Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Włączone swiatła - wyłączony wyświetlacz kompa...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2008 - 16:44

Witam koledzy! Mam taki problem w omie, gdy włączę światła to wyłącza mi się wyświetlacz od komputera - nie świeci, natomiast jak zgaszę światła to on działa, co to się mogło spsuć? Z góry dziękuje i pozdrawiam!

#2 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2008 - 16:48

Zgasiłeś go sobie, musisz podkręcic potencjometr z narysowanym obok licznikiem. Znajduje się przy przełączniku świateł.

#3 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2008 - 17:11

Zgasiłeś go sobie


Tyle że to stało się nagle, a zresztą jak zaobserwowałem to u mnie ten potencjometr nie działa bo wielokrotnie w nocy chciałem przyciemnić troszkę deskę, kręciłem i zero reakcji było, a dziś pojechałem w trasę i wszystko było dobrze i jak już chciałem wracać, odpaliłem autko, włączyłem światła i wtedy zgasł :/ Czy to może być jakiś bezpiecznik bo wydawało mi się jakbym usłyszał charakterystyczny "pstryk" w okolicach włącznika świateł, ale to może tez być moje urojenie:D:D

#4 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2008 - 17:13

To kategorycznie wina tego potencjometru, jak jest zkręcony, to przy właczeniu świateł wyświetlacz zgasa...

#5 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2008 - 17:23

No tak tyle że ja go w ogóle nie ruszałem, nie pamiętam w jakiej był pozycji, a teraz nie mam możliwości sprawdzenia, a czy to możliwe że nagle po takim czasie nie działania - zadziałał?

#6 OFFLINE   facet_

facet_
  • 4 postów
  • Dołączył: 13-02-2009

Napisany 14 lutego 2009 - 01:13

Czy mozna wiedziec jak sie skonczyla ta historia , ja mam miedzy innymi podobny problem i nie ma zwiazku z potencjometrem do regulacji oswietlenia( znaczy ciemnieja zarowki podswietlen ale na samo podwietlenie wyswiwtlacvza nie ma reakcji bo on juz wyglada na maksymalnie sciemniony)

#7 OFFLINE   zlotko5

zlotko5
  • 27 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 15 lutego 2009 - 14:25

witam dożuce cos od siebie zona ma Opla Tigre i tez miała podobny problem jak odpaliła autko to wyswietlacz był podświetlony a jak zapaliła swiatła to wyświetlacz był nie podświetlony jak wyłączała świtał to znowu sie zapalał a teraz w końcu przepaliła sie jedna zarówka od wyswietlacza a tak dokładniej prawa i świeci sie normalnie nadmienie że jeszcze nie wymieniłem tej zaróweczki.
Moe to coś wam pomoże :up:
Pozdro
Tylko MV6 211KM

#8 OFFLINE   Piotrek76

Piotrek76
  • 591 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 15 lutego 2009 - 14:36

No to wszystko wskazuje na ten potencjometr, jak ci się spaliła żarówka spadła rezystancja w układzie (tak na prosty język to reszta dostaje większy prąd). Kolega który pisał parę miesięcy temu też pisał że kręcenie potencjometrem nic nie daje i to jest dowód że był uszkodzony. Ten potencjometr to nic innego jak rezystor który teraz działa na MAX.