Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

UWAGA!! BRAK OC - koniec z lawetą


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 10:30

Chciałem powiadomić iż od czerwca bieżącego roku policja nie ma prawa zabrać auta na lawete za brak OC. Teraz za nie posiadanie OC podczas kontroli grozi mandat karny w wysokości 250zł, policja natomiast wysyła notatke do Funduszu Gwarancyjnego, który sprawdza czy klient nie posiada wogóle OC czy też tylko zapomniał.

#2 OFFLINE   the_wizard

the_wizard
  • 169 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 19 września 2009 - 12:59

a jak sie zachować w momencie stłuczki gdy sprawca nie ma OC i chcemy napisać oświadczenie?? wzywać policje??

#3 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 19 września 2009 - 13:06

a jak sie zachować w momencie stłuczki gdy sprawca nie ma OC i chcemy napisać oświadczenie?? wzywać policje??


A jak Ci się wydaje. Na slowo uwierzyć ??

#4 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 14:00

a jak sie zachować w momencie stłuczki gdy sprawca nie ma OC i chcemy napisać oświadczenie?? wzywać policje??


Tak kolego, absolutnie wezwać Policje. W tym wypadku oświadczenie nie wchodzi w gre bo nie masz gdzie go złożyć, a kiedy będzie Policja to zgłaszasz to do swojego TU oni wypłacają Ci kasiore a sami ściągają z UFG, który natomiast zakłada sprawe sprawcy. ;)

#5 OFFLINE   the_wizard

the_wizard
  • 169 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 19 września 2009 - 16:07

tak też mi wydawało, tylko że teraz będzie wiecej zamieszania no i mandaciki za spowodowanie kolizji...

#6 OFFLINE   7gsi

7gsi

    szypka złomega v 5.0

  • 309 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 19:42

Chciałem powiadomić iż od czerwca bieżącego roku policja nie ma prawa zabrać auta na lawete za brak OC. Teraz za nie posiadanie OC podczas kontroli grozi mandat karny w wysokości 250zł, policja natomiast wysyła notatke do Funduszu Gwarancyjnego, który sprawdza czy klient nie posiada wogóle OC czy też tylko zapomniał.


mandat wynosił 50 pln... coś się zmieniło od czerwca?

#7 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 września 2009 - 20:38

mandat wynosił 50 pln... coś się zmieniło od czerwca?


Wcześniej była lawetka i autko na parking, nie wiem jaki koszt był wcześniej mandatu. Natomiast teraz jest 250zł mandat ale nie mają prawa odholować auta.

#8 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 20 września 2009 - 22:15

Jest jak wcześniej 50zł za brak każdego dokumentu max 250 zł.

#9 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 września 2009 - 08:44

Jest jak wcześniej 50zł za brak każdego dokumentu max 250 zł.


Nie jest jak wcześniej, za brak OC 250zł !!

#10 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 września 2009 - 14:52

Chciałem powiadomić iż od czerwca bieżącego roku policja nie ma prawa zabrać auta na lawete za brak OC. Teraz za nie posiadanie OC podczas kontroli grozi mandat karny w wysokości 250zł, policja natomiast wysyła notatke do Funduszu Gwarancyjnego, który sprawdza czy klient nie posiada wogóle OC czy też tylko zapomniał.


Nie czytalem o tym nigdzie, ale odnosze wrazenie, ze jest troche inaczej. Policja w wiekszosci krajow nie odholuje auta za brak DOWODU OC, bo sprawdza to w centrali, ale odholuja jesli auto nie bedzie mialo waznej polisy. czyli jesli zapomniales dokumentu, ale auto masz ubezpieczone to zaplacisz 250zl i pojedziesz, ale jesli nie masz ubezpieczenia to odholuja. Co uwazam za sprawiedliwe.
W przeciwnym przypadku dopuszczaja do ruchu pojazd ktory zgodnie z polskim (i Europejskim) prawem jest nielegalny i jako taki nie moze sie dalej poruszac.
W przypadku o ktorym piszesz nie byloby mozliwosci usuniecia z drogi ludzi jezdzacych bez ubezpieczenia co znaczy tylko niekorzysc dla uczciwych ludzi. 250zl za brak OC to kpina wiec wielu wykalkulowaloby ze bardziej sie oplaca nie ubezpieczac, bo koszt mniejszy.
Co jesli jednak bedziesz mial z takim wypadek?

Updade: Jak widac polski Sejm po raz kolejny pchnal Polske do Ciemnogrodu i rzeczywiscie za brak ubezpieczenia Policja nie ma prawa zatrzymac auta. Poza 250zl trzeba zaplacic grzywne na UFG. Kto to bedzie placil a kto zacznie jezdzic bez zadnego ubezpieczenia pozostawiam wszystkim do przemyslenia...
zrodlo http://auto.wieszjak...erowego_oc.html

#11 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 22 września 2009 - 15:35

250zl trzeba zaplacic grzywne na UFG. Kto to bedzie placil a kto zacznie jezdzic bez zadnego ubezpieczenia

Oprócz tego musisz jeszcze zapłacić cośkoło 3000 pln do Funduszu Gwarancyjnego za brak OC :) wiec lepiej zapłacic OC taniej wychodzi :)

#12 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 września 2009 - 16:07

Oprócz tego musisz jeszcze zapłacić cośkoło 3000 pln do Funduszu Gwarancyjnego za brak OC :) wiec lepiej zapłacic OC taniej wychodzi :)


No dobrze, tylko jesli Ci nie zabiora auta od razu to wiesz jak sie zacznie egzekwowanie tych kar... Z tego co wiem Fundusz ma problemy z odzyskaniem wiekszosci naleznych wyplat za brak OC.
No i jezeli trzeba zaplacic 3000zl do Funduszu to dlaczego gazety o tym nie pisza. Przeciez to duzo lepszy argument za placeniem.

#13 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 września 2009 - 18:24

Koledzy, pracuje w ubezpieczeniach i pisze wam o nowinkach, a czy coś jest w gazecie czy nie to już inna kwestia. Bardzo proszę nie wypowiadać się jeżeli nie macie podłoża teoretycznego bo tylko wprowadzacie ludzi w błąd.

mkaminski100 co do sprawdzenia przez Policje w bazie danych to niestety jest to niemożliwe bo takowej bazy NIE MA. Nie będzie takowej do póki do póty będziemy wystawiać polisy ręcznie, a nie przez internet. 99% TU a co za tym idzie 99% agentów wystawia jeszcze polisy "ręcznie" a takowe wprowadzane są co 3 bądź 15 dni (tak to jest w agencji w której ja pracuje). W takim wypadku co z ludźmi którzy ubezpieczą auto a w ten sam dzień Policja ich zatrzyma? nie będzie tej polisy w żadnej bazie. Wieć sam widzisz że to trochę nie ma sensu co napisałeś.

Od 30 czerwca jest dokładnie tak jak napisałem: brak OC = 250zł mandat + notka do UFG - gdzie brak OC wiąże się z dużąąąą karą

#14 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 września 2009 - 08:25

Widzisz, polisy wystawiane recznie sa nadal robione przez wielu agentow w UK i w przypadku zawarcia polisy policja sprawdza czy ktos ja mial wczesniej. Jezeli jest ciaglosc to jest podstawa ze auto jest ubezpieczone. Tak ubezpiecza swoje auta kolega w firmie, bo ma nietypowe auto w ktorych specjalizuja sie male firemki. Dostal powtwierdzenie pisane recznie.
Tutaj jest baza policyjna, ale policja jesli chce lub musi (czesto zdarza sie, ze ich baza nie jest aktualna) kontaktuje sie z ubezpieczycielem i to potwierdza. Proste jak drut... Sam bylem swiadkiem jak policja kontaktowala sie z ubezpieczycielem bo certyfikat wydal im sie podejrzany.
W przypadku braku dokumentu oni sami sprawdzaja, w przypadku braku polisy rekwiruja auto.
Nie chce polemizowac, bo jak widzisz nie mam podloza teoretycznego ktore Ty masz, ale gdyby bylo jak piszesz nikt by nigdy nie doszedl czy Twoja polisa jest prawdziwa czy wydrukowana w domu. .

#15 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 września 2009 - 09:28

Widzisz, polisy wystawiane recznie sa nadal robione przez wielu agentow w UK i w przypadku zawarcia polisy policja sprawdza czy ktos ja mial wczesniej. Jezeli jest ciaglosc to jest podstawa ze auto jest ubezpieczone.


W UK może i tak a tu jest Polska i jest inaczej, a co jak klient wypowie ubezpieczenie przed końcem i na nowo nie ubezpieczy??

Dostal powtwierdzenie pisane recznie.


Ja napisałem co jest kiedy wogóle nie ma żadnego potwierdzenia.

Tutaj jest baza policyjna, ale policja jesli chce lub musi (czesto zdarza sie, ze ich baza nie jest aktualna) kontaktuje sie z ubezpieczycielem i to potwierdza. Proste jak drut... Sam bylem swiadkiem jak policja kontaktowala sie z ubezpieczycielem bo certyfikat wydal im sie podejrzany.


Bardzo ciekawe, podałem Ci 1 przykład kiedy to polisy nie będzie w bazie bo jest fizycznie jeszcze u Agenta, poza tym wiele firm ma bazy w poszczególnych oddziałach i niestety nie są one połączone. W tym przypadku Policjant musi znać tel. do każdego oddziału a nie mówiąc już o tym że kontrole są o różnych porach i dniach. A TU nie pracują po 18 albo w soboty i niedziele. Wtedy jak sprawdzi??
Sam widzisz że póki nie będzie jednej bazy i polis tylko internetowych to Policjant nie jest w stanie nic ustalić.

Nie chce polemizowac, bo jak widzisz nie mam podloza teoretycznego ktore Ty masz, ale gdyby bylo jak piszesz nikt by nigdy nie doszedl czy Twoja polisa jest prawdziwa czy wydrukowana w domu. .


No niestety, wydrukować polisę to żadna sztuka, wystarczy zrobić skan ubiegłej i zmienić daty, ale UFG sprawdza braki ubezpieczeń tak jak samo TU to czyni.

#16 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 23 września 2009 - 12:12

Oglądałem uwaga pirat na TVN i kolesia przed chwila zatrzymali nie miał dowodu zawarcia oc i jest tak jak pisałem policzyli mu 50zł za każdy dokument max 250.

#17 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 września 2009 - 12:54

Oglądałem uwaga pirat na TVN i kolesia przed chwila zatrzymali nie miał dowodu zawarcia oc i jest tak jak pisałem policzyli mu 50zł za każdy dokument max 250.


Może miał farta :p

#18 OFFLINE   7gsi

7gsi

    szypka złomega v 5.0

  • 309 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 września 2009 - 22:15

Może miał farta :p


nie miał - od czerwca cały czas obowiązuje mandat 50pln za brak OC.
I nic sie nie zmieniło :)

#19 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 września 2009 - 22:27

nie miał - od czerwca cały czas obowiązuje mandat 50pln za brak OC.
I nic sie nie zmieniło :)


eghhh co ja się z Wami mam :p chcecie dokładnie więc proszę: " Mandat karny w przedziale od 50 - 250zł" :D

Jednak nie o sam mandat tu chodzi lecz o sam sens całych tych zmian.

#20 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 23 września 2009 - 22:53

Dodany obrazek