Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

odświeżanie istniejących wątków nie ma sensu...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   OPAW

OPAW
  • 68 postów
  • Dołączył: 22-12-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 09 stycznia 2008 - 09:55

Witam,
Temat zamykania postów przez adminów był juz poruszany na przykład przez
Waldemarza http://forum.omegakl...read.php?t=9174
czy też Kubę http://forum.omegakl...read.php?t=9594.

Ogólnie z przykrościa muszę się przyłaczyć do tych narzekających na pewne działania zwiazane z "porządkowaniem" forum. Doskonale rozumiem, że gdyby nie moderatorzy i ich ciężka praca, istnienie forum byłoby mało sensowne, ale nie można się opierać tylko i wyłącznie na juz istniejących postach, bo jak trafnie zauważył Kuba, mozna zamknąć forum i korzystac tylko z "szukajki".
Zamykanie każdego wątku, który dotyczy niby juz opisanego tematu, ale jednak w nieco odmiennym świetle, daje jakąś szansę jego kontunuacji i w efekcie rozwiązania problemu, nurtujacego kogoś, kto potrzebuje pomocy.
Dopisanie kolejnego postu do wątku już istniejącego, niestety najczęściej nie powoduje takiej eskalacji dyskusji, jak rozpoczęcie nowego. Żeby nie być gołosłownym, moje pytanie dotyczące rozbudowy dogrzewacza, dopisane do już istniejącego wątku ogólnie poruszającego temat dodatkowego ogrzewania pozostało bez echa. Gdybym rozpoczął nowy wątek jestem pewien, że zostałby on zamkniety na przykład przez Lorda i przeniesiony do któregoś z ogólnych watków poruszających to zagadnienie. Oczywiscie efekt byłby ten sam, czyli koło się zamyka...
Myslę, że należałoby się zastanowić nad sensem istnienia aż tak rygorystycznego "wycinania" nowych postów. Nie mam nic przeciwko zamykaniu tematów, które zostały wyjaśnione, ale wybaczcie, ja nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy ktos rozbudowywał dogrzewacz do webasto i jak to zrobił. Owszem temat webasta pojawiał się wielokrotnie, ale ja nie znalazłem dokładnie takiego kontekstu, jaki sam poruszyłem. Rozsądek jednak nie pozwolił na otwarcie nowego wątku, tylko kazał się dopisać gdzies na szarym końcu. Efekt - mało kto zwrócił uwage na kolejnego "leszcza" który dopisał sobie coś o ogzrwaniu dodatkowy, skoro wszystko juz na ten temat zostało powiedziane.
To tyle odnośnie uskarżania się. Ogólnie forum jest BARDZO przydatne, cieszę się, że jest - znalazłem tu mnóstwo pomocnych informacji.
Drodzy Admini, kazdy na początku musi się nauczyć korzystania z forum i bądźcie pewni, że z czasem każdy rozsądny forumowicz najpierw kliknie "szukaj" a dopiero później utworzy nowy wątek - wiem z autopsji... :-)
Pozdrawiam wszystkich, w szczególności Moderatorów.
zawsze chciałem mieć takie coś
własnie po to, by wozić ją

#2 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 09 stycznia 2008 - 10:21

Dla mnie bez sensu jest ZAMYKANIE tematow i odsylanie do wyszukiwarki. Moze sobie nie wszyscy zdaja z tego sprawe, ale pozniej w wyszukiwarce jak sie czegos szuka, to wywala 15002900 wynikow, a wsrod nich wiekszosc to wlasnie te zamkniete 1 postowe tematy, a gdzies tam na ostatniej stronie wyszukiwan jest ten jeden jedyny wlasciwy temat :smiech:
Prosciej autorowi dublowanego tematu wyslac PW a jego temat SKASOWAC zamiast dopisywac sie i zamykac post. Wtedy sie burdel nie bedzie robic w wynikach wyszukiwania :idea:

#3 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 stycznia 2008 - 10:55

42. Użytkownik Forum ma obowiązek bezwzględnego stosowania się do wszystkich poleceń Administratorów i Moderatorów, tj. osób sprawujących bezpośredni nadzór nad prawidłowością funkcjonowania Forum.


po drugie wątek jest zamykany tylko i wyłącznie po podaniu linku do tematu który traktuje o problemie i w nim jest najwięcej o tym napisane, często bywa tak że taki wątek jest na samej górze w danym dziale, że niema potrzeby używać nawet szukajki,

a po trzecie, jak ktoś ma po raz enty opisywac ten sam problem to mu sie po prostu nie chce np. tematy dotyczące parowania szyb, w jednym miejscu jest zebrane co sie zepsuło i jak to naprawić

jeśli nie możesz znaleźć konkretnej odpowiedzi pozostaja przecież jeszcze PW, emil można napisać do usera który najwięcej wie o poruszanym temacie może on naprowadzi na właściwy tor


Drodzy Admini, kazdy na początku musi się nauczyć korzystania z forum i bądźcie pewni, że z czasem każdy rozsądny forumowicz najpierw kliknie "szukaj" a dopiero później utworzy nowy wątek - wiem z autopsji... :-)

większość nowych postów zaczyna sie tak "sorry może temat był poruszany ale tego nie sprawdzałem bo moja omegę boli to......"

EOT

#4 OFFLINE   OPAW

OPAW
  • 68 postów
  • Dołączył: 22-12-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 09 stycznia 2008 - 12:21

Odnośnie zamykania postów, szczególnia takich, które ewidentnie dotyczą problemu, które były wczesniej poruszane, zgadzam się, że takie postepowanie pozwala na jako takie zachowanie porządku na forum.
Inna rzecz, że często jest tak, że chcemy poruszyć jakieś konkretne, szczegółowe zagadnienie, które gdzies tam bardzo ogólnie było rozważane. Gdyby iśc w tym kierunku, mogłoby się okazać, że zamiast 10077 wątków, będziemy mieli tylko kilkanaście w stylu "silnik", "zawieszenie" itp i pod każdym po 10 tys postów, w których znalezienie odpowiedzi na nurtujace nas pytanie graniczyłoby z cudem.
Trzeba od czasu do czasu rozpoczynac dyskuzję w pewnym sensie na nowo, bo inaczej istnienie forum nie będzie miało sensu. Niemożliwościa jest aby każdy forumowicz przeczytał wszystkie 143802 (na chwile obecną) posty. Oczywiście moderatorzy, którzy po pierwsze czytaja posty na bieżąco, po drugie działają na forum od dawna, znacznie szybciej kojarzą, że podobny temet był juz gdzies poruszany.

Mnie jednak chodziło nie tyle o zamykanie postów, co niestety jest konsekwencją rozpoczęcie wątku o podobnej tematyce, jak poruszana już na forum, co o małe zainteresowanie nowymi wiadomościami w wątkach, które figuruja na forum do dłuższego już czasu.
Spróbujcie tak dla celów statystycznych dodać kiedys nowy post do istniejacego wątku (nie jakiegos świeżego, ale takiego, który jest na forun dajmy na to już z pół roku) lub załóżcie zupełnie nowy temat. Oczywiście jest jeden warunek, że nie zostanie on od razu zamkniety przez moderatora.
Założe się, że w tym drugim przypadku dyskusja się rozwinie, natomiast w pierwszym będzie cisza i marazm...

Nieraz trzeba rozpocząć nowy wątek szczególnie, jeśli poruszamy jakieś konkretne zagadnienie, które gdzieś w ogólnej dyskusji mogło się już pojawić, jednak bez zagłebiania się w szczegóły.
zawsze chciałem mieć takie coś
własnie po to, by wozić ją

#5 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 stycznia 2008 - 21:39

OPAW, jak zawsze są różne prawdy: cała prawda, prawie prawda i gówno prawda ;)
tzn.
1. zamykanie tematów jest irytujące dla userów, ale
2. Ludzie są wygodni, nie chce im się szukać, co prowadzi do buredlu
3. żaden temat nie powinien (nie piszę, że nie jest, bo się tak czasami zdarzało) zamykany bez podania linka
4. A wiesz czemu nie odpisują w starych tematach ? bo z reguły 2 ekrany wcześniej padła już odpowiedź
5. nadal mamy wolne etaty dla moderów :)


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#6 OFFLINE   OPAW

OPAW
  • 68 postów
  • Dołączył: 22-12-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 24 stycznia 2008 - 09:48

Generalnie zgadzam się z większością argumentów, choć na temat odpisywania na stare wątki mam nieco odmienne zdanie...
Bardzo dziękuje za propozycję objęcia zaszczytnej funkcji moderator, ale z racji ograniczeń czasowych, nie mogę się podjąć tej funkcji :mrgreen:
Odnośnie prawdy, to osobiście wolę inny cytat: "prawda jest jak d*pa - kazdy ma swoją..."
pozdrawiam
zawsze chciałem mieć takie coś
własnie po to, by wozić ją

#7 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2008 - 10:06

"prawda jest jak d*pa - kazdy ma swoją..."


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: rozwaliło mnie to :!: :!: :!: :!:


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#8 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 stycznia 2008 - 19:01

nadal mamy wolne etaty dla moderów

znowu jakas wiadoośc zakodowana dla mnie... ;) ;) ;)
:hehe:

jak zawsze są różne prawdy: cała prawda, prawie prawda i gówno prawda

jest jeszcze gazeta... prawda..........
:smiech: