Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Świeci się oświetlenie kabiny i nie gaśnie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 12 listopada 2009 - 21:45

Witam:D!!! Szukałem coś na ten temat i co nieco znalazłem ale nie pomogło. A więc. Wczoraj jak wsiadłem do mojej Mumy otwierając drzwi zapaliło się oświetlenie kabiny, ale to normalne bo po przekręceniu kluczyka w drzwiach zapala się i gaśnie po wkilku sekundach albo jak zapłon się włączy. Odpaliłem swojego ursusa zapaliłem światła a tu zoonk!!! Nie zgasło ani koło lusterka ani oświetlenie w drzwiach:(. Myślałem że może krańcówka się zwiesiła ale działa ok, raz tak miałem to pomogło zamknięcie i otworzenie centralnym po kilku sekundach powoli się wygasiło ale to nie pomogło również, potem patrzyłem na włącznik świateł jak pisali na forum, wciśnięty potem go wyciągnełem i wcisnełem jeszcze raz i niby powinno zgasnąć ale nie pomogło potem go rozebrałem niby wszystko w porządku tylko jest tam taka tulejka na tym pokrętle która lata a może powinna się nie ruszać i się zepsuła. Czytałem też o jakimś zwarciu na przewodach ale światło nie mryga a wode z podłogi wycierałem jakieś 2 tyg temu i suszyłem kable bo wiem że tam jakieś od centralki idą. Pisali jeszcze o jakimś przekaźniku który znajduje się w bezpiecznikach, który jest tam jakiś czasowy i odpowiada za ściemnianie może to to tylko jest już za późno na szukanie sąsiedzi pomyślą że złodziej grzebie przy samochodzie i wezwą zomo. Może ktoś mi pomoże zanim rozbiorę pól samochodu nie stać mnie na elektryka z serwisu a tacy garażowi nie mają czasu. Pomocy proszę
Chciałem dodać że dzisiaj chciałem sprawdzić ten przekaźnik i tam takiego nie znalazłem, pogrzebałem w bezpiecznikach myślałem może któryś spalony i nie działa coś i jak wyciągnełem bezpiecznik od opuszczania szyb i regulacji fotela to zgasło światło i działa wszystko fotele i szyby tylko centralny teraz nie zamyka nie wiem już o co chodzi. Może jakiś krańcowy wyłącznik w centralu padł. ???

#2 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 lipca 2011 - 22:03

Witam, odświeżę trochę temat gdyż dopadła mnie taka sama zaraza.

Sprawdziłem już chyba wszystko co możliwe, nie mam nigdzie wody, wyjmowałem bezpieczniki (trzeba wyjąć aż 3 żeby wsio zgasło), wyjmowałem przekaźniki po kolei zarówno te w bezpiecznikach jak i te po stronie pasażera i dało to jedno wielkie G. Odpiąłem kleme czekam żeby się poresetowało (bo może coś złapało zawiasa) i dalej to samo świeci jak opętane. Jedyne co zdołało to wyłączyć to pożegnanie klemy z akumulatorem :(

Proszę o pomoc bo brak już mi pomysłów, włącznik świateł się spartolił?? Czy może ten cały moduł komfortu. Zaznaczę że świeci się cały przód czyli lampki w drzwiach i oświetlenie górne, bez względu czy się auto zamyka czy odpala i nim jedzie non toper świeci.

#3 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 26 lipca 2011 - 22:15

odświeżę trochę temat gdyż dopadła mnie taka sama zaraza.

i mnie dopadło, ale na razie wystarcza wyciągnięcie i wciśnięcie włącznika swiateł :o :hmm:

#4 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 lipca 2011 - 22:22

Czyli to on jest sterownikiem i odpowiada za to przygaszanie itd??

#5 OFFLINE   Iwona

Iwona
  • 128 postów
  • Dołączył: 19-04-2010
  • Skąd: WKZ/WZW

Napisany 27 lipca 2011 - 00:39

Czyli to on jest sterownikiem i odpowiada za to przygaszanie itd??


To jest włącznik oswietlenia w srodku jedynie za to odpowiada,jesli masz potrzebe to wciagasz wl swiatel a wyl wcisnieciem tak jak pisal mrogal.
:zocha:

#6 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 lipca 2011 - 17:42

U mnie nawet to niestety nie pomaga.

#7 OFFLINE   zigi

zigi
  • 125 postów
  • Dołączył: 03-02-2011

Napisany 27 lipca 2011 - 18:22

Miałem to samo winny był włącznik świateł po wymianie problem znikł:D

#8 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 lipca 2011 - 18:24

Chyba i mnie czeka to samo.... Dzięki wielkie za porady :)

#9 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 sierpnia 2011 - 20:49

No i stała się zagadka, przełącznik świateł podmieniłem i nadal dooooopaaa. Co więcej wszystkie włączniki w drzwiach pracują ok, nigdzie nie ma zwarcia, sprawdziłem wsio dokładnie.

Jakieś pomysły??

#10 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 sierpnia 2011 - 21:56

dziwne
lampki w drzwiach są niezależne od tej przy lusterku. Więc to na pewno nie wina włącznika światła ani tego co nazywasz "modułem komfortu" (w omedze takiego modułu nie ma)

Lampki w drzwiach podłączone są na sztywno z włącznikami krańcowymi w słupkach przednich drzwi. nie ma innego połączenia. Zwróciłeś uwagę, że w drzwiach kierowcy krańcówka ma dwa kabelki?

ponadto po kilku minutach od wyłączenia zapłonu większość odbiorników prądu jest odcinana - przede wszystkim światełka w schowku, bagażniku, lampki w drzwiach, nad lusterkiem i nad drzwiami z tyłu, radio oraz gniazdo zasilające z tyłu

#11 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 sierpnia 2011 - 23:27

dziwne
lampki w drzwiach są niezależne od tej przy lusterku. Więc to na pewno nie wina włącznika światła ani tego co nazywasz "modułem komfortu" (w omedze takiego modułu nie ma)

Lampki w drzwiach podłączone są na sztywno z włącznikami krańcowymi w słupkach przednich drzwi. nie ma innego połączenia. Zwróciłeś uwagę, że w drzwiach kierowcy krańcówka ma dwa kabelki?

ponadto po kilku minutach od wyłączenia zapłonu większość odbiorników prądu jest odcinana - przede wszystkim światełka w schowku, bagażniku, lampki w drzwiach, nad lusterkiem i nad drzwiami z tyłu, radio oraz gniazdo zasilające z tyłu


Domykanie szyb to nie jest tzw. moduł komfortu? W każdej krańcówce mam 2 kabelki. Nie zmienia to faktu że lampka się świeci non stop razem z lampkami w drzwiach. Zawsze miałem tak ze jak włączałem oświetlenie wnętrza przy zamkniętych drzwiach to zapalały się też lampki w drzwiach.

#12 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 sierpnia 2011 - 22:15

sygnał z włączników drzwiowych idzie do:
1. sterownika centralnego zamka.
2. lampek w drzwiach

Centralny zamek zapala lampkę nad lusterkiem i odpowiada za ściemnianie/rozjaśnianie.

Impulsowe otwieranie i zamykanie szyb (czyli automat działający po krótkotrwałym wciśnięciu przycisku) realizowane jest przez moduły zintegrowane z silniczkami. Domykanie szyb kluczykiem lub pilotem działa w ten sposób, że moduł centralnego zamka wysyła sygnał do zamknięcia właśnie do silniczków.

Moduł komfortu w omedze nie istnieje. W innych autach moduł komfortu to mikroprocesor z układami wykonawczymi, odpowiedzialny za sterowanie szyb, uruchamianie świateł, centralny zamek, oświetlenie wnętrza itp. - realizujący wiele zaawansowanych "inteligentnych" funkcji, np. osobne otwieranie drzwi kierowcy, follow-me-home, itp.

#13 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 sierpnia 2011 - 22:33

Nie chce byc nie mily, ale Twoje wypowiedzi nie wiele wnosza do tematu i sa malo pomocne jesli chodzi o ten problem. Jak wiesz jak pomoc to powiedz a nie tucz sobie postow wykladami bez urazy.

#14 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 sierpnia 2011 - 22:56

ok krótko na temat:
oryginalnie jedynym sposobem włączenia lampek w drzwiach jest otwarcie drzwi. Ktoś to u Ciebie przerobił, pewnie ta przeróbka jest powodem usterki

#15 OFFLINE   szarikgad

szarikgad

    Pracuje...

  • 58 postów
  • Dołączył: 02-03-2009
  • Skąd: Rudniki

Napisany 02 sierpnia 2011 - 23:01

Kolego nie masz albo czy niemiałeś jakiegoś dodakowego alarmu w aucie ? Odepnij sterownik od centralnego zamka , przy zamkniętych drzwiach i zobacz czy zgasnie. Krańcówki drzwiowe przepuszczaja mase, a jak wiesz masa jest na całym aucie watpliwe ale możliwe ze przetarł sie gdzies kabelek, sprawdz sterownik centalnego prawy słupek pod schowkiem, i jeszcze złacza i kable na lewym progu i słupku, mokro jest ostatnio wiec może z wilgoci gdzies kabelki zgniły. Tak bez auta cierzko coś konkretnie podpowiedziec.

#16 OFFLINE   wladyslaww908

wladyslaww908
  • 15 postów
  • Dołączył: 26-03-2010
  • Skąd: Turek

Napisany 19 sierpnia 2011 - 23:13

jeżeli lampka świeci sie cały czas to proponuję zobaczyć w sterowniku centralnego tranzystor bo to właśnie on jest za to odpowiedzialny. Dostał zwarcia i zamiast płynnie wygaszac lample to ona świeci sie cały czas.