Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak sciagnac z przednich dzwi tapicerke


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Viper1984

Viper1984
  • 14 postów
  • Dołączył: 30-12-2006
  • Skąd: Złotów

Napisany 30 stycznia 2007 - 02:23

Witam wszystkich jestem posiadaczem Omegi B 2.0 16v i mam maly problem nie wiem jak sie zabrac do sciagniecia tapicerki z przednich dzwi zeby nic nie połamać Bo chce wytłumić i włożyć nowe głosniki za jakies zdjecia lub opis bede bardzo zadowolony z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam posiadaczy omeg :grin:



#2 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 30 stycznia 2007 - 08:04

Witam Viper1984

Masz tutaj, lecz to jest do ściąganie z drzwi tylnych - w sumie to się nie różni niczym, oprócz tego, że nie ma śrubek w uchwycie w drzwiach. Ale patrząc na ten opis na pewno się połapiesz :mrgreen:

http://motonews.pl/s...94517&c=114&f=9

Pozdrawiam i życzę powodzenia :wink:

#3 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 stycznia 2007 - 12:13

A czy mógłby ktoś jednak coś podobnego zamieścić (opis + ewentualne fotki) dotyczące drzwi przednich???
dzięki z góry
:piwo:

#4 OFFLINE   Randall

Randall
  • 49 postów
  • Dołączył: 20-07-2006
  • Skąd: P-śl

Napisany 30 stycznia 2007 - 13:52

Ja tez sie podlacze, kiedys juz pisalem w innym temacie ale nikt sie nie odezwal.. Bo dół drzwi tam gdzie jest kieszeń ładnie odchodzi i nawet tak zamontowalem glosniki, nie zdejmujac do konca boczków. Tylko ze to rozwiazanie tymczasowe bo drzwi nie sa wytlumione :/ A jak chcialem sciagnac calosc to na górze cos wyraznie trzymało :???:

#5 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 30 stycznia 2007 - 14:11

Pomyśle :razz:

Bo zdejmowalem, więc nie będzie problemu ;) Tylko gdzie ja to zrobie, jak za oknem śnieg :twisted:

Ale postaram się :wink:

Pozdrawiam :looz:

#6 OFFLINE   Marino

Marino
  • 56 postów
  • Dołączył: 28-01-2007
  • Skąd: Skierniewice

Napisany 30 stycznia 2007 - 14:53

Hej mam pytanko jakie głośniki wchodzą w przednie i tylne drzwi czy są takie same w tylnych i przednich drzwiach?rozmiar to 16,5cm?jakie byście polecali?
Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2007 - 01:48

Hej mam pytanko jakie głośniki wchodzą w przednie i tylne drzwi czy są takie same w tylnych i przednich drzwiach?rozmiar to 16,5cm?jakie byście polecali?

nie sa takie same, tak myslalem, jak kupowalem, i skonczylo sie na powiekszaniu otworow w tylnych drzwiach...
z przodu 16,5, z tylu 13cm

jakie glosniki - zalezy jakie audio chcesz zrobic... z tanszych polecalbym firme helix, z troche drozszych podoba mi sie granie infinity i hertza...


 


#8 OFFLINE   Marino

Marino
  • 56 postów
  • Dołączył: 28-01-2007
  • Skąd: Skierniewice

Napisany 03 lutego 2007 - 14:47

Właśnie też zastanawiam się Infinty czy Hertz, dzięki za podanie rozmiarów głośników w drzwiach wiem teraz jakie kupić
Pozdrawiam :piwo:

#9 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2007 - 14:51

dzięki za podanie rozmiarów głośników w drzwiach wiem teraz jakie kupić

jesli chcesz zmontowac porzadniejsze audio, to wez pod uwage wsadzenie w tyl 16,5cm, dają duzo lepszy dzwiek, tylko trzeba szlifierką powiekszac otwory w drzwiach :)


 


#10 OFFLINE   ppawel997

ppawel997
  • 13 postów
  • Dołączył: 27-12-2006
  • Skąd: Sokołów Młp

Napisany 04 lutego 2007 - 09:17

witam chciałem zdjąć tapicerkę w orzednich drzwiach i jest problem, mianowicie pod przyciskiem od zamykania/otwierania zamka jest jeszcze jedna śruba żeby ją odkręcić należy wyjąć przycisk ale jak żeby nic nieurwać i jak go założyć? pozdrawiam

#11 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 lutego 2007 - 09:40

O ile dobrze pamiętam to wyciąga się ten czerwoną zaślepkę z przycisku i pod nią jest śruba.

#12 OFFLINE   Marino

Marino
  • 56 postów
  • Dołączył: 28-01-2007
  • Skąd: Skierniewice

Napisany 04 lutego 2007 - 10:17

Hmm podpuściłeś mnie z tymi 16tkami w tylne drzwi, dobry pomysł ale wejdą tam? masz u siebie?wystarczy szlifierką powiększyc otwór?wejdą bez problemu?czy jest tam taki dystans jak w przednich drzwiach?trzeba go montowac z głośnikem?duży problem z zamontowaniem?efekt napewno będzie piorunujący :)
Dzięki za odp na szereg pytań które Ci tu zadałem

#13 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 lutego 2007 - 13:42

wystarczy powiekszyc otwor szlifierka, nawet glosnik wchodzi bez najmniejszego problemu, nie trzeba zadnych dystansow do tylnych drzwi... ja jedynie do uszczelnienia miejsca przylegania glosnika do blach drzwi (wokół glosnika) uzylem tego kleju z pistoletu...

aha... pamietaj o jednej istotnej rzeczy - jak bedziesz wycinal otwory w drzwiach powstanie sporo opiłków metalu... za kazdym razem jak bedziesz przymierzal glosnik, musisz usunac opiłki, aby magnes ich nie przyciagnal - jak sie dostana w zawias glosnika, moze harczec lub nawet sie zatrzec...


 


#14 OFFLINE   fazi

fazi
  • 45 postów
  • Dołączył: 08-10-2006
  • Skąd: wrocław

Napisany 04 lutego 2007 - 23:19

witam ,panowie a do wymiany głośników muszę demontowac tapicerke czy można ten motyw wykonać przez kratki na głosniki i jeszcze pyt. co do tych głosnikow herza lub infinity-jakieś linki i ceny bym prosił? :mrgreen:
WWW.WSM.ORG.PL
GSXR CUP czyli POWER,SEX AND FUN

#15 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2007 - 00:11

do wymiany głośników muszę demontowac tapicerke czy można ten motyw wykonać przez kratki na głosniki

trzeba sciagac boczki z drzwi...

co do tych głosnikow herza lub infinity-jakieś linki i ceny bym prosił? :mrgreen:

ja mam takie...
http://www.allegro.p...ysylka_0zl.html

ale te bylyby jeszcze lepsze...
http://www.allegro.p..._brzmienie.html


 


#16 OFFLINE   Randall

Randall
  • 49 postów
  • Dołączył: 20-07-2006
  • Skąd: P-śl

Napisany 07 lutego 2007 - 20:39

do wymiany głośników muszę demontowac tapicerke czy można ten motyw wykonać przez kratki na głosniki

trzeba sciagac boczki z drzwi...


Nie prawda, jezeli nie chcesz wygluszac drzwi to mozesz to zrobic tak jak ja:

odkrecasz wszytstkie srubki na dole drzwi
sciagasz kratke

musi ci ktos pomoc podciągnac troche ta tapicerke, wtedy wkladasz glosnik przykrecony wczesniej do pierscienia, podlaczasz i zakrecasz.

Ale ostrzegam: robilem tak tylko dlatego ze nie mialem czasu ani miejsca na rozmontowanie drzwi. Powkrecanie wszystkich srubek w ten sposob wymaga akrobatycznych zdolnosci i milion razy lepiej byloby sciagnac boczki.

#17 OFFLINE   krzysiek191022

krzysiek191022
  • 9 postów
  • Dołączył: 02-11-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 03 listopada 2007 - 04:34

kupuję teraz omege B kombi, i oczywiście planuję złożenie do niej jakiegoś dobrego sprzętu . i tu do was mam pytanie jak założyc dystanse w Omedze pod tapicerką ?? Noi oczywiście jak zobaczyłem w tym temacie że można założyc 16,5 głośniki również z tyłu, postanowiłem kupię 4 razy (16,5 na przód dwa i na tył dwa) ale czy z tyłu również stosowac dystanse i czy np takie były by dobre :

http://www.allegro.p...ega_zafira.html

czy lepiej poszalec i kupic z MDF'u :

http://www.allegro.p...iracalibra.html

Jak narazie chyba wszystkie pytania, i proszę was bardzo pomóżcię :bigok:

#18 OFFLINE   Krzysztof1967

Krzysztof1967
  • 18 postów
  • Dołączył: 12-10-2007
  • Skąd: aa

Napisany 03 listopada 2007 - 13:12

czy lepiej poszalec i kupic z MDF'u :

http://www.allegro.p...iracalibra.html

Tylko z MDF, plastiki są nic nie warte.

#19 OFFLINE   krzysiek191022

krzysiek191022
  • 9 postów
  • Dołączył: 02-11-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 03 listopada 2007 - 13:17

Dzięki tez własnie tak myślałem, a powiedzcie mi jak wytłumic dobrze drzwi ?? I czy z tyłu w drzwiach zeszlifowac by wchodziły 16,5 tak jak z przodu czy zostawic i wstawic 13 ??

#20 OFFLINE   krisou

krisou
  • 8 postów
  • Dołączył: 07-08-2009
  • Skąd: Wronki/k Poznania

Napisany 29 grudnia 2009 - 23:36

Odnowię temat, nic nie znalazłem na forum o demontażu w omedze B FL.
Czy mocowanie i umiejscowienie śrub jest takie same jak w omedze B, do której jest cała instrukcja zamieszczona czy moze czymś się różni?