Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Automat 3,0 tylko 1 bieg


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 12 sierpnia 2009 - 15:08

Witam wszystkich forumowiczów. Mam ogromny problem z automatem. Na początku włanczał się tryb awaryjny. Został wymieniony selektor i wszystko było cacy jeden dzień. Potem znowu tryb awaryjny. Pojechałem do mechanika i dowiedziałęm się, że skrzynia mechanicznie jest ok a problem wynika z elektryki w aucie. Więc pojechałem do dobrego elektryka gdzie została sprawdzona cała instalacja elektryczna. I oprócz tego że mam słabe ładowanie nic nie znaleźli. Stwierdzili że skrzynia jest uszkodzona mechanicznie :confused: Gdy odbierałem autko okazało się że jest tylko pierwszy bieg. Tzn na D w ogóle nie chciała ruszać, na 1 super wszystko ok ale przy wrzuceniu 2 biegu nagłe szarpnięcie (tak jakby bieg wyskoczył) i zero mocy. To samo na 3 i 4. Dodawałem gazu a auto nic. Na jedynce dojechałem z powrotem do elektryka ale on nic nie ruszał w skrzyni (tak przynajmniej twierdzi). Teraz auto stoi pod blokiem i boję się w ogóle go ruszać. Co teraz robić? Pomóżcie :piwo2:

#2 OFFLINE   mariov6

mariov6
  • 62 postów
  • Dołączył: 09-04-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 12 sierpnia 2009 - 15:19

Jeżeli nie zmienia ci w trybie awaryjnym z 1 na wyżej to wygląda na coś w samej skrzyni.
Włącza się tryb awaryjny w ogóle.
Jak się rozpędzisz na 1 i wrzucisz 2 to co się dzieje wyrzuca na luz?

#3 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 12 sierpnia 2009 - 15:23

Przy zmianie z 1 na 2 wydaję się jakby na sekunde bieg wskakiwał i nagle nic zero mocy (tak jakby wyskoczył bieg)

#4 OFFLINE   mariov6

mariov6
  • 62 postów
  • Dołączył: 09-04-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 12 sierpnia 2009 - 15:52

Jakieś błędy z techa?

#5 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 12 sierpnia 2009 - 16:18

Witam wszystkich forumowiczów. Mam ogromny problem z automatem. Na początku włanczał się tryb awaryjny. Został wymieniony selektor i wszystko było cacy jeden dzień. Potem znowu tryb awaryjny. Pojechałem do mechanika i dowiedziałęm się, że skrzynia mechanicznie jest ok a problem wynika z elektryki w aucie. Więc pojechałem do dobrego elektryka gdzie została sprawdzona cała instalacja elektryczna. I oprócz tego że mam słabe ładowanie nic nie znaleźli. Stwierdzili że skrzynia jest uszkodzona mechanicznie :confused: Gdy odbierałem autko okazało się że jest tylko pierwszy bieg. Tzn na D w ogóle nie chciała ruszać, na 1 super wszystko ok ale przy wrzuceniu 2 biegu nagłe szarpnięcie (tak jakby bieg wyskoczył) i zero mocy. To samo na 3 i 4. Dodawałem gazu a auto nic. Na jedynce dojechałem z powrotem do elektryka ale on nic nie ruszał w skrzyni (tak przynajmniej twierdzi). Teraz auto stoi pod blokiem i boję się w ogóle go ruszać. Co teraz robić? Pomóżcie :piwo2:


tutaj wyglada ze masz namieszane z elektryka
skoro nie rusza na D gdzie powinien byc 1 bieg, nie powinno ruszac z 1
sprawdz czy rusza z trybu zimowego normalnie,
moze trzeba selektor skalibrowac?

#6 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 13 sierpnia 2009 - 08:57

Hmm a elektrycy mówią że wszystko jest ok. Selektor został zrobiony przez zakład zajmujący się tylko i wyłącznie asb. A z trybu zimowego nie sprawdzałem. Dziś po pracy popatrze. A co jeśli z trybu zimowego będzie ruszał normalnie?

#7 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 13 sierpnia 2009 - 10:12

najpierw sprawdz czy rusza i czy jedzie na trybie zimowym pozniej dalej bedziemy mogli cos myslec

#8 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 13 sierpnia 2009 - 10:31

Ok jak wróce z pracy to sprawdzę co i jak i będziemy w kontakcie :D

#9 OFFLINE   zorro22

zorro22
  • 93 postów
  • Dołączył: 22-06-2008
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 sierpnia 2009 - 22:46

Kolego te objawy co opisałes umnie zakończyły sie wymiana skrzyni był tylko 1 bieg i wsteczny. Podmieniałem elektrozawory, sprawdzałem tasmy itd. Brak mozliwosci przełaczania w trybie serwisowym pomiedzy biegami jest mechanicznym uszkodzeniem niestety.

#10 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 18 sierpnia 2009 - 11:27

najpierw sprawdz czy rusza i czy jedzie na trybie zimowym pozniej dalej bedziemy mogli cos myslec


Sprawdzałem i na początku wszystko było ok a po kilkunastu metrach znowu przestała działać :???:

#11 OFFLINE   zorro22

zorro22
  • 93 postów
  • Dołączył: 22-06-2008
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 sierpnia 2009 - 11:38

Wsteczny działa ok?? Niestety masz lipę umie też na trybie zimowym powoli ruszała i za moment kaplica.

#12 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 18 sierpnia 2009 - 11:44

Wsteczny działa ok?? Niestety masz lipę umie też na trybie zimowym powoli ruszała i za moment kaplica.


Wsteczny działa idealnie, jedynka też. Ale po kilku dniach stania po uruchomieniu silnika przez kilkaset metrów wszystko działało idealnie. Przełanczał biegi i szedł idealnie. Po chwili zero :???: Nie wiem o co mu chodzi ale skoro skrzynia raz działa dobrze a raz źle to chyba nie jest doszczętnie rozwalona. Choć mogę się mylić bo to mój pierwszy automat :guns:

#13 OFFLINE   zorro22

zorro22
  • 93 postów
  • Dołączył: 22-06-2008
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 sierpnia 2009 - 15:04

Objawy masz te same, w zimę nikt z forum nie potrafił pomóc jak mi się to stało, umie skończyło się na wymianie skrzyni. Podjedź na kompa i zobacz jaki błąd wyskakuje powinno być coś z obrotami, dokładnie nie pamiętam bo kawałem czasu minęło. Czasami na zimnym silniku przez parę sek przełączała. A i jaki kolor oleju jest ??

#14 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 18 sierpnia 2009 - 15:42

Objawy masz te same, w zimę nikt z forum nie potrafił pomóc jak mi się to stało, umie skończyło się na wymianie skrzyni. Podjedź na kompa i zobacz jaki błąd wyskakuje powinno być coś z obrotami, dokładnie nie pamiętam bo kawałem czasu minęło. Czasami na zimnym silniku przez parę sek przełączała. A i jaki kolor oleju jest ??


Jak kupiłem auto zmieniłem mu olej (tzn w firmie zajmującej się ASB) czyli jakieś 3 miesiące temu. Tak więc ufam że w tej kwestii jest wszystko ok. I jeszcze mam takie pytanko do wszystkich. Zastanawiałem się już nad wymianą skrzyni na nową. W ASO powiedzieli mi że taka przyjemność będzie mnie kosztować 13500 zł bez robocizny. A w firmie gdzie robili mi wymiane oleju (ASB PAŁKA w Mysłowicach) zaproponowali skrzynie 4 biegową własnej konstrukcji za 2500 zł wraz z montażem. Nie wchodziłem w szczegóły co to za skrzynia ale zastanawia mnie cena. Czy może ktoś z forumowiczów korzystał z pomocy tego serwisu w tej kwestii? Czy może lepiej kupić używaną? Słyszałem na forum o jakimś Borówce? Kto to jest i czy gościowi można zaufać?

#15 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 18 sierpnia 2009 - 15:42

w takim przypadku jest ciezko zdiagnozowac dokladnie usterke bez rozebrania skrzyni, jesli zaprowadzisz auto do mechanika napewno polplyniesz na 2-4tys.zl, czyli wymiana skrzyni jest bardziej oplacalna, tylko jeszcze trzeba miec troche szczescia zeby trafic na ucciwego sprzedawce zeby nie sprzedal nam klamota

#16 OFFLINE   bratyslaw

bratyslaw
  • 166 postów
  • Dołączył: 05-02-2008
  • Skąd: Parczew
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 sierpnia 2009 - 22:27

A w firmie gdzie robili mi wymiane oleju (ASB PAŁKA w Mysłowicach) zaproponowali skrzynie 4 biegową własnej konstrukcji za 2500 zł wraz z montażem.


Własnej konstrukcji?? :D

#17 OFFLINE   zorro22

zorro22
  • 93 postów
  • Dołączył: 22-06-2008
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 sierpnia 2009 - 00:32

hehe może poskładana z kilku padaczek

#18 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 19 sierpnia 2009 - 10:45

Hehe no może. Oni ponoć robią własne skrzynie i taką właśnie mi proponują :D

#19 OFFLINE   Walgav

Walgav
  • 67 postów
  • Dołączył: 25-05-2009
  • Skąd: Skoczòw

Napisany 20 sierpnia 2009 - 18:58

Panowie i Panie. Tak coraz bardziej się zastanawiam nad założeniem nowej skrzyni. Tzn jakiejś używanej bo niestety na nową mnie nie stać :D Znalazłem kilka aukcji na allegro i chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat:

http://moto.allegro....ja_omega_b.html

http://moto.allegro...._b_3_0_mv6.html

http://moto.allegro...._mv6_211km.html

http://moto.allegro...._b_3_0_mv6.html

Ten pierwszy odnośnik interesuje mnie najbardziej. Tzn Pan Mariusz nie ma w tym momencie skrzyni do 3,0 MV6 ale będzie miał w przyszłym tygodniu za ok 1000 zł (tak w ogóle to ten Borówka o którym tyle mówi się na tym forum???). Pozostałe aukcje mnie interesują z powodu ceny. Wszyscy dają maksymalnie 14-sto dniową gwarancję rozruchową i wszyscy zgodnie twierdzą, że skrzynie są w idealnym stanie :confused:. Czy w ogóle bawić się w kupowanie skrzyń na aukcjach? Czy może szukać jakiś warsztatów sprzedających skrzynie po remontach? Jeśli to drugie to czy jest ktoś ze śląska kto wie o zakładach specjalizujących się w naprawach ASB? Dzwoniłem już do ASB Pałka w Mysłowicach ale w tym momencie nie mają takiej skrzyni i nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle???) będą taką mieli. O cenach można zapomnieć bo sami nie wiedzą jak wyjdzie ich naprawa. Tak w ogóle to jestem już w kropce i powoli zaczynam żałować, że kupiłem automata bo już niedługo będzie tak, że Omega będzie więcej stała niż jeździła :(
Dziękuje wszystkim za wszelkie porady :piwo:

#20 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 sierpnia 2009 - 19:17

(tak w ogóle to ten Borówka o którym tyle mówi się na tym forum???)



Tak jest :)