Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak macie zamontowane światła do jazdy dziennej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
497 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2011 - 20:37

Hej
Jak w temacie,proszę o fotki :).



#2 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2011 - 20:45

http://forum.omegakl...&pictureid=5066

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#3 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2011 - 20:56

Dzięki,o to mi chodziło, a powiedz mi jakin zestaw kupiłeś

#4 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2011 - 20:58

taki http://sklep.sklepow...&products_id=75

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#5 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2011 - 21:06

fajno, dzięki za wszystko :)

#6 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2011 - 06:40

[attach]12461[/attach][attach]12462[/attach]

#7 OFFLINE   Tomek1231233

Tomek1231233
  • 50 postów
  • Dołączył: 21-09-2010
  • Skąd: Elbląg-Pieniężno

Napisany 25 kwietnia 2011 - 15:42

A powiedzcie mi jak do tego ma sie policja,w wczesniejszym aucie miałem cos podobnego przejechałem cała polske i nic a jadac do teściów w takiej dziurze złapał mnie gliniarz i chciał mi zabrac dowód bo chciał legalizacje na te diody.Czy te zestawy maja czy nie ??

#8 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2011 - 15:50

montuj takie,które maja homologację a nie takie za 30 pln z allegro
Homologacja znajduje się na kloszu świateł.

#9 OFFLINE   Tomek1231233

Tomek1231233
  • 50 postów
  • Dołączył: 21-09-2010
  • Skąd: Elbląg-Pieniężno

Napisany 25 kwietnia 2011 - 17:06

Aha czyli maja homologacje:) tyle chciałem wiedziec bo do konca nie byłem pewien.Wielkie Dzieki

#10 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 25 kwietnia 2011 - 19:42

u mnie szykują się Ledy poziome z Homologacją H4


A co to za homologacja?? napewno nie na światła dzienne o których mowa tutaj :pokoj:

Jak już to E4 ;)
Oddam 3,2 v6 w dobre ręce :D

#11 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 26 kwietnia 2011 - 08:28

A możecie mi wytłumaczyć jaka jest idea montowania tych świateł? Ni chu chu to ładnie nie wygląda jak dla mnie i nie za bardzo widzę jakichkolwiek korzyści z montowania ich.

#12 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 08:50

nie za bardzo widzę jakichkolwiek korzyści z montowania ich.

Oszczędza się żarówki, mniej paliwa idzie bo alternator nie obciążony, kozacki wygląd i prawie jakby się Audi posiadało. Mało korzyści ??

#13 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 17:03

A możecie mi wytłumaczyć jaka jest idea montowania tych świateł? Ni chu chu to ładnie nie wygląda jak dla mnie i nie za bardzo widzę jakichkolwiek korzyści z montowania ich.

Gdybyś jeżdził głównie po mieście i na krótkich dystansach to byś wiedział po co sie takie światła montuje.
Zsumuj moc wszystkich żarówek(ok 170 W) które włączasz niepotrzebnie stojąc w korku i porównaj je do 3W Ledów.

#14 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 26 kwietnia 2011 - 17:50

A co to za homologacja?? napewno nie na światła dzienne o których mowa tutaj :pokoj:

Jak już to E4 ;)


Tylko że samo E4 to nie homologacja świateł dziennych, to oznacza tylko że jest dopuszczone do użycia i możesz sobie z tego dodatkowe postojówki zrobić, bo z samym E4 to mandacik za jazdę bez wymaganego oświetlenia.
Światła dzienne muszą jeszcze posiadać oznaczenie RL (albo jakoś tak) i wtedy dopiero są "legalne"

#15 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 19:49

E4 + RL i jest ok :)

#16 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:02

E4 + RL i jest ok


dokładnie

Mało korzyści

ja oszczędzam HIDy:D i nie muszę pamiętać o włączeniu świateł

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#17 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:06

ja powiem ci tak w mojej poprzedniej omedze fl mialem zamontowane swiatla do jazdy dziennej w kloszach. w sumie to byly paski led po 25szt na strone.wymontowalem reflektory , wpólnie z kolegą rozlączylem klosz od reszty, potem przykleilem ledy na dole i zamontowalem klosz spowrotem, podlonczenie do swiatel postojowych ale w srodku zamontowalem wlącznik zeby móc wylączyc swiatla jak wlanczalem mijania wieczorem. bo tego sie czepiaja. mozna takie swiatla stosowac ale wtedy gdy swieca na równi ze swiatlami pozycyjnymi i wylanczaja sie w chwili wlaczenia swiate mijania, to tak wedlug ustawy. a po zatym nie mialem problemów z policją , mialem jeden gag kiedy to policjant zapytal mnie które to swiatlo postojowe, powiedzialem zeby sobie wybral i posmialismy sie troche, ogólnie to chcial zobaczyc, a podejzen nie bylo bo wygłądalo jak prawdziwe oryginal.

#18 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:09

mozna takie swiatla stosowac ale wtedy gdy swieca na równi ze swiatlami pozycyjnymi i wylanczaja sie w chwili wlaczenia swiate mijania, to tak wedlug ustawy.


według starej ustawy , ustawa się zmieniła i teraz muszą świecić tylko dzienne z przodu i nic poza nimi , muszą się włączać bez użycia włącznika i gasnąć po włączeniu świateł mijania


"
Ministerstwo Infrastruktury zmienia przepisy dotyczące stosowania świateł do jazdy dziennej. Dotychczasowe uregulowania wymagały, by w pojazdach wyposażonych w światła dzienne przy uruchomieniu silnika włączały się również tylne światła pozycyjne (barwy czerwonej). Problem polegał na tym, iż większość nowych aut fabrycznie wyposażonych w światła do jazdy dziennej nie posiada funkcji automatycznego włączania tylnych świateł pozycyjnych. Tak więc używanie takich świateł w myśl obowiązujących w Polsce przepisów była nielegalna. Teraz uległo to zmianie.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 4 maja 2009 r. (Dz. U. Nr 75/2009, Poz. 639) zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, obecnie tylne światła pozycyjne, przednie, boczne oraz tylne światła obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami do jazdy dziennej. Powyższy zapis dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W autach rejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Dzięki ostatniemu zapisowi użytkownicy pojazdów wyposażonych w światła dzienne działające zgodnie z dotychczasowymi przepisami nie będą musieli dokonywać przeróbek instalacji elektrycznej.

Dodatkowe wymagania dotyczące świateł dziennych pozostają bez zmian. Ich umiejscowienie powinno znajdować się nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu, natomiast wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm. Wysokość montażu powinna mieścić się w przedziale 250 - 1500 mm nad powierzchnią drogi. Dopuszcza się również wyposażenie pojazdu w sygnał kontrolny informujący o działaniu świateł, ale nie ma takiego obowiązku. Jednak istnieje wymóg automatycznego włączania się świateł do jazdy dziennej w momencie, kiedy urządzenie włączające silnik (np. stacyjka) znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika. Światła do jazdy dziennej powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu.


nowe przepisy nie wykluczają sposobu podłączenia który opisałeś jeśli samochód jest zarejestrowany przed 31.12.2009

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#19 OFFLINE   dragonstawiki

dragonstawiki
  • 230 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: pochodzę z Czerniny koło Leszna, ale obecnie mieszkam w OPOLU

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:19

no widzicie jak to szybko sie zmienia..... ale ogólnie nie czepiaja sie za to. wkoncu jestesmy lepiej widoczni.mialem tak wmontowane swiatla i nie bylo problemu, z kolei jak mialem zamontowane kolo przeciwmgielnego to pan policjant chcial mi dowód zabrac. ale dlugo nie myslalem i rozlonczylem swiatelka polozylem na baku pana policjanta poinformowalem ze usterka zostala trwale usunieta, i zapytalem czy dlugo mi czas jeszcze bedzie zabieral przez glupoty, poczerwienial, oddal mi dowód i odjechal. zamontowalem i pojechalem dalej. zalezy na kogo sie trafi, i w jakim stopniu ty sam snasz sie na tym co mozesz w takich sytuacjach powiedziec i zrobic.

#20 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 kwietnia 2011 - 20:25

jak mialem zamontowane kolo przeciwmgielnego to pan policjant chcial mi dowód zabrac.


Wysokość montażu powinna mieścić się w przedziale 250 - 1500 mm nad powierzchnią drogi.


ja mam koło halogenów (chyba o nie Ci chodziło a nie o przeciwmgielną) i mieści się w tym przedziale , zresztą zaliczyłem już z tymi lampami przegląd i stwierdzono poprawny montaż (posiadają również pełną homologację)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p