Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Uczucie ciągnącego się tylnego koła przy skręcaniu, stuki (tuleje belki)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Knal

Knal
  • 275 postów
  • Dołączył: 05-11-2014
  • Skąd: Koniec świata
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 listopada 2015 - 13:52

Witam, borykam się z w/w problemem. 

Jak skręcam gdzieś albo ruszam ze skrzyżowania z tyłu słychać takie trr, tak jakby koło się ciągnęło? Ostatnio się nasiliło. Z wzrokowych oględzin mam wrażanie że ciutkę są pochylone koła. Z technicznej strony mam wywalone tuleje na tylnej belce. Te dwie sztuki takie większe. Słychać ich zuzycie bo się tłuką na dołach. Ale co z tym ciągnącym sie kołem? Też moze byc spowodowane tulejami na belce? A i oponki zjada. Druga sprawa jest taka, że jeżdżę non stop na wyłączonym TC. Kiedyś sprzedający coś wspominał o blokadzie mostu czy coś takiego. Może mam jakiś szperunek i przez to się ciągnie? Oraz jakby ktoś w skrocie podrzucił jak łatwo wygrać z wymianą tych tulei.

Miłego dzionka! :rolleyes:





#2 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2015 - 15:14


Oraz jakby ktoś w skrocie podrzucił jak łatwo wygrać z wymianą tych tulei.

 

http://forum.omegakl...lki#entry205193



#3 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2015 - 18:57


Z wzrokowych oględzin mam wrażanie że ciutkę są pochylone koła

 

Ja też tak mam i oglądałem inne omy - to norma.( chyba ,że jedna sprężyna ci pękła , ale wtedy zaczyna drzeć opony )

Co do  trykania, to ja miałem/mam przy ruszaniu i jednoczesnym skręcie w lewo i bucie w podłodze , ale bujam się z tym ze 4 lata ( praktycznie odkąd mam omę ).

Obecnie zdarza się przy ostrym ruszeniu na wprost . Tylko ja ten dźwięk lokalizuje bardziej pod podłogą - dość spore wibracje budy.( najprawdopodobniej podpora wału )

Z lektury forum wiadomo ,że nie zawsze łatwo namierzyć problem , bo to może być podpora wału , półośka lub coś innego ( dokładnie nie pamiętam)

Dobrze się przysłuchaj ( np z otwartą szybą ) z kąd dochodzi odgłos.



#4 OFFLINE   T0m3k

T0m3k
  • 362 postów
  • Dołączył: 16-02-2013
  • Skąd: Masuny
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 26 listopada 2015 - 19:03

U mnie przy skręcie mam wrażenie jakby jedno koło przeskakiwało a nie jechało łukiem ale wydaje mi się że to normalne jak się ma szpere no przynajmniej ja mam

#5 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 26 listopada 2015 - 20:21

Miałem podobny broblem w poprzedniej omedze. Przyczyną byl tylny most a dokładnie jego układ różnicowy.



#6 OFFLINE   Knal

Knal
  • 275 postów
  • Dołączył: 05-11-2014
  • Skąd: Koniec świata
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 listopada 2015 - 20:43

Na prostej jeszcze nie mam, ale wlasnie jak skręcam. Cholera ciężka sprawa ogólnie. Bardzo dużo może być sugestii, podobnych objawów. Ale generalnie efekt ciągnącego się koła przez wywalone  tuleje mogę swobodnie skreślić??? Stukać-stuka ale no wiem, że to akurat pewna tuleja jest. Spreżyna cała, amor też dobry. No zastanawia mnie w środku w moście co tam siedzi. Ciekawi mnie motyw szpery- to by mogło jako tako być rozwiązaniem problemu.



#7 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2015 - 21:32

Zrób porządek z prosiakami najpierw bo i tak jak piszesz do wymiany. Tuleje wahaczy też mogą już mieć dość - sprawdź przy okazji.

#8 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 listopada 2015 - 21:50


Cholera ciężka sprawa ogólnie. Bardzo dużo może być sugestii, podobnych objawów. Ale generalnie efekt ciągnącego się koła przez wywalone  tuleje mogę swobodnie skreślić?

 

Jak znam życie /omegę , to problem będzie groszowy , ale dojście do rozwiązania bedzie kosztowalo...  ;)

Ciągnące koło może mieć podłoże w klockach /szczękach - jak jedna będzie lekko zapieczona ( tłoczek/bębenek chodzi z oporami ) , może deko hamować. Sęk w tym ,że to koła napędowe..

Jest sezon zimowy i nawet stare opony potrafią wywołać efekt ślizgania. ja miałem efekt ' gąsienicy"  raz prawe raz lewe kolo sprawiało wrażenie , że ma poślizg / opóźnienie.

obecnie ( kupuje najtańsze jednorazówki , bo miałem problem z darciem opon ) mam z tyłu opony które wpadają w poślisk na co drugim zakręcie na wyższych obrotach. po postu mają po naście lat i jedyną ich zaletą  jest to  ,że wiem kiedy tracą przyczepność i mam możliwość reakcji  :kid:

 

Ps Może opony masz gorsze. Wczoraj założyłem nówki Sava s3 + eskimo i szok - auto myszkuje po całej ulicy bo ma za miękkie boki 


Edytowany przez vertix, 11 grudnia 2015 - 18:08.