Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie jest realne spalanie Omegi w porównaniu z Vectrą?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
50 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Stackhouse

Stackhouse
  • 17 postów
  • Dołączył: 24-11-2009

Napisany 22 grudnia 2009 - 22:51

Witam.

Obecnie jestem posiadaczem Opla Vectry B z96r z silnikiem 1.6 16v, ale w styczniu mam zamiar ją sprzedać i kupić Omegę z gazem. Ogólnie pytam o wszystko co związane z Omegą i porównuję to do Vectry. Wiem, że Omega jest nieporównywalnie wygodniejsza i lepiej wyposażona, ale jest jedna rzecz co do której mam wątpliwości, a mianowicie spalanie. Z Omeg interesuje mnie silnik 2.0 16v 136koni, dlatego mam pytanie: ile realnie Omegą spali mi gazu? będzie to wielka różnica w porównaniu z Vectrą 2.0 v16 136koni?
Co się bardziej opłaca?

Żeby nie pisać kolejnego tematu gdzie indziej zapytam też, który samochód bardziej się opłaca kupić, który się mniej/bardziej psuje wg Was i jak z cenami części do Omeg?

Proszę o konkretne i szczere odpowiedzi, bez ubarwiania jakiegoś ok ;)

Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 22 grudnia 2009 - 23:34

bedzie palic wiecej bo jest ciezsza moim zdaniem ale wiedzy praktycznej nie posiadam

#3 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 22 grudnia 2009 - 23:38

Nie wim z jakiego roku chcesz kupić Omegę, ale jak będziesz miał wybór pomiędzy 2,0, a 2,2 to się nie zastanawiaj tylko bierz 2,2 - te same spalanie, a wg. mnie silniczek dużo lepszy (moc, moment). To ile spali Ci gazu to wszystko zależy gdzie i jak będziesz jeździł i w jaką porę roku. Moje wskazania to (około):
lato trasa - 9
lato miasto - 12
zima trasa - 9
zima miasto - 16 (na bardzo krótkich odcinkach)
zima miasto - 14 (na trochę dłuższych)

A pytasz co się bardziej opłaca, to Ci odpowiem. Tylko 3.0 lub 3,2 - spalanie troszeńkie większe, a z tym silnikiem idą same plusy. Komfort jazdy, dynamika itd. itp nie do porównania. Podpowiedź: nie pachaj się w 2,5 (to moje zdanie).
Życzę udanego zakupu 3,2 z mega wypasem (bo cieżko kupić golasa z tym silnikiem)

#4 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 grudnia 2009 - 23:41

odnośnie spalania to zerknij sobie na stronkę taką jak www.motostat.pl lub podobne, tam będziesz miał w miarę realne dane odnośnie spalania. bardziej realne niż u producenta.

ceny części? ogólnie nie są drogie. do omegi 2.0 16V czy vectry 2.0 16V będą praktycznie takie same, bo to ten sam silnik.

#5 OFFLINE   Stackhouse

Stackhouse
  • 17 postów
  • Dołączył: 24-11-2009

Napisany 23 grudnia 2009 - 00:03

Ja Omegę chcę kupić tak do 98 roku, więc silników 2.2 chyba nie ma jeszcze w nich bo się nie spotkałem...
A dlaczego nie pchać się w silniki 2.5 mówisz? Co z nimi jest?

Na motostat spalanie średnie gazy to 10-11/100km więc takie jakieś dziwnie małe...;)

A silniki 3.0 ile palą? Ja jestem kierowcą początkującym bo niespełna tydzień temu odebrałem prawko więc nie mam doświadczenia jak jeździć żeby spalanie było rozsądne :D

Ale chyba wybierając pomiędzy Omegą a Vectrą to Omega jest ogólnie rzecz biorąc lepsza nie? Jak mówicie? Bo mi już wszystko po głowie chodziło. Mówię tutaj o Vectrze innej niż moje, z jakimś mocniejszym silnikiem...

#6 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 grudnia 2009 - 09:51

Jesli nie masz 'dwoch lewych rak' to silniki V6 nie sa straszne. Mechanicy ich nie lubia, bo praca przy nich ze wzgledu na ciasnote w komorze silnika wymaga wiecej czasu i dlatego kasuja za ich naprawy wiecej.
O spalaniu duzo przeczytasz na forum.
W miescie V6 spali wiecej niz 2.0, ale juz w trasie ta roznica jest duzo mniejsza i tak nie straszy.

Vectra jest fajnym wygodnym autkiem ... ale omega jest jeszcze wygodniejsza.

Jesli szukasz wypasionej omegi to w tych z wiekszymi silnikami wyposazenia standardowego jest wiecej niz np. w 2.0.
Jesli sklaniasz sie ku wiekszym silnikom rozwaz wersje z automatyczna skrzynia - frajda niesamowita (i wygoda).

Najwazniejsza jednak kwestia jest to na jaki egzemplarz trafisz. Mozesz miec 3.2 i nie widziec mechanikow, a jak zle trafisz z 2.0 bedziesz sie bujal po 'fachowcach'.
Nie spiesz sie z decyzja i wypatruj dobrego egzemplarza.
Zanim kupisz spotkaj sie z ludkami na jakims spocie, bedziesz mogl wyprobowac niemal kazdy z silnikow, popatrzysz na wyposazenie - bedziesz wiedzial czego szukac dla siebie.

Jeszcze slowko o spalaniu ...
Moja 2.5 (ASB) w zakorkowanym miescie pali 15 - 17 l/100km, w trasie 9 - 12.

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#7 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 23 grudnia 2009 - 09:52

Podpowiedź: nie pachaj się w 2,5 (to moje zdanie).


Nie wiem dlaczego tak napisałeś mógł byś to uzasadnić?Ja ma 2,5 v6 i jestem z niego na prawde bardzo zadowolony:D a uwierz mi miałem już kilkanaście różnych autek:p
Oddam 3,2 v6 w dobre ręce :D

#8 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 grudnia 2009 - 09:55

motor 2.2 był oferowany od 2000 roku, więc raczej na pewno go nie znajdziesz w szukanych egzemplarzach.

10-11l gazu na 2.0 16V nie jest jakieś zbytnio małe, mi się wydaje, że przeciętne. miałem kiedyś taką omegę i paliła w granicach 10-10,5l (instalka II generacji), było to normalne użytkowanie, bez jakiś większych szaleństw.

dlaczego nie pchać się w 2.5? z tego powodu, że koszty utrzymania 2.5 i 3.0 są takie same. wszystkie części kosztują tyle samo, do tego masz 40KM więcej i niedużo wyższe spalanie (mówimy przy rozsądnej jeździe :p)

ja też mam niewiele więcej prawko, ale jakoś udaje mi się rozsądnie jeździć, żeby nie palił strasznie dużo ;) głównie to chodzi o to żeby jeździć płynnie i nie kręcić wysoko, to wtedy będzie palił tak do przyjęcia ;) ale jak się będzie chciało poszaleć i wyprzedzać wszystko co się rusza no to wtedy nie da rady mieć rozsądnego spalania :)

#9 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 grudnia 2009 - 10:27

Stackhouse pamietaj tez o jednym: wiele osob ktore posiadaja omegi z wiekszymi silnikami to nie sa 'scigacze' czy 'mistrzowie prostych', to ludzie ktorzy lubia miec zapas mocy i wykorzystac go w odpowiedniej chwili a na codzien jezdza spokojnie.
Jakis nowy Rolls-Royce ma 6 s. do setki, ale nikt go nie kupuje aby nim zapierdzielac, kupuje go aby rozkoszowac sie jazda.

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#10 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2009 - 10:31

Duża różnica jest w przypadku naprawy auta, vectra i omega to białe i czarne. Zawieszenie vectry zrobi każdy mechanik a i samemu również można jak ma się kanał, w omedze inna bajka. Np. łożyska tylnych kół, tuleje w przednich wahaczach, te rzeczy kosztują w omedze a w vectrze "luzik". Dla początkującego kierowcy łatwiej i taniej będzie mieć vectrę a i mniej wymagające jest to auto z powodu napędu na przód. Najlepsza vectra to sedan 2.0 8v z gazem, po mieście 12l i na trasie 8l, przy ostrej jeździe.

#11 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 grudnia 2009 - 12:42

motor 2.2 był oferowany od 2000 rok

Od '99 roku ;)

#12 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 grudnia 2009 - 13:35

Od '99 roku ;)

o sorka :p a myślałem że od 2000 :p

#13 OFFLINE   Stackhouse

Stackhouse
  • 17 postów
  • Dołączył: 24-11-2009

Napisany 23 grudnia 2009 - 14:17

Dzięki za te wszystkie rady...na pewno się przydadzą ;)
Mi się oba auta podobają więc po prostu zobaczę na co trafię i w jakim stanie...jak mi się trafi jakaś fajna Vectra, to kupię ją, a jak jakaś Omega to Omegę, z tym, że większą uwagę skupiam na Omedze...siedziałem raz w Omedze...tam jest pez porównania wygodniej niż w Vectrze...takie wrażenie przestrzeni i w ogóle...;)
A jeśli spalanie tak jak piszecie nie przekracza 15l/100km to myślę, że to nie jest źle i jest do przyjęcia...a silniki to tak jak mówicie...trzeba wsiąść i samemu się przekonać po jeździe co bardziej człowiekowi odpowiada...

Co do Omeg z silnikiem 2.2 to jeszcze na takiego nie mam kasy...może w przyszłości :D

#14 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 23 grudnia 2009 - 16:31

moja była Oma 2.0 16V paliła mi średnio 13.5l LPG. Mojej matki Astra 2.0 16V pali ok. 10l LPG.

#15 OFFLINE   Stackhouse

Stackhouse
  • 17 postów
  • Dołączył: 24-11-2009

Napisany 27 grudnia 2009 - 15:48

Raczej na pewno kupię Omegę...tak uzgodniłem z tatą...wolimy mieć trochę większe spalanie, ale mieć lepszy komfort podróżowania :)

A tak nie nawiązując do tematu...widzieliście nową Astrę? Piękny samochód co :D

#16 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 grudnia 2009 - 16:19

Miałem podobny dylemat przed zakupem Omesi, też wahałem się pomiędzy Omegą, a Vectrą. W końcu padło na Omegę i jestem w 100% zadowolony ze swojej decyzji. Ostatnio jechałem Vectrą kolegi i dopiero wtedy doceniłem tą przestrzeń, wygodę i komfort Omegi. ;)
Moja w zakorkowanym mieście spala ok. 14l. LPG

widzieliście nową Astrę?


Podgrzewana kierownica jest super, w Omedze by się przydała :D



 


#17 OFFLINE   Stackhouse

Stackhouse
  • 17 postów
  • Dołączył: 24-11-2009

Napisany 27 grudnia 2009 - 17:16

Ja też jestem za Omegą...właśnie ten komfort przeważa nad Vectrą...jakie kiedyś siedziałem w Omedze to to jest nieporównywalne z Vectrą...
Choć powiem Wam, że jako początkujący kierowca (tak jak pisałem wcześniej) trochę w święta pojeździłem Vectrą dobrze mi się nią jeździ...a i rodzice nie mają już problemu z tym żebym sam jeździł samochodem:D (problemy początkujących :p )

A ta Asterka to mi się tak podoba, że nie macie pojęcia...:D

#18 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 27 grudnia 2009 - 20:38

Podgrzewana kierownica jest super, w Omedze by się przydała :D

Podgrzewana kiera to już była w Corsie wcześniej. Akurat powiem wam szczerze że to najmniej przydatny bajer. W życiu bym nie zamienił tego np. na podgrzewane dupki :)

#19 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 grudnia 2009 - 08:44

ok chopy - weźcie temat astry rozwińcie w pogaduchach -tu tylko konkret a nie nabijanie postów o asterce :police:



 


#20 OFFLINE   MiraSta

MiraSta
  • 18 postów
  • Dołączył: 18-12-2009
  • Skąd: DDZ

Napisany 30 grudnia 2009 - 14:53

Stackhouse jak już będziesz szukał omegi i będziesz miał do wyboru 2.0 8v a 2.0 16v to moim zdaniem wybierz 16v,sporo osób mówi,że 8v jest trwalsze od 16v i może mają racje bo w mojej 8v jak narazie od roku czasu chodzi jak w szwajcarskim zegarku:D ale to też zależy w jakim stanie sie utrzymuje samochód.Nie wiem jak w 16v ale w 8v po czasie brakuje Ci mocy,szczególnie tak jak ja masz letnie 18":D a jak już zalozysz 15" zimowe to wkoncu czujesz jakas moc:P Mysle,że 16v moze byc zrywniejszy na poczatku i to sie przyda jak chcesz miec wieksze kola niz 15;) a spalanie chyba jest takie same;)
Pozdrawiam;)
PS.A ty chcesz kupić sedana czy kombi?:D Bo ostatnio fajne kombi było na motoallegro;P