Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

dużo pali


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 24 września 2006 - 19:11

jak w temacie,wcześniej palił mniej,wychodzilo niecale 13 litrów gazu na trasie,a teraz wychodzi coś koło 16 w mieszanym cyklu,wie ktoś co można zrobić żeby palił mniej? chodzi mi o to czy można coś samemu pogrzebać? czy trzeba jechac na ustawienie gazu?



#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 września 2006 - 19:21

jak w temacie,wcześniej palił mniej,wychodzilo niecale 13 litrów gazu na trasie,a teraz wychodzi coś koło 16 w mieszanym cyklu,wie ktoś co można zrobić żeby palił mniej? chodzi mi o to czy można coś samemu pogrzebać? czy trzeba jechac na ustawienie gazu?



poczytaj TO . Niy jest o vectrze .. ale to nie ma znaczenia, a wskazówek jest wiele.

#3 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 24 września 2006 - 19:33

qrde, zagmatwane tamto jest:P, ale ciekawi mnie to co nagle mi sie mogło zmienić że mi zaczął po jakichś 1000 km palic pare litrów więcej, ostatnio brat mi ustawiał gaz po swojemu,i zaczął więcej palić,mimo że był przykręcony bardziej niż poprzednio, dodam też że nie dziala mi czujnik temperatury,czy to może mieć jakieś znaczenie?

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 września 2006 - 19:40

qrde, zagmatwane tamto jest:P, ale ciekawi mnie to co nagle mi sie mogło zmienić że mi zaczął po jakichś 1000 km palic pare litrów więcej, ostatnio brat mi ustawiał gaz po swojemu,i zaczął więcej palić,mimo że był przykręcony bardziej niż poprzednio, dodam też że nie dziala mi czujnik temperatury,czy to może mieć jakieś znaczenie?



bosz ... przeczytaj sam siebie i zastanów sie czy to moze mieć znaczenie "brat ustawiał mi gaz po swojemu"

Oczywiście, ze ma znaczenie. Tego typu regulacji nie da sie zrobic 'po swojemu', a jesli komuś sie czasem udają to dlateo ze ma b. duzą wiedzę oraz doświadczenie.
Co innego w I gen .. tam by sie dało, z reszta sam se zawsze I gen regulowałem.

Co do stronki którą Ci pokazałem - ona jest banalnie niezagmatwana, a jesli uwazasz inaczej tzn, ze masz zbyt małą wiedze, zeby samemu brać sie za problem. Masz tam wymienione puknt po pukkcie co moze miec wpływ na spalanie.
Regulacje Twojego brata mogły tylko spotengowac problem, bo 'skręcanie' gazu nie zawsze obnizy spalanie .. bo np. zyt uboga mieszanka oznacza potrzebe podania wiekszej jej ilości aby wygenerowac odpowiednią moc...

#5 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 24 września 2006 - 19:46

rzeczywiście,wiedze mam niewielka na ten temat, będe musial sie przejechac do serwisu i niech sie tym bawią,mam pytanko,wie ktoś ile taki zabieg może kosztować i na czym polega? podłączają go do komputera czy co?

#6 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 września 2006 - 19:50

rzeczywiście,wiedze mam niewielka na ten temat, będe musial sie przejechac do serwisu i niech sie tym bawią,mam pytanko,wie ktoś ile taki zabieg może kosztować i na czym polega? podłączają go do komputera czy co?


to zalezy co chcesz zrobic.
Regulacja LPG to koszt rzędu 40-100 zł
Diagnoza podwyzszonego spalania w zasadzie sprowadzi sie do sprawdzenia błędów kompa - czyli podłączenie do kompa - ASO 50-100 zł

Na dzien dobry polecam wymiane kabli wysokiego napięcia i świec - koszt 12-16 zł x ilosc cylindrów plus kable (mysle ze 200zł w 2,0 16v)
Drugą rzeczą (a moze pierwszą) powinno byc sprawdzenie szczelności dolotu (ew. wydechu tez). Sprawa dość prosta, nie kosztowna .. a moze byc główną przyczyną (nie licząc regulacji brata)

#7 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 24 września 2006 - 20:13

Regulacja LPG to koszt rzędu 40-100 zł


o w morde :shock: w radomiu od gratis do 20 zł :lol:
konto usunięte

#8 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2006 - 07:29

Regulacja LPG to koszt rzędu 40-100 zł


o w morde :shock: w radomiu od gratis do 20 zł :lol:


a wiesz, ze przy okazji regulacji wymienia sie filterek gazu, czasem powietrza ?

jak pojedziesz do Pana Stasia złotej rączki .. to faktycznie zapłacisz 20 zł ... ale koledze autorowi wątka juz brak regulował ...

Nie wiem czy nie warto zapłacić 50 zł i mieć to zrobione tak jak trzeba.

#9 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 25 września 2006 - 12:25

pytalem sie dzisiaj w serwisie i z wymianę filtra gazu wyjdzie coś koło 30 paru złotych, raczej nie jest to jakiś lipny serwis skoro z wawy do niego przyjeżdzają instalacje zakładać:p,ale sie zobaczy:)

#10 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2006 - 12:27

pytalem sie dzisiaj w serwisie i z wymianę filtra gazu wyjdzie coś koło 30 paru złotych, raczej nie jest to jakiś lipny serwis skoro z wawy do niego przyjeżdzają instalacje zakładać:p,ale sie zobaczy:)


no .. to jest ok cena. Przy czym pewnie doliczą cos za regulacje .. a jak nie - to ekstra.

Przy okazji sprawdz filtr powietrza (to tez tylko kolo 30 zł)

#11 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 25 września 2006 - 12:37

to podobno juz cała cena będzie,sie zobaczy,filtr powietrze jak patrzyłem to jest w miare czysty,więc myśle że da sie jeszcze na nim pojeździć

#12 OFFLINE   andros84

andros84
  • 292 postów
  • Dołączył: 14-09-2006
  • Skąd: Siedlce

Napisany 25 września 2006 - 12:39

a tak wogle to taka omega jak moja ile powinna mniejwiecej palic? ma ktoś taką ome i może sie wypowiedzieć? Cita masz może o tym jakieś pojęcie i znasz opinie omegowiczów?