Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

NCDC 2015 + telefon nokia (wbudowany)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 11 listopada 2015 - 17:47

Tandem w T-mobile to dwie zduplikowane karty sim. Działa to tak, że jeśli masz kartę w telefonie komórkowym, wsiadasz do auta i załącza się telefon z drugą kartą to ten telefon łączy się z siecią. Potem jeśli wysiądziesz z auta musisz wykonać jakieś działanie żeby komórka połączyła się z siecią (wł/wył, wykonać połączenie, wł/wył tryb samolotowy). Zawsze jest aktywna ta karta, która ostatnia połączyła się z siecią. Jak ja wysiadam z auta a używałem telefonu wbudowanego to prewencyjnie wyciągam kartę z telefonu i zawsze próbuję wykonać połączenie z komórki, żeby zalogowała się do sieci. Na początku nie wiedziałem o tym i przez jedno popołudnie i wieczór nikt nie dodzwonił się do mnie a skrzynka sms zatkała się  w aucie. Cały czas miałem zajęty telefon. Jednym z kilku minusów tego przestarzałego wbudowanego telefonu jest przyjmowanie smsów. Nie odczytywane są polskie znaki, sms dzielony jest na kilka smsów i czasem wg. mnie zjadane są słowa. Jeśli używasz telefonu w aucie to wysiadając musisz zalogować się odrazu komórką do sieci. Idealną opcją byłby zestaw emulator tego telefonu z BT ale w internecie nie znalazłem konkretów żeby ktoś coś przerobił/dołożył. A jak się to zdarzyło, to urządzenia nie są dostępne do kupna.


Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#22 OFFLINE   BialyOmega

BialyOmega
  • 98 postów
  • Dołączył: 08-04-2015
  • Skąd: EPA
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 12 listopada 2015 - 08:27

Tandem w T-mobile to dwie zduplikowane karty sim. Działa to tak, że jeśli masz kartę w telefonie komórkowym, wsiadasz do auta i załącza się telefon z drugą kartą to ten telefon łączy się z siecią. Potem jeśli wysiądziesz z auta musisz wykonać jakieś działanie żeby komórka połączyła się z siecią (wł/wył, wykonać połączenie, wł/wył tryb samolotowy). Zawsze jest aktywna ta karta, która ostatnia połączyła się z siecią. Jak ja wysiadam z auta a używałem telefonu wbudowanego to prewencyjnie wyciągam kartę z telefonu i zawsze próbuję wykonać połączenie z komórki, żeby zalogowała się do sieci. Na początku nie wiedziałem o tym i przez jedno popołudnie i wieczór nikt nie dodzwonił się do mnie a skrzynka sms zatkała się  w aucie. Cały czas miałem zajęty telefon. Jednym z kilku minusów tego przestarzałego wbudowanego telefonu jest przyjmowanie smsów. Nie odczytywane są polskie znaki, sms dzielony jest na kilka smsów i czasem wg. mnie zjadane są słowa. Jeśli używasz telefonu w aucie to wysiadając musisz zalogować się odrazu komórką do sieci. Idealną opcją byłby zestaw emulator tego telefonu z BT ale w internecie nie znalazłem konkretów żeby ktoś coś przerobił/dołożył. A jak się to zdarzyło, to urządzenia nie są dostępne do kupna.


Dokładnie tak jest jak napisał TomEk.Mało tego u mnie mieści się tylko 12 wiadomości i pisze,że skrzynka pełna. Przy próbie wykasowania tych SMS-ów wywala do głównej jak forum w pierwszych dniach na nowym silniku i kończy się zawsze tym samym.Znika na chwilę zasięg oraz reszta w górnym wierszu i włącza się na nowo i tak wkoło.Można za każdym razem zamykać komunikaty albo wyjąć kartę, skasować w innym telefonie i każdy następny jak przyjdzie w aucie od razu usunąć.Ewentualnie zlać i przełączyć wyświetlacz np na radio...

#23 OFFLINE   adam7213

adam7213
  • 127 postów
  • Dołączył: 27-06-2012
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 listopada 2015 - 19:28

dzięki , no to szału nie ma,

trza to wymontowac , chociaż schowek bedzie większy.



#24 OFFLINE   Val

Val
  • 33 postów
  • Dołączył: 16-01-2016
  • Skąd: Brzeg
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2016 - 01:27

Miałem ten sam zestaw (NCDC 2015 + CID) w swojej pierwszej Vectrze C (04/2002). Coś masakrycznego, strasznie niewygodne radio, nie mówiąc już o telefonie (SMSów się pisać po ludzku nie da, cyrylicy nie czyta). Wywaliłem to odrazu (nawet się znaleźli tacy, co kupili go za 600 zł sarcastic_hand.gif ) i włożyłem przejściówkowe radio też od VC. music.gif

 

Niestety, to jest najwyższa półka audio jeśli chodzi o Omegę. buba.gif



#25 OFFLINE   Gorgol1852

Gorgol1852
  • 47 postów
  • Dołączył: 05-07-2016
  • Skąd: Wałcz
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 lipca 2016 - 09:14

Jeśli chodzi o duplikowanie karty sim to T-mobile ma, wiem bo korzystam, choć to lata świetlne w tył w porównaniu do współczesnych aut i bluetooth.


A gdzie kupić taką kartę jak ?

#26 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 lipca 2016 - 13:56

Pójdź do odpowiedniego salonu.



#27 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lipca 2016 - 14:38

Kiedyś miałem telefon w podłokietniku w B i sieci Orange nie logowało. Wczoraj sprawdzam w Bfl i Orange łączy :) Zawsze kupowałem play po tym jak w B tylko play chodził a tu taki fajny zonk . Szkoda że nie da się kopii karty zrobić :( żeby były 2 aktywne coś na wzór jak Tomek pisał.