Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OBFL] Philips CCR 2006 - kod radia + zmieniarka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   LaLiK

LaLiK
  • 3 postów
  • Dołączył: 11-07-2016
  • Skąd: Malbork
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 13 sierpnia 2016 - 11:12

Witam serdecznie,

Na wstępie, niedawno kupiłem Omi, posiadam radio Philips CCR 2006, po odłączeniu aku zablokowało się, myślałem że mam kod, a tu d*pa, bo na odwrocie kartki "Safe Code" (złożonej na pół) widniał napis "Ford ****" - krótko mówiąc sprzedawca mnie wydy****

No więc... Gdy kupiłem Omę, miałem zablokowane zmieniarkę CD, za nic nie pamiętam skąd wziąłem kod... mam dziwne przeczucie że był napisany na magazynku od CD, z tym że ten jest w środku radia, które jest zablokowane, i magazynek nie chce wyjść.

Pytanie "namber łan": Czy zmieniarka i radio mają ten sam kod? Jak "odnajdę" kod od CD to uda mi się odblokować również radio??

Pytanie "namber Tu": Jeśli to ten sam SAFE CODE to jak wyciągnąć ten choleryny magazynek z radia? Jestem w stanie wyrwać go siłą (CD i tak nie czytało), ale jeśli ktoś ma lepsze pomysły, chętnie posłucham. Dodam tylko, że radio leży u mnie na biurku i mam do dyspozycji młotek, śrubokręt i kilka gwoździ  :rolleyes: 

Pytanie "namber Fri": Jeśli okaże się że to nie są te same kody, to zostaje zczytanie EEPROM... i teraz... opłaca się to robić za 50-60zł? czy lepiej kupić drugie radio za 150zł, z tym że wtedy wolałbym CCR 2005 (wydaje mi się ładniejsze  ;)). Podejdzie to radyjko bez większego problemu? Co z wylogowaniem i ponownym zalogowaniem wyświetlacza? (robi się to z poziomu radia czy komputera?)

Mam sterowanie komputerem w prawej manetce (2 przyciski) i sterowanie radia w kierownicy... chciałbym żeby wszystko działało jak kiedyś, czytaj " jak 3 dni temu"  :/

Pytanie dodatkowe: komunikat CDR CODE oznaczał zablokowaną zmieniarkę którą da się odblokować tylko SAFE CODem, mam racje? Bo na sto procent miałem ten komunikat, a za chiny ludowe nie pamiętam jak go "naprawiłem" Bo CD i tak nie działa więc po "zrobieniu" tego olałem temat zmieniarki


Jeszcze jedno!
Mam Tubę Basową z mazdy 6 z 2003 roku, wersja TOP SPORT... W Omi nie mam BOSE, ale może da radę ją jakoś podpiąć? a może kupić oryginalne radio które wychodziło z systemem BOSE i podejdzie Plug&Play ?? Mogę zrobić kilka fotek temu "cudu"
 


Edytowany przez LaLiK, 13 sierpnia 2016 - 11:20.