Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

ślizga mi się na 4 biegu jak dodam gazu (2000obr)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   idolek27

idolek27
  • 76 postów
  • Dołączył: 30-11-2009

Napisany 14 czerwca 2010 - 15:01

witam kolegów dziś jadąc z pracy:( zauważyłem że na 4 biegu omcia mi się ślizga nigdy przedtem tak nie robiła,czytałem posty i zgłupiałem sprawdzałem poziom płynu i jest oki jedyne co zauważyłem to że pedał sprzęgła lżej pracuje niewiem od czego zacząć sprawdze jeszcze czu skrzynia sucha . a tak apropo to jak macie pedał sprzęgła narówni z hamulcowym bo umnie jest około 2cm nad hamulcowym.morze to być że płyn hamulcowy stary ?czy zapowietrzone sprzęgło .dodam że od 1 do 4biegu jest oki jak ruszam czy przyspieszam .:pokoj:

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 czerwca 2010 - 16:25

witam kolegów dziś jadąc z pracy:( zauważyłem że na 4 biegu omcia mi się ślizga nigdy przedtem tak nie robiła,czytałem posty i zgłupiałem sprawdzałem poziom płynu i jest oki jedyne co zauważyłem to że pedał sprzęgła lżej pracuje niewiem od czego zacząć sprawdze jeszcze czu skrzynia sucha . a tak apropo to jak macie pedał sprzęgła narówni z hamulcowym bo umnie jest około 2cm nad hamulcowym.morze to być że płyn hamulcowy stary ?czy zapowietrzone sprzęgło .dodam że od 1 do 4biegu jest oki jak ruszam czy przyspieszam .:pokoj:


stan kolami przy krawezniku, wrzuc 4 i pusc powoli sprzeglo. jak zgasnie to jest ok. jak bedzie chodzil to masz wydatki




 


#3 OFFLINE   idolek27

idolek27
  • 76 postów
  • Dołączył: 30-11-2009

Napisany 16 czerwca 2010 - 20:58

cześć Best sprawdziłem jak mówiłeś i bryczka zgasła więc co morze być ,sprawdzałem ją nawet jadąc pod górkę i ciągła normalnie dodawałem gazu i ok lecz po przejechaniu około 25km wkładam 4 i kuku ślizga się ale tak że da rade jechać jak dodam powoli gazu bo gdy dam zadurzo to ślizga ,a gdy tak mi robi wciskam sprzęgło ,jeszcze raz wkładam 4 i jest ok.:pokoj:

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 czerwca 2010 - 21:03

cześć Best sprawdziłem jak mówiłeś i bryczka zgasła więc co morze być ,sprawdzałem ją nawet jadąc pod górkę i ciągła normalnie dodawałem gazu i ok lecz po przejechaniu około 25km wkładam 4 i kuku ślizga się ale tak że da rade jechać jak dodam powoli gazu bo gdy dam zadurzo to ślizga ,a gdy tak mi robi wciskam sprzęgło ,jeszcze raz wkładam 4 i jest ok.:pokoj:


moze wysprzeglik nie pracuje jak powinien i nie odbija sprzeglo.




 


#5 OFFLINE   toczek19900

toczek19900
  • 110 postów
  • Dołączył: 23-11-2008
  • Skąd: Ząbki

Napisany 16 czerwca 2010 - 21:20

ja tez mam wyzej sprzeglo od hamulca ale mi sie nie slizgaja biegi jedynie to pedal lzej chodzi i plynu nie ubywa

#6 OFFLINE   ghanuszewicz

ghanuszewicz
  • 1 postów
  • Dołączył: 28-09-2010

Napisany 29 września 2010 - 20:29

idolek i co było z tym ślizganiem ,bo mi zrobiło się to samo i nie wiem od czego zacząć

#7 OFFLINE   idolek27

idolek27
  • 76 postów
  • Dołączył: 30-11-2009

Napisany 30 września 2010 - 09:59

opcji może byc wiele. Począwszy od wymiany sprzęgła do pierdułki, ja u siebie odpowietrzyłem sprzęgło i jak na razie to pomogło ale i tak będę przymieżał się do wymiany sprzęgła, ponieważ dzieje mi się ślizganie rzadko na przykład gdy na 4 biegu dam mu po garach to ślizga a jak jadę i umiejętnie daję gazu(powoli przyspieszam) to oki. Radzę poczytać i mieć własną sugestię co do kupna nowego sprzęgła bo kosztuje może być wysprzęglik, tarcza zjechana lub docisk popękał. Opcji jest naprawde dużo więc zacznij od odpowietrzenia sprzęgła, odpowietrzasz jak hamulce np jak w maluchu ;) dwie osoby i heja . Zwróć uwagę czy masz płyn hamulcowy w zbiorniczku i pamiętaj, że jak odpowietrzasz to żeby był płyn cały czas. To tyle z mojej strony i doświadczeń , poczytaj na forum POWODZENIA

#8 OFFLINE   lojes

lojes
  • 186 postów
  • Dołączył: 17-02-2010
  • Skąd: Ciechanów

Napisany 16 lipca 2013 - 08:13

pilnie potrzebuję pomocy.

Wczoraj jak jechałem na urlop właśnie dopadł mnie tak problem ślizgającego się sprzęgła na 4 biegu (tylko przy dynamicznej jeździe)

w jaki sposób można odpowietrzyć skrzynię manualną, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć, na razie tylko tyle będę mógł zrobić a do powrotu do domu zostało 300 km

#9 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lipca 2013 - 11:59

w jaki sposób można odpowietrzyć skrzynię manualną, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć, na razie tylko tyle będę mógł zrobić a do powrotu do domu zostało 300 km

A co Ty tu chcesz odpowietrzać? Przy zapowietrzonym sprzęgle jest problem z wbiciem biegu a nie ze ślizganiem sprzegla. Jak na 4 zaczyna się slizgac to szykuj kase na nowe sprzeglo i tyle. A przy spokojnej jeździe bez szaleństw to z urlopu do domu wrócisz i jeszcze do mechanika tez dojedziesz bez pomocy sznurka.

#10 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 16 lipca 2013 - 19:49

Jak się ślizga na 4, to jeszcze może sporo pojeździć. Przy ślizgającej 3 już może być gorzej i trzeba pospieszyć się z wymianą

#11 OFFLINE   lojes

lojes
  • 186 postów
  • Dołączył: 17-02-2010
  • Skąd: Ciechanów

Napisany 27 lipca 2013 - 06:09

no mam zagadkę bo objawy ustąpiły, tzn. jak wracałem z urlopu to jeszcze z kilka razy mi się ślizgnęło, a teraz śmigam po mieście w miarę dynamicznie i nic się nie dzieje (ciągnie bez żadnych uślizgów),

czy ktoś może mi wytłumaczyć ewentualnie podpowiedzieć o co chodzi no bo zgłupiałem.

#12 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 27 lipca 2013 - 11:05

W trasie po ilu km ci się ślizgało?
Nie łudź się, sprzęgło się kończy, moje też padało powoli. Poza tym teraz po mieście jeździsz sam, a na wakacje raczej z kimś plus bagaże i to te bagaże pomagały w ślizganiu ;) przerobiłem to z miesiąc temu. Pusty samochód ma lżej i będzie jeździł ale zapakuj go, a jeszcze dołóż np kemping to się przekonasz gdzie ukryły się twoje objawy ;)

#13 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 lipca 2013 - 22:03

potwierdzam - u mnie od pierwszych objawów ślizgania do wymiany minęło 1.5 roku. Ostatnie pół roku, było już wyraźnie czuć, że sprzęgło nie ciągnie jak trzeba