Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

TUNING PRZODU - co sadzicie?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
41 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mitutojo

mitutojo
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 16 grudnia 2009 - 15:39

Witam wszystkich forumowiczów.
Tak jak w tytule zamierzam zrobić tuning przodu i prosze o jakieś opinie, porady a nawet besztanie (każdy głos jest cenny i będzie pomocny).
Zaczne od tego że miałem stłuczke z płotem i moje cudne dodatki typu xeny i grill irmscher poszły się.... (na spacer poszły), maska, blotnik lewy, pas przedni, sanki i mcperson tez :-(
Chodzi o to ze mam ochotę na ekstremalny przod i wyobrażam sobie go tak: maska zwykła, zderzak a`la audi (czarny srodek, boki Z146 tzw szampański), halogeny białe okrągłe w tych wlotach a lampy zwykłe z listwą led do jazdy dziennej zamontowaną w srodku kloszy oraz ringi wokół soczewek. Jeśli chodzi o lampy to zrobie to sam i bez problemu bo polerka, rozklejanie i montaż każdej części z osobna w praktyce robiłem już kilkakrotnie.
Taki stan rzeczy jest dla mnie ekstremalny ale jak mam wybierac pomiedzy a`la irmscherem a a`la audi to nie duzo wiecej wychodzi. Pozatym oryginał mi sie nie podobał bo był za wysoki i szukałem dokładek ale to dopiero jest rzeźnia w moim przekonaniu (ten rant który sie tworzy po założeniu dokładki na zdrezaku jest jak parapet na oknie).
Prosze o komentarze na temat projektu i wszelkie opinie.
POZDRO DLA WSZYSTKICH.

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 grudnia 2009 - 15:48

Witam wszystkich forumowiczów.
Tak jak w tytule zamierzam zrobić tuning przodu i prosze o jakieś opinie, porady a nawet besztanie (każdy głos jest cenny i będzie pomocny).
Zaczne od tego że miałem stłuczke z płotem i moje cudne dodatki typu xeny i grill irmscher poszły się.... (na spacer poszły), maska, blotnik lewy, pas przedni, sanki i mcperson tez :-(
Chodzi o to ze mam ochotę na ekstremalny przod i wyobrażam sobie go tak: maska zwykła, zderzak a`la audi (czarny srodek, boki Z146 tzw szampański), halogeny białe okrągłe w tych wlotach a lampy zwykłe z listwą led do jazdy dziennej zamontowaną w srodku kloszy oraz ringi wokół soczewek. Jeśli chodzi o lampy to zrobie to sam i bez problemu bo polerka, rozklejanie i montaż każdej części z osobna w praktyce robiłem już kilkakrotnie.
Taki stan rzeczy jest dla mnie ekstremalny ale jak mam wybierac pomiedzy a`la irmscherem a a`la audi to nie duzo wiecej wychodzi. Pozatym oryginał mi sie nie podobał bo był za wysoki i szukałem dokładek ale to dopiero jest rzeźnia w moim przekonaniu (ten rant który sie tworzy po założeniu dokładki na zdrezaku jest jak parapet na oknie).
Prosze o komentarze na temat projektu i wszelkie opinie.
POZDRO DLA WSZYSTKICH.



do co tuningu - to ty tym jezdzisz i tobie musi sie podobac i na to tylko patrz.
Jesli chcesz znac moje zdanie to - WT bedzie murowany




 


#3 OFFLINE   MarekFKLD

MarekFKLD
  • 1 119 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Tarnów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 grudnia 2009 - 15:55

Poperam wypowiedz Beast`a bo przod ala audi to bedzie lekka wiocha no ale to Tobie ma sie podobac ;) wiec zrobisz jak bedziesz chcial a co chodzi o lampy to fajny pomysl;) powodzenia

 


#4 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2009 - 15:58

zderzak a`la audi

jak mam wybierac pomiedzy a`la irmscherem a a`la audi


nie rozumiem po co ktoś kupuje omegę i potem za wszelką cenę próbuje zrobić z niej audi:confused:
rób jak uważasz ale dla mnie również WT

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#5 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 16 grudnia 2009 - 16:09

Pamiętaj tylko że ty tym będziesz jezdził i tobie ma się podobać,zdania jak zawsze będą podzielone ale jak dla mnie to trudno to sobie wyobrazić:oZ drugiej strony gdyby wszystkie omegi były takie same było by nudno:p bierz się do roboty i czekamy na fotki;)Napewno po wszystkim twoje autko będzie się wyróżniać na drodze a przecież o to chodzi:party:

#6 OFFLINE   meush

meush

    V8!

  • 139 postów
  • Dołączył: 22-11-2008
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna/Kraków

Napisany 16 grudnia 2009 - 16:36

jak zmieniac cos z przodu to tylko na irmszera zadnych ringow ledow przodow ala audi bo to jest WT. omega to nie calibra takie jest moje zdanie.

ps. ciekawe polaczenie podoba mi sie:)
Dodany obrazek

pozdrawiam meush

#7 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2009 - 16:53

Chodzi o to ze mam ochotę na ekstremalny przod i wyobrażam sobie go tak: maska zwykła, zderzak a`la audi (czarny srodek, boki Z146 tzw szampański), halogeny białe okrągłe w tych wlotach a lampy zwykłe z listwą led do jazdy
dziennej zamontowaną w srodku kloszy oraz ringi wokół soczewek.

Rób, rób :ok:

omega to nie calibra

Jeszcze nie, ale to kwestia czasu.

#8 OFFLINE   mitutojo

mitutojo
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 16 grudnia 2009 - 16:59

no dobra panowie jakos tez mi sie nie wydawalo to calkiem dobrym pomyslem bo inaczej nie pytal bym was tylko robil jak chcial.
Zostaje wiec takie cos:
http://moto.allegro....gtr_tuning.html
bo to jest nawet nawet i te soczewkowe halogeny spasuja ideanalnie :-)
Chyba ze ma ktoryś oryginal irmschera na sprzedaz chociaz nie podejrzewam ;-)
Co do lamp to mam ogół w glowie i robie na 100% Efekt zaprezentuje po swietach.

#9 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 grudnia 2009 - 17:16

Wg Mnie jak masz i tak bity przód, to zmieniać na przód od B FL, dla mnie to wystarczy :) Po co jakieś zbędne fajerwerki?

#10 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2009 - 17:17

Zostaje wiec takie cos: http://moto.allegro.....tr_tuning.html


to jest laminat więc żeby to jakoś wyglądało to kawał roboty trzeba włorzyć

Efekt zaprezentuje po swietach.


nie wiem czy na po świętach się wyrobisz , no chyba że mówisz o wielkanocnych :D

Wg Mnie jak masz i tak bity przód, to zmieniać na przód od B FL


popieram

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#11 OFFLINE   mitutojo

mitutojo
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 16 grudnia 2009 - 17:47

Zmieniać na B FL to fajnie sie mówi, ale ja chce zrobić tak zeby swoje stare lampy soczewkowe wykorzystać. Pozatym zostawał by jeszcze zawsze tyl (zderzak, lampy, chyba klapa) a to juz dodatkowe koszty, ktore sa nie konieczne w moim przypadku. Przod FL a tyl B odpada.

#12 OFFLINE   Saracen

Saracen
  • 50 postów
  • Dołączył: 20-11-2009
  • Skąd: Warszaweczka

Napisany 16 grudnia 2009 - 17:48

no dobra panowie jakos tez mi sie nie wydawalo to calkiem dobrym pomyslem bo inaczej nie pytal bym was tylko robil jak chcial.
Zostaje wiec takie cos:
http://moto.allegro....gtr_tuning.html
bo to jest nawet nawet i te soczewkowe halogeny spasuja ideanalnie :-)
Chyba ze ma ktoryś oryginal irmschera na sprzedaz chociaz nie podejrzewam ;-)
Co do lamp to mam ogół w głowie i robie na 100% Efekt zaprezentuje po swietach.

Wąski ma takie zderzaki tylko że naprawdę genialnie spasowane kupisz ja taniej bo jesteś z forum. Ten zderzak z włókna jest dużo lepszy niż ten od irmschera bo jeszcze naprawić go da rade. Mam na swojej orginalny irmiego i niedługo leci do śmieci. jest tragicznie spasowany, połamany i nie do naprawy.
Moje zdanie a propos tuningu jest takie nie to jest ładne co jest ładne (bo takich rzeczy niema) tylko ładne jest to co się komu podoba. Mi podobać się będzie jak ktoś wsadzi do syrenki przód od bentleya tylko żeby to zrobił profesjonalnie, dokładnie itp.
Uważam że przód Audi ma ********* tylko taka zmiana pociągnie za sobą pewne zmiany całości tak żeby ten nie raził jak kopniak w szczęke.

#13 OFFLINE   sznyro

sznyro
  • 94 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: Radom

Napisany 16 grudnia 2009 - 19:56

Ja bym szukał irmiego, albo seria plus grill irmiego dokładki w kolorze i nie kombinował, nie wiem z czego jest zderzak irmiego i jaka jest jego wytrzymałość, ale lamilat i włukto to straszny szajs, wystarczy w zime małe zaspa lub krawężnik i pęka.Tak samo jest ze zderzakami zastępczymi.Nigdy takich wynalazków nie montowałem i raczej nie zamontuje.Takie jest moje zdanie.

#14 OFFLINE   mitutojo

mitutojo
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 16 grudnia 2009 - 21:54

No widzisz sznyro ja tez tak myslalem podobnie jak i ty ale gdy zdazy sie jakis wypadek losowy i masz placic sam a nie za czyjes i oryginaly sa: 1 drogie, 2 do malowania tak samo jak kazde inne z 2giej reki, 3 chcesz cos zrobic na przekór nudzie - to wtedy zaczynasz myslec nad tuningiem (malymi litrami). Pozatym 3mm laminat o takiej grubosci zderzaka mowimy ma naprawde duza wytrzymalosc a na dodatek jest sztywniejszy od oryginalu. Jedyny mi znany minus to wieksza kruchość ale to nie do konca bo gdy laminat ci peknie to od oryginalu odleci (w najlepszym wypadku) tylko lakier. Jedno i drugie wiaze sie z naprawą i malowaniem.

#15 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 17 grudnia 2009 - 00:16

no dobra panowie jakos tez mi sie nie wydawalo to calkiem dobrym pomyslem bo inaczej nie pytal bym was tylko robil jak chcial.
Zostaje wiec takie cos:
http://moto.allegro....gtr_tuning.html
bo to jest nawet nawet i te soczewkowe halogeny spasuja ideanalnie :-)
Chyba ze ma ktoryś oryginal irmschera na sprzedaz chociaz nie podejrzewam ;-)
Co do lamp to mam ogół w glowie i robie na 100% Efekt zaprezentuje po swietach.


przestan - laminat za 400 pln :o goly. Niedlugo bedzie na allegro oryginal irmiego na sprzedaz - caly, z siatkami, halogenami, belka pod zderzak.

Mam na swojej orginalny irmiego i niedługo leci do śmieci. jest tragicznie spasowany, połamany i nie do naprawy.


to jak bedziesz wyrzucal to daj mi znac.




 


#16 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 grudnia 2009 - 10:41

Niedlugo bedzie na allegro oryginal irmiego na sprzedaz - caly, z siatkami, halogenami, belka pod zderzak.


I jeszcze powiedz, że srebrny ? :)

#17 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 17 grudnia 2009 - 10:56

Ja tu widze 4 opcje

1. oryginal
2. irmscher
3. steinmetz


Ad 1. ew jakis grill fabio/irmi/staj


I odklej sobie ten napis V6 :-P

#18 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 17 grudnia 2009 - 13:20

I jeszcze powiedz, że srebrny ? :)


dokladnie z147 :)




 


#19 OFFLINE   mitutojo

mitutojo
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 17 grudnia 2009 - 15:01

Szynka nie wiem do czego pijesz o tym odklejeniu napisu V6.
No chyba ze to byla mowa o tych grillach, bo ja juz dawno nie mam na nadwoziu oznaczenia silnika :-)

#20 OFFLINE   DanielM

DanielM
  • 63 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Lubań

Napisany 17 grudnia 2009 - 16:09

W robieniu auta kieruj się przede wszystkim własnym gustem,a nie innych,bo ty tym bedziesz jezdzil.Natomiast jak przesadzisz to możesz usłyszec różne opinie na temat swojego auta.
Moim skromnym zdaniem zakładanie zderzaka a'la audi ,ringów , ledów chromowanych spinero kołpaków i innych 'dodatków' to WT jak już wcześniej zostało powiedziane.
Omega pięknie wygląda w oryginale:D zawsze mozesz troche poirmszerowac albo steinmetzowac i też bedzie spoko.
Jak przedni zderzak wydaje ci się ,że jest za wysoko to opuśc ome z 30mm przynajmniej i zobaczysz jak bedzie zacnie:).
Osobiście po takim dzwonie poskładał bym omege w oryginał,ew. grill i kratki steinmetz/fabio albo irmscher, mnie sie zderzak irmiego wogóle nie widzi.Rzuciłbym ładne koło od 17 w góre , gleba i na razie CACY :D ale to tylko moja wizja i tobie może sie nie spodobac

omega to nie calibra


Niestety właściciele calibr (oczywiscie mowa o tych z wielkim spoilerem i pługiem na froncie) przesiadają sie na omegi ,bo za grosze już można taką kupic i zaczyna sie od nowa 'tjuningowanie' jakies a'la lexusy ,gej-looki itd. I omege- limuzyne można postawic w jednym szeregu z golfem III i calibra, nie wiem jak na was to działa, ale jak ja widzę omege na światłach,z ringami zderzakiem a'la audi i lexusami to aż się płakac chce-ŻENADA