Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Opel omega c... problem z nawigacją


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Komandor Kris

Komandor Kris
  • 39 postów
  • Dołączył: 12-03-2008
  • Skąd: Mogilno
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 16 marca 2008 - 15:09

kulik, a która konkretnie mapę Beneluxu ściągnąłeś (bo są 2 wersje)? eMulem? Mam ściągniete te pojedyncze mapki Italii, Beneluxu, Niemiec. Wypalałem tez na EMTECach 700, ale prędkością x8 (bo po prostu nigdzie nie można już dostać CD-R obsługujących prędkość x4) i niestety porażka na NCDC 2015. "Wypluwa" płyty, choć jedną - Italii - próbował czytac, ale napisał komunikat, że ... CD brudna i mam wyczyścić :???:
Ciekaw jestem tej paczki europejskiej, czy będzie lepiej... Ale jeszcze jej nie mam. Spróbuje potem wypalać Alcoholem 120%, jak powyżej zalecano, ale niestety nie mam płytki x4...
Zobaczymy...[/b]

#42 OFFLINE   Komandor Kris

Komandor Kris
  • 39 postów
  • Dołączył: 12-03-2008
  • Skąd: Mogilno
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 17 marca 2008 - 15:36

Coż... za wiele jednak nie zobaczyłem.
Mam już tę paczkę europejską, nagrywałem dwiema różnymi aplikacjami do wypalania płyt z predkością x8 i niestety zero efektu :( Jak NCDC wypluwał, tak nadal je wypluwa.
Potestuje jeszcze może z CD różnych producentów.

A może ktoś ma jakąś konkretną sprawdzoną metodę? Pomijając omawianą wcześniej sugestię o nagrywaniu x4. Nie do dostania takie płytki... W sklepach patrzyli na mnie jak na zielonego ludka z kosmosu, gdy zadawałem im pytanie o nie.

****************************

A jednak przedmówcy mieli rację! Da sie na x4. Zrobiłem to na innym sprzęcie, w którym nagrywarka i nero obsługiwały tę prędkość. Miałem CD-R Platinum i EMTEC 700MB. W nero tryb Disc-At-Once, prędkość x4 i NCDC2015 łyknął to wreszcie bez zająknięcia (jak na razie). :peace:
Przetestowałem Alpy, Niemcy i Włochy. Pokazuje pięknie atlasy (i mnie na pustym polu Polski :???: ), ale jak sama nawigacja się sprawdzi pokażą dopiero może letnie wojaże... :cool:

#43 OFFLINE   kermit67

kermit67
  • 4 postów
  • Dołączył: 25-04-2008
  • Skąd: Braniewo

Napisany 13 maja 2008 - 17:50

Witam. Jestem od miesiąca szczęśliwym posiadaczem Omegi 2.2 DTI z 2001r. Do szczęscia brakuje mi jedynie softu po polsku i oczywiście działającej nawigacji. Z postów wiem, że mapy Polski nie ma do siemens 2015 (taki mam u siebie), chyba, że coś się zmieniło. Ucieszyłbym się z mapy Niemiec lub Czech, jeżeli ktoś ma, to bardzo chętnie pogadam. Naprawiłem już niedziałający wyświetlacz w prywatnej firmie (w serwisie chcieli 2.000 PLN) za niewielkie pieniądze, teraz jeszcze tylko polski soft lub angielski i pełnia szczęścia. Na jednym z forów był podawany link do Boernera, ale niestety otwiera się tylko strona sklepu z różnymi artykułami dla domu, nic o SIEMENS. :driver:
Kermit

#44 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 maja 2008 - 22:15

Ucieszyłbym się z mapy Niemiec lub Czech, jeżeli ktoś ma, to bardzo chętnie pogadam

Sa tu na forum linki do map na siemensa ncdc 2013. Na Siemensie 2015 tez powninny te mapki chodzic bo przeciez rozni sie tylko kilkoma opcjami:

POczytaj ten watek, sa tam linki skad mozesz zassac mapki:
http://forum.omegakl...iemens&start=75

#45 OFFLINE   lew1969

lew1969

    lew1969

  • 76 postów
  • Dołączył: 04-11-2007
  • Skąd: Tychy

Napisany 14 maja 2008 - 08:43

kermit67--daj znać to Niemcy i Czechy wieczorem na rapida wrzucę. 2007-2008.
lew1969