Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ortografia w postach.


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
56 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 czerwca 2006 - 22:30

Szanowni koledzy przepraszam ze tu pisze ale juz mnie szlag trafia jak czytam te wasze posty.
Nie macie po 7 lat tylko minimum powyzej 18 lat i chyba w szkole uczyliscie sie pisac bez bledow ortograficznych.
Naprawde jak macie z tym problem to przed wrzuceniem postu sprawdzajacie moze sobie najpierw pisownie. :oops:



#2 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 24 czerwca 2006 - 22:32

sorki ale nie wszyscy potafia pisac bez błędnie, nawet jak znają zasady i wyjątki- to sie nazywa dysortografia. I ja mam na to papierek, co nie oznacza ze nagminnie sadze byki,ale czasami tego nie widze.

#3 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 24 czerwca 2006 - 22:32

Jak ktoś robi blędy to tego nie widzi. Ortografia to zmora wielu for i zapewniam Cię,
że to walka z wiatrakami, choć mnie też to okropnie razi :sad:
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#4 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 24 czerwca 2006 - 22:37

Po pierwsze - nie w tym dziale co potrzeba (już przeniesione)
Po drugie - jeśli już zwracasz komuś uwagę - bądź łaskaw pisać po polsku. To forum akceptuje polskie ogonki.
Po trzecie - nie za każdym razem wypada zwracać komuś uwagę...
Po czwarte - coś za dużo osób tymi papierkami się chwali

#5 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2006 - 22:39

A ja mam papiery Moderatora więc będę Was mial na oku ;)

:twisted: :twisted: :twisted:

#6 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 24 czerwca 2006 - 22:45

A ja mam papiery Moderatora więc będę Was mial na oku


To ja sie już nie odzywam :lol: :lol: :lol: :lol:






EDIT Maro: Nie spamowac mi tu :p

#7 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 czerwca 2006 - 07:18

Waldemarze.
Powiem tak: mnie tesz to razi i brak mi pomysłuw rzeby zrobić z tym pożądek. Może stwużmy komisję Etyki Słowa Ojczystego (ESO) i postawmy sprawę jasno! Jakby tata lali w d*pę za te wszystkie byki, to by tera był pożądek ortograficzny na forumie!
Ja wam dam, nicponie jedne, dysgrafię i dyslekcję!!! Uczyć się nie chciało... :twisted: :evil: :twisted:

#8 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 czerwca 2006 - 11:10

Szanowni koledzy przepraszam ze tu pisze ale juz mnie szlag trafia jak czytam te wasze posty.
Nie macie po 7 lat tylko minimum powyzej 18 lat i chyba w szkole uczyliscie sie pisac bez bledow ortograficznych.
Naprawde jak macie z tym problem to przed wrzuceniem postu sprawdzajacie moze sobie najpierw pisownie. :oops:


aż sie boje zapytać ile wspolnego z PiSem, tudzież z pewną "Młodzieżą" masz :p

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2006 12:11 ]
Moniś ...

... podoba mi sie Twój sig :D

#9 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 czerwca 2006 - 12:03

...aż sie boje zapytać ile wspolnego z PiSem, tudzież z pewną "Młodzieżą" masz :p

Cita... to nie pytaj !
Precz z insynuacjami politycznymi ! Bo się zaczniemy obrażać...!
PS
PISiory to mięczaki, a Młodzieżowiec to cienias! Przydałoby się naprawdę jakiegoś solidnego radykała i zamordoka, żeby zrobić wreszcie porządek z tym liberalnym gównem...

O , widzisz , Cita.. tak by to wyglądało.. a to do nikąd nie prowadzi.. więc darujmy sobie.. i ograniczmy się Omegami..
moja jest na pewno lepsza od twojej.. :lol: :mrgreen: :cool:

#10 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 czerwca 2006 - 13:20

Mam modera i nie zawaham się go użyć :twisted:


EDIT: Jak będą rażące blędy to postaram sie Wam to poprawiać. A przy okazji dawać ostrzeżenia :lol:

#11 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 25 czerwca 2006 - 18:11

Nie macie po 7 lat tylko minimum powyzej 18 lat ...


Nie liczy sie ile kto ma ale na ile sie czuje :razz: :mrgreen: :wink: :mrgreen: :cool:
konto usunięte

#12 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 25 czerwca 2006 - 19:18

Moniś ...

... podoba mi sie Twój sig

:grin:
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#13 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 czerwca 2006 - 22:07

Po pierwsze - nie w tym dziale co potrzeba (już przeniesione)
Po drugie - jeśli już zwracasz komuś uwagę - bądź łaskaw pisać po polsku. To forum akceptuje polskie ogonki.
Po trzecie - nie za każdym razem wypada zwracać komuś uwagę...
Po czwarte - coś za dużo osób tymi papierkami się chwali


Gawor napisalem wczesniej, ze przepraszam iz pisze w tym dziale co napisalem. A to chyba mowi samo przez się.
Po drugie przyzwyczajony jestem w internecie nie pisac polska czcionka, a dlatego ze nie kazdy moze miec polska czcionke w kompie i potem podczas czytania to sa poprostu hinskie znaki a nie post.
Po trzecie nie zwracam za kazdym razem komus uwage, ale ty jako admin sam powinienes zwracac na to uwage.


Ps.

Kolego "Cita" nie mieszaj polityki do forum, chyba ze sam jestes z SLD lub blaznow z PO i wszystko cie boli. Mnie chodzi o to ze troszke wstyd jak tak dorosle osoby robia takie dziecinne byki.

#14 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 czerwca 2006 - 22:10

Panie Waldemaże, poczekam arz popsuje się Panó samochud i z chęcią ódziele nie ortograficznej odpowiedźi jerzeli będę miał morzliwość...... zobaczymy czy będzie się liczyć forma, czy treść....

#15 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 czerwca 2006 - 22:20

Brak mi slów na Was.
Początki klubu a zachowujecie się jak dzieci. Bierzcie zabawki i do piaskownicy!



Co do pisania bez polskiej czcionki to jest ta tolerancja na forum. Nalezy jednak pisać w formie zrozumialej dla innych uzytkowników. Jeżeli ktos ma problemy z ortografią czy inną dyslekcją to niech korzysta ze slownika. Znam to z autopsji, bo sam czasem szukam jak sie coś pisze. Ale nienawidzę jak ktoś w co drugim wyrazie popelnia blędy. LITOŚCI!

#16 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 25 czerwca 2006 - 22:25

Gawor napisalem wczesniej, ze przepraszam iz pisze w tym dziale co napisalem. A to chyba mowi samo przez się.
Po drugie przyzwyczajony jestem w internecie nie pisac polska czcionka, a dlatego ze nie kazdy moze miec polska czcionke w kompie i potem podczas czytania to sa poprostu hinskie znaki a nie post.
Po trzecie nie zwracam za kazdym razem komus uwage, ale ty jako admin sam powinienes zwracac na to uwage.


Ps.

Kolego "Cita" nie mieszaj polityki do forum, chyba ze sam jestes z SLD lub blaznow z PO i wszystko cie boli. Mnie chodzi o to ze troszke wstyd jak tak dorosle osoby robia takie dziecinne byki.


Pisząc nie w tym dziale co potrzeba, świadomie przysparzasz pracy moderatorom forum. Mnie też denerwuje brak znajomości jezyka polskiego, że o zasadach interpunkcji to już nawet nie wspominam. Ale wiem z doświadczenia, iż temat generalnie jest nie do przeskoczenia niestety :cry: Gdyby moderzy/admini mieli poprawiać błędy... nic innego by nie robili. Pomijam fakt, że niektóre wypowiedzi musieliby po prostu napisać od nowa :shock:

Mogę tylko apelować -> sprawdzać pisownię swoich "wypowiedzi" !!! (nawet słownikiem z Worda)

Bc30se - daruj sobie :evil:

Uwaga do wszystkich - Wasze poglądy polityczne nie sa tematem tego forum. Jeśli jest zapotrzebowanie, proszę założyć topic w Off Topie i tam na ten temat sobi tam dyskutować

#17 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 czerwca 2006 - 22:28

wiesz... a ja np mam dość narzekania na ortografie.. nigdy mi to nie przeszkadzało i szczerze mówiać z takimi ortografomaniakami jak niektórzy z was moa;, przykre wspomniania....

na 3 cim roku, a musze tu zaznaczyć że kończe angielski, pani dr kazała nam napisać eseje na temat.. teraz nie pamiętam. Siedziałem nad esejem baardzo długo, starałem się, dobierałem oryginalne argumenty.... i co... i kurrr 2.. za co... a no za to że się przyzwyczaiłem w sieci pisać u zamiast you i stosować inne skróty. I mimo że sprawdzałem swój esej to słownik tego nie wyłapał, a po wielokrotnym czytaniu nie byłem w stanie wykryć błędu bo te U jest już dla mnie bardzo naturalne, lub inne skróty..,. i mimo że wypracowanie było treściowo, stylistycznie bardzo dobre.. to dostałem 2.... przez jakichś purystu... od tamtej pory kolejne eseje zajmowały mi 30 min.. zniecheciła mnie ta baba tak do siebie....

także.. denerwuje mnie to, że mamy taką jakąś wrodzoną ceche przyczepiania się do ortografii, wręcz lubujemy się w wytykaniu błędów a co gorsza trakujemy to jako wyznacznik inteligencji.... jest to chore... w wielu przypadkach mądre wypowiedzi potrafią iść do kosza bo ktoś zrobił mały błąd....

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2006 23:47 ]
mało tego.. zauważam trend że jeśli brakuje nam argumentów, to szukamy w wypowiedzi swojego przeciwnika błędu ortograficznego... zazwyczaj sie taki znajduje.. a później jedziemy po nim jak po łysej kobyle..... żenada...

#18 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2006 - 07:47

Kolego "Cita" nie mieszaj polityki do forum, chyba ze sam jestes z SLD lub blaznow z PO i wszystko cie boli. Mnie chodzi o to ze troszke wstyd jak tak dorosle osoby robia takie dziecinne byki.


Pisząc nie w tym dziale co potrzeba, świadomie przysparzasz pracy moderatorom forum. Mnie też denerwuje brak znajomości jezyka polskiego, że o zasadach interpunkcji to już nawet nie wspominam. Ale wiem z doświadczenia, iż temat generalnie jest nie do przeskoczenia niestety :cry: Gdyby moderzy/admini mieli poprawiać błędy... nic innego by nie robili. Pomijam fakt, że niektóre wypowiedzi musieliby po prostu napisać od nowa :shock:


Nie mieszam polityki. Wkurza mnie jednak, że gdzie sie nie obejrze to wszytko kojarzy mi sie z naszym teraźniejszym rządem, który poprawiałby wszytsko i wszędzie. W sejmie próby eliminacji polskich ogonków już też były. Teraz poprawiają homowszytsko.
Zostawmy 'nasze' forum wolne od tego typu rozgrywek. To, ze jedni mają problemy z ortgrafią nie swiadczy o tym, ze nie mogą pisac na forum. Jak ktos ma mało czasu, albo jest leniwy i nie chce wsztskiego przepuszczać przez spelingczekera to jego sprawa. Inny nie musi go czytac. W FAQ nie znalazłem nigdzie wzmianki, ze nie wolno robić błędów ortograficznych. Każdego prywatną sprawą są jego orty w tekstach, a umoralniania na forum można sobie darować, bo powinniśmy trzymać sie razem - w koncu łączy nas Adam Opel, a nie dr Miodek.
Jakkolwiek niektóre błędy rzucają sie w oczy i mnie, mimo, ze sam potrafie napisać czasem jakiegos głupiego wyraza ... ja sie tylko pytam - po co sie aż tak czepiać ?

Troche luzy koledzy, wyrozumiałości. To, że ktos jest moderem, czy adminem nie świadczy o tym, ze jest sie bogiem (celowo przez małe b). Wybaczcie mi te słowa, ale szlag mnie trafia, jak czytam Ewe Pocierznicką i jej tagi [ort] i widze, ze tu zaczyna być podobnie. Bądzmy formum tematycznym i trzymajmy sie tego.

Jeśli sie Wam nie podoba, ze ktos robi błędy i uważacie, ze na tym forum jest to tak istotne, zebym cokolwiek napisze musiał przeklejac do Worda ... wybaczcie - ale nie mam na to czasu. Tak samo jak nie mam czasu na forumowe potyczki. Myslałęm, ze fajnie może byc poznać kilku ludzi zwiazanych z Omegą, że mozna zrobic jakiegos grilla, ze mozna pogadac o opelku. Jednak zamykania tematów, wątki o ortografii ... dziecinada.

Reasumując - jeśli sie komuś nie podobam, nie podobają moje poglądy na temat pisowni na forum, czy to, ze mówie co mysle - uprzejmie prosze o zablokowanie mojego konta i skreślenie z listy klubowiczów (10 zł niech Wam będzie na szczeście). Jeśli przemyslicie to co pisze, stwierdzicie, ze w zasadzie to ch*j Was to obchodzi .. nie róbcie nic.
Zablokowanie mojego loginu na forum będę traktował jako bak zgody na orty w postach, w innym przypadku uznaje, ze każdy może pisać "jak chce", pod warunkiem, ze jest to zgodne z FAQ oraz własnym sumieniem.

Pozdrawiam może ostati raz.

#19 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 czerwca 2006 - 08:06

Reasumując - jeśli sie komuś nie podobam, nie podobają moje poglądy na temat pisowni na forum, czy to, ze mówie co mysle - uprzejmie prosze o zablokowanie mojego konta i skreślenie z listy klubowiczów

E no! Bo użyję smoka! :D

Nikt nikomu nie będzie wytykal jak walnie od czasu do czasu jakiegoś byka.
Piszę na różnych forach i zdarzają się ekstremalne przypadki, których nie da się tolerować.

Czesc masz te nuszki od spoilera krutkie czy te dukie ??za 80 zl byl wsiol na pisz mi koszt wysylki!!

Milo jest czytać takiego goscia? I podejrzewam, ze jak się czyta dany temat to nie da się tej wypowiedzi ominąć.

A co do naszego tematu to zrobil się glupi i do niczego dobrego nie prowadzi!

Pozdrawiam może ostatni raz

Ja też. Przynajmniej w tym temacie.

#20 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2006 - 08:36

Cytat:
Czesc masz te nuszki od spoilera krutkie czy te dukie ??za 80 zl byl wsiol na pisz mi koszt wysylki!!

Milo jest czytać takiego goscia? I podejrzewam, ze jak się czyta dany temat to nie da się tej wypowiedzi ominąć.


i to jest fragment z naszego forum - tak ?
eot

[ Dodano: Pon 26 Cze, 2006 09:43 ]

moja jest na pewno lepsza od twojej.. :lol: :mrgreen: :cool:


ha, moja jest lepsza, przynajmniej sie nie musi za krzakami chować ;)