortyzację(bo autko ma już swoje lata).
W przypadku kosztorysowego rozwiązania poproś o ponowne oględziny ponieważ nie zgadzasz się z wyceną szkody.Tylko musisz uważaź,żeby nie przerobili Cię na szkodę całkowitą,bo wtedy to wypłacą Ci grosze i nie ma szans na odwołanie.Licząc uszkodzone części sumują koszty,ale po cenach w ASO i jeżeli ta suma przekroczy wartość pojazdu w dniu szkody,to jest szkoda całkowita.
To że przyjąłeś już jakąś kasę od Compensy to nic nie zmienia,wciąż się możesz odwoływać,żeby Ci dopłacili resztę.
Lepszym rozwiązaniem jest wariant warsztatowy, czyli na fakturę,bo możesz naprawiać auto na oryginalnych częściach do 100% wartości pojazdu,ale musisz mieć na to wystawioną fakturę przez zakład,a zakład musi mieć faktury źródłowe na części,które zakupił dla Ciebie.

#15 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 05 sierpnia 2010 - 17:28

jeżeli ta suma przekroczy wartość pojazdu w dniu szkody,to jest szkoda całkowita.


bzdura

wartosc mojego auta wedlug auto tax 14000zł około, naprawione w ASO za kwotę 16200zł :)

Podpisałem kosztorys jaki dał mi w dniu oszacowania szkody likwidator i za dwa dni kase miałem na koncie a decyzja przyszła po 2 tygodniach.


boje się że mogleś podpisać nie tylko kosztorys... :( mozesz mi podeslac na PW jakiegos skana tego co podpisales ??

dlatego zawsze radze ludziom zeby nie podawali numeru konta przy ogledzinach, bo towarzystwo szybko wplaca jakas mala kwote potem w toku postepowania robi kilkadziesiat doplat i juz sue czlowiek w tym potem nie lapie, albo robie rozliczenie bezgotowkowe z warsztatem, albo podawac numer konta dopiero po uzyskaniu satysfakconujacej kwoty

#16 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 05 sierpnia 2010 - 18:04

O czym Ty mówisz??!!
Żaden ubezpieczyciel nie zapłaci za samą naprawę więcej niż warte jest to auto.Poza tym nawet ustawa mówi o tym,że z OC sprawcy poszkodowany może naprawiać pojazd do 100% wartości pojazdu wyznaczonej na dzień szkody.
A masz jeszcze dokumenty z tej szkody,chciałbym zerknąć co nieco,bo pracuje w ubezpieczeniach i nie chce mi się w to wierzyć.

A to,że kolega coś podpisał nie ma nic do rzeczy.Nawet jak mu zapłacili zaniżoną kwotę to i tak ma prawo się odwołać i TU dopłaci mu pozostałe pieniądze jeśli uznają jego rację.Nawet gdyby po wypłacie części odszkodowania zdecydował się na naprawę w zakładzie i przedstawił faktury,itp (tzw.rozliczenie bezgotówkowe) to TU dopłaca zakładowi różnicę między całkowitym kosztem naprawy a kwotą odszkodowania wypłaconą dotychczas i następnie właściciel naprawianego wyciąga tą kasę z konta i płaci resztę zakładowi.

#17 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 05 sierpnia 2010 - 19:19

A to,że kolega coś podpisał nie ma nic do rzeczy.Nawet jak mu zapłacili zaniżoną kwotę to i tak ma prawo się odwołać i TU dopłaci mu pozostałe pieniądze jeśli uznają jego rację.Nawet gdyby po wypłacie części odszkodowania zdecydował się na naprawę w zakładzie i przedstawił faktury,itp (tzw.rozliczenie bezgotówkowe) to TU dopłaca zakładowi różnicę między całkowitym kosztem naprawy a kwotą odszkodowania wypłaconą dotychczas i następnie właściciel naprawianego wyciąga tą kasę z konta i płaci resztę zakładowi.


troszeczkę nie do końca zgodnie z prawdą i prawem, ale z grubsza ok :) nie bede sie zaglebial w szczegoly

ja tez pracuje w ubezpieczeniach :) pomagam ludziom uzyskiwac odszkodowania od firm ubezpieczeniowych :)

bardzo chętnie załączam Ci kolego skana fakturki :)

Dodany obrazek




Dodany obrazek

#18 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 05 sierpnia 2010 - 22:53

Odi a możesz wrzucić decyzję gdzie jest wyliczona wartość pojazdu do tej szkody?
Twoja firma to coś typu Europejskie Centrum Odszkodowań?
Jeśli tak, to nie obraź się,ale takie firmy nazywamy sępami,bo w 70% przypadków "uzyskują" odszkodowanie dla osób, które i tak im się generalnie należy i pobiera za to prowizję-suma sumarum poszkodowany dostaje mnie niż powinien,bo musi zapłacić prowizję..Ale to tak OT.

#19 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 06 sierpnia 2010 - 07:05

spawdz sobie w auto tax na ile byl wyliczony pojazd w dniu szkoda

moja firma to prywatna firma, pobieramy oplatyz gory, nie prowizje :) klient najpierw musi zaplacic a potem zajmujemy sie sprawa

#20 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 06 sierpnia 2010 - 07:34

spawdz sobie w auto tax na ile byl wyliczony pojazd w dniu szkoda


Ale auto tax nie jest miarodajny, w TU funkcjonuje InfoEkspert i eurotax.
A kto robił wyliczenie w auto tax'ie?TU likwidujące szkodę czy Ty?
Może stąd wyniknęły rozbieżności w wartości pojazdu co skutkowało taką formą wypłaty odszkodowania?