Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ksenony


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
73 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 30 maja 2009 - 20:13

niestety juz niema tej aukcji

Podpowie mi ktoś ile moge dostać za moje Helki soczewkowe przerobione na żarniki xenonowe ??jak cos to mogę zrobić foto

#22 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 maja 2009 - 22:02

Co Wy z tym tekstem .."psełdo xenon" ?? jest taki sam gaz w nich jak w oryginałach tylko roznią sie mocowaniem bo są zrobione pod H1 pseldo to są te Philips blue wission ..to dopiero oslepia ...


Ja mam Philips Blue Vission, bardzo dobre żarówki. Soczewki mam dobrze ustawione i nikogo nie oślepia.

#23 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 31 maja 2009 - 14:06

niestety juz niema tej aukcji

Podpowie mi ktoś ile moge dostać za moje Helki soczewkowe przerobione na żarniki xenonowe ??jak cos to mogę zrobić foto



400 pln powinienes dostac. oczywiscie jesli sa w dobrym stanie


Ja mam Philips Blue Vission, bardzo dobre żarówki. Soczewki mam dobrze ustawione i nikogo nie oślepia.


przeciez to seryjne zarowki z homologacja wiec czemu maja oslepiac ?




 


#24 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 01 czerwca 2009 - 07:47

Ja mam Philips Blue Vission, bardzo dobre żarówki. Soczewki mam dobrze ustawione i nikogo nie oślepia.



a mógłbyś dać jakieś fotki jak świecą soczewki z taka żarówką-może zdjęcie w dzień i w nocy?

byłbym bardzo wdzięczny
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;

#25 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 czerwca 2009 - 20:19

a mógłbyś dać jakieś fotki jak świecą soczewki z taka żarówką-może zdjęcie w dzień i w nocy?

byłbym bardzo wdzięczny


Postaram sie zrobić jakieś fotki na dniach i jak wyjdą zamieszczę w temacie i ewentualnie wyślę Ci na PW.

#26 OFFLINE   Remus1

Remus1
  • 98 postów
  • Dołączył: 23-10-2006
  • Skąd: Wałcz

Napisany 01 czerwca 2009 - 20:39

Do baron_kr!
Jeśli nigdy nie miałeś styczności z porządnymi żarówkami, typu Philips Vision Plus, czy też Philips Blue Vision - to sie zwyczajnie nie odzywaj.:mad:
Są to homologowane wyroby świetnie spisujące sie w wielu samochodach. I nie ma ich nawet co porównywać do taniego szitu typu: "Light +50%".

#27 OFFLINE   IREK 67

IREK 67
  • 10 postów
  • Dołączył: 26-05-2009
  • Skąd: ZIELONA GÓRA

Napisany 03 czerwca 2009 - 13:28

Remus1 ma rację odnośnie żarówek te wszystkie "coś tam +"to lipa osobiście testowałem a oślepianie to wina ustawienia lamp a nie żarówek

#28 OFFLINE   Barthez

Barthez
  • 519 postów
  • Dołączył: 27-05-2009
  • Skąd: Nowe Czarnowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 03 czerwca 2009 - 23:08

Zgadzam się, dodam także, że ten tzw. "szit np. +50%" daje tylko ładny kolor światła ale nic więcej...
Jazda w nocy na tych tanich żarówkach to porażka!
Lepiej wydać trochę więcej pieniążków na firmowe żarówki i widzieć dużo więcej szczegółów na drodze.
Pozdrawiam wszystkich.

#29 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 06 czerwca 2009 - 22:49

jest nagonka i to jaka nawet w stacji gdzie zawsze robiłem przegląd i nie mialem z nimi problemu niechca teraz nawet mnie wpuścic , pozatym ja sie nie zamartwiam na zapas , niemam juz dowodu wiec kombinuje co z tym fantem zrobić

#30 OFFLINE   BartoBartin

BartoBartin

    Przeszedł do BMW

  • 136 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: EKU

Napisany 07 czerwca 2009 - 00:36

jest nagonka

Gdzie? Na dziki chyba, hehe. Powiedz tylko gdzie ta nagonka, chętnie tam podskoczę - postrzelać :D

nawet w stacji gdzie zawsze robiłem przegląd i nie mialem z nimi problemu niechca teraz nawet mnie wpuścic


W dobrej stacji panowie powinni sprawdzać to co jest ujęte w ustawie.
A nie chcą Cię wpuścić za co? Za hidy czy za posiadanie pisanej wyżej żarówki bo nie kumam?!

#31 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 czerwca 2009 - 06:07

niemam juz dowodu wiec kombinuje co z tym fantem zrobić

A tak szczerze o za co ten dowód straciłes?? za Hida?? Jesli tak to napisz o jakiej mocy rzes te hidy wstawił,jesli wrzuciłes z 12000K to sie nie dziwie....

#32 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 czerwca 2009 - 09:45

W dobrej stacji panowie powinni sprawdzać to co jest ujęte w ustawie.
A nie chcą Cię wpuścić za co? Za hidy czy za posiadanie pisanej wyżej żarówki bo nie kumam?!


a czy hid jest w polsce dopuszczony do uzytku ? masz przeciez wszystko dokladnie opisane jakie swiatla gdzie i jaka homologacja. Wiec skoro HID nie jest to po piwersze pan niebieski moze zabrac dowod a pan diagnosta nie powinien zrobic przegladu. Niestety polska to taki kraj gdzie przeglady zalatwia sie bez samochodow wiec to wszystko przejdzie,


Nie wazne jakiej mocy wazne jest to ze lampa fabrycznie jest przystosowana (homologowana) do zarowki halogenowej a nie wyladowczej - tak ciezko to pojac ?




 


#33 OFFLINE   BartoBartin

BartoBartin

    Przeszedł do BMW

  • 136 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: EKU

Napisany 07 czerwca 2009 - 14:18

tak ciezko to pojac ?


Spokojnie, ciężko mi pojąć to za co on ten dowód stracił bo już się pogubiłem.

Sprawę z hidami i polskim prawem znam doskonale i rozumiem to, że hid nie nadaje się do zwykłej lampy tylko nie rozumiem za co mu ten dowód zabrali.

#34 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 czerwca 2009 - 14:21

Spokojnie, ciężko mi pojąć to za co on ten dowód stracił bo już się pogubiłem.

Sprawę z hidami i polskim prawem znam doskonale i rozumiem to, że hid nie nadaje się do zwykłej lampy tylko nie rozumiem za co mu ten dowód zabrali.


za hid w lampie




 


#35 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 08 czerwca 2009 - 09:31

Hida mam najsłabszego jakie były dostępne coś kolo 4000 tys. a dowód zabrali za to że hid jest wsadzony w lampę halogenową (soczewka helli) ta lampa niema homologacji ps jestem ze stargardu szczecińskiego zapraszam

#36 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 czerwca 2009 - 16:59

Hida mam najsłabszego jakie były dostępne coś kolo 4000 tys. a dowód zabrali za to że hid jest wsadzony w lampę halogenową (soczewka helli) ta lampa niema homologacji ps jestem ze stargardu szczecińskiego zapraszam


A nie łatwiej woźić żarówki(zwykłe) na podmianke?

#37 OFFLINE   WojtekM

WojtekM
  • 9 postów
  • Dołączył: 25-05-2009

Napisany 09 czerwca 2009 - 12:40

sory ale mam wrażenie że nie czytacie całego tematu i krążymy w kółko wiec temat można zamknąć

#38 OFFLINE   BartoBartin

BartoBartin

    Przeszedł do BMW

  • 136 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: EKU

Napisany 11 czerwca 2009 - 00:44

sory ale mam wrażenie że nie czytacie całego tematu i krążymy w kółko wiec temat można zamknąć


Stary temat na forum był wałkowany kilkakrotnie. Co do Twoich palników to nie wiem czy miałeś pecha czy cokolwiek innego to było. Mam to co Ty ponad rok w dwóch autach i specjalnie się tym nie martwię. Kontroli od tego czasu też sporo i miśki mi świeciły nawet w klosz latarkami ale jak widać wciąż zostało tak jak jest. Już pisałem o tym wcześniej gdzieś na forum. 3-m się !

#39 OFFLINE   McGREGOR

McGREGOR
  • 116 postów
  • Dołączył: 29-12-2006
  • Skąd: SZCZECIN

Napisany 27 maja 2010 - 14:32

panowie jest nagonka bo mnie juz 2 razy złapali i za 2 razem zabrali dowód . bo lampy nie są przeznaczone do świateł xenonowych . są ustawione bardzo dobrze a nawej lepiej niz nie jedne orginalne , bez samopoziomowania , sprysków i atestowanego (przeznaczonego do xenonów) reflektora beda mi zabierać dowód


Słyszałem, że w takiej sytuacji powinieneś pana policjanta zapytać czy ma przy sobie uprawnienia diagnosty - jak ma , to może dowód zabrać , jak nie ma , to przeprosić i się bujać :p

Osobiście uważam, że HID nie robi nikomu szkody jeśli jest zamontowany w soczewce i po montażu ustawione są światła. Jeśli ktoś montuje HIDA w ryfle to znaczy że ma w głębokim poważaniu innych użytkowników drogi i to mnie szczerze wkurza!

Z tym samo poziomowaniem to trochę przesada. Zauważcie, że generalnie na soczewce już powinien być wymóg samo poziomowania. Jeździłem na DEPO z żarówkami OSRAM +90% światła (naprawdę daje białe ładne światło) i przy nierównej drodze (wyboistej) sam zauważyłem że zasięg obszaru świecenia drastycznie wzrastał lub drastycznie opadał (winna temu bardzo widoczna granica cienia i światła - czyli praca przesłony i soczewki). Czy ja w tym momencie będę jechał na żarówce czy na HID-dzie to i tak solidnie oślepię "przeciwnika" a przy tej żarówce OSRAM + 90% naprawdę blask jest (bliski) porównywalny z HIDEM 5000K - wiec albo wymagajmy we wszystkich soczewkach albo przestańmy się czepiać - takie jest moje zdanie.

Dodam jeszcze ze diagnosta, który ustawiał mi lampy DEPO, jak zobaczył kolor soczewki to od razu szukał przetwornicy - no ale nie znalazł:p bo jej nie ma.

#40 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 maja 2010 - 14:36

Słyszałem, że w takiej sytuacji powinieneś pana policjanta zapytać czy ma przy sobie uprawnienia diagnosty - jak ma , to może dowód zabrać , jak nie ma , to przeprosić i się bujać


pierwsze słyszę - ale interesuje mnie poparcie w jakimś artykule lub opinia policjanta, jeśli takowego z wiedzą odpowiednią mamy na forum