Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

dziwny problem z klimą

dziwny problem z klimą

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
23 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   n00ras

n00ras
  • 130 postów
  • Dołączył: 02-11-2012
  • Skąd: bielsk podlaski
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 20 lipca 2015 - 18:15

no nie wiem, ale po tych panelach nic nie widać żeby były uszkodzone.. jak jest auto podłączone do kompa, i właczę klime z penelu to na kompie pokazuje że klima się załącza, ale fizycznie nie... więc chyba panel ok..

#22 OFFLINE   Adi

Adi

    dostępny tylko na receptę

  • 223 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Trzcianka/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 lipca 2015 - 20:19

nabita klima?

#23 OFFLINE   Arthuros

Arthuros
  • 423 postów
  • Dołączył: 13-11-2010
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 lipca 2015 - 14:18

Jeszcze przychodzi mi pomysł czujnika temperatury silnika. Niby nic takiego ale w vectrze przerwa na nim powodowała że klima się nie włączyła. Jest połączenie z ECU w obie strony.

#24 OFFLINE   volvgangster

volvgangster

    Alley Mega Majster !

  • 182 postów
  • Dołączył: 10-09-2011
  • Skąd: świętochłowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 sierpnia 2015 - 20:14

a teraz ja dodam 2 grosze.
Moja oma stała u mechanika na wymianę skrzyni po kilku dniach odebrałem i jazda próbna wszystkook tylko klima się nie włącza.
Co się okazało.Zbieg okoliczności wymiana asb z awarią klimy.Podjechałem do elektryka on mi mówi,że zca sprawdzić ciśnienie na zegarach i pierw do gościa z klimy.Gość z klimy zegary "zapioł "i zdębiał mówi za wysokie ciśnienie i sprężarka się włączała na chwilkę i wyłączała .Klima serwisowana w maju przed sezonem ozonowanie i nne bajery.Okazało się że miałem 1155g odczynnika a powinno być 950g za to oleju miałem 65g a ma być 16g .Po wyczyszczeniu i nabiciu od nowa klima o wiele lepiej chłodzi niż po serwisie majowym.Nie wiadomo co było przyczyną albo awaria urządzenia do klimy tego z maja albo cuda.Ale klima śmiga.Tak podpowiadam bo nie znam się dokładniej na temacie.Gość z klimy stwierdził zaolejenie i wysoka temp co wiąże się z wys ciśnieniem w układzie i taki problem.

Edytowany przez volvgangster, 12 sierpnia 2015 - 20:17.