Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ubezpieczenie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 10 grudnia 2008 - 18:06

Czy ktoś zna ubezpieczenie MTU to jest na ogół na poczcie. Wszelkie info mile widzine :cool:. Grupa Ergio Hestia chyba ?

#2 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 10 grudnia 2008 - 18:22

ja kupiłem auto ubezpieczone w MTU właśnie i potwierdzam, że to grupa Ergo-Hestia

jednak wypowiedziałem to ubezpieczenie ponieważ rekalkulacja mi się nie opłacała
przy takich samych zniżkach za bezszkodowość zapłacę mniej u siebie niż poprzednik w małej mieścinie
fakt, że mam ubezpieczenie połączone z mieszkaniem i pewnie stąd taka cena-firma Ergo Hestia

natomiast ojciec miał auto w MTU
na dzień naliczania na jego auto mieli najlepsze warunki
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;

#3 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 11 grudnia 2008 - 12:41

Fenks :D za info , może ktoś jeszcze się ztym spotkał ?

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 grudnia 2008 - 13:05

Czy ktoś zna ubezpieczenie MTU to jest na ogół na poczcie. Wszelkie info mile widzine :cool:. Grupa Ergio Hestia chyba ?



mialem u nich astre ubiezpieczona a brat honde. stawki byly ok tyle ze po wypowiedzeniu umowy mialem kilka pism ze nie oplacilem nowego ubezpieczenia mimo rozwiazania pisemnego na fax, mail i poleconym - po kilka razy musialm im przesylac umowe sprzedazy i wypowiedzenie umowy. burdel totalny. brata do dzis za honde ganiaja w takiej samej sytuacji.




 


#5 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 grudnia 2008 - 18:15

No dobra , a jak z odszkodowaniami - AC , Nw ?

#6 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2008 - 19:14

Witam, MTU zdecydowanie nie ejst firma w ktorej mozna zrobic AC, jest to typowy krzak do zawierania OC, ktory dzial pod logiem Ergo HEstii. Jezeli chodzi o porownanie uslug Hestii a MTu to to 2 pozostawia wiele do zyczenia. Ubezpieczenie mozna zawrzec u agenta ale oplaca sie na poczcie przekazem i tak jak kolega Beast pisza lubia robic problemy zeby zatrzymac klienta:spor:

#7 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 13 grudnia 2008 - 20:58

Ok , dzięki za info.:cool:

#8 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 19 grudnia 2008 - 17:20

Ponawiam czy ktoś miał odszkodowanie AC lub za mieszkanie w MTU ?

#9 OFFLINE   orzel_krakow

orzel_krakow
  • 49 postów
  • Dołączył: 19-09-2008
  • Skąd: Krakow

Napisany 05 stycznia 2009 - 19:28

no ja nie mialem z nimi zadnych przygod na szczescie, ale moj znajomy mial i chyba byly jakies problemy bo k****ł na nich delikatnie :D. ja jestem w link4, co prawda poki co bez zadnej stluczki, wiec tez sie nie wypowiem w tej kwestii.......

#10 OFFLINE   warzi

warzi
  • 1 postów
  • Dołączył: 15-04-2009

Napisany 18 czerwca 2009 - 16:04

Miałem kiedyś bliskie spotkanie z kierowcą, który miał u nich-MTU, ubezpieczone auto. Masa problemów z uzyskaniem odszkodowania za moje auto, pomijając fakt, że było śmieszne. Ale to już moja wina, że dałem się tak wymanewrować.

#11 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 18 czerwca 2009 - 18:10

Miałem kiedyś bliskie spotkanie z kierowcą, który miał u nich-MTU, ubezpieczone auto. Masa problemów z uzyskaniem odszkodowania za moje auto, pomijając fakt, że było śmieszne. Ale to już moja wina, że dałem się tak wymanewrować.

ta sama sytuacja u mnie 3 lata temu.

#12 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 czerwca 2009 - 20:59

Likwidacja szkody najprawdopodobniej będzie przebiegać w podobny sposób jak w przypadku szkody w Hestii. Rzeczoznawca powołany będzie z firmy EKSPERT, która należy do Grupy Ergo Hestia.
O ile się nie mylę nie będziesz mieć tylko możliwości kontroli szkody na infolinii Hestii, ale reszta, łącznie ze sposobem wyceny (w zależności od OWU) będzie podobna. Druki takie same i ten sam rzeczoznawca.
P.S.
Likwidatorów to oni mają tylko w Centrali w Sopocie :)

#13 OFFLINE   mateusz7891

mateusz7891
  • 8 postów
  • Dołączył: 17-01-2009
  • Skąd: okolice Poznania

Napisany 20 czerwca 2009 - 17:57

mam opłacone OC w MTU moge tylko powiedzieć że składkę mają całkiem przystepną poza tym nic wiecej

#14 OFFLINE   orzel_krakow

orzel_krakow
  • 49 postów
  • Dołączył: 19-09-2008
  • Skąd: Krakow

Napisany 21 czerwca 2009 - 05:40

ups, wolalbym o swoim towarzystwie nie mówić tylko tyle ze mają niska cene i nic poza tym, ja jak sobie wybieralem TU to przepytalem troche swoich kumpl co slyszeli i jakie mieli zdarzenia, tak chyba najlepiej....

#15 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 czerwca 2009 - 06:16

Tak, tylko, hipotetycznie, wykupując tylko OC tak naprawdę mam w nosie i szukam najtańszych składek dla siebie, a to, że będzie to np. link4, gdzie odzyskanie czegokolwiek wiążę się z poważnymi kłopotami, to nie mój problem, tylko ew. ofiary której coś zrobiłem. Proste? Problem pojawia się, kiedy to ja jestem poszkodowany, a sprawca ma właśnie tego typu ubezpieczenie.

 


#16 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 czerwca 2009 - 08:53

To i ja dodam coś od siebie. Jeżeli chodzi o OC to TU nie ma za bardzo możliwości migania się od wypłaty, kiedy następuje taka sytuacja zwyczajnie należy oddac ich do sądu, 100% spraw przegrywa, a dla czego? a dla tego że OC ma działać jak najszybciej i bez klopotów dla klienta, każde spowolnienie wypłaty jest działaniem na niekożyść poszkodowanego, a to już jest bardzo niedobre. Tyle że mówie czasami trzeba wiedzieć gdzie uderzyć, ale jest teraz masa firm która się zajmuję wyciąganiem odszkodowań, potrącają one sobie pewien % ale to i tak wrazie dużej szkody się opłaca. Nie zapominajcie o jeszcze jednej kwestii, OC nie jest tylko po to by naprawić auto ale też dla nas dla ludzi, jest coś takiego jak "poniesione straty niematerialne" i tam są dopiero ładne pieniążki.

#17 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 czerwca 2009 - 09:56

mateusz7891 napisał:
mam opłacone OC w MTU moge tylko powiedzieć że składkę mają całkiem przystepną poza tym nic wiecej

No tak, bo to jest samo OC i nigdy z niego nie skorzystasz. Ewentualne roszczenia będzie mieć zawsze tylko i wyłącznie poszkodowany.

mbobik napisał:
jest coś takiego jak "poniesione straty niematerialne" i tam są dopiero ładne pieniążki.

Niestety mbobik mylisz się. W Polskim KC nie ma takiego pojęcia. Wszelkie roszczenia dotyczące wyrządzenia komuś szkody są tylko i wyłącznie materialne. Poza tym to poszkodowany musi określać wysokość roszczenia, udowodnić, że rzeczywiście takie to straty a takie miały lub będą mieć miejsce. Niestety to nie zachód Europy czy USA. Jedyny wyjątek tzw "trudnopoliczalny" to uszczerbek na zdrowiu. Są jeszcze inne oczywiście przypadki takie jak, np: strata zarobków, utrata członka rodziny który zarabiał, koszt przekwalifikowania do nowego zawodu ze względu na stan zdrowia itp ale to wszystko można w jakiś sposób policzyć i określić przybliżoną wartość. Ale jeśli miałeś na myśli "straty moralne", to nie ma takiego pojęcia.

#18 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 czerwca 2009 - 11:15

Niestety mbobik mylisz się. W Polskim KC nie ma takiego pojęcia. Wszelkie roszczenia dotyczące wyrządzenia komuś szkody są tylko i wyłącznie materialne. Poza tym to poszkodowany musi określać wysokość roszczenia, udowodnić, że rzeczywiście takie to straty a takie miały lub będą mieć miejsce. Niestety to nie zachód Europy czy USA. Jedyny wyjątek tzw "trudnopoliczalny" to uszczerbek na zdrowiu. Są jeszcze inne oczywiście przypadki takie jak, np: strata zarobków, utrata członka rodziny który zarabiał, koszt przekwalifikowania do nowego zawodu ze względu na stan zdrowia itp ale to wszystko można w jakiś sposób policzyć i określić przybliżoną wartość. Ale jeśli miałeś na myśli "straty moralne", to nie ma takiego pojęcia.


Kolego bardzo Cię proszę, siedze w ubezpieczeniach od kilku lat, zajmuje się zawodowo ubezpieczeniami komunikacyjnymi i majątkowymi i wiem co pisze. Pod pojęciem "niematerialny" jest coś takiego jak zadość uczynienie i to pojęcie jest bardzo szerokie. W internecie znajdziesz wiele materiałów na ten temat, proponuję się zapoznać.

#19 OFFLINE   Kiciek

Kiciek
  • 237 postów
  • Dołączył: 15-05-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 czerwca 2009 - 11:39

Za co ma być to zadośćuczynienie? Z tego co wiem to istnieje jedynie zadośćuczynienie za ból fizyczny, ale jest on częścią składową świadczenia za uszczerbek na zdrowiu.

#20 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 czerwca 2009 - 11:59

Za co ma być to zadośćuczynienie? Z tego co wiem to istnieje jedynie zadośćuczynienie za ból fizyczny, ale jest on częścią składową świadczenia za uszczerbek na zdrowiu.


Między innymi ból fizyczny, logiczne że nikt nie wypłaci odszkodowania skoro nam jako osobie się nic nie stało, a jeżeli chodzi o inne przekłady to wpisz w google, jest tam dość odpowiedzi na to zagadnienie.